Skocz do zawartości

Forumowa fura!


juby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Od utrzymania forum proszę się odpierdzielić :)

I się tym nie interesujcie Panowie :)

Ja sobie daję z tym radę - nalepy były wystawione pod Waszym naciskiem, abym mógł jakoś to zaksięgować.

Historię forum znacie, odkupiłem je (na samą myśl już mi nerwy szarpią) i obiecałem Wam, że będzie istniało i będzie dalej funkcjonowało.

Wszelkie opłaty z którymi się liczyłem biorę na siebie. Jak ktoś kupi DOBROWOLNIE nalepę oczywiście, że mi to pomaga.

Tak samo, jak jakiś forumowicz kupi jakąś rzecz ze sklepu lub tam z tych "promocji" :)

Tylko też nie myślcie sobie, że Bóg wie ile tam zamówień jest :P Bo jest ich hmmm w miesiącu może 1-2 :D (Z aktualnej promocji jeszcze nic nie sprzedałem heh).

 

Podsumowując!

Kosztami utrzymania się forum, zasobami serwera, ilością userów, zapytań i odwiedzin w danym czasie  proszę się nie interesować, bo to leży po mojej stronie.

 

 

Forum teraz mamy na innym serwerze, które nie generuje takich wydatków jak mi zaproponowała poprzednia firma, która kazała przejść na jakąś oddzielną maszynę dedykowaną czy jak ją tam zwie. Zresztą co jakiś czas przechodzimy z różnych serwerów, aby uniknąć kolosalnych miesięcznych wydatków. W chwili obecnej mamy stabilny monitorowany serwer nie dedykowany (płatny raz w roku). Tak samo jak domenę płatną raz do roku. Gorzej jest z odnowieniem licencji, bo chyba raz na pół roku.

 

 


Sprawa pozycjonowania, jeśli jest to robione to także druga para kaloszy, bo o ile wpiszemy frazę "forum car audio" to strefa wyskoczy, ale już odpowiedż na frazy typu " car audio" "montaż car audio" itp nie dają satysfakcjonującej odpowiedzi. Więc albo pozycjonowania nie ma jako takiego lub jest zrobione po łebkach a specjalista ds. SEO miał mały wpływ/lub żadny na etapie optymalizowania architektury strony aby poprawić odbiór strony przez roboty sieciowe.

 

Truck - powiedz mi o co Ci chodzi?

Mało masz userów? Mało nowych rejestrujących się codziennie?

Forum ma dobrą pozycję na te frazy na które chciałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas przewija się kwestia kosztów utrzymania. "że , Kamil dokłada" , itp, więc zadałem proste pytanie ile dokłada i ile to kosztuje.

Skoro sam wspomniałeś przy okazji tego pomysłu Jubego ,że można liczyć na odzew 20% i to od garstki stałych userów. Rozwijając tą myśl, rozumiem dokładasz?

Nie zrozum mnie żle, nie wchodzę w niczyje buty i nic sobie nie uzurpuję, ale jako user jeśli słyszę pokątnie ,że ktoś za mnie coś dokłada za to abym mógł sobie poklepać, to czuję się nie swojo więc spytałem ile aby dołożyć i nie mieć kaca, że jadę na czyimś grzbiecie. To tyle i tylko tyle. Żadna wojenka, żadne wiercenie dziury w brzuchu. Wiesz ,że u mnie lecą szybkie piłki, trzeba parę groszy na rozwinięcie czegoś to dałem z Burym bo to banalne pieniądze. Bez klepania o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dokładam?

Nie wiem co przez to rozumieć.

Najwięcej dołożyłem odkupując forum, a raczej domenę, którą wymyśliłem, ale niestety zarejestrowałem na osobę, którą kierowała chęć zysku.

Na tamte czasy serio było to dla mnie dużym wydatkiem (nie pamiętam ile to było 3 000 czy 4 000 zł).

Ale się sprężyłem i odkupiłem domenę.

