Skocz do zawartości

Rozbudowa car audio


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na innym forum  pewien użytkownik (zapewne jest i na tym forum) na pytanie dlaczego na plusie ma 20mm2 a na minusie tylko ori kabel , jak sam napisał 16mm2 odpowiedział tak

 

cytuje "jak sądzisz 16mm2 i długość 1metra będzie miał mniejsze czy większe spadki niż 20mm2 na długości 2metrów ?"

i według niego taki kabel wystarczy bo bo jest krótki .

 

i co mu napisać żeby zrozumiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec domniemywaj sobie co tam uważasz za słuszne, czy tez to, czego nie przeczytasz, opcja do wyboru dla Ciebie, mnie to raczej obojętnie,

 

Bo nie ma dżemu :wink: a na serio bo tak jest zgodnie ze sztuką i tyle w temacie

 

..............................................

 

Na innym forum pewien użytkownik (zapewne jest i na tym forum) na pytanie dlaczego na plusie ma 20mm2 a na minusie tylko ori kabel , jak sam napisał 16mm2 odpowiedział tak

 

 

 

cytuje "jak sądzisz 16mm2 i długość 1metra będzie miał mniejsze czy większe spadki niż 20mm2 na długości 2metrów ?"

 

i według niego taki kabel wystarczy bo bo jest krótki .

 

 

 

i co mu napisać żeby zrozumiał ?

 

 

A zna ktoś wymóg zachowania identycznego spadku napięcia na kablu plusowym i minusowym ?

To kolejne tłumaczenie z poziomu piaskownicy , gdzie rozróżnienie grabek i łopatki zaczyna stanowić problem :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi - znowu kolejna dziwna dyskusja, jedna z wielu, których zazwyczaj Ty jestes autorem/prowokatorem. Czyżby syndrom niezbyt jasno błyszczącej gwiazdy - chcesz błyszczeć bardziej, jakieś kompleksy na temat niedowartosciowania swojej osoby. Nikt nie neguje Twojej wiedzy, która posiadasz napewno, i bardzo ładnie :wink: ale po raz kolejny ja amator przypomne Ci - to forum hobbistyczne a nie specjalistyczne,  czasem ludzie ( w tym ja) zadaja pytania proste oczywiste, tak już jest.  Wszelkie dyskusje z Twoim udziałem kojarzą mi się ( moze tak to odbieram) jako własnie takie przepychanki i dziwne dogryzki zazwyczaj w stronę osób własnie z mniejszym doświadczeniem. Wyłapujesz tematy takie gdzie moża sie popisac i pobłyszczeć, to troche takie jakby z piaskownicy nieprawdaż, a moze sie mylę. Każdy ma swoja dziedzinę i w czymś sie specjalizuje, ja CA traktuje jako hobby a nie rzemiosło. Mam inna dziedzine w której mógłbym cie kolego pewnie nauczać i dogryzać, lecz chyba nie w tym rzecz prawda. No chyba, ze musisz..trudno ten typ tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi - znowu kolejna dziwna dyskusja, jedna z wielu, których zazwyczaj Ty jestes autorem/prowokatorem. Czyżby syndrom niezbyt jasno błyszczącej gwiazdy - chcesz błyszczeć bardziej, jakieś kompleksy na temat niedowartosciowania swojej osoby. Nikt nie neguje Twojej wiedzy, która posiadasz napewno, i bardzo ładnie :wink: ale po raz kolejny ja amator przypomne Ci - to forum hobbistyczne a nie specjalistyczne, czasem ludzie ( w tym ja) zadaja pytania proste oczywiste, tak już jest. Wszelkie dyskusje z Twoim udziałem kojarzą mi się ( moze tak to odbieram) jako własnie takie przepychanki i dziwne dogryzki zazwyczaj w stronę osób własnie z mniejszym doświadczeniem. Wyłapujesz tematy takie gdzie moża sie popisac i pobłyszczeć, to troche takie jakby z piaskownicy nieprawdaż, a moze sie mylę. Każdy ma swoja dziedzinę i w czymś sie specjalizuje, ja CA traktuje jako hobby a nie rzemiosło. Mam inna dziedzine w której mógłbym cie kolego pewnie nauczać i dogryzać, lecz chyba nie w tym rzecz prawda. No chyba, ze musisz..trudno ten typ tak ma

 

 

Dziwne tu sa jedynie Twoje wypowiedzi , których poziom jest trudny do jednoznacznej weryfikacji.

