Skocz do zawartości

Korekcja czasowa a głośność poszczególnych kanałów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

m.in. P88RS, którym to można na mikrofon wystroić

 

Tym mikrofonem sobie nie zaprzątaj głowy, zauważ chociażby jak śmiesznie dzieli cięcia. Zdaj sie na własny słuch, podjedź na spota, ktoś ogarniety bardziej w temacie powinien pomoc, przynajmniej częsciowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym werblem to pewno sobie geodetę zatrudnili i podzielili membranę na 7 poletek , aby gość wiedział gdzie uderzyć :wink: , by scenę na równe kąski podzielić :wink2: .

Przecież dobrze wiesz że nie o to tu chodzi :)

 

Bez żadnych spinek tylko proszę , ciekaw jestem tylko tej sceny na fortepianie .

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

 

 

Lepiej już Pan nie mógł :wink:

Nawet nie wiesz o co dokładnie chodzi ;)

Ja jednak słysze 3 uderzenia i moge przynajmniej u mnie nie wiem jak u was ale umiejscowic je na pozycji jedne nad drugimi, im wyzszy akord tym wyzej gra na scenie

Jak  najbardziej da się usłyszeć , jak i usłyszeć zróżnicowanie na scenie pod względem jej ułożenia .

tu nie chodzi jak gra ów instrument tylko o ten utwór badz sampel jak kto woli który tak gra , mogła by kura gdakac byle w okreslonych pozycjach , badz ktoś mógłby bąka puszczac byle przekładało sie to na obraz sceny :P

I o to mi dokładnie chodzi , dlaczego postanowili wsadzić ( prawdopodobnie) mikrofon do pudła żeby tą scenę w ten sposób pokazać skoro ten instrument tak nie gra  , dlaczego nie zrobili tak jak AYA gdzie dali gościowi jakieś pizdrygałki brzęczące do łapy i biegał po studio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz o co dokładnie chodzi ;)

W takim razie czekam aż mnie uświadomisz :)

 

 

 

 

dlaczego postanowili wsadzić ( prawdopodobnie) mikrofon do pudła

Chyba raczej nie, bo co by dało

 

Biegał tak samo jak i ten z bebenkiem

 

Tylko z fortepianem cieżko bo ciężki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej nie, bo co by dało

Zrób to zobaczysz :)

 

 

 

 

Sa tacy co dadzą radę i inni co podumają jak to zrobić inaczej :wink2:

Ok , ale zgodzisz się chyba ze mną że fortepian w normalnych warunkach słuchany na żywo nie wykazuje różnic w lokalizacji żródła w zależności od częstotliwości . Często też na płytach słysze nagranie z koncertu jazzowego gdzie fotepian gra bokiem do sceny i słysze wyrażnie na całej półprawej zróżnicowanie co do częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się zapętliliście... Czy ktoś mi wyjaśni, o co chodzi Wam z tym fortepianem i do czego on ma służyć? :rotfl:

Bo jeśli nie do określenia czy scena nie ma tendencji do opadania(ku wooferom) i podnoszenia się (ku tw) w miarę zmiany częstotliwości odtwarzanego dźwięku a gra nadal w jednej wysokości, to ja naprawdę poczułem się jak dziecko co Wy wydziwiacie... :)

Dodam ,że kawałka z fortepianem na lawą czy prawą rękę (a może i środkowy kciuk?! :szok: ) nigdy nie słuchałem, gdyż primo, nie wiem jaki jest cel jego odsłuchu podczas strojenia, po drugie mierzi mnie to smętne pitolenie... Nawet przez kilka minut odsłuchu.



 

A kto powiedział że tu chodzi o rozróżnianie lewej i prawej ręki?

To służy do określenia źródła/pozycji dźwięku L L/2 C R/2 R

 

Pozycjonowania w jakiej osi? X , Y, czy Z? :)

Bo według mnie ten nieszczęsny fortepian jeśli auto by naturalnie "idealnie" oddawało sposób jego grania powinien cały czas stać w jednej pozycji na scenie niezależnie od odtwarzanego wysokiego czy niskiego dźwięku.Każda odchyłka to nienaturalność, jakieś zapitalanie po scenie z prawej na lewo czy też góra dół...

On ma stać w miejscu jak na koncercie, no chyba ,że to bardzo wesoły koncert gdzie pianistę wożą z jego pudłem z prawa na lewo...?

