Skocz do zawartości

wygłuszanie na poważnie Audi S5


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam dosc nietypowe i pewnie lamerskie pytanie - o zasadnosc i efekt uzycia podanych materialow na zewnetrzne poszycie drzwi. O ile funkcja usztywniajaca i antyrezonansowa maty Gms 7 jest dla mnie zrozumiala o tyle zastosowanie maty dp1 i 22 w tym akurat miejscu jest dla mnie zagadka. Czy maja one zapobiegac wymykaniu dzwieku na zewnatrz auta czy jakies inne wymierne korzysci? Czy bardziej cos w stylu "bogatemu nie zabronisz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


chyba Twoją jakby Ci powiedział, że u niego jest lepiej bo i bas słyszy (z tyłu) a tutaj bida taka bo nawet za głową nic nie tłucze ...

 

He he  bardzo mozliwe

 

Takie osoby usłysza ode mnie tylko:

 

Co   TY   k...a  wiesz o dzwięku !     :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

 

Odejdz  kolego  do swojego   pieknego  audi  z zamontowanym   safari 5b    z napisem   B&O o 18 glosnikach i badz zdrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dosc nietypowe i pewnie lamerskie pytanie - o zasadnosc i efekt uzycia podanych materialow na zewnetrzne poszycie drzwi. O ile funkcja usztywniajaca i antyrezonansowa maty Gms 7 jest dla mnie zrozumiala o tyle zastosowanie maty dp1 i 22 w tym akurat miejscu jest dla mnie zagadka. Czy maja one zapobiegac wymykaniu dzwieku na zewnatrz auta czy jakies inne wymierne korzysci? Czy bardziej cos w stylu "bogatemu nie zabronisz"?

 

każde pytanie jest dobre aby odizolować hałas z zewnątrz oraz zdecydowanie poprawiły się niskie tony Banga 

 

wrzucę jeszcze gotową tapicerkę przed założeniem - jak zawsze zapomniałem zrobić po wyklejeniu 07 Pro - tylko duże płaskie powierzchnie - reszta DP2

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/Image00001_zps941098cf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck, ten artykuł to jakaś paranoja :rotfl: . Został napisany przez kogoś, kto nie ma pojęcia o audio. Cytat: "Za 35 000zł możemy kupić: (...) 6 zestawów kina domowego klasy HiEnd"  :mur1: Już po tym odechciało mi się czytać... Za 35kzł możesz złożyć 1 zestaw nazwijmy HiEnd ale STEREO. Tzn podstawa 2 kolumny, wzmacniacz, źródło i jakieś kabelki. 

W artykule rządzą cyferki, waty, waty, dziesiątki głośników, multimedia; tylko o dźwięku, ani jednego konstruktywnego zdania

No akurat Tomasz Okurowski ma pojecie na temat car audio...siedzi w tym dłużej niż Ty jak i ja. Tez jestem zdania ,że wiele instalacji fabrycznych jest tylko "poprawne" i niejedno auto zawodnicze z hi-endowymi klockami polegnie przy nich. To ,że system wygrywa i ma extra "klocki" nie oznacza,że jest dobre lub wybitne. Czasami po prostu ma mniej błędów( jest mniej spier ;-) ..)  ...od drugiego.  Były kategorie, które obserwowałem i zastanawiałem się dlaczego po przeliczeniu punktów dany system zdobywa MP pomimo, że gra totalnie koszmarnie.  Takich sytuacji było nie mało..ale tylko dlatego, że w pozostałej stawce nie było nic lepszego... Patrząc więc z takiej perspektywy, to uwierz mi, często fabryczny system jest lepszy niż ten zbudowany "na zawody".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, myślę ,że opieranie ocen o auta zawodnicze jest dość dyskusyjne, sporo z nich ma taki a nie inny profil brzmienia, wynikający z założenia właściciela do co startów.

Rozwiązania CA fabryczne są tworzone pod zwykłego "Kowalskiego" i mają mu w zasadzie sprawiać radość z obcowania z muzyką, i tutaj powinien być położony zasadniczy aspekt.

Jak przyjemnie się tego słucha w podróży?

Zapytam przewrotnie... Wiedząc ,że macie z każdej instalki po 5 tysi(od każdej sztuki) za poświęcony czas do podziału z Józkiem i budżet na klocki powiedzmy 20 tys. Z rok czasu na opracowanie tego tak jak ma Harman, Levinson czy Dyna itp na etapie projektowania nowego modelu... Co by wyszło? :wink:

Za przeproszeniem musielibyście chyba wpaść w jakiś dobry ciąg na 11 miesięcy a potem na kacu klecić coś w miesiąc na szybko, aby wydać na świat takiego gniota jak fabryczne systemy...

Kiedy się patrzy na użyte materiały i ich koszt to strzelam ale te wszystkie plastikowe 18 głośników popędzonych cyfrowym wzmacniaczem, tłuczone w setkach tys, a dopędzone tylko technologią DSP zamyka się w kwocie może z 5 tys, gdzie jest reszta, czyli 35 tys?? Ano w kieszeni producenta. A durny właściciel cieszy się jak szczerbaty na suchary, bo mu fajnie gra B&O bo widzi alu maskowniczkę ,a co pod nią.... To już chyba Wisior pokazał... Plastik, papier, dopędzony znowu plastikiem.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z założenia każdy ma swoje brzmienie .. gorzej jak zwykle jest z realizacją.

