Skocz do zawartości

AudioArt A-120 pali bezpieczniki


DEV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pewien problem ze wzmacniaczem AA A-120

Grał sobie u mnie w aucie z rok, po czym jak było chłodniej (np. rano) charczał woofer lewego kanału, potem chyba w ogóle lewa strona.

Gdy auto przejechało kilka km i robiło się cieplej, tudzież sam wzm się nagrzewał, problem ustępował.

Zeszłej jesieni temat powrócił i też, najpierw charczało, potem zaczęły się jaja, najpierw poszedł bezpiecznik od lewego kanału (7,5A), po zamontowaniu kolejnego ten również został spalony. Zamontowanie następnego bezpiecznika spowodowało spalenie woofera (chyba, albo woofer poszedł już przy spaleniu pierwszego bezpiecznika).

Myślałem że może głośnik albo zwrotnica robi jakieś zwarcie i tak metodą prób i błędów by dojść co i jak, został spalony kolejny woofer (DLS MS6 :( )

Obecnie, po podłączeniu wzmacniacza od razu zostaje spalony główny bezpiecznik 25A niezwłocznie po uruchomieniu radioodtwarzacza.

Czy ktoś się spotkał z podobnymi objawami sprzętu i może coś doradzi lub chciałby sprawdzić mój wzmacniacz na tę okoliczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli palił bezpieczniki na zasilaniu to prawdopodobnie uszkodził się lewy stopień mocy(dlatego spalił głośnik) jeśli teraz pali główny na zasilaniu padłą też przetwornica.. Szkoda ze jak tylko zaczęły się objawy nie odłączyło się go celem uniknięcia dalszych komplikacji.. Bezpieczniki z reguły same z siebie się nie palą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz kable głośnikowe od wzmacniacza to będziesz miał pewność.

AA i tak miał wiele cierpliwości dla swojego Pana :wink:

Obawiam się, że u mnie to on tylko dokonał żywota, nie wiadomo ilu właścicielu miał przede mną i jak był traktowany. U mnie przebieg miał w sumie kilkunastogidzinny. Zobaczymy, co da się zrobić, nie za bardzo mam w okolicy takich fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...