Skocz do zawartości

Procesor dzwieku


kaka22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zastanawialem sie (gdybym przykladowo mial troche wolnej gotowki) nad montazem procesora dzwieku, np taki Helix P-DSP.

Troche poczytalem o procesorach, wiem mniej wiecej jakie maja funkcje itp. Jednak zastanawia mnie czy w tak ubogim setupie jak moj jest sens stosowania procka? Slyszalem kiedys ze procek moze sporo poprawic, calkowicie odmienic dzwiek, jednak nie wiem czy w kazdym przypadku.

Czy procesor moglby cos poprawic np w moim setupie? Oczywiscie dokupilbym wtedy wzmacniacz na tweetery bo teraz wszystko idzie z jednego pieca. Czy cos takiego ma w ogole sens? I czy ktos jest mi w stanie napisac łopatologicznie co mozna osiagnac dzieki stosowaniu procka?

 

Pozdrawiam i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Witam

Ostatnio zastanawialem sie (gdybym przykladowo mial troche wolnej gotowki) nad montazem procesora dzwieku, np taki Helix P-DSP.

Troche poczytalem o procesorach, wiem mniej wiecej jakie maja funkcje itp. Jednak zastanawia mnie czy w tak ubogim setupie jak moj jest sens stosowania procka? Slyszalem kiedys ze procek moze sporo poprawic, calkowicie odmienic dzwiek, jednak nie wiem czy w kazdym przypadku.

Czy procesor moglby cos poprawic np w moim setupie? Oczywiscie dokupilbym wtedy wzmacniacz na tweetery bo teraz wszystko idzie z jednego pieca. Czy cos takiego ma w ogole sens? I czy ktos jest mi w stanie napisac łopatologicznie co mozna osiagnac dzieki stosowaniu procka?

 

Moze zrób pomiary :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym zrobil pomiary :) Widzialem zestaw pomiarowy od Audio System po 80 ojro, myslalem juz nad tym zeby kupic ten zestaw. Musze tylko nauczyc sie obslugiwac to niemieckie ustrojstwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie radio z prockiem i po sprawie... Np jakąś alpinę. Potniesz sobie 2 way aktywnie, urzyjesz czasówki i zrobi sie znacznie lepiej. To na temat tego co mozna osiągnąc po zastosowaniu procka. A całkowicie odmienić dzwięk możesz Equalizerem. Serio mówię. Procek ma inne zadanie

 

Mam dużo bardziej zaawansowane audio z dodatkowym prockiem. Myślisz że jestem szcześliwy? Myślisz że włożenie procka do bagażnika sprawiło że sytem gra na Hi-Endowym poziomie? Procka trzeba jeszcze "umieć" ustawić ( ustawić nie urzywać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kup sobie radio z prockiem i po sprawie...

 

 

Wymiana radia nie wchodzi w gre

 

 

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?

 

 

 

Czyli jesli juz to bi amping i zwyczajna zwrotnica aktywna?

Ja juz długo tak jade, zwrotka z mozliwością regulacji gaina na kazdy z głosników... Jakoś sobie radze choć to nie to samo co czasówki to gainami i balansem mozna sobie po czesci proadzic :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a ja podepnę się pod temat.

bardziej chodzi o zwrotki aktywne. Jak one wpływają na dźwięk jeśli chodzi o jakość itp. mianowicie są wzmacniacze oferujące zwrotki, można to korygować z poziomu radia, a jak mają się zewnętrzne zwrotnice, w przypadku gdy:
mam radio z słabą zwrotką - nie mogę dać na przód niżej jak 80hz co mnie irytuje bo słuchałem zestawu na innych cięciach i dopiero żył jak należy, a moje wzmacniacze to czyste końcówki mocy...
myślę już przyszłościowo nad jakąś ciekawą zmianą radyjka + proc np 700,701.

ale czy chwilowym, lub nawet lekko dłuższym, ewentualnie na późniejsze auto... nie będzie dobrą opcją taka zwrotka?

przykładowo zwrotka hifonics Callisto

http://www.google.pl/imgres?hl=pl&client=firefox-a&hs=TXO&sa=X&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1366&bih=639&tbm=isch&tbnid=-lgpIZR3Zvcg-M:&imgrefurl=http://teammaxxsonics.com/forums/lofiversion/index.php%3Ft1676.html&docid=6_c0SFwBWevbVM&imgurl=http://img181.imageshack.us/img181/9523/hfhifonicscallistord7.jpg&w=664&h=498&ei=TIJYUdnrCIuL4gTdp4DQAw&zoom=1

miał ktoś dłuższą styczność i porównania w stosunku do zwrotek z poziomu radia, wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ładnych kilku lat używam/uzywalem zewnetrznych zwrotek róznych producentów. Warto dać kilka złotych za firmową zwrotnice jeśli sie zdecydujesz bo jednak wpływaja na jakość dzwieku... Tyle ze pasywka także wpływa, najgorsze ze nie masz mozliwosci wyłaczyc proca np w radiach alpine aby przekonac sie jaka jest róznica...

 

Ja uzywałem/mam zwrote EQ, i miałem na niej możliwość pociecia aktywnie 3 way z gainem i cieciem każdego głosnika osobno, a suba sterowany był z poziomu radia.

 

Postanowiłem po raz kolejny wdepnac w 9855 i wyprułem cała kablomanie zwiazana ze zwrotka zewnetrzna... I tu jest problem bo zeby ogarnac 4 way trzeba sie nakombinować, także cięcia poziomu suba w momencie checi wykorzystania rca-sub na wf sa ograniczone.

 

Z zewnetrzna problemu nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę nad jednym.... czasy i tak użyć muszę by uzyskać środek sceny (niezależnie czy na tym, czy na następcy tej jednostki) cięcia potrzebuje wf, sub i o procu myślę... tylko nie wiem kiedy dokładniej, ale zwrotkę chyba odpuszczę jeśli ma iść proc.. niewątpliwie dzięki bo rozwiano jako takie moje wątpliwości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze decyzja nie padła...pierwsze trzeba zdobyć jakieś środki...potem będę się zastanawiał nad wyborem...900 mnie urzekła :rotfl: :rotfl: :rotfl:

nie nabijać cięć...jakoś wf od dołu ściąć trzeba...suba też trzeba ograniczyć. więc jak nie dać cięć?? jak to widzisz?z poziomu radia? mniej wpływa takie cięcie niż cięcie z proca? a czasy jak?z radia czy proca widzisz? bo jeśli tak to po co proc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...