Skocz do zawartości

Szybka burza mózgów... Najlepszy kick i bas z jakich wooferów?


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Dziękuję Tomek za przywrócenie tematu na odpowiedni tor, nie wiem dlaczego vo jakiś post znajduje się osoba robiąca sobie jaja z normalnie i poważnie zadanego pytania.
Nigdy wcześniej nie miałem okazji wykreslic z listy wymagań wobec woofera , jego średnicy, stąd moja zupełna nie wiedza w tej materii. I prośba o poradę i pomoc, a dla niektórych to nie wiedzieć dlaczego , mocny kickwoofer to dwa Helony na stronę spiete w 2 ohm (Yasica poplynąłeś z tą propozycją) , komory są jakie są pierscienie również, kupić i spróbować wybranego wspólnie przetwornika mogę, ale na Boga nie rozwalac komory pod jakieś 2x na stronę, az tak mi mocy nie potrzeba a i auto skazane na emeryturę i już tylko eksploatowane po kosztach bez zamiaru wiekszych inwestycji.
Pomysł na mocniejszy woofer wynika z prostej przyczyny, skoro chcę dać na górę tw i mid, ktory umożliwia mi ucieczkę z podziałem w okolice 200/250 hz to dlaczego nie pozwolić sobie na dowatowanie sekcji woofera bez żadnych negatywnych skutkow typu ucieczka sceny ku dołowi?

 

A co z tym JBLem , bo nie wspomniałeś słowem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam od razu nie pasuje... Może szybko się nudzą, no i niestety jest jedna wspomniana przez Tbreka sprzeczność w poszukiwaniach...

Weź traf woofer, ktory na codzień poradzi sobie godnie i delikatnie traktowany pod sql a jednocześnie taki, który bezkarnie powoli poszaleć kiedy jest wena i odpowiedni kawałek. ;-)

Nakamichi dziękuje za wskazówkę, a także paru osobom, które normalnie podchodzą do kwestii, wspomniane przez Tomka Kaktusy raczej nadają się w pełne drzwi anizeli w kickpanele, dzisiaj gdy wrócę z pracy zasymuluje wylaniajace się trzy typy: starsza i nowsza serie Jbl, wskazaną przez Naka i Jubego i LS180 polecana przez Wisiora, zobaczymy co "mundry" , program odp na moj litraz i wspomniane typy...

A woofery pasują bo gora i mid też będą hamerykanskie... ;-)

A co z tym JBLem , bo nie wspomniałeś słowem ?

 

Nie jest prosto strzelić elaborat z tel.. odp już powyżej. :-)

Przelicze a potem się okaże który odpadnie w przedbiegach już na samej teorii i litrazu a który przejdzie do finału. Bo w sumie wybór się zawęził do 3 ,propozycji więc powoli zblizamy się do bazy. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spytaj się chłopaków z pikniku jak grały revelatory.

Warunki? 12 litrów wytlumione wełna ścianki obite filcem i wyłożone wcześniej matą.

Jak dla mnie były za mułowate, , ładnie ocieplały przekaz sprawiając że kameralne kawałki mogły się podobać ale zero konturu, rozmemłany kick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że nie próbowałem innych opcji typu pusta, wypełniona mniej więcej wełna, potem pojawił się filc wcześniej go nie było.

A nad strojeniem pochyliłem się i ja dwoimi siłami, potem widząc problematycznosc tematu w aucie zasiadł i Siwy i Naka , ale zwyczajnie widać nie było dane w tym setupie uzyskać efektu jaki był pożądany. Jeszcze jakieś sugestie czy pytania odnośnie revelatora? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam do tego doszedłeś , czy to zespołowy proces :?:

Spokojnie, nikogo nie zamierzalem urazić. Dotychczas nikt nie polecał głośników tego producenta, no chyba ze jakiś nowy user kupił sobie tubę jbl ;-)

 

Nie było mi dane ich posłuchać. A jak dobrze pamiętam to u ciebie na półce leżakuje chyba taki zestaw? Możesz coś z własnych doświadczeń napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest JBL i jest GTI.

 

Jakoś do XES'a nikt nie ma zastrzeżeń z powodu istnienia X-ploda.

 

660 pójdzie w panelach, 600tce może być ciut ciasno w 8L ale można spróbować.

 

 

Zrobiłem symulację LS 180 zadławi się w komorze.

