Skocz do zawartości

Morel Mt-23 vs Supremo Piccolo


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Naka ma tu sporo racji , a propo chłopaków ,, niech najpierw posłuchają w dobrze zestrojonej aplikacji , a potem wydają osądy , bo wiele osób wypowiada się na temat głośnika , nie słuchając go wcale lub znikomą ilość czasu i to jeszcze na słabym systemie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tylko jedno gdzie lubię :wink: .

 

Taak... Strzelam... To najciemniejsze? :D

 

Miejsce jak miejsce, ale ,żeby jeszcze poza nim częściej się stroicielowi chciało w nim stanąć to i auta by szybciej wyjeżdżały zestrojone, ale w sumie "magia" wymaga odpowiedniego nastroju, dnia, temperatury... Może to jak z winem, im dłużej swoje odleżakuje tym lepiej gra.... :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejciujejciu. Dla mnie to byla dalej zwykla, luzno prowadzona dyskusja, a ostrzejszy zarcik wcale mi nie przeszkadzal ;)

 

Zdanie moje jest takie, ze Supremo i w ogole Morela zbytnio nie lubie. Znam zalety tego glosnika i po wstepnej aplikacji u siebie absolutnie mnie one zaczarowaly - bylem naprawde w 7 niebie... do momentu, az utwor sie nie rozkrecil... wtedy czar miast pryssssnąć... najzwyczajniej prychchchnąl :)

 

Pogladu swego nie zmienie - nie raz juz go otwarcie przedstawialem. W dyskusje nt. wyzszosci jednych swiat nad drugimi wdawal sie nie bede, a w tym watku odezwalem sie tylko dlatego, iz ktos stwierdzil, ze tbrek musi byc jakims osamotnionym dewiantem, skoro Supremo nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorze kolejny raz. W momencie kiedy mialo byc jebniece i mialy zaczac sypac sie skry, drzazgi i ciary po calym ciele... Morel najzwyczajniej kwilił sobie w kacie po swojemu :)

 

Supremo trenowalem dobre pol roku u siebie w furmance.

 

EDIT:

Kilku furmanek na tym glosniku tez sluchalem - wszedzie bylo podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez przesady to bylo ze 3/4 lata temu.

 

Probowalem z Pionkiem 88RS, Clarkiem 958 i H700 napedzaly go rozne piece od Gienkow po PPI.

 

Pisze, jak wol, ze trwalo to pol roku, a Wy mi tu o jednym utworze i chwaleniu sie. To ze Supremo ma braki w gornym pasmie jest chyba dawno udowodnione. Normalnie mam wrazenie, ze rozmawiam z dystrybutorem Morela na Polske.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morel najzwyczajniej kwilił sobie w kacie po swojemu :)

 

 

Nie bronię Morela bo to nie Częstochowa... :) Zresztą się z nim rozstałem.

Ale... Mocne słowa, podobnie jak "rozczarowanie", owszem , zgadzam się ,że każdy głośnik ma swoich fanów jak i przeciwników patrz->szpilka...

Ale mówić o przetwornikach tej klasy ,że są "rozczarowaniem" to trochę chyba na wyrost?

 

Myślę ,że w dużej mierze Nakamichi ma rację, rozbiłeś się niestety o brak know how co można z tym głośnikiem i skazałeś go na banicję. :) Wylewając dziecko z kąpielą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest to spowodowane Tym że Twoje ucho jest mniej wrażliwe na wysokie tony ( te najwyższe ) i przez to brakuje zawsze Ci tych iskierek, które dają inne przetworniki. Dla Mnie na przykład większość aut które odsłuchiwałem ( nawet takie które grały na mistrzostwach i coś ugrywały przez ostatnie lata ( np : Pug 206 Staneca z 2011 roku - Lublin, Audi Marka Myki też z tamtych zawodów, tegoroczna srebrna Xsara Roberta na pełnej aktywce przed pocięciem góry pasywnie ) zawsze było za ostro, nie dało się głośno słuchać ostrej muzyki, jak i z klimatów bałkańskich, i elektronicznych ( Metallica, Godsmack, Bregović, Yello ) Dopiero systemy które były na Morelu ( chociaż Stanec miał MT-23 to tam mi sie nie podobało jak to grało ) sprawiły że mój słuch nie meczy się przy dłuższym słuchaniu z poziomem głośności około 3/4 ... do tego dołóż aplikację Supremo " nie na twarz ) gdzie wyraźnie w pomiarach charka zaczyna opadać powyżej bodajże 10 kilo dość mocno i od razu brakuje iskierek ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówić o przetwornikach tej klasy ,że są "rozczarowaniem" to trochę chyba na wyrost?

