Skocz do zawartości

Procesor idealny do samochodu


Morfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest to gdziekolwiek w PL do posłuchania? Bo wiesz jak zwykło się mawiać papier( w tym wirtualny) przyjmie wszystko... :wink:

Ale w bólach bo w bólach, rodzi się nowy ambitny projekt raczej bez kompromisów... Ma być i grać na grubo a co wyjdzie, czas pokaże... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest... Projekt faktycznie ambitny i bez kompromisów w sumie jak nie jeden z tej stajni.  To projekt od podstaw na najlepszych dostępnych podzespołach, a nie przerobiony procesor kina domowego :) , jednocześnie jeden z gwoździ do trumny, który doprowadził do upadku tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest... Projekt faktycznie ambitny i bez kompromisów w sumie jak nie jeden z tej stajni. To projekt od podstaw na najlepszych dostępnych podzespołach, a nie przerobiony procesor kina domowego :)

Bo procesory do kina to składają wyłącznie z tego co innym spadło z taśmy przy produkcji :wink2: .

A może opracowali i wyprodukowali sobie "kości" na swój wyłączny użytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Moscon ma fajną przystawkę łaj faj... czytałem o tym :) I streaming lata aż miło.. :) Podobnie coax czy światełko dokupujesz chyba kartę i plug&play jeśli dobrze zrozumiałem? :chytry: Oprogramowanie bardzo przyjazne, bo sobie spojrzałem właśnie offline, a słuchałeś może 6to8? Co reprezentuje dźwiękowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A może opracowali i wyprodukowali sobie "kości" na swój wyłączny użytek.

Z taśmy spadają różne procki do zastosowań komercyjnych jak i do profesjonalnych wiec to nie problem, kluczem jest oprogramowanie pisane od podstaw pod to właśnie zastosowanie. A moim zdaniem programistka sygnałowa procesorów DSP jest jedna z najtrudniejszych dziedzin, dlatego wielu producentów by ciąć koszty korzysta z programistki wysokiego rzędu i tu traci dużo na wartości taki proc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taśmy spadają różne procki do zastosowań komercyjnych jak i do profesjonalnych wiec to nie problem, kluczem jest oprogramowanie pisane od podstaw pod to właśnie zastosowanie. A moim zdaniem programistka sygnałowa procesorów DSP jest jedna z najtrudniejszych dziedzin, dlatego wielu producentów by ciąć koszty korzysta z programistki wysokiego rzędu i tu traci dużo na wartości taki proc.

 

Pierwszy sensowny wpis .

A teraz o budżetach na oprogramawonie i taki np Pioneer . 

Jako koncern przez rok dysponuje zapewnym wiekszym budzetem na ten cel , niz ta cała manufaktra o której piszesz jest warta .

Mając taki potencjał i doświadczenie moze bez trudu tworzyć oprogramowanie do dowolnych DSP , na dowolnym poziomie , czy to kina czy np ODRa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawie się w programowanie mikrokontrolerow i bawie się w sterowanie właśnie takim układem jak w h700. Dlatego zapytałem dla siebie jako programisty czego byście oczekiwali od procka. Uczę się czymś takim sterować i realizować inne funkcje (pracuję nad WiFi obecnie).

 

O rainbow DSP już założyłem temat kilka dni po premierze. Ale odzewu nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawie się w programowanie mikrokontrolerow i bawie się w sterowanie właśnie takim układem jak w h700. Dlatego zapytałem dla siebie jako programisty czego byście oczekiwali od procka. Uczę się czymś takim sterować i realizować inne funkcje (pracuję nad WiFi obecnie).

 

O rainbonie już założyłem temat kilka dni po premierze. Ale odzewu nie było...

Ja skupiłem się na sprawach ograniczeń użytkowych/systemowych.

Najczestszym z nich jest wymuszenie aktywności filtra HP w torze wysokotówki , nawet jezeli graniczna filtra jest ustawiona nisko np 1 kHz .

I tak dla procka F1 jestem w stanie wyblokować programowo aktywnośc tego filtra i jego tor moze moze pracować pełnym pasmem bez ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to znaczy "dobry dac bb"?

Bo ostatnio bardzo popularny model mozn spotkać w prostych dacach za 59zl z Allegro, przez urządzenia do obsługi i-urządzeń po wysokiej klasy wzmacniacze o 3-literowej nazwie

 

Przecież jest napisane, np taki jak siedzi w HXD-2 , a takiego nie uświadczysz z DACach na Allegro za 59 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o proc Rainbow będą dwa rodzaje. 

