Skocz do zawartości

Przetwornica z 12V do 230V + 2.1 Creative


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż posiadam głośniki komputerowe Creative 2.1 które grają bardzo fajnie. Dlatego też postanowiłem je wpakować do samochodu i tu rodzą się moje problemy. Czy jest możliwe zastosowanie przetwornicy z 12V na 230V, czy ma to racje bytu? Czy będzie grało tak samo jak przy kompie? Planuje pociągnąć przejściówek od głośnika na chinche i tu kolejny problem :/ jak zrobić przejście z jacka (od głośników) na chinche nie tracąc stereo itp. Czy w ogóle jest możliwy mój sposób do realizacji? Uprzedzam od razu rady: Kup tubę radio i nowe głośniki. Otóż planuje wydać na to nie więcej niż 100zł, nie mam ochoty kłaść grubej kasy na audio, a tylko chce wykorzystać nie używany sprzęt. Z góry dzięki za rady i wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że kolega pomylił fora...

 

Zestaw od kompa do auta? I gdzie te satelitki chcesz zamontować? Na desce ?

Bez sensu pomysł... tuby faktycznie nikt tu nie poleci bo to nie to forum.

 

Najtaniej można kupić jakiś odseparowany zestaw do 100 zł (choćby jakiś macrom czy inne używane proste zestawy) ale bez dalszych kosztów (wygłuszenie drzwi itp itd) i tak niewiele to da.

Za 100 zł to sobie odpuść, możesz je wydać na lepszy cel. Kup coś dziewczynie, albo zabierz ją gdzieś  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna :mur1:  . . . To nie jest forum , jak zaadaptować komp audio do samochodu to jest raz , a dwa to sprawdź sobie gdzie w twojej okolicy organizowane są spotkania forumowe  i wybierz się w najbliższym czasie . Na pewno znajda się ludzie którzy cie zawrócą na właściwe tory  :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) A Ja właśnie 5 minut temu rozmawiałem o takim projekcie z kumplem i prawdopodobnie go zrealizujemy, bo leży u niego zestaw i się kurzy. Ot tak dla zabawy. Także kibicuję projektowi.

 

Przetwornica Ci raczej nie potrzebna bo te głośniki działają z tego co wiem na 12V a właśnie w zasilaczu fabrycznym do nich masz przetwornicę z 230V na 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna kwestia , zewnętrzna przetwornica daje zmienne napięcie a mostek prostowniczy jest na płytce wzmacniacza , należałoby go ominąć , ciekawe czy skoki napięcia (rozruch > ładowanie > postój ) go nie zabiją 

 

wiadomo szalu z tego nie zrobi ale zawsze coś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od razu nie bo, jak to tak głośniki komputerowe do auta...

Przecież można, a nawet trzeba trochę kombinować, sprawdzać, dowiadywać się nowych rzeczy. Nawet jeśli dałby suba z satelitkami to co? Może dźwięk mu się będzie podobać i baaardzo tanim sposobem będzie miał fajne granie. 

Nie trzeba tak sceptycznie dochodzić do pewnych spraw.

Po co tak się nastawiać na nie? Jeśli chce to niech próbuje, byle by to robił zgodnie z zasadami bezpieczeństwa (bezpiecznik, kabelek nie grubości nitki...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech próbuje :)

 

Tylko od razu proponuje sobie odpuścić przetwornice 12v na 220

 

Te tanie przetwornice mają na wyjściu "Sinusoidę modyfikowaną" a to objawi się od razu porządnym buczeniem z głosników. A przetwornica z normalną sinusoidą to już jest koszt od ok 300 Pln w górę za najtańszą najsłabszą. Więc w takim układzie mijało by się to z celem. Także albo rzeżbisz w środku wzmaka albo odpuść sobie wogóle temat.

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może dźwięk mu się będzie podobać i baaardzo tanim sposobem będzie miał fajne granie

 

Ile z tym roboty żeby to sprawdzić? Wpakować głośniki do auta (rozmieszczenie zostawiam jego inwencji twórczej ;)  )  , pociągnąć przedłużacz i posłuchać .  Jeśli będzie OK , to wejść na elektrodę.pl i tam poszukać* podobnych tematów .

