Skocz do zawartości

czyścić auto to trzeba z rozmachem !!


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 490
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lakier prędzej przygotowany a wiec :

-glinowanie oraz odtłuszczenie lakieru o czym większość osób zapomina

Poorboy's World Natty's Wax Paste Blue (świetnie się nakłada, zapach gumy balonowej a dopieranie nie jest żmudne; można rzec przyjemna);

 

 

Opony: Meguair's Endurance(polecam !!! bardzo ale to bardzo wydajne).

 

post-15046-0-56716500-1449782378_thumb.jpg

post-15046-0-75664600-1449782430_thumb.jpg

post-15046-0-32012500-1449782506_thumb.jpg

post-15046-0-30297500-1449782573_thumb.jpg

post-15046-0-81211400-1449782632_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to lepiej jeszcze wyglądało finalnie , to po glinkowaniu  powinieneś przelecieć lakier cleanerem (najlepiej lekko ściernym żeby usunąć holsy po glinkowaniu ) i dopiero potem wymyć i na końcu Natysa .  Zresztą jak widzę ciemny lakier i  opis "glinka , wymycie i wosk" , to już oczami wyobraźni widzę jak to wygląda pod Ledem , lub  w  pełnym słońcu lub na np. stacji paliw pod metalohalogenami  ...swirli w diabły  :wink:  Zainwestuj w polerkę DA , zestaw past i  walcz  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla aż takim pedanetem nie jestem. Wosk dla mnie służy głównie dla zabezpiczeniu lakieru i łatwości mycia.

Moje auto nie potrzebowało wiekszych metod oczyczania ponieważ 3 miech prędzej przechodzilo spa lakieru w postaci malowania i polerowania. W moim przypadku wystarczyło glinkowanie w dolnych częściach drzwi gdzie brud uliczny zdarzył złapać lakier.

O odtuszczeniu dowiedziałem się od pana od którego kupuje kosmetyki ;)

Niebawem wstawię reszte prac z skóra oraz uszczelkami.

 

Przepraszam na błędy pisze z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem że w tę pogodę to już nie mogę patrzeć na samochód. Ciemny lakier i brudu tyle że na łączeniach zderzaków są plamy od wody...

 

Miałem w planie pojechać w grudniu na jakies porządne mycie z jakąś powłoka ceramiczna/karbonowa etc. Ale szlag trafił $ i w styczniu może coś ogarnę.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


tyś

 

Chcesz w czambo? Jakie "tyś"? Tyśiąc, czy tysiąc? Żeby mi to ostatni raz było  :wink:  :wink:  :wink:

 

 

 

Żeby nie było OT.

 

Po dwóch miesiącach śmigania jeepem, uruchomiłem beemkę. Brakowało mi jej  :serce:

 

Zamówiłem lakier na błotnik. Po świętach idzie na wymianę kilku rzeczy, w tym lewego błotnika (nie mogę już na niego patrzeć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baltosz cóż to za karbonową powlokę wymyśliłeś??

Nie chodziło ci przypadkiem o kwarcową :wink:

 

Chcesz kozaka? Kładź UNC-R :hyhy:

Kij go wie jaką... Nie znam się na tym :). Może faktycznie kwarcowa, a ja coś przekrecilem.

 

Jak już poruszylismy ten temat. Jak to jest z tymi powłokami? Czego od nich można oczekiwać i czy warto?

 

Ja się zatrzymałem w detailngu na mycie + wosk, ew odkurzanie wnętrza :D

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak bardzo lubisz efekt świeżego wosku, szklistość i jak bardzo lubisz woskować :) jak często myjesz auto itd.

 

Ja jestem zakochany w powłokach :)

Uwielbiam jak auto cieszy oko. Pooglądalem i poczytałem o unc-r... Mega efekt. Tylko prawda jest taka ze nie mam warunków do tego.

 

Z chęcią za 2/3 miesiące bym zlecił komuś dopieszczenie mojego auta... Tylko nie wiem jakie to koszta.

 

Staram się myć samochód regularnie, ale główne możliwości to myjka bezdotykowa z aktywna piana... I na tym się kończy. Gdzieś mam jakąś rękawice do mycia... W ostateczności z wiadrem na bezdotyk też idzie się karnac.

 

Taka powłoka powinna mi ułatwić codzienne mycie auta z tego co wyczytałem...