Nigdy nie "rozczarowałeś" się na sprzęcie wysokiej klasy? Nie było nigdy tak, że czytałeś o jakimś popularnym klocku, wszyscy go zachwalali, kosztował jak dobry klocek, a gdy posłuchałeś u siebie, to było cienko? Dalsze próby zmian strojenia nie przynosiły zadowalającego rezultatu? Miało być super, a nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli - Twój słuch / Twoje preferencje ( ale to raczej każdy słyszy co innego ;) ) + ewentualnie zła aplikacja i mamy taką a nie inną opinię

 

Patrząc na mój post również można by napisać, że to co ja słyszałem w wymienionych przeze mnie autach nie koniecznie było dobrze zestrojone / za aplikowane lub po prostu nie zestrojone pod moją wrażliwość słuchu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie "rozczarowałeś" się na sprzęcie wysokiej klasy? Nie było nigdy tak, że czytałeś o jakimś popularnym klocku, wszyscy go zachwalali, kosztował jak dobry klocek, a gdy posłuchałeś u siebie, to było cienko? Dalsze próby zmian strojenia nie przynosiły zadowalającego rezultatu? Miało być super, a nie jest?

 

Jak do tej pory, to myślę ,że zaliczyłem tego typu historię z piecami z F1, jednak nie nazwałbym tego rozczarowaniem, bardziej graniem nie w mój gust.

Jednak mimo wszystko np rozdzielczością, czy też szczegółowością były spokojnie klasę wyżej od np A7 , które miałem wcześniej, tyle ,że profil brzmienia nie taki jak lubię.

Czy to złe piece? Czy są rozczarowaniem? Z pewnością nie, to bdb wzmacniacze, które podobnie jak szpilka mają swoich zwolenników. Tu się kłaniają gusta a to już śliskie pole do dyskusji, to tak jak byśmy zaczęli sobie nawzajem wpierać czy barszcz z uszkami jest lepszy od żurka...

Szanuję zdanie Coobah'a zwyczajnie mu nie podeszły i tyle, ale stwierdzenie ,że te głośniki są do kitu, jest zwyczajnie na wyrost i nie zgadzam się z nim, stąd dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydawało, że rozczarowanie czymś, to kwestia osobista.

Widocznie u mnie to działa całkowicie odwrotnie - im droższy sprzęt i większe oczekiwania, tym łatwiej się rozczarować.

Ja mogę rozczarować się kupując w/w klocek. Nie rozczaruję się (może nie aż tak) kupując jakiś zestaw na przód za 200-300 zł, który gra średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze dyskusja przechodzi w gre slow ;) Gdzie ja napisalem, ze Supremo to gowniany glosnik? Napisalem, ze ma wiele zalet (srednica) i ze owe zalety mnie maksymalnie oczarowaly (naprawde po ich pierwszej szybkiej wrzucie mialem poczatkowo niesamowita radoche - byla to jedna z lepszych chwil w historii mojego ca, porownywalna z odczuciami po zapieciu pierwszego wzmacniacza na przedzie).

