Skocz do zawartości

P.O. Pikniku- jedziemy!!!


Rekomendowane odpowiedzi

A to już ten furgający w schowku zrobiony? :)

Znowu Tomek zaklinasz rzeczywistość, gdyż to co pojawiło się w schowku to próba ratowania sytuacji z racji ,że to co w drzwiach jest mega szybkie ale... właśnie dołu brak.

I jak to zwykle u Kabańczyka, jak coś nie gra tak jak chce, to zamiast klasycznie zmienić na to co gra to dołożył suba/kicka (cholera wie jak to określić),  w schowek :)

XES sprawił trudność przy podziale z racji ,że jest z założenia 2 way plus sub, no to co się robi z tak referencyjnym żródłem? Dokłada zewnętrzny przetwornik/procesor , który dzieli pasmo na więcej dróg, w tym momencie XES jest sprowadzony do podajnika sygnału... drogiego podajnika w tak ślicznym stanie. Trochę herezja dla mnie, ale to Kabanowi ma pasować więc niech się bawi. Na okrasę mimo dwóch zwrotnic aktywnych jest jeszcze wrzucona pasywka. Szczerze podejrzewam ,że Ksiądz już dawno zgłupiał od nagromadzenia takiej ilości sprzętu i w zasadzie jeśli coś jest nie tak w aucie ciężko stwierdzić co tak naprawdę kuleje i gdzie włożyć palec. Jeśli zaś ogarniają, no to mój szacunek. :padam: Niemniej ja tylko czekam na Bydgoszcz i odsłuch Kabanowozu w pełni sił. Może być ciekawie. Co do dynamiki samej w sobie to fakt umie zjeżyć włosy na rękach z tym nawet nie ma co dyskutować.

Głupio jednak będzie jeśli auto z budżetem xxxxxx zostanie objechane przez auto Burego , ktorego system ostatnio podliczyliśmy i uzbierało się fizycznie na funi, a papierowo tak, że jeszcze w maxi się mieści. Jego system podaje w tej chwili takie ilości informacji, że po kwadransie słuchacz czuje się "zmęczony" i nie jest to wina systemu a naszej percepcji, słyszysz jedno, drugie, dziesiąte na nagraniach, które dobrze znasz i pewnym momencie mózg mówi "stop" nie ogarniam kuwety. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Dobrze widzę- 3 ?

 

Javohl.

 

w drzwiach ma po 22cm na stronę odpowiadające wąskim pasmem za kicka, do tego w schowku 22cm za pasmo na pograniczu kicka i w dół i sub tylko za sam dół.

 

Pomijam monstrualnego średniaka który pasmem mógłby cały system ogarnąć , bo przenosi od 40-40k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to we "wschodnich" klimatach... na bogato. Gniotsja nie łamiotsia. Ale Siergiej to super człowiek i bardzo go lubię, więc zawsze trzymam kciuki za jego zabawę. :) Drugiego takiego maniaka CA nie znam, kompromis? Takie słowo chyba nie istnieje w jego słowniku.  :)

 


Pomijam monstrualnego średniaka który pasmem mógłby cały system ogarnąć , bo przenosi od 40-40k :)
 

 

Napylonego diamentem technicznym... :D Do tego sygnałówki... chłodzone powietrzem... :szok::dontgetit: Podsufitka z alcantary by porsche i tak można by wymieniać i wymieniać.

Ja stawiam jedno, gdy już Kabańczyk oprze się o mur, ze nie bardzo jest co zrobić odpierdzieli Kabanowóz w złote klamki i svarowskiego zamiast lakieru.Będzie blink, blink car :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu Tomek zaklinasz rzeczywistość, gdyż to co pojawiło się w schowku to próba ratowania sytuacji z racji ,że to co w drzwiach jest mega szybkie ale... właśnie dołu brak.

 

Nie tyle zaklinam, co oceniam, doskonale wiem dlaczego trafił tam ten Eton, ale to co one wyprawiają tam zussamen do kupy to masakra.

 

A to że u Siergieja nie ma w słowniku takiego pojęcia jak limit to osobna kwestia, to za co odpowiada XES to kolejna , a to co Wy sobie dalej wymyslacie to znów kolejna itd.

