Skocz do zawartości

Jakie Auto?


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 374
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko widzicie... w Polsce nie zamierzam kupować auta, w grę wchodzą wyłącznie niemcy. Przy silniku powyżej 2000 i akcyzie 18,6% koszt alfy GT z tym silniekiem wyniesie dużo ponad 30 tys. zł ;/

 

kup gt 1.9jtd q2 150km i zrobisz moda  :wink:  chyba ze diesel odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę taniej jest w holandii. Nie zmienia to faktu, ze wlasnie z powodu akcyzy również zrezygnowałem z V-ki :( Mam 2.0 jts i śmiga przednio. 1.9 jtd to bardzo dobre silniki, ale jak ktoś jezdzi wylacznie po mieście, to radze benzynę. Moja żona robi rocznie ok 30 tysięcy, wiec jezdzi jtd. Spalanie w granicach 7,5 - 7,8 litra (cykl mieszany). Ja w granicach 12,5 litra (miasto) hahhahaha. Nie przeszkadza mi to jednak, bo na wyższych obrotach jts tez fajnie brzmi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na autostradzie 150 - 10l/100; 170-12l/100

w miescie od 10,5-14(przy pełnym bucie na ciepłym silniku na tyle na ile mozna pobutować).

Średnio po Wrocławiu wychodzi mi 11,5l/100 a pracuje 8-16 więc jeżdżę w normalnych porach (15km w jedną stronę - z czego 7km autostradą)

 

Edit: Ostatnio jechalem do Zielenca na narty 130km w jedna strone 1h15min, spalanie wg. komp 8.1l/100

 

 

Nigdy nie jeżdzę na luzie i zawsze rozpędzam się dynamicznie.

Sam nie wierzyłem póki nie kupiłem. Dlatego pewnie wy też nie uwierzycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie w 2.0d i 3.0d - różnica w spalaniu wynika tylko z nieudolnych prób spokojnej jazdy tym drugim :)

Jednak, jak już nam sie uda trzymać za samochodami z normalną polską przelotową prędkością to spalanie poniżej 5 nie jest wcale niczym nadzwyczajnym...

 

Mowa o silnikach M47 i M57 w autach ze skrzynią manualną.

I żeby było jeszcze bardziej kolorowo powiem, że M57 jest z większą turbawką i softem na 240KM.

Oczywiście przy dynamicznej jeździe spalanie jest większe niż w 2.0d i większe niż było w serii, ale ok. 2l/100 więcej (dynamiczna jazda) to naprawde niewiele w stosunku do przyrostu 60KM i 160Nm.

Autostrada 150 - 8.0l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, klient się znalazł na moją mereę, strasznie się najarał i daje mi niesamowitą kasę za nią, Wszystko w niej jest porobione, bo nie szczędziłem kasy na naprawy, nowy gaz od Gazownika.
Wszytkie koszty jakie wrzuciłem w to auto byłyby wrócone, mówimy o ok 9 koła.
Teraz kwestia druga. Szukałbym czegoś w zamian, niekoniecznie od razu, co po prostu w ciągu 2-3 miesięcy, Kwota jaką bym chciał przeznaczyć to 15-25tys+
kilka warunków:
- kombi

- klima

- silnik z zapasem mocy, gdyż nie chciałbym się przesiadać na auto, które nie ma możliwości pod pedałem w razie czego. może być
- w miarę przyjazne do CA

- Serce podpowiada alfę 159 SW 1,9 lub 2,4jtd

 

rozum coś bardziej przyziemnego.
- jakąś Audi, kuzyn ma a3 2004rok 2,0 tdi w dobrej cenie, minut to taka trochę bomba gdyż 280kkm nakulane (ale mam pewność, że licznik nie kręcony bo od nowości u niego) ewentualnie a4
- vw passata b6 ok 2009 do zrobienia (teść siędzi w passkach i ogarnia je dobrze) ale bryła mnie nie powala za bardzo no i jest wszędzie!
- seat leon cupra TDI

- skoda octavia tdi?
Nie wiem sam już, wybaczcie za chaos w poście a3 i leon trochę biją się z wymaganiami co do kombi ;)

czekam na waszę propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0TDi z tego rocznika co podałeś w A3 to pierwsze roczniki z tym silnikiem,nie za bardzo udanym

link do tematu

"Wszystko o silniku 2.0TDI" - http://www.auto-swiat.pl/1-wszystko-o-silniku-20-tdi

a jak coś nowe to nie do końca jest super dopracowane.

