Skocz do zawartości

Forumowa fura!


juby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :)

 

Dzisiaj przypomniałem sobie, jak kumpel mówił, jak jego kumpel z ziomkami budują Nyskę- remont, nowy lakier, z tyłu kanapa, barek, itp (wiadomo o co kaman).

 

No i tak sobie pomyślałem, czy jako brać forumowa, nie stworzylibyśmy własnego takiego projektu, ale pod kątem CA.

 

Pacjentem mógł(a)by być:

 

- Nyska

 

- Żuk

 

- Tarpan (pamięta to ktoś jeszcze? Pierwsze auto, które prowadziłem jako gówniarz na ojca kolanach, ehh)

 

- T3

 

- inne pomysły (?)

 

Z tego co patrzyłem na alle, to najwięcej do wyboru jest Żuczków (nawet w dyszlu 2.4), kilka Nysek, może z trzy Tarpany i Kilka T3.

 

 

Przemawia do mnie Żuczek (ze względu na większy wybór i chyba więcej dostępnych części, a dwa- ojciec ma takiego wyrejestrowanego na działce- może udałoby mi się wycyganić go w jakichś dobrych $$ na części).

 

Jak już wspomniałem, projekt byłby pod kątem CA (no bo jakże by inaczej :D ). Raczej granie jakościowe (no chyba że z jakiś dwoma 15" na pace  :hyhy: )

 

Brać forumowa rozsiana jest po całym kraju, co daje możliwość wyszukania ładnej sztuki (a później części) bez zbędnego zwiedzania całej Pl.

 

Furacz byłby obowiązkowym gościem na każdym Pikniku, a jeździłby nim Admin  :wink:

 

Może też odwiedzać autkiem zloty aut zabytkowych, aut po tjuuńingu, itp.

 

Rejestracja: XX SCA  :hyhy:

 

Tylko proszę Was- nie piszcie, że potrzeba na to góry dolarów. Liczą się chęci, pomysły, zapał. Nie musimy zbudować tego auta w jeden sezon- mamy czas. 

 

Myślę, iż każdy z nas może jakoś w takim projekcie pomóc, nie tylko finansowo.

 

Na pierwszych Piknikach, na którym zagościłby furacz, można by było przez te dwa, trzy dni coś rzeźbić, jak większa ekipa się spotka.

 

A i poza Piknikiem będzie powód, żeby się zjechać, wypić piwko, zjeść kiełbaskę i wziąć udział w tworzeniu wspólnego projektu.

 

Autko może służyć jako reklama forum, jak i nas- Maniaków CA. Można by też wypożyczać na jakieś wesela, osiemnastki, kawalerskie, czy co tam jeszcze jest, a grosz z tego przeznaczać na rozwój forum.

 

Jeszcze nie widziałem (może i też mało internetów widziałem), żeby jakieś forum miało jakąś taką swoją furkę (lub cóś), więc wydaje mi się to ciekawym pomysłem.

 

Gdyby ukończony projekt się znudził i odwiedził wszystkie zloty i Pikniki, oddamy go WOŚP na licytację, żeby pomóc dzieciakom, a potem zbudujemy następny :cwaniak:

 

 

 

Temat luźny, raczej jako pomysł, więc bez spinki, przekrzykiwania się i zbędnej wymiany zdań.

 

 

 

 

P.S.

 

Nie pamiętam co brałem, ale jak za mocno pojechałem, to następnym razem wezmę tego połowę (albo się podzielę)  :rotfl:  :D   :hyhy:

 

:zdrowko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mogę dać trochę akcesoriów i gratów jak skończę betkę, bo mi się ostanie trochę klem, OFC itp, pomysł fajny, o ile postawienia dziadzi na nogi to nie czuję się na siłach, coś bardziej dla mastka, to przy okazji pikniku lub też jak bym miał słupki itp mogę to zrobić zimową porą na piccobello.

W piwnicach pewnie nie jeden oldscool się kurzy i przy praktycznie zerowym wkładzie  każdego z Nas można zrobić następczynię zielonej do uprzyjemniania kiełbasek przy grillu. :) Babcia dostanie prababcię... :rotfl:  Jestem za! :)

Mogę także zostawić do niej moje Kappy o ile nie uznacie ,że jednak nieśmiertelne R6A są lepsze... :rotfl:

Ja bym odwalił jakieś fajne malowanie akrylem (no bo taniej i durnie taki oldscool wygląda w metaliku) w barwy SCA i jebiaszcze logo aby bylo wiadomo czyj furacz. :D

A ja felgi 16ki z audi oddałem na złom... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W piwnicach pewnie nie jeden oldscool się kurzy i przy praktycznie zerowym wkładzie  każdego z Nas...

