Skocz do zawartości

Ford Capri MK3


Hasta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Wziąłem sobie do serca rady odnośnie usztywnienia drzwi i cięcie gięcie klejenie pół dnia:


Ciekawy jestem efektu końcowego, może kiedyś na jakimś spocie... ale na ten czas działaj, a jak coś nie tak będzie, to zawsze zmienić albo przerobić będziesz mógł :)


 

 


Jest jeszcze jedna dyskusyjna sprawa. Chodzi o to że boczk w miejscu pod panelem są oklejone wykładziną jak z komfortu.

zastanawiam się czy ją zerwać i przykleić np. mate czy to nie ma znaczenia??

Jeśli stworzyłeś moźliwie szczelną i sztywną komorę a woofer ma mocne i stabilne mocowanie, to już masz z górki. Jeśli już, to między boczek a oklejone drzwi daj piankę, GMS-a albo coćby taką jak pod panele podłogowe się kładzie. Zwróć tylko uwagę na jak grubą piankę miejsca wystarczy. Myslę, że ta wykładzina negatywnego wpływu nie będzie miała.

 

 


Dzięki za zwrócenie mi na to uwagi Sinoff

No problem, ja tam lubię patrzeć jak coś z niczego powstaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-13666-0-96073000-1390816854_thumb.jpg

 

Te pręty okazały się najtrudniejszym i najbardziej czasochłonnym elementem zabudowy bagażnika. 

Co mnie podkusiło??? :mur1:

 

myślę dalej nad radiem...

 

Jakbym mógł bezstratnie (światło np) podpiąć się ipodem do jakiegoś procka to nawet możnaby zostawić orginalne radio hmmmm,

 

post-13666-0-68730400-1390817254_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw przód radia ori ( odetnij go :wink: ) zamontuj go na zawiasie a pod spodem załóż jakies klasowe radio. Otwierać będziesz tylko do zmiany ewentualnych płyt :hyhy: najlepiej zeby miało sterowanie z pilota wtedy możesz zrobić tylko oczko w zaślepce-radiu. Lub sterowanie pilotem na kablu :)

 

No chyba że chcesz się bawić w rozdzielanie panela od radia, wyświetlacza od panela itd. Ale to wiecej roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram ostatnia wersje Przemcia :] Ja bym oddzielił panel od radia i wpasował go np w daszek przeciwsłoneczny aby nie raziło a front od tego radia zamontował na jakis klej lub małe wkręciki do windy czegoś lepszego :) Wtedy raz jest klasycznie dwa mozna zastosować jakąś jednostkę procesorową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW Robolopa było to bardzo podobnie rozwiązane :) W alu były wsadzone oprawki pod ledy. Mega fajnie rozwiązanie sam się nad tym zastanawiam :P Będąc szczerym to ogrom pasji i chęci włożone w auto swoją drogą ale możliwości w postaci miejsca, zasobów finansowych także robią bardzo dużo co nie zmienia faktu, że ogromnie mnie cieszy, że jest szansa na to aby stare auta dostawały drugie życie i cieszyły oko swoją wspaniałą linią jak i brzmieniem za równo z membran jak i wspaniałego V8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze spolerowana tak szybko nie zasniedzieje :wink: porządny wosk na to i na spory czas powinno wystarczeć. Zwłaszcza że nikt tego nie dotyka więc raczej powłoki powstałej w ten sposób nie zniszczy. A zeby lakier sie utrzymał musi być zmatowane więc efekt pójdzie wpiz..... Eghh w las znaczy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jakbym mógł bezstratnie (światło np) podpiąć się ipodem do jakiegoś procka to nawet możnaby zostawić orginalne radio hmmmm,
 

 

Zwróć się w tej sprawie do Nakamichi, ja używam tego na co dzień... Ipod służy mi obecnie za główne żródło dla procka i sygnał idzie cyfrowo światełkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasta a jaki masz plan żeby zabezpieczyć miedź przed sniedzeniem? Może by bezbarwny lakier Siknac?

 

 

wypoleruję i nawoskuję jak będzie śniedziało to coś będę kombinować

 

 

A może Caliber Retro czarne - w rzeczywistości wygląda dużo lepiej niż na foto. I gra dość przyzwoicie.

https://www.google.p...iw=1280&bih=699

 

jak już w retro to wolałbym 

 

retrosound model two

 

 

 

Hasta, dnia 27 Sty 2014 - 11:02, napisał:

 

Jakbym mógł bezstratnie (światło np) podpiąć się ipodem do jakiegoś procka to nawet możnaby zostawić orginalne radio hmmmm,

 

 

Zwróć się w tej sprawie do Nakamichi, ja używam tego na co dzień... Ipod służy mi obecnie za główne żródło dla procka i sygnał idzie cyfrowo światełkiem. 

