Skocz do zawartości

czyścić auto to trzeba z rozmachem !!


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 490
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to się okaże co nieco wiem na temat autodetailingu rozmawiałem juz z 2 komisami z którymi prawdopodobnie podejme współpracę :) oczywiście bardziej będę chciał się skupić na klientach indywidualnych. Jednego mi nikt nie zarzuci mianowicie że nie robiłem "dobrych" aut bo większość jakie robie do tanich nie należą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się okaże co nieco wiem na temat autodetailingu rozmawiałem juz z 2 komisami z którymi prawdopodobnie podejme współpracę :) oczywiście bardziej będę chciał się skupić na klientach indywidualnych. Jednego mi nikt nie zarzuci mianowicie że nie robiłem "dobrych" aut bo większość jakie robie do tanich nie należą

JAkis cennik na priv mozna czy to ustalasz indywidualnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to jeszcze na PL nie ustaliłem cennika wiem tylko tyle że nie bede brał tyle co w UK :) . Każde auto jest inne i napewno rożnice w cenie będą wszystko będzie zależało od modelu auta, stanu lakieru, koloru auta i co będzie klient chciał dodatkowo czy jakiś wosk czy np lepsze zabezpieczenie lakieru itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


rozmawiałem juz z 2 komisami z którymi prawdopodobnie podejme współpracę

 

To co oni chcą , to nie ma raczej nic wspólnego z detailingiem ... już widzę minę gościa , jak mówisz że za samo dokładnie mycie + prick+ iron + glinka wołasz 100 -200 zł ;)  Kup Tenzi PC-1 w 5L butli , jedna szmata do nakładania i 2 do ścierania  i  po bólu , a to że zejdzie po 3 myciach , to już będzie się tym martwił klient komisu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co oni chcą , to nie ma raczej nic wspólnego z detailingiem ... już widzę minę gościa , jak mówisz że za samo dokładnie mycie + prick+ iron + glinka wołasz 100 -200 zł ;) Kup Tenzi PC-1 w 5L butli , jedna szmata do nakładania i 2 do ścierania i po bólu , a to że zejdzie po 3 myciach , to już będzie się tym martwił klient komisu .

 

Powalla ale to nie sa komisy co sprzedaja jakies auta po 5-10tys :) jeden to moj znajomy i ma auta max 3 letnie i wiekszosc wywozi do niemiec i maja one wygladac tip top. Poza tym będe chciał się skupić tak jak mówiłem na klientach indywidualnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hello.

Jako że od 2 lat nic nie robiłem z lakierem postanowiłem trochę to zmienić.

Miałem to dać do tematu  -  co  dzis zrobiłeś dla swojego samochodu  -   ale chyba  tutaj bardziej pasuje.

 

Korekta rys a na to  Ceramic PRO 9H .

Zobaczymy jak się sprawdzi w używaniu  .

 

DSC_0699.JPG

 

 

 

 

DSC_0733.JPG

 

 

 

DSC_0792.JPG

 

DSC_0646.JPG

 

 

DSC_0818.JPG

 

 

 

Do utrzymania w dobrej kondycji  (co by to nie znaczyło)   powłoki jest taki specyfik 

 

20150507_192653.jpg

 

 

I raz na miesiąc na umyte suche auto  należy na mikrofibrę psiknąć dwa razy i  wytrzeć tym  po kolei elementy karoserii .

Fajnie mieć tak zrobiony lakier -pomimo że to tylko stara Laguna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym opisał ze szczegółami. Tylko ja tego nie robie sam.

Kupiłem jedynie  troszkę farby co by obicia po kamieniach było czym  uzupełnić.

Reszta to już zasługa RAFI  zaprzyjaznionego detailera.

 

http://www.kosmetykaauta.com.pl/

 

Polecam bo strasznie się przykłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie to musiał być kosmos po odebraniu auta

 

W 2012 jak mi robił pierwszy raz to był kosmos.