 

Rozczarowaly mnie jednak (Mysle, ze kazdy zna definicje slowa rozczarowanie i zdaje sobie sprawe jak subiektywnym ono jest) niezaprzeczalne wady Supremo (gora). Odczucie to zostalo z pewnoscia spotegowane owym wyzej opisanym emocjonujacym "hello-efektem", tym ile mnie kosztowaly monety oraz legendami, ktorych sie naczytalem.

 

Celowo uzylem slowa hejtuje bo wiem, jakie efekty daje wystawienie "antyaudiosemickiej" opinii na polskim forum :-P

 

Co do aplikacji.. w Gliwicach auto nie bylo. Wirtuozem tez z pewnoscia nie jestem, ale jesli trenuje przez kilka miesiecy glosnik w 2 miejscach, kilku ukierunkwaniach na kazde z nich. Podpinam pod 3 jednostki i chyba z 4 piece i dalej mi czegos (za ta kase) brak to przepraszam bardzo, ale ja wysiadam.

 

Gdyby Supremo bylo inne w gornych rejestrach bylby to moj best glosnik wysokotonowe ever, ale... niestety moje babcie tez nie mialy wasow. :rotfl:

 

 

Aha - jak na razie faworyt to R29, a obecnie jezdze z D30, ale wielu glosnikow chcialbym jeszcze sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydawało, że rozczarowanie czymś, to kwestia osobista.

Widocznie u mnie to działa całkowicie odwrotnie - im droższy sprzęt i większe oczekiwania, tym łatwiej się rozczarować.

Ja mogę rozczarować się kupując w/w klocek. Nie rozczaruję się (może nie aż tak) kupując jakiś zestaw na przód za 200-300 zł, który gra średnio.

np. wsiadam do A8 z B&O za 32tys...32tys :zdziwko: tak chyba tez mozna opisac rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze dyskusja przechodzi w gre slow ;) Gdzie ja napisalem, ze Supremo to gowniany glosnik? Napisalem, ze ma wiele zalet (srednica) i ze owe zalety mnie maksymalnie oczarowaly (naprawde po ich pierwszej szybkiej wrzucie mialem poczatkowo niesamowita radoche - byla to jedna z lepszych chwil w historii mojego ca, porownywalna z odczuciami po zapieciu pierwszego wzmacniacza na przedzie).

 

Rozczarowaly mnie jednak (Mysle, ze kazdy zna definicje slowa rozczarowanie i zdaje sobie sprawe jak subiektywnym ono jest) niezaprzeczalne wady Supremo (gora). Odczucie to zostalo z pewnoscia spotegowane owym wyzej opisanym emocjonujacym "hello-efektem", tym ile mnie kosztowaly monety oraz legendami, ktorych sie naczytalem.

 

Celowo uzylem slowa hejtuje bo wiem, jakie efekty daje wystawienie "antyaudiosemickiej" opinii na polskim forum :-P

 

Co do aplikacji.. w Gliwicach auto nie bylo. Wirtuozem tez z pewnoscia nie jestem, ale jesli trenuje przez kilka miesiecy glosnik w 2 miejscach, kilku ukierunkwaniach na kazde z nich. Podpinam pod 3 jednostki i chyba z 4 piece i dalej mi czegos (za ta kase) brak to przepraszam bardzo, ale ja wysiadam.

 

Gdyby Supremo bylo inne w gornych rejestrach bylby to moj best glosnik wysokotonowe ever, ale... niestety moje babcie tez nie mialy wasow. :rotfl:

 

 

Aha - jak na razie faworyt to R29, a obecnie jezdze z D30, ale wielu glosnikow chcialbym jeszcze sprobowac.

Widzisz ja nie chcę nikogo do niczego przekonywać.

Podam inny przykład , oceniasz możliwości powszechnie znanego procka Alpiny 700 .

Na ogól wiadomo jakiej klasy dźwięk generuje , jakiego rodzaju rozdzielczość jest / może być jej udziałem .

Ja od kilku lat raczej nie popieram obiegowych opinii w tym aspekcie, bo niektóre moje aplikacje karzą mi inaczej definiować to zagadnienie.

