Skocz do zawartości

VI Piknik SCA - Chomiąża Szlachecka 8-10.08.2014


Rekomendowane odpowiedzi

mi najbardziej podobał się setup triku77 aczkolwiek wg mnie zeszloroczny setup grał ciekawiej.

Niemiej najlepsza dynamika, energia, wszytko to co lubie...

Drugi setup to powalka, naprawde świetne równe grniae, może bez super fajerwerków ale wszystko na miejscu, po układane

Trzeci to xris, byłby wyzej ale problemy z szumami i potenciometrem troszkę przeszkadzały. Jednak setup po porawkach bedzie świetny.

 

Co do grania u mnie to sam byłem w szoku jak skończylismy budować zwrotkę.

Nie spodziewałem sie co ten woofer moze wyprawiać. Mam nadzieje że jeszcze sie uda minimalnie poprawić granie (trzeba zrobic zwrotkę na woofer oraz moze pobawic sie cięciem woofera od góry zeby minimalnie podciągnąć średnice).

Co do kręcenia gałą mozna było naprawde śmiało dać im w palnik. To są 8ohm, nie dostaja duzo mocy ale mimo wszystko wyrabiają się nad podziw godnie.

Co do muzyki to ja słucham głównie cięzkiego rocka, metalu wiec system robię pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


ten tlr na gorze

Nie ustawiony nie wysterowany, kierunki w dół. na drugi dzień zmiana , lecz dalej słabo... wiem tylko tyle... najlepszy TW jaki kiedykolwiek słyszałem :wink:  teraz tylko go opanować, dobrać WF bo z K2P się "gryzie"


aa... dziękuję sprzedającemu za niego :super:  :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Żeby może trochę ożywić dyskusję, byłem zaskoczony, że szare BMW Baltosza dostało 3 miejsce. Dla mnie to była trochę dziwna mieszanka niezłych klocków, które były tylko jakoś ogarnięte.

Wyjdzie zaraz na to, że dostałem 3. bo przefabrykowaliśmy oceny, albo wszyscy się mylili. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Pawel byl bezkonkurencyjny ale audi tez fajne gralo..

Niestety się nie zgodzę... Może i u Piotrka da się znaleźć jakieś mankamenty ale pawelszu jeszcze dużo brakuje do grania na takim poziomie. Nie jest to tylko moja opinia, bo arkusze wskazują na to samo. Ok 63. Pkt dla pawelszu i ponad 90 dla Piotrka. Sytuacja jak na zeszłym pikniku... W sumie zadatki aby dorównać ma a4 Xrisa tylko właściciel leniwy i grzebać mu się nie chce. Słychać potencjał trzeba tylko przysiąść i dobrze zestroic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawa ty w ogóle startowałeś ??? Jeśli nie to żałuj bo byś byl wysoko.Jak dla mnie Pawel byl bezkonkurencyjny ale audi tez fajne gralo..

coś tam chłopacy słuchali. Ale ja robię system pod siebie nie dla reszty i widocznie innym nie zagrało. Jednak w sobotę były bez kierunków... grały w dół, uciekła trochę średnica... nie było sceny i zgrania fazowego. No a przecież bez sceny to co to za sq :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Pawel byl bezkonkurencyjny

W jakiej kategorii? :) Największych wooferów? :P

 

Jeśli nie to żałuj bo byś byl wysoko

I tu też się nie zgodzę :P

 

Chyba nie ma sensu pisania co jak grało bo już widać, że jest wiele opinii różniących się o 180*...

Jeszcze sprawa pod jakim kątem mamy oceniać? Technicznym czy po prostu przyjemność słuchania, etc?

 

I się nie doszukiwać kwadratowych jaj k.wa bo następnym razem nie przywiozę Rudego  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście o systemie Maxam'a. Co prawda słyszałem jego lepsze wcielenie ale to chyba jeden z nielicznych "dojrzałych" systemów na pikniku.

U Mirka w Audi również bardzo poprawne granie. Przemka systemu też się miło słuchało.

Mało słuchałem bo dotarliśmy dość późno.

 

 


Innym zaskoczeniem było dla mnie wreszcie jakoś przyzwoicie grające auto Powałki. Słuchałem go ostatni raz na gliwickiej wiośnie rok temu i nawet z Alpiną 9855 (chyba) ten system grał cienko na górze, jakby tweeter był wyłączony, a średniak pełnym pasmem. Długo wtedy nie posiedziałem. Teraz mimo jakiegoś JVC na źródle, bez procesorów, bez specjalnego przyłożenia się do ukierunkowania słupków i wypuszczenia woofera zza tapicerki, bez specjalnie przekombinowanych zwrotnic, ten system brzmieniowo grał bardzo przyzwoicie. Jakby pokombinował L-padami na górze, bo góry było aż o dziwo odrobinę za dużo (1-2dB?) i coś pokombinował z wooferem, bo chyba trochę zamulał.

Miałem takie same spostrzeżenia.Wyciągnięcie woofera na wierzch, poprawa poziomów mid/tw. Ja dodatkowo widziałbym tam spowrotem 9855R(system nabrałby życia).

Próbowałem Jarka zmobilizować, ciekawe co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej kategorii? :) Największych wooferów? :P

 

Spójności w graniu i ogólnie czystej przyjemnosci w sluchaniu...

 

I tu też się nie zgodzę :P

 

Chyba nie ma sensu pisania co jak grało bo już widać, że jest wiele opinii różniących się o 180*...

Jeszcze sprawa pod jakim kątem mamy oceniać? Technicznym czy po prostu przyjemność słuchania, etc?

 

I się nie doszukiwać kwadratowych jaj k.wa bo następnym razem nie przywiozę Rudego  :rotfl:

Czy Audi lub nawet BMW to rowniez b.wysoki poziom .Bardziej chodzi o gusta. A Tobie Xris nie wypada przyjeżdżać z takim systemem na piknik .. Bo u innych chociaz mozna bylo pokręcić "galą" i nie szumiało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Audi lub nawet BMW to rowniez b.wysoki poziom .Bardziej chodzi o gusta. A Tobie Xris nie wypada przyjeżdżać z takim systemem na piknik .. Bo u innych chociaz mozna bylo pokręcić "galą" i nie szumiało

Hmmm bardzo wysokim poziom ? Możesz rozwinąć? A Xris pewnie przyjechał z takim systemem bo to pewnie wypadek losowy ... co jak co ale zakłóceń w tym systemie nigdy nie było a napewno nie na takim poziomie.....ale potencjał zawsze tam był ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...