Skocz do zawartości

Jaką mini szlifierkę kupić?


przemas1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do czego używacie tych zabawek :ph34r:

 

 

Np... Podpiłowania metalowych pierścieni, gdy okazuje się ,że "letko" się jepło przy zamówieniu... Podcinania tapicerki, wiercenia precyzyjnego, szlifowania... Ja tego używam częściej niż frezarki, która nadal jest dla mnie sporą zagadką, mimo, że posiadam od roku i to niby dobrą... :szok::ph34r:  I często gęsto z "zazdrością" patrzę co Wy tam z nią wyprawiacie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem dremelka kiedyś ale zginął śmiercią tragiczną przez zapomnienie. Bo po prostu nie znalazłem dla niego zastosowania. Nawet żona do paznokci go nie potrzebowała :rotfl:

 

 

To ciekawe czym byś podszlifował z promieniem 5 mm pierścienie ze stali nierdzewnej,

post-4530-0-18706200-1380657606_thumb.jpg

 

gdybyś tak jak ułomek Truck, dał Xrisowi na wzór woofery Z18 z F1 (no bo revelator to rewelator co nie? :rotfl: )

 

post-4530-0-66055500-1380657468_thumb.jpg

 

mając w planie zastosować zwykłego domowego G00 z ramionami kosza na "pająka" a nie płaskimi jak w tym z F1...

 

post-4530-0-84221400-1380657519_thumb.jpg

 

Palcem, papierem ściernym czy walił kut... aż się wytrze? :rotfl::wink:

 

Albo bawiąc się ze słupkami aby podszlifować pierścienie metalowe bo się nafajdało trochę żywicy czy szpachli, lub w szpachlówce podciąć profilowanie, wyciąć otwory na przewody itp...

post-4530-0-65917100-1380658208_thumb.jpg

Oczywiście można ręcznie, ale skoro jest do tego narzędzie? Idąc tym tokiem myślenia po cholerę frezarka, przecież brzeszczotem, papierem ściernym i nadmiarem wolnego czasu zrobi się to samo :wink2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego używacie tych zabawek :ph34r:

 

Do robót takich jak opisał Truck, do cięcia tapicerki, bez opcji, że zaraz zsunie mi się nóż, rozetnę sobie łapę i rozpędem trafie w brzuch jak to raz zrobiłem :D i do czegoś jeszcze, ale musisz zapytać Pawełszaszu do czego, bo pożyczał odemnie taką zabawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że zaraz zsunie mi się nóż, rozetnę sobie łapę i rozpędem trafie w brzuch jak to raz zrobiłem

pffffff to nie wina noża, trzeba myśleć co sie robi a nie non stop gapić sie w dekolt :P

 

 

Da sie tym ciąć tapicerke? którą jego częscia?

A juz widze, moze i warto by kupic jednak.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Dremela takiego malutkiego w kształcie pistoletu trochę z obrotami do 10tys. i powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie piłować żywice wewnątrz słupka jak mi trochę pociekło i głośnik się nie mieścił. Bardzo fajnie się tym frezuje mikro frezem. Używałem tego do wiercenia dziurek w pierścieniach, do wycinania otworków, usuwania nadmiaru żywicy i innych dupereli. Dodam tylko, że mój jest bezprzewodowy także jak ktoś chce fotkę to dawać znać to wstawię bo to na prawdę fajna maszynka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich prac hobbystycznych (większość z nas) wystarczy podróbka za ~100 zł, moim zdaniem najlepiej ten z 217 elementami.

Fajną sprawą są różowe kamienie szlifierskie. Świetnie się takim narzędziem likwiduje PUNKTOWO początkowe ogniska rdzy na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ghttp://www.toolstop.co.uk/components/com_virtuemart/shop_image/product/36a8e6130be2651058c9ee1148172cd4.jpg

90 procent tego co napisaliście ja robię takim czymś :P 

 

dremel mnie wkur.....ał przeokrutnie, i to co nim robiłem i dziubałem przez 10 minut tym robie w 20 sekund :P 

do wiercenia używam wiertarek, do frezowania frezarki.  

 

nie potrzebuje dremela mimo że mam to nie używałem go już ze 4 lata :rotfl: 


rewelacja urządzenie - nawet z terakotą daje radę

 

i co jest przezayyyebiste w tym urządzeniu to to że jak coś tniesz dokładnie piłą trzymając to w ręku to nawet jak ci omknie to się nawet nie skaleczysz :D 

działa to tak jak piła do rozcinania gipsu w szpitalu. twarde tnie jak żyletka a ciała nie tyka :D możesz sobie do ręki przyłożyć na wysokich obrotach i nawet ryski nie bedziesz mieć. 

