Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Yyy, no tak po ch-ce już widać, że łatwo nie będzie...

http://akustyk.com.pl/public/upload/catalog/product/173/1450910764d3004_604000.pdf

II lub III rząd + pułapka RLC obowiązkowo, ale myślę że w 3-way spokojnie da radę...  :wink:

 

Wasylwek, jakby co to możesz podesłać na testy  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dramatyzujeta za mocno :wink: .

Nie spodziewam się jakichś mega spektakularnych zwrotów obecnej sytuacji ( podpięcie ich pod zwrotki które są obecnie) i ocena korzyści bądź hmmm...strat.

Sam jestem ciekawy jak zadrga beryl w porównaniu do obecnego ...tylko albo aż, posłuchamy, ocenimy, zobaczymy.

 

 

 

 


Wasylwek, jakby co to możesz podesłać na testy 

Pierwej ja .

post-3187-0-48462600-1460650907_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem nie próżnuję  (jednak boję się tej kąpieli w "Chomiąskim" Loch Ness :rotfl: ) przysiadłem sobie na obczyźnie z lutowniczką i przywiezionymi fantami i ...wreszcie poskładałem do kupy. Hmm...mam nadzieję, że mi tego na lotnisku za bomby nie wezmą  :rotfl: .

Tomo, i jest grubo patologicznie(tak to jest z tymi pierwowzorami) z tym 56uF od dołu i mega cewą, zobaczymy najwyżej się będzie dawać wyżej aż załapie (albo spalę)  :wink: :

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłeś stron laminatu? 

 

Absolutnie (miałem "trawić" scieżki tapeciakiem) ale poprzestałem na pająku.

 

Obróć tę małą cewkę na płasko do laminatu

 

Bardzo cenna i słuszna uwaga  ...dobrze, że mam czujnych jak ważka obserwatorów , poprawię ale kiedyś, bo dzisiaj już jestem po "czech"  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się "zbroją" na sezon to i ja nie próżnuję :wink: .

 

Na pierwszy ogień poprawa suba, skoro ma brać na klatę kilowata to trzeba go było porządnie osadzić. Kupiłem go od Sylwka razem ze skrzynią i przede wszystkim z fajnie przemyślanym sposobem montażu.

Zasada działania jest zacna jeden pierścień od spodu, drugi dociska głośnik od góry i jest jednocześnie konstrukcją do trzymania maskownicy. Skoro już miałem całą budę na kanale to wyleciał kot z czarnobyla  :rotfl:  a na jego miejsce wkleiłem gąbkę czopkową, już jakiś czas temu zaopatrzyłem się w stosowny materiał obiciowy teraz zarówno sub jak i "maskownica" zabudowy piecy niemal zlewaja się oryginalnym materiałem stosowanym przez citroena, szycie było po raz 3 a nie wiem czy aby ostatni. Całość stanowi teraz niezły monolit i ostatecznie zostaję przy closedzie ...ogólnie subłafer uznaję za dzieło ukończone, choć kto go tam wie  :hyhy: .

 

Kolejną rzeczą która nie dała mi spokoju to " Nie po to se kupowałem słynną, pasywną siedemsetę" żeby po AUXie srajfona słuchać,  sprawa zaczęła "dojrzewać". Całkiem niedawno znalazłem na Olxie zmieniarkę, trochę zacząłem myśleć jak to wszystko podłączyć i trafiłem w miejsce wiadome  :wink:  . Na chwile obecną jestem posiadaczem sztuki modelu MF31 w pięknym stanie  uzbrojonej w Douta a ta z "dobita" olxa niech służy jako dawca. Znając układy i chimery E-mecha ...niech se jest.

Jutro dalszy rozwój sytuacji ...jak zawsze planów jest dużo a czasu malutko ale ile będę w stanie tyle jeszcze podziałam, osadzam jutro grajki fundamentalne i coś tam podstroić spróbuję.

Ogólnie idę w pasywkę choć niezupełnie...ale to już niebawem  :wink:

 

post-3187-0-30321900-1461614508_thumb.jpg

post-3187-0-60728900-1461614523_thumb.jpg

post-3187-0-57805400-1461614538_thumb.jpg

post-3187-0-76030600-1461614551_thumb.jpg

post-3187-0-53264500-1461614952_thumb.jpg

post-3187-0-23513600-1461614964_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozwolę sobie skończyć elaboracik  :wink: .

Dzisiejszy dzień uważam za na prawdę bardzo owocny, sam wychodzę z podziwu, że udało mi się tyle dokonać.