 

 

*nie radzę zakładać tematu , bo od razu raporty polecą że "było" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tylko na wstępie, że takiego efektu jak w domu z tego nie osiągniesz.. I właśnie nie napisałeś jaki to zestaw, bo tanie suby Creativa KA (komp audio :D) graja w przedziale strzelam 150~700 Hz :D Ale próbuj.. Przetwornicę też olej, bo na 99% to wszystko chodzi na 12V stałego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Już od razu nie bo, jak to tak głośniki komputerowe do auta...
Przecież można, a nawet trzeba trochę kombinować, sprawdzać, dowiadywać się nowych rzeczy. Nawet jeśli dałby suba z satelitkami to co? Może dźwięk mu się będzie podobać i baaardzo tanim sposobem będzie miał fajne granie. 

 

Znajomy woził kiedyś kolumny domowe w bagażniku w golfie i jemu się to podobało. Też miał tanio i "dobrze". Ale czy mamy to polecać?

Doskonale zdaję sobie sprawę że każdy ma swój gust i każdy odbiera dźwięk inaczej. Więc może dla autora faktycznie najtaniej i wystarczająco dobrze będzie z zestawem komputerowym, kto wie.

 

Ale nie o to chodzi - nie rozumiem jednego - gdzieś czytałem, że to najlepsze forum tematyczne w kraju i że trzyma poziom, tymczasem wchodzę w temat i widzę że autor jest wręcz zachęcany do tego aby montować zestaw komputerowy do auta :P Nie lepiej pokazać mu właściwą drogę? Naprawdę nie trzeba wywalać kilku tyś aby zmontować przyzwoity zestaw :) 

 

Bez ofensywy w niczyją stronę :P

 

Pisałem wcześniej, że to on chyba pomylił fora z takim pytaniem, tymczasem widzę że to ja chyba pomyliłem fora :D Może bez potrzeby czytałem te wszystkie faq i inne tematy z poradami, kompletowałem sprzęt itp - wystarczyło kupić komputerowy zestaw i zamontować go do auta - a pół forum (dobra, przesadzam że pół :P ) kibicowało by mojemu projektowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem wiem.

Ale na początku była mowa o komplecie - zacytuję "Otóż posiadam głośniki komputerowe Creative 2.1 które grają bardzo fajnie. Dlatego też postanowiłem je wpakować do samochodu".

 

I od tego się zaczęło :) Dopiero później autor doprecyzował że jednak chodzi o sam subwoofer.

Chociaż jak dla mnie i tak lepiej by było te 100 zł przeznaczyć choćby na wygłuszenie drzwi nawet pod seryjne głośniki (może i sprzedać ten zestaw 2.1 i zrobić to chociaż w części tak jak powinno to wyglądać.)

 

Ale co ja tam wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem: im więcej pieniędzy się zmarnuje, tym chętniej człowiek naprowadza się na "właściwą" drogę. Tak więc niech autor podłączy, posłucha i oceni czy to jest to czy nie to. A jeśli starcza mu dźwięk z fabrycznych głośników tylko brakuje dopałki na basie to niech kupi nawet jakąś budżetową 8", do tego jakiś tani piecyk, a jestem pewien że taki sub zmiecie tego creative'a pod względem brzmienia. Może będzie musiał dołożyć z 200zł jeszcze na to, ale niestety - CA to nie hobby typu: "dla każdego coś dobrego w dobrej cenie"...

Więc tłumaczenie chcę coś za 100zł żeby było dobre, bo więcej nie dam, nie ma tutaj sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt nie patrzy na to, że te suby graja w paśmie jak napisałem? To poważnie może być 13cm głośnik strojony na 200 Hz :D

Druga rzecz: 100 zł na wygłuszenie drzwi? Nie róbcie koleżce mętlika bo wywali 100 pln a różnicy mógłby nie usłyszeć.. Wygłuszenie drzwi i wzmacniacz to już co innego..

 

O!

 

 

 


Więc tłumaczenie chcę coś za 100zł żeby było dobre, bo więcej nie dam, nie ma tutaj sensu.

 

I na tym powinno się to zakończyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...