Dzięki za info

 

 

Bardzo fajny projekt   Szacunek za kompleksowe podejście do budowy auta. Od małolata podobały mi sie Capri Mk3 (no i niektóre Mk1). No i podejście do bydowy audio też mi się podoba. Mam nadzieję, pojawisz się kiedyś na warszawskim spocie.

 

 

Dzięki :zdrowko:

jak kiedyś skończę to chętnie :mur1:

 

 

 

 

 

Dziś zabrałem się za custom maskownica projekt;)

 

Cały problem polega na tym iż chciałem zachować zachować oryginalny styl boczków.

 

post-13666-0-88300800-1390945826_thumb.jpg

 

max Srednica głośnika to 13cm ale i tak w tym panelu nie zmieściłaby się maskownica która musiałaby mięć średnicę min 15cm

 

Wcześniej już wyrzeźbiłem miejsce na "uszy".

Najpierw myślałem żeby wyciąć nieokrągłą maskownicę tak aby udało się zakryć uszy, ale to mi jakoś nie podeszło.

 

Myślałem dłuuugo i namiętnie i wreszcie wymyśliłem... chyba :idea:

 

maskownica okrągła z 3mm mdfu upaprana w żywicy

post-13666-0-80997700-1390945495_thumb.jpgpost-13666-0-08442500-1390945512_thumb.jpgpost-13666-0-56580900-1390945532_thumb.jpgpost-13666-0-75217600-1390945548_thumb.jpg

 

Filler w sprayu mój nowy przyjaciel :wink:

post-13666-0-73022400-1390945562_thumb.jpg

 

 

kupiłem w modelarskim szpachlówkę epoksydową. działa to jak modelina, świetnie się obrabia a jak wyschnie jest twarda jak kamień!

zalepiłem uszy posmarowane woskiem do lakieru, żeby się nic nie skleiło i odcisnąłem  maskownicę

post-13666-0-63528600-1390945606_thumb.jpg

 

po kilku godzinach wyjąłem, obrobiłem , nawierciłem, przykręciłem, i wreszcie przytarłem do równego

post-13666-0-89427100-1390945618_thumb.jpgpost-13666-0-26395900-1390945633_thumb.jpg

 

Pomysł jest taki:

przykręcam oklejony skórą panel od środka nakrętkami bez zatyczek do "uszu" 

przykręcam głośnik 

wsuwam pod skórę i przykręcam zatyczki 

przykręcam maskownicę do zatyczek dociskając skórę.

 

jak to dobrze zadziała to wszystko mi się zmieści i będzie cacy jak fabryka

 

aktualnie kleji się siateczka do ramki jutro się wszystko okaże :cwaniak:

post-13666-0-65014800-1390945591_thumb.jpg

 

W tzw miedzyczasie zająłem się podświetleniem wzmacniacza

 

Wszystko narazie na roboczo, bez polerki, bez przelotek na pręty itd. Chciałem tylko zobaczyć jak sie gienek zaprezentuje.

 

1.5m taśmy ledowej ciepły biały.

aluminiowy profil na taśmę i do dzieła.

Niestety kolor nie taki ciepły jak chciałem, więc użyłem foli korekcyjnej żeby jeszcze bardziej "ocieplić" światło. Chciałem uzyskać kolor świecącej lampy jak w lampowych wzmakach.

Mogłem to uzyskać kupując taśmę z diodami  RGB ale tak mi bardziej pasuje. Bez sterowników, prosto, szybko i tanio :wink:

 

post-13666-0-14790500-1390947809_thumb.jpgpost-13666-0-26955900-1390947817_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh no właśnie nie wiem tylko improwizuje... Najpierw chciałem użyć zwykłej szpachli ale na samą myśl mi się odechciało. Przypomniałem sobie że kiedyś tam używałem takiej modeliny czy coś. Pojechałem do modelarskiego a pan mówi że ma takie coś i to nawet takie super.

 

Dla mnie kosmos jak będe robił słupki to tylko tym lepisz jak chcesz po 2h noźīkiem  scinasz a po 3-4 papierem jak mdf albo jeszcze łatwiej. Następnego dnia kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...