 

A czy go Bury objedzie to nie wiem, i dla mnie mało istotne, oraz to czy będzie kogo :wink:

 

 

I jak to zwykle u Kabańczyka, jak coś nie gra tak jak chce, to zamiast klasycznie zmienić

 

a to powinieneś dobrze znać :) jak nie da się przejśc przez drzwi, to trzeba płot wyłamać. Z tego co się orientuje, kaban jest szykowany dla Siergieja a nie dla wymogów, a on jak się uprze to to zrobi

 

 

Szczerze podejrzewam ,że Ksiądz już dawno zgłupiał od nagromadzenia takiej ilości sprzętu

 

Oj tego bym nie powiedział, wczoraj króki telefon co zrobić aby coś zmienić i po sekundzie była odpowiedź z głowy, wejdzcie w menu, crossover, front 5, tam zmienicie to na to a tamto na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze, innym nic do tego ale podziwiam Was za upór a z drugiej strony wspołczuje. Juz jakis czas temu wymazałem ze swojego słownika "gonitwa" i "uległość na sugestie" bo to głownie własnie napędza u niektorych to "szaleństwo". Nie mówie tego w złej wierze albo aby komuś dopiec czy szpile wsadzić, bo wiem co to znaczy i byłem taki sam. Tak juz od paru stron czytam i obserwuje wpisy Truck'a, Pawelszu, i innych i panowie to co moge Wam doradzic to wyluzować. Ja wiem ze cięzko dlaczego? j.w. ale naprawde sie da. Ja od ponad roku mam ciagle ten sam setup i nie zamierzam nic zmieniac. A jak ktos mnie zna to wie ze u mnie jak cos mam 3 miesiace to juz sukces. Powiedzialem sobie dosc nie bede "wypieprzal" wszystkiego do góry nogami tylko dlatego ze ktos po wyjsciu ode mnie z samochodu powiedzial, ze komar po lewej stronie powinnien pierdnąc 2 razy a nie raz, lub ze talerz u mnie slychac o srednicy 20cm zamiast 30. Moge tylko pogratulować słuchu a jednocześnie współczuc bo taka osoba nigdy nie zazna spokoju w poszukiwaniu dopoki sie nie opamieta.

To co mam to jest tak zwany baseline, jesli cos jeszcze sie da z niego wyciagnac,ok jak mi sie bedzie chcialo to oddam to komus zeby jeszcze cos wyciagnal, ale nie bede robil rewolucji. Teraz to sie skupiam tylko na tym zeby plyte do slotu włożyć poprawnie a nie do gory nogami.

 

Pawelszu nie pytaj sie komu co nie pasowalo bo co ludzi tyle opinii. Jak wiesz co Ci sie nie podoba w Twoim setupie to porozmawiaj (jesli sam tego nie ogaraniasz) z osoba ktora Ci stroi auto itp. Co jest nie tak i czy wie jak temu zaradzic. I sprobuj to zrobic. Zamiast znowy wypier*** caly setup do gory nogami.

Marcin (truck), sprobuj tego Visatona, ktorego Ci polecano a moze Wavecora takiego jak Suzu a moze sie okaze ze to to. Skoro sredni i gora Ci pasuje to je zostaw, jesli na PG bardziej Ci sie podobalo (ten pazur) to tez wybierz czy wolisz takie granie czy jednak wiecej informacji kosztem pazura (m50).

Odpowiedz sobie sam czy nie latwiej i przyjemniej sluchalo Ci muzyki na poprzednjim setupie na ktorym sporo jezdziles zanim trafiles na forum? Odpowiedz sobie czy wtedy chciałes cos zmienic? Moze tak bedzie łatwiej sie opamiętać i nie mowie tego złosliwe, absolutnie nie.

 

No to tyle, tak z boku obserwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@disaster3

 

Łatwiej powiedzieć jak sie ma takie klocki jak ty, które są już przynajmniej częściowo dograne :)

 

Nie wiem jak reszta, ale ja np dobrze wiem co kuleje w moim systemie, i co mi w nim nie odpowiada, a często aby osiagnąc satysfakcjonujące brzmienie konieczne jest podjecie próby zmiany jakiegoś klocka - mniej lub bardziej opłacalne, często taki manewr moze sie okazać strzałem w płot.

 

Tak poza tym to chyba o to troszku w tym sporcie chodzi :) Cieszymy się z Tobą, że udalo Ci się uzyskać satysfakcjonujące brzmienie które aktualnie ci wystarcza - widzisz są jednak osoby chętne na progress i nie tylko (fajnie jest podjechać na spota i pogawędzić jak to sie wymieniło te brzydkie wkręty na ładne ampułki imbusowe - już kit ze nie wniosło to nic w brzmienie).