Jeśli chodzi o oba JBL to tak jak Michał napisałeś, 660 wymaga mniejszej pojemności, zaś 600ka większej, ale nie jest aż tak wrażliwa na litraż znowu: 0,7 ma przy 19 litrach zaś w 12,5l (do tylu mogę znowu powrócić 0,78), opóźnienia grupowe są na dość zbliżonym poziomie, za to , jeśli chodzi o granie basem stare gti wyglądają lepiej jak widać. 3,5 dB różnicy przy 80 Hz to sporo ( a pamiętajmy ,że mnie interesuje tylko bas i kick). Jeśli dodać do tego dość wysoką cenę za nowe GTI, to odp jest chyba jasna, będę chciał spróbować tych od starszych, a co wyjdzie z odsłuchu zobaczymy.

 

post-4530-0-20622600-1400602669_thumb.jpg

 

post-4530-0-96104600-1400602048_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No to bierz od Jubiego, a jak nie przypasi to ja je chętnie przygarnę

 

Nie ma to jak koleżeńska pomoc w negocjacji ceny!!! http://1.2.3.12/bmi/www.strefacaraudio.pl/public/style_emoticons/default/lamo.gif http://1.2.3.13/bmi/www.strefacaraudio.pl/public/style_emoticons/default/pokey.gif  Dopiero czekam na info odnośnie stanu i ceny w boliwijskich peso...  :rotfl: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z LS165? Nie sprawdziły się jednak?

 

Fajnie to grało, ale, jakoś więcej jaja mi się zachciało... Z tego co wiem to masz je gdzieś w swojej okolicy... Nie wiesz nawet?  :rotfl:  Wasz kolega od spotów zanabył...

 

Potem były Kappy (wracają jak bumerang  :rotfl:  :rotfl: ) no i dość niefortunnie je przehandlowałem licząc ,że coś kupię na aukcji , ale nie kupiłem, ktoś mnie ubiegł  :szok:  i w ten oto piękny sposób, wylądowałem z dziurami w drzwiach... Na co zaradził Raflip pożyczając mi swoje świetnie grające Xetecowate SS... (nota bene kapitalne!! To plus Dynia na górze i zestaw marzeń pod zawody, typowy "garkotłuk" jak nic! bez wielkich wysiłków pozamiata większość systemów).

 

 

To dodam że 660 będzie szybsze od 600

 

 

Michał nie stać mnie wywalić 3 czy więcej tysięcy na kick woofer?! Jam nie Dziki czy Kaban, że taki kaprys to pstryk.  :wink:

 

Ale jak chcesz mogę pomóc Ci kupić mniejszego brata 660, cena na razie przyjazna... aż 6 ryśków. :D 

 

http://www.ebay.de/itm/JBL-560-GTi-Lautsprechersystem-Sonderserie-zum-60-jahrigen-Jubilaum-/251534633581?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autolautsprecher&hash=item3a90a1ea6d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Jarek LSy kupił.

 

 

No to nie rozumiem jak możesz myśleć o wooferach wiedząc że nie są najszybsze :)

 

 

Dam Ci radę- unikaj wooferów  ze stosunkowo niskim FS.

Błędnie zinterpretowałeś wykresy JBLi.

Te -3,5db @80hz na (z pozoru) niekorzyść 660tek, w praktyce oznacza bardziej punktowe kopnięcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci radę- unikaj wooferów  ze stosunkowo niskim FS.

Błędnie zinterpretowałeś wykresy JBLi.

Te -3,5db @80hz na (z pozoru) niekorzyść 660tek, w praktyce oznacza bardziej punktowe kopnięcie

 

 

Przyjęte do wiadomości... Dzięki za poradę... Kopnięcie z 660 ki to dopiero w kieszeni się pojawia...  :rotfl:  :rotfl:  Ale jak mawiają górale nigdy nie mów nigdy... Więc nie odżegnuję się ,że nigdy nie zagoszczą w drzwiach... Choćby z ciekawości... Ale dżwięk musiałby być szybszy od membrany jak zażartował Naka a bas robić francuza, abym w ogóle pomyślał o tak cholernie drogim secie!  :szok:

 

ps.Dostaną dziadki 400 rms na klatę to albo się rozpadną albo zagrają szybko...  :help:  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracku zawsze mozna tak 

 

 

Focal..fajny cup holder albo popielniczka by był.  :wink2:  Ale można jeszcze tak... Najnowsza utopia Focala, gdzie woofer także ma taki układ magnetyczny... (się było na wystawie to się pomacao...  :wink: http://1.2.3.10/bmi/www.strefacaraudio.pl/public/style_emoticons/default/smoke.gif ) Aha no i zrobili ciekawy 3 way... z 8ką... Może coś dla mnie właśnie...  :rotfl: 

Są dwie 8ki, dwie 16ki i tw...

post-4530-0-49535400-1400609235_thumb.jpg

post-4530-0-10686900-1400609247_thumb.jpg

post-4530-0-13406300-1400609258_thumb.jpg

post-4530-0-19109200-1400609268_thumb.jpg

post-4530-0-79815800-1400609276_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...