 

Przez ostatnie parę lat koszty nie są, aż takie duże, ponieważ aktualnie jesteśmy na serwerze, który opłacam raz na rok (a nie co miesiąc jak kiedyś przez krótki okres mieliśmy, bo ponoć zasoby forum tak bardzo żarły transfer).

Teraz płacę raz na rok za serwer i domenę, i raz na pół roku za odnowienie licencji + czasami za jakieś tam dodatki jakie chcecie (czat powyżej 5 osób itp).

Nie są to, aż takie duże sumy bo rocznie zamykam się poniżej 1 000 zł.

Na szczęście Jakub (któremu bardzo dziękuję, cały czas prowadzi różne prace, które pomagają Nam, aby forum mniej żarło transferu czyli nie musimy wchodzić na specjalne serwery, które już rocznie kosztują około 5 000 zł (400 x 12 miesięcy).

 

Więc Panowie nie przejmujcie się, daję sobie na razie radę.


I jeszcze jedno - tu nie chodzi o kasę! Olejcie to!

 

Dla mnie bardzo ważnym aspektem jest to, ze patrząc na Wasze uśmiechnięte, pijane gębole na Piknikach wiem, że bardzo trafnym podejściem było wyjebać się na byłego prawnego właściciela forum, bo mamy tutaj naprawdę ludzi, którzy są związani z marką jaką wyrobiliśmy czyli StrefaCarAudio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tyle. Dziękuję za informację (dla mnie ale pewnie i dla innych), to Twój pomysł , Twoje forum. :) Ale sam widzisz ,że brak info ( a to przecież żaden, wstyd, tajemnica, ujma) powoduje durne ploty.

Sam byś się poczuł głupio mając paczkę znajomych i chodząc na piwo i usłyszawszy po czasie ,że... fajnie się poprawia humor pijąc to piwko za ... czyjeś. :wink:

Jak zwykle pewnie wyszło ,że wywołuję turbulencje :D Ale uwierz mi ,że to info utnie wiele domysłów/ plotek/ rozmów. Wiadomo co jest w 5 i ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To forum jest Nasze :)

Ja jestem tylko małym podmiotem, który sprawia, że w 2010 roku nie przepadło to całkowicie :)

 

Cieszę się ,że podjąłeś wtedy męską decyzję. Lubię tutaj posiedzieć w wolnych chwilach od roboty, są skupieni świetni ludzie bo to w zasadzie o nich chyba głównie chodzi, forum to dodatek do pasji, która mnie relaksuje od codziennych spraw. Nawet jeśli czasami jest hardcorowo z mojej strony , to na pewno kolorowo. :D:rotfl:

Chyba można kończyć temat, a skoro padło info o realiach utrzymiania, to niech każdy sobie sam to  oceni i wyciągnie wnioski i uczyni coś z tym lub nie. Do miłego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tylko też nie myślcie sobie, że Bóg wie ile tam zamówień jest Bo jest ich hmmm w miesiącu może 1-2 (Z aktualnej promocji jeszcze nic nie sprzedałem heh).

 

Hej hej, ja właśnie skorzystałem z promcji :) i zamierzam korzystać dalej. Czy mógłbym kupić taniej? Mógłbym, ale przy okazji jak napisał Kamil wesprę trochę forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie ze niewiele robisz :P

 

Czy wyglądam abym przymierał głodem? :wink2: To nie ode mnie zależy a od podaży na rynku, szperam w sieci w poszukiwaniu tego co mi potrzeba z listy zamówień od kontrahenta.

Nie ma nic w normalnej kasie to siedzę na tyłku i szperając a przy okazji jest włączone forum. Jest coś to nie zależnie czy to góry czy mazury, zielona "ON" siano w rękę u trzeba lecieć aby konkurencja sprzed nosa nie pozamiatała. Robię wtedy godzinowo/kilometrowo w dwa/trzy dni co Ty w tydzień, bo po 24 h z godziną, dwiema snu. Czy to zdrowe? Nie. Czy lubię siedzieć przed komputerem zamiast trzaskać siano? Nie. Ale czarnuchy tak się teraz naparzają w Afryce i Arabii, ze rynek w zasadzie spi i na jakąś bułkę z masełkiem jest.