 

A co do słuchania - jest CA jest też i home ze szklaneczką ulubionego burbonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie che nic wyp...ć

pytałem tylko o sugestie

mi np cos nie grało w dolnych rejestrach woofera i podejrzewam ze wine ponosi mala stabilnosc wewnetrznego boczku.

zadałem ogólen pytanie (bez naprawadzania nikogo) zeby sie upewnic czy rozumuje w dobrym kierunku.

Nie chce mi sie rozpierdzielać po raz kolejny całych drzwi zeby potem przekonać sie ze to jednak nie sztywnosc boczka a np granie od samego dołu...

 

A że zapytałem który to scan gra u mehowa to tylko z zystej ciekawosci... nie pedze i nie kupuje go od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebanie dla grzebania, ja nie mam na czym ani kiedy słuchać muzyki w domu.

 

Prawda jest taka, że audio to dobry pretekst do picia piwa podaczas roboty. A zmiany zawsze wnoszą coś nowego ciekawego, co większość z nas lubi. Nie trzeba odrazu szastać klockami za miliony monet. można się wymieniać, pożyczać. 

 

Jak z klockami lego, wszystkie pasują do siebie, ale kolor nie zawsze się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aeron

A sadzisz ze majac nawet takie klocki, wsadzasz je do samochodu i same graja? Przypuszczam ze odpowiadac nie musze. Ja ich nie kupilem dlatego ze mi sie podobaly po przesluchaniu co najmniej 10 samochodow tylko chcialem poprostu je miec. A ze okazaly sie "fajne" dla mnie dla innego nie musza bo nie robie samochodu dla kogos to inna para kaloszy. Odpisujesz ze wlasnie o to w tym wszystkim chodzi, to ja odpowiem ze wiem i dlatego przestalo mnie do bawic bo nic innego nie robilem tylko szukalem okazji i dziury w calym coby zmienic cos zamiast sluchac muzyki, nawet kosztem jakis niedociagniec. Drugi raz podkreslam moj system nie jest idealny ba nawet nie wiem czy jest dobry ale mi pasuje i skonczylem z tym wariactwem, nie z CA ale z wariactwem ktore towarzyszy temu jesli nie zlapiesz do tego dystansu. Moj post nie mial na celu nikogo napietnowac tylko uzmyslowic ze sie da i nie trzeba od razu wariowac ze wszystkim za wszelka cene. Jesli tego nie zrozumiales trudno. Piszcie dalej ja z checia poczytam.

 

Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A sadzisz ze majac nawet takie klocki, wsadzasz je do samochodu i same graja?

 

Mi tego nie tłumacz, doskonale to wiem :) Sztuką jest dobrać tak, żeby było przy czym grzebać i jak to napisał @Baltosz żeby "audio to był dobry pretekst do picia piwa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tego nie tłumacz, doskonale to wiem :) Sztuką jest dobrać tak, żeby było przy czym grzebać i jak to napisał @Baltosz żeby "audio to był dobry pretekst do picia piwa"

Dzieki za pozdrowienia, zamiast klepac w klawe z kolega balcerem spotkalismy sie w Ostrowcu na minis spociku, pogadalismy, posluchalismy a browara to ja teraz przy grillu sobie pykam niz przy audio :wink:

 

Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam pasowal dol u Slawy

 

Zolty z niebieskim sprawdza sie.

 

Totalnie nie podeszla mi gora ale chyba ona byla tam rownie krotko jak ja.

fajnie , że miło wspominasz.dół myślę , że już się ukształtował i resztę podpasuje pod to.co do góry zauważyłem, że każdy z nas lubi inną, a po drugie wczoraj stwierdziłem, że pozycja słuchacza(wyżej , niżej)ma taki wpływ, że nie wierzyłbym, gdybym nie słyszał:) ale o tym może powiedzieć coś suzuki, który kilka minut ze mną wczoraj coś tam zaglądał. po trzecie pewnie jeszcze kwestia strojenia, co sam widzę wprowadzając zmiany tu i tam:) może w bydgoszczy będzie to lepszy setup. jednak ta góra jest tym czego chyba szukam, lub nie słyszałem jeszcze swojej:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...