 

Inaczej więc, jesteś osłuchany i masz styczność na co dzień z systemami CA, podaj mi jeden, za który bez mrugnięcia okiem wydałbyś w salonie 40 tys... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej więc, jesteś osłuchany i masz styczność na co dzień z systemami CA, podaj mi jeden, za który bez mrugnięcia okiem wydałbyś w salonie 40 tys... :)

są tacy, którzy "bez ryzyka" tyle dają...bo nie muszą bawić sie w niewiadomą audiofilską papkę...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi, kto spośród nas wyda 40k na jakikolwiek sprzęt bez mrugnięcia :)

 

Rozmawiałem z znajomym, jak wypełniał zamówienie na nowe A8 5.2, tam też zaznaczył opcję z HIFI, z pytaniem dlaczego tyle płaci za coś co i tak nie gra na tyle co kosztuje, odparł że to oryginał i on nic nie bedzie zmieniał.   Miejsce patrzenia zależy od miejsca siedzenia, czy jakoś tak to szło.

 

edit: heh, Paweł , wyprzedziłeś mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


są tacy, którzy "bez ryzyka" tyle dają...bo nie muszą bawić sie w niewiadomą audiofilską papkę...

 

Rozumiem , więc ,że przyprowadzając auto do uznanego instalatora i kładąc mu na stół 40 tys ze słowami zrób mi dobre granie, bawimy się w loterię i można wyjechać gniotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że Pawłowi chodziło raczej o "niewiadomą" czy to co oferuje spodoba się zamawiającemu, taki delikwent w salonie ma gotowca, którego mu się zademonstruje i albo w to wchodzi albo nie, a to klejenie w dobrym warsztacie różnie może się skończyć - sam to dobrze powinienieś znać.

 

Tak na marginesie, zapytaj się Łukasza z Armaru ile aut z hiendowym graniem przerobił , na tańszy i mocniej łupiący zestaw, wtedy klient był zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nie o to chodzi ... postaw się z punktu widzenia Kowalskiego, któremu uwiera 30 tys... wybierze BO czy niewiadome coś... ?

 

2% słucha także w domu i jeśli tak, nie osiągną zachwytu szukając alternatywy. Z tych 2% kolejne 90% odpuści mimo chęci, po usłyszeniu informacji w serwisie ,że straci gwarancję, lub obetną jej zakres o elektronikę.

98% zaś Tomek dobrze scharakteryzował. :)

 

 

 


Tak na marginesie, zapytaj się Łukasza z Armaru ile aut z hiendowym graniem przerobił , na tańszy i mocniej łupiący zestaw, wtedy klient był zadowolony.

 

Jest moc, jest "jakość" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisior mniej więcej to co Ty teraz robisz bo miało być mało inwazyjnie. Generalnie przy odkręceniu gały grały nie tylko głośniki, trzeba to było trochę uspokoić.

Ja jednak nie mam wiedzy jak z tego czegoś zrobić coś grającego dobrze więc się nie podejmowałem niczego ambitniejszego.

Zresztą "za tanie" auto na naukę. Swoje można rozbierać na części pierwsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck, ten artykuł to jakaś paranoja :rotfl: . Został napisany przez kogoś, kto nie ma pojęcia o audio.

Trzeba mieć dobrze wymurowane pod sufitem , aby wypisywać takie opinie , bez żadnej wiedzy o Kim się pisze.

Tu masz mały przykład w dwóch stron gazety , blisko 10 lat temu wstecz .

Audison Thesis HV Venti

Nakamichi 700 MK II

Brax Graphic Pro

Rockford Fosgate RFX 8250 Ti

Steg Master Stroke

Denon DCT Z1

Hertz ze wstęgą

Sony CDX-C90R

Morel Dotech MK II

Addzest DRX 9255EXL

Sony M1

McIntosh MX406

Rainbow Reference

Alpine 7909

 

To między innymi dzięki takim osobom zostało w jakiejś mierze spopularyzowane  Car Audio , a info o istnieniu tego rodzaju sprzętów dotarła "pod strzechy " . Myślę , ze ta działalność to okres około 15 lat , zatem chyba najdłużej aktywnie działająca osoba w branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przyznaję, mój błąd  :wstyd: . Jednak przyrównanie 6 zestawów HiEnd kina domowego do kwoty 35k zł jest dla mnie co najmniej dziwne. Poza tym od tak kompetentnej osoby spodziewałbym się obszerniejszego opisu brzmienia niż "naj, naj, naj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przyznaję, mój błąd :wstyd: . Jednak przyrównanie 6 zestawów HiEnd kina domowego do kwoty 35k zł jest dla mnie co najmniej dziwne. Poza tym od tak kompetentnej osoby spodziewałbym się obszerniejszego opisu brzmienia niż "naj, naj, naj".

 

Ja nie bronię Tomka za konkretny tekst , zjeżyłem się jedynie na tak sformułowana ogólną opinię o osobie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...