Skocz do zawartości

II Eliminacje MP Easca 2013 - Sosnowiec, 15-16.06.2013


Rekomendowane odpowiedzi

Coś o tym wiem sam jestem drobnym SQL'owcem z prowincji, jak to się mówiło fanem allegro i ebay :D :D :D

 

 

Tak a kable,klemy, aku, rozdzielacze, maty itp ze złomu... :) Nic dodać , nic ująć, z takim tokiem myślenia i przedstawiania spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


:D dokładnie, sam w swoje auto wpierdzieliłem kilkanaście tyś. zł. i wiem ile co kosztuje, dziś właśnie przyjechał 2 monoblock 1400 zł.

Też dBL? :)

Jestem ciekaw czy kminio da się namówić na zakład :P Jestem pewien że to wydarzenie byłoby historyczne dla tego forum :rotfl:.

A no i oczywiście oddzielny pomiar w parze - lepsze emocje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a kable,klemy, aku, rozdzielacze, maty itp ze złomu... :) Nic dodać , nic ująć, z takim tokiem myślenia i przedstawiania spraw.

Nadal widzę masz problemy z logicznym myśleniem. Lej bełkot dalej a reszta niech klaszcze.

 

Dobra dzieciaki, do zobaczenia przy mierniku. Wtedy pogadamy.

 

p..s Klasa funi jest oczywiście najwygodniejsza dla truck'a i już widzę "oficjalnie" wybrana. Zbuduj auto typowo pod dB to wtedy zrozumiesz (wątpię) o czym pisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


p..s Klasa funi jest oczywiście najwygodniejsza dla truck'a i już widzę "oficjalnie" wybrana. Zbuduj auto typowo pod dB to wtedy zrozumiesz (wątpię) o czym pisałem.

 

Pytałem się grzecznie Ciebie w jaką mam się szykować, jako ,że mam piec pasujący idealnie parametrami pod funi i wykonane w pełni zasilanie pod niego , więc na mojej głowie jest zestrojenie skrzynki z 50 Hz na niżej, z racji duzej karoserii. Ty posiadasz auto zrobione typowo pod daną zabawę, więc ja jedyną rzecz jaką mogę zrobić to pobawić się odpowiednio skrzynką, bo auta nie wypatroszę przez jakiś tam zakład dla zasady, za długo je budowałem. Równie dobrze mogę Cię próbować nakłonić na zabawę ze mną w profi sql lub  w ami, skoro zbudowanie auta na dobrym poziomie spełniającego wszelkie wymogi to 5 zł i 5 min na allegro. Raczej słabo widzę widzę wynik takiego spotkania na arkuszu, bo niestety poza miernikiem, trzeba wziąć pod uwagę takie pojęcia jak natarcie, atak, równowaga tonalna, pół lewa, fundament, mikrodynamika, o ile cokolwiek Ci to mówi?

Nigdy nie napisałem ,że zrobienie auta na dobrym poziomie pod dbl to hop siup, bo sama bateria aku może swoje kosztować, plus cięcie paczek zanim się trafi w częstotliwość auta. O ile ja nie ująłem nic osobom bawiącym się w decybele, Ty z ludzi słuchających kulturalniej zrobiłeś bandę żebraków biegających po aukcjach.

Naprawdę nie dociera do Ciebie o co poszło na poczatku między Twoją wypowiedzią i Gazownikiem, a następnie moją uwagą do Ciebie, którą pociągnałeś? Obraziłeś sporą grupę osób. Osób, które jak mniemam nic Tobie złego nie zrobiły. Przeliczyłeś im portfel i wystawiłeś cenzurkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro takie zainteresowanie to może postawicie na trucka a my na kminia.

 

 

Zipu a Ty dalej swoje. Ludzi ruszył ten tekst o ebay był protekcjonalny i obrażliwy, nie tędy chyba droga, tyle w temacie.

 

Miłościwie panujący.

Prowincjusz. :)

 

A co do zakładu to może od razu zrobić porównanie wszechwag, czyli ja cisnę w dbl, ale jednocześnie auto wystawione przez Kminia idzie w szranki ze mną w SQL? :)

Taki dwumecz... Ba dam mu nawet fory 20 pkt na arkuszu do wyniku od sędziów aby nie było, że puszczam na głęboką wodę. Oczywiście kasa ta sama? Czyli mamy 2 tysiaki w puli. :hyhy: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kminio widze wymiekasz, przeciez on jest zwyklym SQLowcem, nawet w funi go przeciez pocisniesz swoja zajebistoscia :hyhy:

Kłopot z głową ? Napisałem do zobaczenia na pomiarze. Czego nie rozumiesz ?

 

było takie powiedzenie, o psie który najgłośniej szczeka ;)

Było również nie dla psa ....