Muszę przeczekać, ten kto przetrwa ten kryzys znowu będzie wiedział za co robi, a za długo w tym  siedzę aby mi zmiękła faja jak drobniejszym dziubaczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale czarnuchy tak się teraz naparzają w Afryce i Arabii, ze rynek w zasadzie spi i na jakąś bułkę z masełkiem jest.

 

trochę się powystrzelają, autek pobombardują, ciężarówek powysadzają to znowu będą szły jak ciepłe bułeczki :hyhy: przetrwasz kryzys będziesz szejkiem :hyhy:

 

sam parę lat temu tachałem trochę tego złomu po europie jako niskopodwoziówką :) ale złomy tam szły :rotfl: a droższe rozklekotane, zardzewiałe złomy były na resorach od  porządnego zdrowego ciągnika na poduchach :rotfl:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym ujawnij kto kupił naklejki:D bo był taki szał, sprzedano 27, są tacy co kupili kilka, więc może osób było ok 15...hmmm.... kilku się ujawniło... hehe ciekawe i zabawne:) co do auta. obserwuje sobie temat, jak będzie trzeba ile mogę pomogę:) tyle od mojej osoby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie piany i nie róbcie siupy :)

 

To były dobrowolne zakupy i tak na prawdę nikt nie musiał tego kupować.

Kilka osób chciało wspomóc, zrobiłem nalepy, kupili i było OK :)

 

 

 

Temat nalep uważam za zamknięty i komuś kto będzie nadal to roztrząsał od razu bana wstawię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi głupio że tyle czasu tu siedzę (i głównie czytam) a jeszcze nie kupiłem wlepy spierającej :/

 

Jeśli projekt auta doszedł by do skutku to chętnie się dołożę. I nie widzę tego tak że "ja płacę to wymagam". Ja to widzę tak że dzięki Wam dużo się nauczyłem, dzięki Wam mam dobre granie i nie zapłaciłem fury pieniędzy za instalację i strojenie grańska, dzięki Wam dostroję swoje granie na cacy no i dzięki Wam poznałem kilku zajebistych ludzi z którymi miło spędzać czas. Za to jestem wdzięczy i jak na forum jest ściepa na słuszny cel to melduje się do banku i robię przelew. Proste.

 

Wiem że wątek utrzymania forum jest już przez Kamila zamknięty, ale dopowiem swoje - na forum Octavii jest to tak - każdy kto wpłaci jakąś tam ustaloną minimalną kwotę jest w grupie "DONATOR". Ważność takiej grupy to 1 rok. Z tego co pamiętam łączą się z tym dodatkowe "granty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi głupio że tyle czasu tu siedzę (i głównie czytam) a jeszcze nie kupiłem wlepy spierającej :/

 

Jeśli projekt auta doszedł by do skutku to chętnie się dołożę. I nie widzę tego tak że "ja płacę to wymagam". Ja to widzę tak że dzięki Wam dużo się nauczyłem, dzięki Wam mam dobre granie i nie zapłaciłem fury pieniędzy za instalację i strojenie grańska, dzięki Wam dostroję swoje granie na cacy no i dzięki Wam poznałem kilku zajebistych ludzi z którymi miło spędzać czas. Za to jestem wdzięczy i jak na forum jest ściepa na słuszny cel to melduje się do banku i robię przelew. Proste.

.

popieram ,ale mi nie pasuje w tym projekcie jedno:oddanie takiej fury potem na jakiś cel.jeśli robimy coś takiego to po to by nas reklamować, a taki temat można poruszyć w przypadku gdy pojazd albo padnie,albo robimy drugi:) to tylko taka moja myśl:)cel fajny, ale projekt ma chyba inny:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...