Zapytam osoby która słuchała mojego obecnego systemu na 700 w zestawieniu z tą obiegową opinią , jego możliwościach czy ograniczeniach .

Jakież było zdziwienie tych osób, konfrontacji tego co słyszą i na czym zbudowany jest obecnie system .

I co mam sobie pomyśleć nawet jeżeli na tą ogólną opinie o procku składają się relacje kilkudziesięciu osób ?

A pierwsza taka przesłanka pojawiła się właśnie przy aplikacji Supremo , nie było to jedynie moje "widziadło" ale aspekt dostrzeżony i odpowiednio oceniony przez międzynarodowych sędziów o uznanej klasie w Europie ( jeden z czterech sędziów głównych Emma od dźwięku ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam osoby która słuchała mojego obecnego systemu na 700 w zestawieniu z tą obiegową opinią , jego możliwościach czy ograniczeniach

No muszę przyznac rację......samego mnie zamurowało ale właśnie nie dlatego że lepszych aut nie słyszałem a dlatego, że system postawiony jest na 700 i to w całkiem krótkim czasie .. a zapierdziela na b. wysokim poziomie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że system postawiony jest na 700

 

Bardzo dobry procek, był nim i pewnie pozostanie, a ,że Naka go doskonale zna to pokazał co potrafi. Tylko dziwi mnie, Twoje zdziwienie ,że "zagrało na 700ce" sroce przecież spod ogona nie wypadła i nie kosztuje 200 zł w MM.

 

i to w całkiem krótkim czasie .. a zapierdziela na b. wysokim poziomie

 

Co to znaczy, krótki czas? Z tego co mi wiadomo , zanim w aucie zjawił się tandem TW/Mid zajęło trochę czasu aby je ogarnąć na stole... By "się nadały" ten czas także liczysz Szymek do tej "szybkiej wrzuty"?

 

Auto gra świetnie średnicą, ciepło, nie natarczywie ,z masą szczegółów i tu pokłon, przekazem bez cienia nachalności czy naciągania czegokolwiek, po prostu jeśli coś jest na płycie to jest pokazane. Ale było parę rzeczy, które można zmienić o ile się da (nie mam doświadczenia ze wstęgami, poza odsłuchem).

Więc słów oceny pozostałych aspektów poza średnicą, nie będę wyrażał , gdyż auto nie jest jeszcze finalnie skończone więc to było by nie fer.

Jeszcze jedno nasunęło mi się na myśl... Jeśli chodzi o walory sceny typu głębokość, szerokość, wysokość... To cóż bez cienia lizusostwa(ciężko mi chyba to zarzucić względem Nakamichi , czy kogokolwiek) -mogę o takich tylko pomarzyć, rzecz nie do osiągnięcia dla mnie wykorzystując średniaki Braxa(kopułki). :zalamany:

 

a nie o Ciebie mi tu chodziło "bezprockowcu" :wink:

 

No i chyba , tam nie tylko ten procek zapętla dźwięk po kabelkach prawda? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co to znaczy, krótki czas? Z tego co mi wiadomo , zanim w aucie zjawił się tandem TW/Mid zajęło trochę czasu aby je ogarnąć na stole... By "się nadały" ten czas także liczysz Szymek do tej "szybkiej wrzuty"?

Wiesz Mentor wyprzedził wielu "młodych"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, krótki czas? Z tego co mi wiadomo , zanim w aucie zjawił się tandem TW/Mid zajęło trochę czasu aby je ogarnąć na stole... By "się nadały" ten czas także liczysz Szymek do tej "szybkiej wrzuty"?

Tu odrobina wyjaśnienia . Dla obserwatorów zmiana systemu 2 na 3 way to kwestia 1 tygodnia i faktycznie tyle zajęła .

Ale poprzedziła je seria mniej lub bardziej udanych prób zanim system zagościł " na stałe ".

 

Wiesz Mentor wyprzedził wielu "młodych"

Bo ja już nie mam tyle czasu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...