I jak znam życie to bez kolejnych 15 wpisów sobie nie odpuścisz .

Możesz jeszcze poszukać w korzeniach , typu dziadek w Wehrmachcie

Czy uważasz , ze nawet hobbystyczne forum jest platformą gdzie można pisac co i jak sie chce, wystarczy tylko chcieć :wink2:

 

 

Bo nie ma dżemu :wink: a na serio bo tak jest zgodnie ze sztuką i tyle w temacie

 

 

Mam inna dziedzine w której mógłbym cie kolego pewnie nauczać i dogryzać, lecz chyba nie w tym rzecz prawda. No chyba, ze musisz..trudno ten typ tak ma

 

 

To dość proste , wystarczy tylko znaleźć tam moje wypowiedzi i podjąć polemikę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LukaszLDZ. Na Twoim miejscu bym się cieszył, że posty Naki w tematach w których jest zawarte choć trochę wiedzy wywolują w Tobie emocje, ponieważ one decydują o tym co utkwi Ci w pamięci. Masz szanse wynieść trochę wiedzy. A sposób wypowiedzi ironiczno/sarkastycznej ze strony P. Józefa jest bardzo często miłym dodatkiem na tym forum, które jak wspomniałeś jest hobbystyczne - dlatego nie rozumiem dlaczego się tak unosisz. 

 

Szczerze a propos plusów i munusów ... zakładam, że większość osób ma poprowadzonego minusa do blachy, ze względów oszczędnościowych. Mało kto patrzy na połączenie masy z karoserią od strony akumulatora. Zazwyczaj jest to wąskim gardłem w przypadku zasilania i choćby dawać 50mm2 na "minusie" to i tak wad z fabryki nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj bo big 3 jest popularnym rozwiazaniem.

Ja mam w obu autach dane OAwg tak na masie, jak i plusie nie zapominając o masie do karoserii i + do altka.

To podstawy, ni ma prundu, ni ma grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi - znowu kolejna dziwna dyskusja, jedna z wielu, których zazwyczaj Ty jestes autorem/prowokatorem. Czyżby syndrom niezbyt jasno błyszczącej gwiazdy - chcesz błyszczeć bardziej, jakieś kompleksy na temat niedowartosciowania swojej osoby. Nikt nie neguje Twojej wiedzy, która posiadasz napewno, i bardzo ładnie ale po raz kolejny ja amator przypomne Ci - to forum hobbistyczne a nie specjalistyczne,  czasem ludzie ( w tym ja) zadaja pytania proste oczywiste, tak już jest.  Wszelkie dyskusje z Twoim udziałem kojarzą mi się ( moze tak to odbieram) jako własnie takie przepychanki i dziwne dogryzki zazwyczaj w stronę osób własnie z mniejszym doświadczeniem. Wyłapujesz tematy takie gdzie moża sie popisac i pobłyszczeć, to troche takie jakby z piaskownicy nieprawdaż, a moze sie mylę. Każdy ma swoja dziedzinę i w czymś sie specjalizuje, ja CA traktuje jako hobby a nie rzemiosło. Mam inna dziedzine w której mógłbym cie kolego pewnie nauczać i dogryzać, lecz chyba nie w tym rzecz prawda. No chyba, ze musisz..trudno ten typ tak ma

polac temu panu  :wink:

 

 

 

Szczerze a propos plusów i munusów ... zakładam, że większość osób ma poprowadzonego minusa do blachy, ze względów oszczędnościowych. Mało kto patrzy na połączenie masy z karoserią od strony akumulatora. Zazwyczaj jest to wąskim gardłem w przypadku zasilania i choćby dawać 50mm2 na "minusie" to i tak wad z fabryki nie przeskoczysz.

dodaj jeszcze do tego przymocowanie minusa w bagazniku gdzie popadnie 

pozniej pojawiaja sie tematy ze przygasaja swiatla i jakiego konda kupic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polac temu panu :wink:

A jak , niech zakróluje ciemnota i zabon.

Nie zapomnij tez o innych którzy do tej pory nie doczekali łaski wyjaśnienia tez autorstwa "zawodowca", przepraszam fizyki w dowolnej interpretacji :wink2: . Chyba , ze Ty tu też w amatorach występujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chyba , ze Ty tu też w "amatorach " występujesz ?
kolejny dobry temat dla offtopa - kto to jest amator a kto to jest zawodowiec/profesjonalista?

bo w obecnych czasach ciezko to rozroznic...