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s

 

Dawno nic nie wrzucałem więc fotka z ostatniego testu nowej pasty Meguairs :hyhy:  :

 

 

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7d6c3055c101.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/779e43738db9.jpg

Słaba pasta 

Polecam z czystym sumieniem produkty Turtle Wax 

Przed zimą Safe Cat na 1 powłoke mleczko wyciagajace  rysy nabłyszające lakier , na drugą powłokę WOSK Turtle Wax z Teflonem PTF czyli Wosk twardy proszkowaty . masz spokój na zimę. Ja nakładam teflon co 2 miesiące i moj czarny diabeł odbiją się niczym blask słonca w lustrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafundowałem sobie jakoś po wakacjach powłokę UNC-R, po kilku stopniowej polerce oczywiście. Zobaczymy czy po zimie nadal będzie widoczny efekt. Niestety auto stoi pod blokiem, garażowany jest tylko na czas zakupów w Carrefourze :( Powłoka jest bardzo fajna, wszystko ładnie schodzi po opłukaniu wodą, no i nie łapie brudu tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba pasta 

Polecam z czystym sumieniem produkty Turtle Wax 

Przed zimą Safe Cat na 1 powłoke mleczko wyciagajace  rysy nabłyszające lakier , na drugą powłokę WOSK Turtle Wax z Teflonem PTF czyli Wosk twardy proszkowaty . masz spokój na zimę. Ja nakładam teflon co 2 miesiące i moj czarny diabeł odbiją się niczym blask słonca w lustrze.

 

Sorki ale jak słyszę ze Meguairs to słaba pasta to mi ręce opadają powiedz mi dejson ile aut w życiu zrobiłeś rożnymi pastami zeby dojść do takiego wniosku? Bo ja w swoim 11 letnim doświadczeniu myśle ze kilka tysięcy aut i z pewnością moge stwierdzić ze Meguairs jest jedna z najlepszych past z jakimi pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s

 

Słaba pasta

Polecam z czystym sumieniem produkty Turtle Wax

Przed zimą Safe Cat na 1 powłoke mleczko wyciagajace rysy nabłyszające lakier , na drugą powłokę WOSK Turtle Wax z Teflonem PTF czyli Wosk twardy proszkowaty . masz spokój na zimę. Ja nakładam teflon co 2 miesiące i moj czarny diabeł odbiją się niczym blask słonca w lustrze.

Grubo :)

 

Pokaż fotki tego blasku po "żółwiu" :hyhy: najlepiej w słońcu lub pod ledem :)

Sorki ale jak słyszę ze Meguairs to słaba pasta to mi ręce opadają powiedz mi dejson ile aut w życiu zrobiłeś rożnymi pastami zeby dojść do takiego wniosku? Bo ja w swoim 11 letnim doświadczeniu myśle ze kilka tysięcy aut i z pewnością moge stwierdzić ze Meguairs jest jedna z najlepszych past z jakimi pracuje

Ja ostatnio od megsa wole scholl'a :) chociaz kpl megsa rownież posiadam jak i 3m oraz scholl-a :)

 

Po scholl-a sięgam najcześciej :)

 

Nowa S20 black jest obecnie moim no1 :)

Uwielbiam jak auto cieszy oko. Pooglądalem i poczytałem o unc-r... Mega efekt. Tylko prawda jest taka ze nie mam warunków do tego.

 

Z chęcią za 2/3 miesiące bym zlecił komuś dopieszczenie mojego auta... Tylko nie wiem jakie to koszta.

 

Staram się myć samochód regularnie, ale główne możliwości to myjka bezdotykowa z aktywna piana... I na tym się kończy. Gdzieś mam jakąś rękawice do mycia... W ostateczności z wiadrem na bezdotyk też idzie się karnac.

 

Taka powłoka powinna mi ułatwić codzienne mycie auta z tego co wyczytałem...

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

No to UNC-R jest jak najbardziej dla Ciebie :hyhy:

 

Koszty położenia maja bardzo duże rozbieżności. Od przystępnych do fantazyjnych.

 

Może ktoś z twoich okolic pomógł by Ci przygotować auto do powłoki i położyć ją. Cena wtedy robi się więcej niż przystępna. Możecie wziąść z kimś na spółę butelczynę. Nawet jadac na grubo bez wprawy na 2 auta powinno styknac bez problemu.

 

Moje zdanie jest takie ze warto :) efekt wynagradza poświęcenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nowa S20 black jest obecnie moim no1 :)

 

Przemcio ale S20 to pasta "one step" a ja takich rzadko używam bo zazwyczaj przeprowadzam korekte lakieru czasem odświeżenie. Oczywiście posiadam środki Scholl Concept bo to bardzo dobra firma i zdecydowanie też polecam tak samo jak np Menzerna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...