Pierwszy  : Soundprocessor AudioDSP 1.8 

Drugi :  AudioDSP 2.8 Processor

Pierwszy bedzie kosztował ok 2400 zł drugi - jakieś 4000 zł. 
 

 

Biorąc to pod uwagę będą to procesory w bardzo dobrej cenie. Dostępne będą moduły MOST i Wifi. Drugi procek ma mieć dwa procesory DSP i większą ilość funkcji .

 

Pierwszy - tańszy ma być dostępny w granicach miesiąca , drugi pod koniec roku .

 

Bliższe dane Audio DSP 1.8: 

 

 

§56bit DSP IC from „Analog Devices“
§A/D and D/A ICs from „Burr Brown“
§
§6 Channel RCA Input
§1x SPDIF Input
§4 Channel High Level analog Input
§1x USB Input + Interface (streaming + configuration)
§
§8 Channel RCA Output
§1x SPDIF Output (pass through for „chaining“)
§
§Massive Metal Housing (2 kg weight)
§Piano black glossy finish
 
USB Input for Control and Audio Streaming
Cleansweep Function for optimal OEM Integration via analog inputs 
Compatible to Vehicles with Start/Stop Function 
Control and Audio Streaming Software for iOS , Android And Windows
Wifi Module for wirelees Control and Audio Streaming (optional)
Most Module for OEM Audio Systems via Fiberglas (optional)
 
§Channels:
   All equal, no limitation, Comfort Functions: copy, clear, link, mute
§High and Low Pass Filter:
   0-30 dB (6 dB steps) Butterworth / Linkwitz / Chebyshev
§Time Alignment:
   Distance 0 - 4,8 m adjustable in 7 mm steps (0,02 ms)
§Equalizer:
   30 band parametric / graphic, Center frequency, Q and Level adjustable
§6 Presets
§ Comfort Functions: save, load, clear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skupiłem się na sprawach ograniczeń użytkowych/systemowych.

Najczestszym z nich jest wymuszenie aktywności filtra HP w torze wysokotówki , nawet jezeli graniczna filtra jest ustawiona nisko np 1 kHz .

I tak dla procka F1 jestem w stanie wyblokować programowo aktywnośc tego filtra i jego tor moze moze pracować pełnym pasmem bez ograniczeń.

abstrahując od klasy procesora i okresu jego powstania, Helix w DXP6 oferował wszystkie 6 kanałów takich samych - zarówno pod kanał 1 jak i 6 można podłączyć tweeter i odpowiednio go pociac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abstrahując od klasy procesora i okresu jego powstania, Helix w DXP6 oferował wszystkie 6 kanałów takich samych - zarówno pod kanał 1 jak i 6 można podłączyć tweeter i odpowiednio go pociac.

 

I z tego powodu uznasz go odpowiedniejszy składnik systemu audio niż procesor F1 ?

Nie wyprodukują już innej wersji tego produktu , zatem można go używać takim jakim jest , lub próbować adaptować ten procek  do swoich aktualnych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego powodu uznasz go odpowiedniejszy składnik systemu audio niż procesor F1 ?

Nie wyprodukują już innej wersji tego produktu , zatem można go używać takim jakim jest , lub próbować adoptować ten produkt do swoich aktualnych potrzeb.

 

Niektórzy wolą super nowe konstrukcje które jak się okazuje mają gorsze brzmienie od starych dobrych urządzeń. Ale w dzisiejszych czasach ważniejsza jest konfigurowalność i prościutki dostęp z poziomu komórki/tabletu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego powodu uznasz go odpowiedniejszy składnik systemu audio niż procesor F1 ?

Nie wyprodukują już innej wersji tego produktu , zatem można go używać takim jakim jest , lub próbować adaptować ten procek do swoich aktualnych potrzeb.

napisałem wyraźnie, że abstrahując od klasy i czasu powstania. Obecnie na rynku jest bardzo wiele rozwiązań jedne lepsze, inne gorsze. Oferują one większe możliwości konfiguracji niż starsze konstrukcje.

Nie neguje przerabiania F1 h600 czy innych prockow. Jak ktoś wie co robi i co chce osiągnąć tylko pogratulować zdolności i wiedzy. Sam coś tam sobie dłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skupiłem się na sprawach ograniczeń użytkowych/systemowych.

Najczestszym z nich jest wymuszenie aktywności filtra HP w torze wysokotówki , nawet jezeli graniczna filtra jest ustawiona nisko np 1 kHz .

I tak dla procka F1 jestem w stanie wyblokować programowo aktywnośc tego filtra i jego tor moze moze pracować pełnym pasmem bez ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...