 

 

 


A jak , niech zakróluje ciemnota i zabon.
nadal nie rozumiesz o co nam chodzi?

jestes kims kto powinien byc autorytetem, a zamiast tego robisz burdel na forum

odpowiednie osoby wyciagna wnioski. reszta nie zrozumie nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

-dlaczego minus cienszy niz plus? Jezeli jeden musi byc grubszy to wlasnie minus.

 

 

kolejny dobry temat dla offtopa - kto to jest amator a kto to jest zawodowiec/profesjonalista?

 

bo w obecnych czasach ciezko to rozroznic...

 

 

To raczej Ty robisz "burdel" na forum , po raz kolejny zamiast udzielić sensownej odpowiedzi , będziesz brnął jak muł . Wystarczyło wyjaśnić " co autor miał na myśli " , gdyby pisał to co pisał .

To jak , wyjaśnisz wreszcie co "autor" mial na mysli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być upierdliwy ani jakis stronniczy ale pojawił sie pytanie, po czym w bardzo sprytny sposób Nakamichi zadał takie pytanie w odpowiedniej formie z odpowiednim charakterem aby wywołało to pewna formę oburzenia lub też ciekawości. Zastanawia mnie to czy po to aby rzeczą oczywistą zagiąć nas wszystkich zadając pytanie w formie takiej, że nikt nie pomyśli o podstawach tak jak to robią np. na obronie czy ogólnie na uczelni. Nie znam waszej kości nie zgody ale biorąc pod uwagę całą formę powiem tylko, że Nakamichi sorki ale ciężko się z Tobą polemizuje gdyż jesteś wybitnie dobry w ubieraniu całej swojej wypowiedzi w taki sposób aby stwierdzając np. "A" wywołać pewną reakcję po czym dodać "B" do tego trochę "C" w wyniku czego osoba pokroju mnie zaczyna czuć się jak głupek. Zawsze mnie to zastanawia jak to jest robione. Jednym zdaniem potrafisz tak wszystko ogarnąć, że  nawet jak nie masz racji a ktoś inny ją ma sprawisz, że poczujesz się jak głupek, którego wiedza sprowadza się do ugotowania jajek na twardo. Nie żebym starał się twierdzić, że mało wiesz bo niewątpliwie masz tęgą głowę ale rozmowa z Tobą przypomina trochę kłótnie z kobietą tzn. tak zakręci tak pogada w dodatku nie wiadomo od czego się zaczęło a i tak chłop finalnie nie wie o co chodzi jak to sie wszystko sprowadziło do rozmowy na temat przetrwania ślimaków w afryce...a rodzaju rezystorów we wzmaku bo tak czy siak nie wygrasz.Tak naprawdę w efekcie końcowym dana osoba mając swoje zdania zaczyna głupieć i nie jest totalnie pewna o co tak na prawde chodzi. Przyznam, że aby dokonać takich rzeczy i prowadzić rozmowę w ten sposób trzeba być bardzo inteligentnym i nie każdy to potrafi nie oznacza to, że każdy się na to złapie wystarczyło by aby post został zignorowany...I spokojnie bez spinki bo nie ma co zaciskać pośladów napisałem tylko swoje spostrzeżenia chyba, że znowu jestem głupi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być upierdliwy ani jakis stronniczy ale pojawił sie pytanie, po czym w bardzo sprytny sposób Nakamichi zadał takie pytanie w odpowiedniej formie z odpowiednim charakterem aby wywołało to pewna formę oburzenia lub też ciekawości.

Do tej pory dobrze .

I teraz klucz , czy można poprosić o podstawy do wpisu , którego wartość merytoryczna zdaje sie mocno wątpliwa ?

Wystarczyła jedno zdanie wyjaśnienia , nawet połowiczne pisałem w biegu , ale nie lepiej 30 wpisów i analiza socjo i psychlogiczna.

 

 

ktoś już to nazwał - "wiem , ale nie powiem "

 

Podobnie jak w podstawówce z kujonami

 

Wiem , ale nie powiem to chyba wczoraj na wybrzeże zawędrowało :rotfl:

Jeżeli uważasz , ze coś w temacie jest do uzupełnienia, to śmiało pytaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...