 

ile ja już ludzi tym nastraszyłem :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do cięcia tapicerek własnie wolę tego multitoola z wąskim brzeszczotem. Jest naprawde wygodne i dokładne urządzenie. 

 

Tymi małymi tarczkami fajnie się tnie w dremelach ale do plastiku średnio się nadaje bo szybko zaczyna się topić poza tym okręgi w grubym plastiku to szczęscia życzę. Dodatkowo są bardzo kruche i jak mam coś grubszego do przecięcia to niestety ch...uj mnie strzelał przy ciągłych wymianach tych tarczek.

 

Tnąc coś bardzo delikatnego od spodu podkładam palec żeby np za mocno się nie przebić. Nie potnę się napewno a spróbuj tak zrobić z dremekliem  :rotfl:

 

Poza tym jeszcze jedna sprawa jeśli chce się coś uciąć równo przy płaskiej powierzchni dremelem idzie się pochlastać :P a multitoolem chwila moment i po krzyku :hurra:

 

Także teraz mając obydwa urządzenia śmiało mówię że multitoola używam prawie non-stop a dremela od 4 lat do ręki nie wziąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tymi małymi tarczkami fajnie się tnie w dremelach ale do plastiku średnio się nadaje bo szybko zaczyna się topić poza tym okręgi w grubym plastiku to szczęscia życzę. Dodatkowo są bardzo kruche i jak mam coś grubszego do przecięcia to niestety ch...uj mnie strzelał przy ciągłych wymianach tych tarczek.

 

Jak Paweł oddawał mi moją zabawkę to dorzucił taką metalową tarczkę. Nie ma ch..a, żeby coś się przytkało :D

 

Jest jeszcze jedna kwestia. Ja grzebę raz na jakiś czas i wydanie 4 x tyle to jest jednak różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tą metalową też kiedyś przerabiałem. No i niestety też kupa. w jednej zęby nie wytrzymały a kolejna wytrzymała ale w trzpieniu w którym mocujesz te taczki nie wytrzymała śrubeczka. 

 

miałem dosyć. zostało mi ze 30 tarczek na czarną godzinę. a trzpieni to już z 10 przerobiłem. odkąd zanabyłem multitoola 0 kosztów dodatkowych.

 

mówisz ze 4x tyle co dremel??

bosch kosztuje tyle samo co dremel :P

 

a z racji tego że urządzenie się sprawdza to robią już dawno podróbki marketowe zaczynając od b&D po no name marketówki za 100+. Mało tego nawet firma Dremel wypuściła takie urządzenie :rotfl:


jak się grzebie co jakiś czas w aucie lub rowerze to tak :rotfl: dremelek zabawka się przydaje :rotfl:

 

multitoola używam również w budowlance przy remontach :hyhy: nawet do ciecia płytek :hyhy:

 

urządzenie warte swoich pieniedzy.

 

Polecam :zdrowko:


 

 


Jak Paweł oddawał mi moją zabawkę to dorzucił taką metalową tarczkę. Nie ma ch..a, żeby coś się przytkało

a spróbuj docisnąć mocniej to się nie przytka tylko albo silnik stanie albo szybciej pęknie śrubeczka. Mnie takie mizianie nie bawi. Narzędzie dobre ma pomagać i przyspieszać pracę a nie udawać że pomaga a przy tym wkur.....ać :mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mówisz o dremelu, a ja o chińskiej multiszlifierce za mniej niż 100zł. Nie wiem co Ty z tym robiłeś ale ja mam ciągle pierwszy trzpień i ciągle żywą metalową tarczkę... Nie bronię swojej zabawki za wszelką cenę, bo szczerze mówiąc podoba mi się bardzo ten Twój bosch, ale póki co te luźne 400zł muszę wydać na nowy zestaw kluczy, a zabaweczka wciąż świetnie mi służy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja potrzebowałem to żeby wyciac precyzyjnie otwór w panelu radia pod wyświetlacz termometru i woltomierza...

Otwór był nieduzy a proba mogla być tylko jedna.

Wiec wolałem male precyzyjne narzedzie o cienkim ostrzu.... i mini szlifierka się tu sprawdzila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...