Lepiej coś po 2007 roku z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0TDi z tego rocznika co podałeś w A3 to pierwsze roczniki z tym silnikiem,nie za bardzo udanym

link do tematu

"Wszystko o silniku 2.0TDI" - http://www.auto-swiat.pl/1-wszystko-o-silniku-20-tdi

a jak coś nowe to nie do końca jest super dopracowane.

Lepiej coś po 2007 roku z tym silnikiem.

potwierdzam. 2.0 były i są bardzo awaryjne, jeśli ten rocznik to lepiej 1,9tdi, sam śmigam na takim już prawie 2,5 roku i zero problemów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfy mają bardzo dobre silniki diesla (fiata) i ogólnie model 159 to podobno zupełnie nowa jakość w porównaniu do 156 i nie tak awaryjne

Na 100% wolałbym diesla fiata 1.9jtd niż 2.0tdi na pompowtryskach bo te silniki to porażka...

 

...alternatywa dla diesla: audi A4 b6 1.8t + gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, cóz tu mówić - idź za głosem serca i bierij alfe 159 - 1,9 jtd albo 2,4jtd  ( 1,9 troche tansze cześci - jak braknie mocy dasz soft inny). Autko naprawdę spoko, zawiecha już nie taka awaryjna jak w 156, ogólnie dopracowany model... a i bedziesz sie wyroznial wsrod oklepanych tdi ( te skonczyły sie dla mnie na zwykłej pompie - reszta to juz kaszanka) i tym podobnych volkswagenów i audi. Jednak licz sie z tym że za tą kase, która dysponujesz nie kupisz rocznika 2008-2009 ale np 2005-2006. Celuj w zadbany egzemplarz i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie musi być klekot :]
Rojass no tez właśnie, ja 196 i jak się odsunąłem do końca to z tyłu zostaje 6 cm miedzy siedzeniem a kanapą... trochę kapa własnie

i bije się z myślami, Signum, Mundek mk4 z pierwszysch roczników, ewentualnie troche nowszy, ale uszkodzony do zrobienia.
BMW serii3 hmm sedan coupe ma duszę ale touring mnie nie powala.
Buli jaka cena za passka b5? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do niedawna miałem podobny problem. Budżet podobny. Zostałem póki co przy starym aucie. Zmieniły się plany i wydatki więc siłą rzeczy nowe auto odeszło na następny rok.

Myślałem nad Vectra C po lifcie ( w tym aucie wnętrze przygnębia, wygląda mało nowocześnie ), Passat B6 w benzynie, Citroen C5 MKII, Octavia MKII, Laguna II - i cieszę się, że nie musiałem wybierać, bo w żadnym z tych aut nie było czegoś do czego bym się nie przyczepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie musi być klekot :]

Rojass no tez właśnie, ja 196 i jak się odsunąłem do końca to z tyłu zostaje 6 cm miedzy siedzeniem a kanapą... trochę kapa własnie

i bije się z myślami, Signum, Mundek mk4 z pierwszysch roczników, ewentualnie troche nowszy, ale uszkodzony do zrobienia.

BMW serii3 hmm sedan coupe ma duszę ale touring mnie nie powala.

Buli jaka cena za passka b5? :P

E46 będzie dla Ciebie pewnie też za mało. Jak już to celuje w e39 po lifcie w benzynie. Najlepiej 2,5 albo 3,0. Diesle 3.0d są świetne, ale ciężko znaleźć zadbaną sztukę z tego co widzę po ludziach co szukają. Automaty w dieslach były GM, też niezbyt udane. W benzynie były automaty ZF, dużo lepsze. Za to w benzynie w manualu jest dwumasa. Silnikowo BMW zachwyca proporcjami osiągów to spalania. Ani Audi ani Merc nie pasują w tym momencie. Nawet na forum audi ludzie zaczynają odradzać VAGa i doradzają BMW. Oczywiście LPG jak najbardziej można :) No i zawsze aku w bagażniku przy 6cyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...