Jak kupiłem Lagunke to miała  strasznie porysowany lakier od  myjni automatycznej i wyglądał na granatowy. 

 A to jest grafitowy metalic chociaż jak nie świeci słońce to wygląda jak czarny.

Tylko wtedy miałem  zrobioną powłokę Dimondbrite. 

Teraz jest  Ceramic   i jezdziłem  dzisiaj po deszczu , auto było lekko zakurzone i po przyjezdzie oglądam a na samochodzie

zero wody,kurzu, zacieków  wszystko spływa , czysty lakier i bez wycierania.

Z info jakie otrzymałem od wykonawcy zachęcił mnie do nie wycierania auta szmatkami  po myciu .

Tylko właśnie raz w miesiącu mam użyć tego specjału z buteleczki.

Pożyjemy zobaczymy - ja tam jestem sceptyczy i wiem że ten kamień z wody  potrafi wkurzyć i jak nie wytrzesz po umyciu to zacieki na ciemnym będą.

Najgorzej wkurzają te kamienie  , mam tak poobijaną maskę zderzak i drzwi do listw że było co  uzupełniać tą farbą.

A i tak wszystkiego nie wyłapiesz od razu. A nowe obicia i tak zaraz będą. 

Ale miny niektórych bezcenne jak jedziesz Laguną a tu taki błysk  :rotfl:  :rotfl: .

Jeszcze takie info że właśnie żeby położyć PRO  9H to powierzchnia najlepiej jak jest  idealnie gładka , wtedy pięknie i łatwo się aplikuje.Inaczej mogą się takie "fałdki " robić i będzie to widać pózniej na aucie. 

U mnie ze względu na te poobijane kamieniami strefy  poszedl Ceramic Light a reszta  PRO 9H. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używasz auta to i ubytki się pojawią :wink:

Można dmuchać, chuchać...ale pewne sprawy się pojawią, jak chociażby hologramy po X czasie :wink:

Nie mniej mieć pod domem takie błyszczące 'coś', bardzo cieszy :hyhy:

Ostatnio sąsiad wyszedł z nowego polo(zaparkował obok mojej F), wyszedł i tak porównuje lakier(z 2 min)..no i jego się tak nie błyszczy :rotfl:

 

To że samochód się tak nie syfi..po to jest ta chemia, by nam pomagać :wink:

 

Życzę miłego użytkowania :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak sobie pomyślałem, że skoro mamy tylu zapaleńców Detailingowych :wink:

To może warto od czasu do czasu podsyłać testy chemii która nam się spodobała etc., a którą raczej omijać :wink:

Dziś przyszedł do Mnie:

 

Poorboys's Natural Look.

 

http://i112.photobucket.com/albums/n189/elgardiel/1_zpslfrgcqpo.jpg


 

 

Na start zostawiłem tzw. 'zebrę' ;)



 
http://i112.photobucket.com/albums/n189/elgardiel/2_zpsdubi8fpi.jpg

 

Dalej już std 50/50 (plamka na na tapicerce to woda ;) )



 
 
http://i112.photobucket.com/albums/n189/elgardiel/3_zpscrfapksz.jpg
 
 
Wybacz za jakość fotek  ;) 
Bardzo duże nasłonecznienie.
 
 
Co o nim myśle ? 
 
Zapach jest prze genialny, coś pomiędzy tortem a migdałami
Wydajność mega, jedna kropelka wielkości groszku starczyła na całe drzwi, a mógł bym miziać dalej.
I to co najważniejsze, świetnie przyciemnia i nadaje naturalny matowy wygląd.
Preferuje matowe plastiki, więc strzał w 10tkę.
Cena std jak na detailingowy produkt ok 50 zł.
 
 
P.S. Moje plastiki są dość specyficzne i ogólnie ciężko je przyciemnić, więc zakładam że na std plastiku efekt będzie jeszcze lepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...