Skocz do zawartości

Morel Mt-23 vs Supremo Piccolo


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a ostatnio, przed podmianką na 7990. Możliwe że od tej góry oczekujemy czegoś innego.

 

I Tu często jest pies pogrzebany.

Co dla jednych jest ostrą górą, dla drugich jest to detaliczność, takie mam wrażenie podczas odsłuchiwania różnych systemów i rozmów z właścicielami aut, dochodzi do tego balans tonalny który preferuje dany właściciel systemu, a nie koniecznie osoba która właśnie słucha danego systemu, no i rodzą sie skrajne opinie lub co najmniej rozbieżne.

 

Dla przykładu mój obecny system to Clarion 788 + na górę Audison VR206 + będzie któryś z tytułowych tweterów, ( bo zawsze mi się podobały i kogo bym nie słuchał ) a zestrojone to będzie pasywnie z użyciem Rosyjskich kondensatorów PIO > Teoretycznie duża ilość osób stwierdzi że niezłe wyjdzie zamulenie i zginą szczegóły, ale po 5 latach przerzucenia sporej ilości klocków zbliżam się do mojego finalnego systemu który będzie mi gwarantował przyjemność słuchania szerokiego spectrum muzycznego, a nie tylko wybranych, dobrze zrealizowanych płyt, nawet kosztem utraty szczegółów i ' i rozmycia mikro-detali"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, dlatego nie neguję tego tweetera, ale też nie będę się nim zachwycał i piał w niebiogłosy, szczególnie że mam odsłuchaną jedną instalkę w aucie.

 

jedni się nim będa zachwycać, inni nie muszą, tu jest wolność wyboru, ale też nie można powiedzieć że albo męczymy się i montujemy te tweetery aby grało na wysokim poziomie, albo montujemy inne dla słodkiego pitolenia. Jest wiele innych dużych tweeterów, nawet większych i dla chcacego nic trudnego, np. TLR a on do pitolących raczej nie nalezy :)

Chyba że Marcin pisząc inne łatwe w aplikacji słodko pitolące miał na myśli wspomniane MT23 - tych nie znam wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy elementy Morela w Nowym Systemie Virtus 603 czyli Tweeter MT 120 to dawny MT-12, a CDM 660 to dawny cdm 88 ?? Czy to są nowe linie z jakimiś zmianami?? i tak samo Morel MT 250 to to samo co MT-23 ??

 

http://www.morelhifi...2/04/Virtus.pdf

 

������������ �������� Morel Virtus 603 - avtozvuk.com

 

������������ �������� Morel Supremo 602 - avtozvuk.com

 

Po ww manualu tak by wychodziło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tweetery to bardzo przybliżone brzmieniowo - choc w przypadku mt 250 jest trochę inaczej niż w MT23. Natomiast odpowiednikiem cdm88 to 880 :). Napewno filtrowanie w poszczególnych seriach jest znacząco "inne". Model Virtus 603 jest systemem 3 drożnym czego nie było w serii Dotech MkII czy Dotech Ovation
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, a jak jego wymiary ?? te same co cdm -88 / 880 ?? czyli 88 mm średnica zewnętrzna , 75 mm średnica montażowa ?? czy może jak sama nazwa wskazuje ma 66 mm ??

Daj ludziom żyć :) .

Otwórz linka którego sam dokleiłeś do tematu i zerknij w tabelę, a Szymona zapytaj czy ładny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doczytałem wymiary..., czyli jeden grzyb, nazwa cdm 600 trochę myli, a już liczyłem że rzeczywiście 60 mm :(

Właściwie w/g manuali to jedyna różnica jaką widzę to

 

fs CDM-880 / CDM-600 : 390 / 480 hz,

i rodzaj materiału : acuflex hand coated soft dome / selected soft dome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazuje ma 66 mm ??

pomyłkowo wpisalem 660 zamiast 600. A Wymiary ma takie same jak CDM 88.

Szymona zapytaj czy ładny :wink:

to kwestia gustu - mi się tam podoba :P

Ciekawe jak jest z roznica brzmienia...

Porównac w czasie rzeczywistym i w tym samym systemie nie miałem okazji. W systemie Virtus spełniał swoją rolę doskonaale :)

 

 

i rodzaj materiału : acuflex hand coated soft dome / selected soft dome

i to napewno ma swój udział w kreowaniu brzmienia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...