 

Pytałem się grzecznie Ciebie w jaką mam się szykować, jako ,że mam piec pasujący idealnie parametrami pod funi i wykonane w pełni zasilanie pod niego , więc na mojej głowie jest zestrojenie skrzynki z 50 Hz na niżej, z racji duzej karoserii. Ty posiadasz auto zrobione typowo pod daną zabawę, więc ja jedyną rzecz jaką mogę zrobić to pobawić się odpowiednio skrzynką, bo auta nie wypatroszę przez jakiś tam zakład dla zasady, za długo je budowałem. Równie dobrze mogę Cię próbować nakłonić na zabawę ze mną w profi sql lub  w ami, skoro zbudowanie auta na dobrym poziomie spełniającego wszelkie wymogi to 5 zł i 5 min na allegro. Raczej słabo widzę widzę wynik takiego spotkania na arkuszu, bo niestety poza miernikiem, trzeba wziąć pod uwagę takie pojęcia jak natarcie, atak, równowaga tonalna, pół lewa, fundament, mikrodynamika, o ile cokolwiek Ci to mówi?

Nigdy nie napisałem ,że zrobienie auta na dobrym poziomie pod dbl to hop siup, bo sama bateria aku może swoje kosztować, plus cięcie paczek zanim się trafi w częstotliwość auta. O ile ja nie ująłem nic osobom bawiącym się w decybele, Ty z ludzi słuchających kulturalniej zrobiłeś bandę żebraków biegających po aukcjach.

Naprawdę nie dociera do Ciebie o co poszło na poczatku między Twoją wypowiedzią i Gazownikiem, a następnie moją uwagą do Ciebie, którą pociągnałeś? Obraziłeś sporą grupę osób. Osób, które jak mniemam nic Tobie złego nie zrobiły. Przeliczyłeś im portfel i wystawiłeś cenzurkę.

Primo. Nie będę startował samochodem, o którym myślisz. Nie jest to samochód przygotowany do klasy funi. Ja również jak ty nie mam zamiaru przebudowywać auta pod "zakład" internetowy dla zaspokojenia tutaj szczekających (porównania do psa) dzieciaków. Do twoich kulturalnych epitetów już nie będę się odnosił. Powstanie inne auto jak ty nie możesz do mojej propozycji dołączyć (hint: wcześniej pisałem).

Secundo. Nadal nie rozumiesz wielu rzeczy i nie dociera do ciebie nic. Znam wszystkie te wymienione pojęcia. Dlaczego ? Domyśl się.

Tertio. Zaczynasz wymigiwać się. Napisałeś, że twoje kable są droższe od subwoofera i kupy mdf'u. Czyli całej filozofii auta decybelowego. Nie masz pojęcia ile może wynieść sama instalacja pod dB bo nigdy tego nie robiłeś. Koszt samego zasilania wielokrotnie może przewyższyć wartość tego przysłowiowego subwoofera i kupy mdf'u. Gdzie jednostka, wzmacniacz/e, dodatkowa kupa mdf'u i następna garść recone'ów ? Ty zakotwiczony w swoim stereotypie piszesz o czymś, czego nigdy nie spróbowałeś. Wiesz ile trzeba się nakombinować aby zwiększyć wynik o 3db ? Dla ciebie oczywiście to jest pikuś i już postawiłeś warunki w "zakładzie". Ochłoń. Porozmawiajmy na żywo a nie marnujesz energię na wypisywanie głupot. Weź skończ auto, wygraj w sql'u (chociaż masz jak sam wspomniałeś dobrą wymówkę - zakład) i oczywiście ze mną w dbl'u.

Quatro: Gazownik napisał abym się zajął rozwojem. Więc mu odpisałem, że oczywiście to uczynię. To, że prawda Was zabolała i wyskoczyliście do walki internetowej to już nie mój problem. Jakbyście starali się zrozumieć co autor ma na myśli to może mniej żółci by się wylało. Nie miałem i (przeczytaj) nie obraziłem ogółu sql'owego tym co napisałem. Odezwali się wszyscy wielbiciele allegro (zastanów się nad tym zwrotem) i projektów diy. To nie są "potencjalni" klienci sieci punktów montażowych. Rozumiesz ?

Quinto: NIKOMU nie "przeliczyłem" portfela. Jak tego nie rozumiesz to nie mam już o czym z tobą dalej dyskutować. Ty zacząłeś się licytować, ile wydałeś na co. A ja ? Ile wydałem ? Rozumiesz ? 

 

Do zobaczenia na zawodach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik napisał abym się zajął rozwojem.

Ty chyba naprawdę nie rozumiesz po Polsku co się do Ciebie pisze. Wyjaśniłem Ci grzecznie co miałem na myśli słowem "Możesz się rozwinąć" - Że to chodziło o  rozwinięcie myśli skrótowej. Ty napisałeś skrótem myślowym, ja również, tylko że ja wyjaśniłem otwarcie co i jak, a Ty swoje dalej drążysz jak ktoś w amoku. Człowieku zastanów się trochę.

