Skocz do zawartości

VI Piknik SCA - Chomiąża Szlachecka 8-10.08.2014


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trochę to dziwne, że nikt nie pisze tu o tym, co udało mu się usłyszeć na pikniku. Na czego podstawie zostały wypełnione te kartki do głosowania?

Żeby może trochę ożywić dyskusję, byłem zaskoczony, że szare BMW Baltosza dostało 3 miejsce. Dla mnie to była trochę dziwna mieszanka niezłych klocków, które były tylko jakoś ogarnięte.

Innym zaskoczeniem było dla mnie wreszcie jakoś przyzwoicie grające auto powałki. Słuchałem go ostatni raz na gliwickiej wiośnie rok temu i nawet z Alpiną 9855 (chyba) ten system grał cienko na górze, jakby tweeter był wyłączony, a średniak pełnym pasmem. Długo wtedy nie posiedziałem. Teraz mimo jakiegoś JVC na źródle, bez procesorów, bez specjalnego przyłożenia się do ukierunkowania słupków i wypuszczenia woofera zza tapicerki, bez specjalnie przekombinowanych zwrotnic, ten system brzmieniowo grał bardzo przyzwoicie. Jakby pokombinował L-padami na górze, bo góry było aż o dziwo odrobinę za dużo (1-2dB?) i coś pokombinował z wooferem, bo chyba trochę zamulał.

W mojej skromnej opinii, ten system zasłużył na 3-4 miejsce, a chyba nie załapał się na nagradzaną pierwszą piątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem, jeden w miare ciekawy opis odsluchow od kolegi ale na...pw....

Nie wiem dla mnie to dziwne, ale upraszac sie chyba nie wypada o tak proste sprawy jak podzielenie opiniami co gralo , jak gralo, gdzie warto cos poprawic a gdzie cos sie wybijalo na plus...

Podobno bardzo fajnie gral i ewoluowal system Pawla tzn. Mazdeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż jestem głuchy na dwa uchy:

 

Najlepsze granie było u pawelszu (mazda)- to najbardziej przypadło mi do gustu. Jeszcze bardziej byłem zdziwiony, gdy się dowiedziałem, że sub był odłączony  :szok:

 

Mordę i uszy cieszyło też granie u lklukasz' a, u trika (A6), nubira też fajnie grała, i octavia.

 

Omega slawy miała u mnie plusa za HXa  :wink:

 

Dodam, iż nie wszystkie auta przesłuchałem.

 

Są to moje opinie i nikt nie musi się z nimi zgadzać  :kijemgo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewoluował jak ewoluował. Klocki miał dobre poza głośnikami. Jak już kiedyś pisałem, na własne uszy nie słyszałem dobrze grających 18W Scana lub ich wariacji (bury, trzymam Cię za słowo :wink: ), a tweeter Mastera tam nie grał, bo i też nigdzie nie słyszałem go dobrze grającego jak na jego cenę, przynajmniej w mojej opinii.

Teraz wsadził głębokiego SS D3004, którego wreszcie mógł uciąć tak nisko, jak chciał (w zaparte 2 drogi, a chęć uzyskania ciężkiego, estradowego brzmienia) i nadal dobrze grał. Gra woofera (aurum cantus) ludziom się bardzo podobała, na mnie szczególnego wrażenia on nie zrobił. Duży głośnik bez odcięcia sprawiał wrażenia namiastki małego swubwoofera, który był perfekcyjnie zgrany z przodem, ale ja z przerażeniem patrzyłem na wychylenia woofera, jak chciałem głośniej posłuchać rocka i zastanawiałem się, czy najpierw usłyszę zniekształcenia z powodu końca liniowości zawieszenia, czy obijanie się cewki o nadbiegunnik, więc byłem bardzo ostrożny. Grał dobrze, ale czego się spodziewać po H600 na źródle, bi-ampie na przodzie z Xes-M1 i w/w głośnikach. Wygrane maty pewnie mu się przydadzą, których mu z całego serca zazdroszczę  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście auto pawelszu się nie podobało. Jak dla mnie za ciężko było i strach było rozkręcić gałę. Podobał mi się system Sinoffa choć wąska scena, u mamusa za miękkie granie wf. Wavecory podobały mi się. Omege krótko słuchałem i z pozycji pasażera wiec za wiele powiedzieć nie mogę dość spokojny ten tlr na gorze. Podobała mi się audi Xrisa a byłoby super gdyby nie trzeszczalo coś :P, audi triku77 , Nubira juz wspominane mega mi się podobały. Bardzo tez mi się podobał system u Przemcia - gdy usłyszałem co potrafi ten sam wf co u mnie rozlozylo mnie na łopatki. Mam jeszcze dwie uwagi. Ocenianie systemów pod % nie do końca jest adekwatne do rzeczywistego grania, druga to to taka

, że np u mamusa wf miękko grał itd na mojej muzyce, on stworzył system pod typowy rodzaj muzyki dla niego kiedy mi puścił trochę elektroniki i swoich upodobań muzycznych zobaczyłem system z.zupełnie innej strony dlatego też Wsiadajac do niektórych aut prosiłem. Żeby właściciel puścił coś czego on słucha na codzień by ocenić, gdyż nie każdy system okazywał się uniwersalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...