Skocz do zawartości

włącznik masy po "remote"


zett93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie być może banalne z mojej strony, ale zastanawiam się, czy jest możliwość zaadoptowania w prosty sposób jakiegoś przekaźnika, inwertera etc. Który działałby w taki sposób, że po podaniu 12v na wejściu np z remote,na wyjściu miałby masę. Potrzebuje coś takiego, by zasilić voltomierz w rozetce hollywooda, wiem, że mógłbym puścic nią po prostu przewody od masy, ale pytanie, czy wtedy bezpieczniki w samej rozecie miałyby jakikolwiek sens, wg mnie nie, bo byłyby za wzmakami, czy dobrze kombinuje?

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dovrze rozumuje to mając przekaźnik jak poniżej na piny 85 i 86 daję masę i "remote" a na 30 masę to na pinie 87 powinna pojawić się masa, czy tak

 

http://avensis.info/Avensis/przekaznik/przekaznik5.gif

 

Ps. Sorry za zwykły link ale piszę z tel. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie być może banalne z mojej strony, ale zastanawiam się, czy jest możliwość zaadoptowania w prosty sposób jakiegoś przekaźnika, inwertera etc. Który działałby w taki sposób, że po podaniu 12v na wejściu np z remote,na wyjściu miałby masę. Potrzebuje coś takiego, by zasilić voltomierz w rozetce hollywooda, wiem, że mógłbym puścic nią po prostu przewody od masy, ale pytanie, czy wtedy bezpieczniki w samej rozecie miałyby jakikolwiek sens, wg mnie nie, bo byłyby za wzmakami, czy dobrze kombinuje?

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie

 

Piotrek

A czy sprawdzałeś podłączenie na "sztywno" tej masy .

Czy wyświetlacz aktywuje się na jakiś czas od skoku napięcia , czy tez świeci ciągle przy braku czynnika pobudzającego ?

W ten sposób działa większość wskaźników napięcia w kondensatorach do instalacji CA>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wczoraj wieczorem miałem czas sprawdzić no i świeci na stałe, tak, jak napisaliście, w wolnej chwili montuję przekaźnik do remotki i będzie spokój.

 

W takim razie dziekuje za bardzo szybkie i jasne odpowiedzi i pozdrawiam, Piotrek

 

P.S. jeszcze z pół roku i może będzie co pokazać na forum ;)

A i rozdzielacz jest w bagażniku, przy aku jest inny bezpiecznik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dopiero wczoraj wieczorem miałem czas sprawdzić no i świeci na stałe, tak, jak napisaliście, w wolnej chwili montuję przekaźnik do remotki i będzie spokój.

W takim razie dziekuje za bardzo szybkie i jasne odpowiedzi i pozdrawiam, Piotrek

Mnie podoba się propozycja, powiązania tego wyświetlacza z podświetleniem bagażnika .

Świeci tylko wtedy gdy bagażnik jest otwarty, bez względu na aktywność systemu audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mnie podoba się propozycja, powiązania tego wyświetlacza z podświetleniem bagażnika .
Świeci tylko wtedy gdy bagażnik jest otwarty, bez względu na aktywność systemu audio.

 

I w znacznej większości przypadków przekaźnik może okazać się niepotrzebny  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak po raz drugi tu zajrzałem to ta opcja wydała się oczywista :) tym bardziej, że w E30 jest dobre dojście do tego stycznika, coby się dopiąć do niego, zdam relacje czy dało radę :)

Dziala dokladnie tak, jak powinno ;)

 

Jeszcze raz dzieki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...