 

PS: Wy, Ty, Oni pisz z dużej litery, szacunku chociaż w formie pisanej. Rodzice nie nauczyli czy Polonistka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zacząłeś się licytować,

Kminio to nie była licytacja, nie mam takiej potrzeby. To był argument aby pokazać Ci czarno na białym jak to się ma do tych używek z allegro, jeśli przeczytałeś dokładniej sam widzisz ,że 80% rzeczy, akcesorii jest nowe z dystrybucji i nawet robiąc auto sam, tak naprawdę odnosi z tego korzyść wiele osób wokół.

 

wygraj w sql'u (chociaż masz jak sam wspomniałeś dobrą wymówkę - zakład)

Widzisz nawet żartu nie wychwyciłeś z ta wymówką o zakładzie. Nie mam aspiracji wygrać w klasie profi z ledwo co zrobionym samochodem, ta klasa to nie piaskownica i potrzeba sporo czasu aby rywalizować z już gotowymi pojazdami, jeśli przyjadę to po to aby się zobaczyć , dać auto pod odsłuch i zobaczyć gdzie stoję w szeregu tej zabawy i nad czym muszę jeszcze popracować.

i oczywiście ze mną w dbl'u.

Wiesz ile trzeba się nakombinować aby zwiększyć wynik o 3db ?

Wiem, Ty również wiesz jaka jest strata na skuteczności między dużym nadwoziem kombi a seicento czy pandą. Aby pojechać grubo ponad 140 db musiałbym w takie nadwozie władować co najmniej dwie 12ki a nie 2x10 jak występuje ograniczenie w funi.

Te 3 db to w zasadzie nic więcej jak wyrównanie szansy, bo tyle mniej więcej ucieknie w kombiaku. Zresztą Ty się na tym lepiej znasz odemnie więc doskonale wiesz jaki wpływ ma rodzaj karoserii i kubatura?

Porozmawiajmy na żywo a nie marnujesz energię na wypisywanie głupot.

Bardzo chętnie, zaznaczyłem przecież ,że nie traktuję tej dyskusji personalnie i nie mam żadnych animozji , jedynie ubolewam ,że o ile ja jestem w stanie postawić się w pozycji drugiej strony:

Nigdy nie napisałem ,że zrobienie auta na dobrym poziomie pod dbl to hop siup, bo sama bateria paru szt. agm może swoje kosztować, plus cięcie paczek zanim się trafi w częstotliwość auta. O ile ja nie ująłem nic osobom bawiącym się w decybele,

, o tyle Ty nie wiem dlaczego tak uparłeś się przy swojej pozycji i wychwyciłeś tylko "epitety" zamiast sedno tego co napisałem do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba naprawdę nie rozumiesz po Polsku co się do Ciebie pisze. Wyjaśniłem Ci grzecznie co miałem na myśli słowem "Możesz się rozwinąć" - Że to chodziło o  rozwinięcie myśli skrótowej. Ty napisałeś skrótem myślowym, ja również, tylko że ja wyjaśniłem otwarcie co i jak, a Ty swoje dalej drążysz jak ktoś w amoku. Człowieku zastanów się trochę.

 

PS: Wy, Ty, Oni pisz z dużej litery, szacunku chociaż w formie pisanej. Rodzice nie nauczyli czy Polonistka ?

Zawsze pisałem Wy i Ty. Gdy truck zaczął pisać do mnie, że się "g.... najadłem" itd. Zacząłem do niego pisać z małej. Przeczytaj, tym razem dokładnie. Polonisto. Czy też muszę się rozwinąć ?

 

OUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kminio drobne pytanie techniczne i w zasadzie moja jedyna prośba jeśli chodzi o funi, mam mały bagażnik na wysokość (30 cm) szeroki i głęboki lecz mizerny na wysokość, skrzynka od Braxa 10.1 w closecie już mi wystaje parę cm ponad linię okna, więc mam pytanie, czy zgodzisz się na zasadzie wyjątku (bo to przeciez dla mnie jednorazowa zabawa) aby paczka była za tylną kanapą, lecz parę cm wystawała wyżej? Inaczej nie jestem w stanie wsadzić nic poza 10ką w closecie aby spełnić ten warunek, w dół nie zejdę bo mam zbyt czasochłonną ,zabudowę na piece w schowku pod podłogą.

To pytanie jednocześnie do JD czy zgodzi się przymknać jednorazowo oko na to odstępstwo od regulaminu(bo w tym przypadku bardziej to zabawa niż robienie auta na serio pod ciśnienie) przy spełnieniu reszty wymogów dotyczących tej kategorii w DBL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...