Skocz do zawartości

Kontrowersje wokół "okazji z allegro"


powalla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA OD TERAZ WKLEJAMY TYLKO AUKCJE Z CENĄ KOŃCOWĄ , BO TE OD 1ZŁ TO CO TO ZA OKAZJA ? PRZEWAŻNIE KOŃCZĄ SIĘ PRZED CZASEM JAK CENA NIE OSIĄGNIE ZADOWALAJĄCEJ CENY PRZEZ SPRZEDAJĄCEGO ...CZYLI ŻADNA OKAZJA !

 

PS: to nie mój wymysł lecz bardzo dużo osób raportuje lub wysyła nam na PW że to lipa a nie " okazje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

UWAGA OD TERAZ WKLEJAMY TYLKO AUKCJE Z CENĄ KOŃCOWĄ , BO TE OD 1ZŁ TO CO TO ZA OKAZJA ? PRZEWAŻNIE KOŃCZĄ SIĘ PRZED CZASEM JAK CENA NIE OSIĄGNIE ZADOWALAJĄCEJ CENY PRZEZ SPRZEDAJĄCEGO ...CZYLI ŻADNA OKAZJA !

 

PS: to nie mój wymysł lecz bardzo dużo osób raportuje lub wysyła nam na PW że to lipa a nie " okazje"

 

Proszę mi wybaczyć offtop ale już kilka razy(a na forum wcale nie jestem od dawna) udało mi się kupić sprzęt z tego tematu właśnie poprzez aukcję. Czasem zostają dwa dni do końca aukcji a cena jest nadal śmiesznie niska, często tak zostaje do końca... A co w przypadku sytuacji "zobaczcie na aukcje tego typa"? Czasem również trafiają się mega rodzynki a kupowanie u tej samej osoby np kilku rzeczy przynosi dodatkowe profity...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem wprost... Ten temat to jakas pomyłka... Nie dosc ze generuje po "pińcet" sztucznie zainteresowanych aukcja, zadajacych pytania za ile kto sprzeda, oferujac poza allegro kwoty z tyłka to pozwala sprzedajacym obrosnac w piórka i myśleć ze maja w posiadaniu mega niedostepne cuda...

 

To forum to nie byla jakie skupisko dziwnych ludzi, to jedno z najwiekszych w kraju i temat nie pozostaje obojetnym nikomu.

To forum jest w stanie podniesc i zburzyc wartość klocka na allegro...

 

Temat zamiast słuzyc zaczał być utrapieniem...

 

 

I pytanie czy tylko ja tak myśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej trony się z Tobą zgodzę ( ostatnio wyczaiłem fajny - dla mnie przedmiot - i ucieszyłem się że takie małe zainteresowanie nim, po kilku dniach/godzinach zobaczyłem link w tym temacie i zainteresowanie jak i cena momentalnie poszybowała w niebiosa. Wydaje mi się że ten temat niekiedy sztucznie winduje cenę gdyż młodzi użytkownicy myślą że kupują nie wiadomo co ponieważ pojawiło się w dziale "okazja" czyli musi to być coś bardzo dobrego)

z drugiej strony można coś przeoczyć i zobaczyć dopiero tu.

 

Sumując to wszystko co wyżej napisałem wg mnie jak ktoś poluje na dany przedmiot to ten temat może narobić zamieszania pod względem wartości zakupu przedmiotu na który się poluje :wink:

Sorki za zagmatwanie mojej wypowiedzi ale "ruda" przez mnie przemawia :cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w pełni. Aukcja od 1zł i jeszcze wrzucony link do tego tematu. 10licytujących a dwóch naprawde zainteresowanych zakupem. Gdzie tu sens?

 

Dodatkowo to co Mastah napisał. Jakim cudem Zap 500 z poziomu 1000zł doszedł do 2000? Czyżby specjaliści od paliw korygują ceny sprzętu CA? To forum jest głównym czynnikiem opiniotwórczym.

Ja wiem, że doświadczenie zdobywa się latami a to co wyrabiają świezaki "pseudo łowcy okazji" to sie w pałce nie mieści.

