Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To znowu sobie coś podłubałem bo było mi dane być w domu na chwilę.

 

Jak sobie umyśliłem tak zrobiłem, wyleciały dwa maluchy od Zapco na koszt jednej sztuki 204 (zyskałem piękne miejsce-tunel na poprowadzenie kabli między piecami). Wreszcie POZBYŁEM SIĘ RAZ NA ZAWSZE lekkich ale dotąd wciąż obecnych lekkich zakłóceń które doprowadzały mnie do szału, winowajcą okazał się jeden z kabli RCA, nowy załatwił sprawę na cacy...jest cichutko tak jak powinno być. Zaowocowało to tym, że mogłem już na pewniaka zainstalować prawidłowe radio , coś musze jeszcze z ramką na nim wymyśleć bo w tej chwili jest od 400 ale coś mi tam podpada.

 

Nawiedziłem (i w sumie "pogodziłem" każdego z konkurentów) i zaopatrzyłęm się w nieco nowych komponentów na zwrotnice. Tu podziękowania dla Karola-Aerona za jego namową i przećwiczeniem twetera mogłem przystąpić do sklecenia zwrotki na wysokiego bez jakichkolwiek kombinacji. Tylko połączyłem elementy w zamierzona całość i...jest bingo  :hyhy: , czeka mnie jeszcze lekki L-Pad na lewym kanale co w tej chwili niweluję balansem.

Co do tweterstwa to jeszcze nie "ostatnie" słowo bo szykuję małe-wielkie zmiany ale to ...niebawem pewnie w maju.

Zwrotki na średniaka w innym terminie (elementy już są) ale tu będę musiał ...sam szukać  :wsciekly: .

Średniaki nabyte i nawet zamontowane ale z nimi będzie jeszcze sporo walki choć na chwile obecną już grają nazwijmy to "rozgrzewaniem"  :wink: .

 Przyszedł też nowy sub :wink2:  trochę mi się przesyłka pośliznęłą i jedyne co zdołałem to wsadzić(nawet fotki nie zdążyłem mu cyknąć) w budę coby się już "oswajał" ze środowiskiem...zawieszenie ma tak sztywne, że to zabieg nieodzowny. Najpiękniejsza z niego jest jednak maskownica :hyhy:  zmusiła mnie bym również dla woferów coś takiego sklecił chwila rozkminki i stare maski fabryka z cytryny pięknie robią za "plastry miodu", trochę szlifowania, czarny spraj i będzie pikabello. :hyhy:

 

Co do grania to słabo wyczaiłem ale jest progres, zmiana zwrotnic u góry i inny model radia rokują dobrze a nawet bardzo dobrze (zaczynam wierzyć, że te drobne które w to pompuję przynoszą owoce  :rotfl: ).

Tymczasem muszę pogonić mastacha by mi te średniaczki ładnie amelinumem otoczył no i ...plastra miodu zrobił 

post-3187-0-28187000-1459357659_thumb.jpg

post-3187-0-40752200-1459357729_thumb.jpg

post-3187-0-51691700-1459357739_thumb.jpg

post-3187-0-03845600-1459357750_thumb.jpg

post-3187-0-40221500-1459357767_thumb.jpg

post-3187-0-55736900-1459357780_thumb.jpg

post-3187-0-84004300-1459357789_thumb.jpg

post-3187-0-78437400-1459357804_thumb.jpg

post-3187-0-88003600-1459357819_thumb.jpg

post-3187-0-42771500-1459358432_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Mehow, dnia 31 Marz 2016 - 21:48, napisał:
Coraz ładniejsze to wszystko Ci wychodzi.
Jak Fki?
Podpinam się pod pytanie. Jak średniaki się sprawują?

Póki co nie zapeszam, Michał słuchałeś Beymy było hmmm,, dziwacznie ...teraz jest zgoła inaczej ( w sumie powoli pozwolę sobie wyciągnąć wnioski, że kopułka ze swoją własną komorą i stożek do którego trzeba już się przyłożyć to trochę dwie  i zupełnie inne bajki) , wydaje mi się, że na chwile obecną sporo ciekawiej, da Bozia to posłuchasz :wink2: .

Niestety (dla mnie) ...znając Ciebie dłubałbyś im inne zabudowy (bo wyczaiłem, że te SS lubią co najmniej literka) ja muszę je zmusić by się odezwały w tym co mam (jakieś max 0,5 litra :wink: ) bo już totalnie nie chce mi się nic nowego rzeźbić . Póki co zobaczę co zrobią na innych zwrotach bo na razie idą na tym co tam ...znalazłem, ale nie jest źle, jakoś tak "oby do przodu" :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety (dla mnie) ...znając Ciebie dłubałbyś im inne zabudowy (bo wyczaiłem, że te SS lubią co najmniej literka) ja muszę je zmusić by się odezwały w tym co mam (jakieś max 0,5 litra ) bo już totalnie nie chce mi się nic nowego rzeźbić . Póki co zobaczę co zrobią na innych zwrotach bo na razie idą na tym co tam ...znalazłem, ale nie jest źle, jakoś tak "oby do przodu"  .

Dam Ci radę mordeczko nasza, paskudna. Jeśli nie będziesz chciał ciąć zbyt patologicznie nisko tych średniaków, a tak zdrowo (400-1000), to nie rób im wcale komory, niech grają w otwartej. Będzie to lepsze, niż zbyt mała pojemność. Kombinować można z wypełnieniem wełną, żeby zrobić coś w stylu komory stratnej.

U mnie na innym 3" stożkowym średniaku IMHO dobrze zdawało to egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro...są już w domu i przebywają w ciepłej paczuszce, to pokażę kolejne zamiary  ...welcome to beryl, na mym skromnym pokładzie.

Na całe szczęście mechanicznie to tylko kwestia wyjęcia poprzednich i włożenie rzeczonych, sam jestem ciekaw ...zmian które pewnie powinny wystąpić :szok: , co tam ...stać mnie :hyhy: .

he he Karol ogarniesz nowe zwroty??? :wink:

 

post-3187-0-14073500-1460212551_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...