 

Właśnie o to chodzi- każdy coś- jakaś klema, jakieś zalegające kawałki mat, przewody. Leży, miejsce zajmuje, a może się przydać w zacnym projekcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się najbardziej podoba to:

 

 

 


Gdyby ukończony projekt się znudził i odwiedził wszystkie zloty i Pikniki, oddamy go WOŚP na licytację, żeby pomóc dzieciakom, a potem zbudujemy następny :cwaniak:

 

I jeśli padnie już konkretne hasło, nie pożałuję paru groszy na wsparcie zakupu, jako gest firmy na dzieciaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nadać temu realny kształt to ja zacznę... Jeśli Kamil zrobi subkonto pt. "Demo Car SCA" wpłacę 500 zł na zakup skorupki, a Wy dorzućcie co kto może nawet po 10-20 zł i byśmy w tym roku coś już kupili by przez zimę zająć się np odnowieniem blacharki i pomalowaniem. :wink:

Co do sprzętu, to można dać to co kto ma a jeśli coś będzie brakować, wysłać zapytanie jako zrzeszenie pasjonatów CA do dystrybucji poszczególnych marek czy nie chcą coś dorzucić sprzętowo, za np wlepkę na karoserii z nazwą firmy wspierającej. Szymon... :hyhy::D JD... :chytry: wiecie ,że truckowi się nie odmawia, zwłaszcza jeśli chodzi o WOŚP... Ostatnio się dowiedziałem ,że nawet na Litwie kojarzą "ciężarówkę" i jego monologi, bo podczytują Nasze forum. :rotfl: Więc siła rażenia mojego wkur...nia jest dość znaczna... heheh... Oczywiście żarcik, ale mam nadzieję ,że się nie wypniecie na fajną ideę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Też myślałem o sponsorach, żeby coś wspomogli :)

 

Prawda jest taka jakieś TW do kompletu z Kappami ode mnie, to dla Soni tyle co splunął, podobnie jakiś sub od Jurka, a reklama fajna, bo autko by się zabrało to tu, to tam, przy różnych okazjach w sezonie letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o sponsorach, żeby coś wspomogli :)

Wystarczy napisać do essy moze cos dadza za free wzmamian za reklame ich strony na furce a od siebie na dzień dzisiejszy moge dorzucic 7m przewodu 35mm2 w prawdzie niewiele ale zawsze cos:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciezki do oragnięcia logistycznie... grzebać przy tym aucie trzebaby było na piknikach glownie, bo nie wierzę, że kotokolwiek jest w stanie dużo swojego czasu poświęcić. A na zrobienie takiego demo-cara trochę potrzeba.

 

Ale jakby co jestem nawet bardziej za. :)

 

P.S. Żeby to auto moglo zarabiać samo na siebie, musiałoby być autem typowo do "Umca, Umca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to ja mam auto. Stoi ponad 10lat w garażu przykryty kurzem - brak czasu i, nie ukrywając, chęci na złożenie rozłożonego i wyremontowanego silnika (1.6D). Do tego zrobienie gumek w zawieszeniu, bo sie pewnie rozpadły po tylu latach. Biały T3, buda w idealnym stanie, bo kupiony był od obsługi niemieckiego lotniska  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł.. Ja rencista, szkoda że nie Wawa czy okolice bo bym pomógł oczywiście przy pracy za Free.. Czuje że postaram się ogarnąć mój mały magazyn czy coś jeszcze zostało.

Mam ewentualnie opcje dobrego drukarza, jak byś potrzebował jakieś ściany w tapecie w aucie, duże formaty z tego co pamiętam posiada.

Ewentualnie jakaś foto-galeria.. Stworzyłem znajomemu galerię fajnego fiata 125, i jeździ nim po Włoszech  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi ponad 10lat w garażu przykryty kurzem - brak czasu i, nie ukrywając, chęci na złożenie rozłożonego i wyremontowanego silnika (1.6D).

 

To szykuj powoli graty, aby były w jednym miejscu, zajadę przy jakiejś okazji zabiorę a przywiozę złożony dokona się weryfikacji simeringów, świec itp, przypomnę sobie trochę , bo jestem technikiem samochodowym po średniej szkole a takiego ogórka złożę o ile jakieś znaki są na kole do spięcia rozrządu. :D  Bywa z tym różnie, ale mam 4 mechaników z wieloletnim doświadczeniem do konsultacji u kolegi obok bo ma serwis. Więc zamiast wysyłać kasę na zakup, kupię olej , uszczelnienia,itp., tak aby silnik odwieźć plug&play. Masz poznaczone panewki, tłoki? Bo to ważne jeśli wał nie był szlifowany. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...