Na pierwszy ogień co zrozumiałe zamontowałem beryle ( szybki odsłuch to był już w zeszłym tygodniu) dzisiaj mogę już coś tam orzec i nich...są hmmm okropnie "sterylne i cięte ...skanspikowo" , że to tak nazwę taki z nich sterylny pan doktor z wyjątkowo ostrym skalpelem, wystarczy go niechcący przyłozyć nie tam gdzie trzeba i może być licho :wink:  . Do mojego rocka, tym bardziej metalowych łupniaków powinny się sprawdzić (cały czas daję sobie jeszcze szansę, że dogłębne strojenie do którego się kiedys z kimś trzeba będzie uczciwie przysiąść pozwoli jeszcze coś wyciągnąć) . Muzyka akustyczno instrumentalna ze swej samej (ambitnej :wink2: ) natury robi się zdecydowanie trudniejsza w obróbce  :kwasny: sybilanty potrafią zdenerwować ale co odkryłem tylko i wyłącznie na bardzo wysokim poziomie przy słuchaniu "normalnym" jest zauważalnie inaczej niż na standardowym SS. W swoim czasie postaram się jeszcze co nieco dowiedzieć o nich i bedziemy gonić szaraka.

Druga sprawa to średniaki. Mastek wytoczył ringi i zorganizował maski ...mechanicznie są już ogarnięte, osłuchane zostały na zwrotce uklejoną pod kopułkę beymową (około 600-700Hz z dołu i 2kHz u góry) było nieźle bo i grajki są niegłupie a dziś przekonałem się , że komórki w których siedzą są ...na tak operacja powinna się udać. Dzisiaj wmontowałem je na mechaniczny(he he) docel i... założyłem nowe zwrotki, teraz zszedłem sporo na dół bo są to granice 350-400 Hz i ...chyba tak zostawię (te maluchy potrafią teraz może nie kopnąć ale "pstryknąć" :hyhy:  w twarz góra pozostała na mniej więcej poprzednich wartościach.

W praniu tylko wyszło (eh ta choroba), że pierścionki na tweterach trzeba stoczyć bo jakoś wyglądają kulfoniasto w porównaniu do średnich.

 

Skoro stałem dobrze z czasem to (zaznaczam , że tylko wstępnie) ale wreszcie sie przełamałem i na chwilę obecną podłączyłem w sekcji  wysoko-średniej niejakiego front stejdż addżastera  :rotfl:  który juz sporo czasu chodził mi po głowie. Niewiele dało się z nim uwalczyć bo jego działanie to na razie mała magia poza tym jest z tyłu przy piecach i strojenie tegoż będzie miało sens tylko we dwie osoby. W każdym razie "coś tam robi" w okolicach lewego słupka i być może coś uda się kiedyś za jego pomocą osiągnąć ciekawego.

W ten sposób skoro doszedłem do wniosku, że takie strojenie nie za bardzo ma w ogóle sens znalazłem jeszcze czas by zamontować zmieniarkę w schowku  :wink:  siedzi sobie i pogrywa :hyhy:  jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się , że ...napęd radia łykał niemal wszystko ta...okazała się krnąbrna jak mój junior skubana ma problemy z czytaniem CDRomów , oryginalnie tłoczone mieli aż miło a z wypalanymi ma jazdy, nie jest to jakiś wielce uciążliwy problem (ulubione oryginały wylądują w niej co zaowocuje ich poszanowaniem) ale muszę się zorientować w czym rzecz.

 

Poza tym oby do przodu, jutro znowuż opuszczam kraj i znając siebie za miesiąc czy tam ileś wróce z nowymi pomysłami  :wink: .

Jest nadzieja, że to dogram w tym roku  :hyhy:

post-3187-0-17754800-1461699872_thumb.jpg

post-3187-0-15171600-1461699883_thumb.jpg

post-3187-0-76773600-1461699892_thumb.jpg

post-3187-0-55583300-1461699907_thumb.jpg

post-3187-0-97442500-1461699917_thumb.jpg

post-3187-0-59036600-1461699938_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przypomniałem sobie, że coś tam jeszcze walczyłem  :wink: .

Admin chudy... jesteś mi browara za reklamę :rotfl: odpicuje jeszcze ładniej ...tylko mi naklejek dostarcz :wink: .

 

Poza tym zaczyna robić się ...jeszcze bardziej scan speakowo :wink: .

 

I tak najbardziej robi mie maskownica na alim :hyhy:  nosz ku... śliczna jest!!!

post-3187-0-16313800-1462986220_thumb.jpg

post-3187-0-12220600-1462986254_thumb.jpg

post-3187-0-26698400-1462986270_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...