 

Co prawda trochę przekornie to opisałem, ale będę wdzięczny za jednoznaczne określenie, czemu służy odsłuch takiego kawałka na płycie testowej oraz jaki jest "ideał" jego odegrania przez system CA. Bez audiofilskiego bełkotu... Audiofilem nie jestem więc proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zrób to zobaczysz

Nie mam zamiaru biegać z fortepianem :wink:

 

 

Czy ktoś mi wyjaśni, o co chodzi Wam z tym fortepianem

Chodzi o to, że tym utworem można sprawdzić lokalizację dźwięków na "desce", czy są prawidłowe pozycje czy nie, a nie czy lewa ręka gra z lewej czy z prawej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że tym utworem można sprawdzić lokalizację dźwięków na "desce", czy są prawidłowe pozycje czy nie, a nie czy lewa ręka gra z lewej czy z prawej strony :)

 

Jakie lokalizacje? I co to są prawidłowe pozycje dla fortepianu? One się zmieniają?!

Pytam zupełnie poważnie.

Skoro mowa o lokalizacji to mówimy o źródłach pozornych a skoro tak to co, ten biedny fortepian gra z kilku miejsc na scenie? Naprawdę nie rozumiem...

Nie powinien cały czas grać np po środku lub na pół prawej, tak jak było dokonywane nagranie w studio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie lokalizacje? I co to są prawidłowe pozycje dla fortepianu? One się zmieniają?!

Ja piszę ogólnie o pozycjach a nie o jakiś pozycjach fortepianu.

Sprawdzasz sobie to co sprawdzałeś do tej pory, czy dajmy na to wysokie średnie i niskie tony masz na L L/2 C R/2 R

Jak Ci się rozjeżdża to "kręcisz gałą" :P

 

 

ten biedny fortepian gra z kilku miejsc na scenie?

Na desce mówiąc wprost :)

 

Marcin dobrze rozumiesz, 3 dźwięki masz mieć w każdej z 5 pozycji na desce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 



Jakie lokalizacje? I co to są prawidłowe pozycje dla fortepianu? One się zmieniają?!

Pytam zupełnie poważnie.

Skoro mowa o lokalizacji to mówimy o źródłach pozornych a skoro tak to co, ten biedny fortepian gra z kilku miejsc na scenie? Naprawdę nie rozumiem...

Nie powinien cały czas grać np po środku lub na pół prawej, tak jak było dokonywane nagranie w studio?

 

Jak potrafisz wyobrazić sobie faceta w pięciu róznych pozycjach na scenie , to jaki problem usłyszeć fortepian w tych pozycjach .

Od strony technicznej jest to ten sam instrument , zapewne nagrany też jeden raz .

Zmiana polega polega na sztucznym  ( a nie naturalnym  ) jego pozycjonowaniu w procesie obróbki studyjnej materiału do tłoczenia plyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak potrafisz wyobrazić sobie faceta w pięciu róznych pozycjach na scenie , to jaki problem usłyszeć fortepian w tych pozycjach .

Od strony technicznej jest to ten sam instrument , zapewne nagrany też jeden raz .

Zmiana polega polega na sztucznym ( a nie naturalnym ) jego pozycjonowaniu w procesie obróbki studyjnej materiału do tłoczenia plyty.

 

I ok, w tej chwili zrozumiałem, bo wcześniej naprawdę, nie miałem pojęcia jak "3 dźwięki, mają się pojawić w każdej z 5ciu pozycji na scenie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej jak Naka napisał się NIE DA :)

Fortepian jako punktowe źródło dźwięku, jak ktoś słyszy lewą rękę z lewej strony i analogicznie prawą rękę to niech sobie to zamieni na gadającego gościa lub dmuchnięcie "tyłem" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widze, ze troche sie tutaj pojawiło postów :)

 

Standard, chłopak spytał o kwestię zmiany poziomu głośników na prawej. lewej a skończyło się na fortepianie... :rotfl:

Aczkolwiek nie uważam tej dyskusji za jałową bo w zasadzie poruszyła parę innych aspektów strojenia, więc w ...tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś słyszy lewą rękę z lewej strony i analogicznie prawą rękę

Znajac uklad klawiatury i że sie tak wyrażę "ułożenie tonalne",możemy "zobaczyc ktorą ręką zagrał w danym momencie i "zobaczymy" to na scenie :)

To sie nazywa słuch absolutny :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Xris juz dawno napisał o co chodzi więc w czym problem?

 

Lecz nie zrobił tego tak:

 

 

Prościej jak Naka napisał się NIE DA :)

 

Fortepian jako punktowe źródło dźwięku,

 

Stąd moje kolejne pytania, skoro nie rozumiałem o co mu chodzi?

Więc albo ja dziś mam zaćmę na umyśle albo z Xrisa d... nie pedagog... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...