Skocz do zawartości

OT z działu Wasze Instalacje- o nowym wozie Emila...


P-A-B-S1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


duzy motur w gazie i koniecznie z leniem....

 

Ja też tak myślałem i chciałem duży hamerykański 5.2 lub 4.0 i automat  ale jak się  zarejestrowałem na forach jeepa i explorera (szukałem 4x4) i zacząłem czytać o tych skrzyniach automatycznych ... dziękuję , wolę manuala ;) Kupić automat to totalna loteria , bo mało który użytkownik auta dba o wymiany płynów ustrojowych ...olej w silniku jeszcze ale w skrzyni i to od razu paręnaście litrów przerasta typowego Kowalskiego ,  a koszty naprawy skrzynki to ok 5 tysiaków (uśredniłem) . 

 

PS: duży pojemnościowo diesel na trójce spokojnie sobie w mieście daje radę bez mieszania lewarkiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja też tak myślałem i chciałem duży hamerykański 5.2 lub 4.0 i automat  ale jak się  zarejestrowałem na forach jeepa i explorera (szukałem 4x4) i zacząłem czytać o tych skrzyniach automatycznych ... dziękuję , wolę manuala ;) Kupić automat to totalna loteria , bo mało który użytkownik auta dba o wymiany płynów ustrojowych ...olej w silniku jeszcze ale w skrzyni i to od razu paręnaście litrów przerasta typowego Kowalskiego ,  a koszty naprawy skrzynki to ok 5 tysiaków (uśredniłem) . 

 

PS: duży pojemnościowo diesel na trójce spokojnie sobie w mieście daje radę bez mieszania lewarkiem 

Z drugiej strony współczesny diesel i sprzęgło z dwumasem też tanio nie kosztuje. A raczej ono się szybciej i naturalniej zużyje :) Automat można zajechać, ale to samo dotyczy całego auta jak jakiś idiota będzie go używać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo dotyczy całego auta jak jakiś idiota będzie go używać;)

I w tym prawdziwy problem. Największym kłopotem używanego auta jest jego poprzedni właściciel.

W dobie tymczasowości i zmieniania aut jak rękawiczki, coraz trudniej trafić na osobę dbającą o auto a tym samym o zadbane auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak myślałem i chciałem duży hamerykański 5.2 lub 4.0 i automat  ale jak się  zarejestrowałem na forach jeepa i explorera (szukałem 4x4) i zacząłem czytać o tych skrzyniach automatycznych ... dziękuję , wolę manuala ;) Kupić automat to totalna loteria , bo mało który użytkownik auta dba o wymiany płynów ustrojowych ...olej w silniku jeszcze ale w skrzyni i to od razu paręnaście litrów przerasta typowego Kowalskiego ,  a koszty naprawy skrzynki to ok 5 tysiaków (uśredniłem) . 

 

 

Dziwne. Stary ma czirokiego z '89 4.0 na podtlenku i z przebiegiem ok 450 tys w automacie. Skrzynia pracuje rewelacyjnie- bez szarpnięć, płynnie, cichutko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel tez ma 4.0 90' juz 6 lat... Olej zmienia bo o tym wie, łoi to to 20 gziu, nie jedzie ale fajnie sie tym płynie...

Staremu koło 18-u. Ale jak on jeździ  :rotfl:

 

Czasem go przepalę trochę, żeby nie zastał się w miejscu  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dokładnie żeby nie było tak kolorowo, znalazłem wybrałem ale póki nie spłacę go w całości jezdzi nim też moja mama

 

wielu tak zaczynało przygodę z 4 kółkami, ale kupisz w końcu coś za swoje to będzie o czym rozmawiać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymusiłem pierszeństwo gdy już wracałem do wordu.

 

Eee tam tym się nie przejmuj, na egzaminie 90% normalnych sytuacji włączania się do ruchu przy dużym natężeniu podpada pod "wymuszenie pierwszeństwa" wystarczy ,że kierowca nawet nie użył hamulca a zwyczajnie zdjął nogę z gazu gdy włączyłeś się do ruchu i już jest "kabum!" panie kierowco pan wymusił pierwszeństwo. Powoduje to wpajanie bezjajeczności i brak zdecydowania oraz szybkiej oceny sytuacji u kursantów.

Póżniej stoisz za takim na skrzyżowaniu i patrzysz raz, drugi, trzeci mógł się włączyć płynnie do ruchu o ile wie do czego służy pedał gazu... Ale stoi, stoi, nie raz takich musiałem objechać i ... włączyłem się do ruchu bez gonga. Dotyczy to zresztą całkiem sporej grupy kierowców z większym stażem a nie świeżo po kursie, tam akurat można i w sumie trzeba przymknąć oko bo jak mawiał mój staruszek aby powiedzieć o kimś "kierowca" to musi stuknąć tak z min.100 tys za kółkiem wtedy, ma coś więcej w głowie poza papierkiem z Wordu.

Gratuluję Emil, szerokiej drogi i gumowych lamp . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co trzeba wymienić i uszczelnić skrzynię bo się poci bardzo, we wtorek leci do warsztatu, tylko to zostało do zrobienia, póki co samochód po zakupie pochłonął 2.5k i wszystko jest na tip top więc myślę że nie ma tragedii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...