Niepotrzebnie sie uniosłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej sytuacji trzeba zachowac zdrowy rozsądek. Forum jest opiniotwórcze ale kazdy powinien brac to co sie tutaj pisze z dystansem. Jednemu moze podobac sie głosnik A a drugiemu głosnik B nawet jesli głosnik B jest "forumowo" beee

To kolejna kwestia... Wszystko SI gdy ma sie "okazje" TWOJEJ ligi (podpis)... f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem wprost... Ten temat to jakas pomyłka... Nie dosc ze generuje po "pińcet" sztucznie zainteresowanych aukcja, zadajacych pytania za ile kto sprzeda, oferujac poza allegro kwoty z tyłka to pozwala sprzedajacym obrosnac w piórka i myśleć ze maja w posiadaniu mega niedostepne cuda...

Chyba stajesz w obronie sprzedający z tego forum ? że dostają oferty z tyłka...... w sumie się nie dziwię cena ...

 

Jak będą oferty kup teraz to cena nie wzrośnie :) Tylko brać i się cieszyć...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się iż dodanie dwóch prostych warunków mogłoby załatwić sprawę:

- okazja jest w opcji "Kup Teraz"

- okazja to sprzęt uznany za rzadki, biały kruk, niespotykany czy jak by inaczej to zwał.

 

Generalnie temat podbija ceny i o ile sprzedający mogą się cieszyć o tyle ktoś kto szuka okazji może się okazać, że trafił nie tu gdzie potrzeba.

Poza tym negocjacje warto argumetnować, bo niejednokrotnie isnieje przesada w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nawet wrzucają aukcje znajomych aby podbić cenę :/

 

x 2

 

Ja tam w pierwszym poście nie widzę, żeby Cursor pisał, że to miejsce dla Hi Endowych klocków, a dla sprzętu, który jest wart zainteresowania. Kosztuje coś zazwyczaj 300 zł, pojawia się za 150 - 200 zł - moim zdaniem jest to okazja, którą warto wykorzystać. Jeżeli mi nie potrzebne, może komuś się przyda. Wiadoma sprawa, że jak ktoś szuka, to znajdzie, ale nie każdy wie, czego warto szukać. Ceny - nie pasuje, nie kupuje. Jakoś nie widzę, żeby ludzie się rzucali na coś, co kiedyś kosztowało 300, a teraz ktoś wystawia za 500 i pojawia się opis "Rarytas, znawcy tematu wiedzą o co chodzi" i ktoś próbuje znaleść głupiego - chyba niewielu głupców pozostało, żeby nie sprawdzić sobie w Archiwum, po ile dany sprzęt chodził. Co do aukcji, nie ma co się spinać, przecież nikt tu wariatem nie jest i jak uznaję, że cena przekroczyła pułap atrakcyjności, to dalej nie licytyję, a nie siedzę przed monitorem i modlę się na 1 min. przed końcem aukcji, żeby nikt nie zobaczył "tej" okazji i nie przelicytował moich 5,50 zł :rotfl: Jesteście profesjonalistami, znacie ceny, więc ... Dlaczego okazją ma być jakieś Zapco, Brax, Steg czy inny "Rarytas" ? Dla kogo okazją ? Dla jednego okazją będzie jakiś Soniaczek nabyty taniej, jak wystawiają zazwyczaj, a dla drugiego Zapco - bo mało ludzi to ma, będę miał elitarny sprzęt, a co mnie tam jakieś budżetówki interesują ? Nie podbijać cen - wiedzieć kiedy należy powiedzieć STOP, a nie przyzwyczajać sprzedających do coraz bardziej kosmiczych cyferek, jakoś nie widzę chętnych, żeby swojego "Białego Kruka" sprzedali ew. w normalnych pieniądzach, a raczej widzę takich, którzy jednak z tych "wywindowanych" cen korzystają, kitrają na półce sprzęt stary jak węgiel, a później wypłynie na aukcji, tylko ciekawe jaka cena będzie za niego (będzie jak z winem ? :hyhy: ). Uważam, że dotychczasowe linki były zgodne z tym, co zakładający temat zasugerował w pierwszym poście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sam temat nie jest zły,skorzystałem kilka razy przy zakupie sprzętu z linków umieszczonych w tym temacie.Irytuje mnie jedynie to że niektórzy wstawiają linki z licytacji przedmiotu,bo później okazuje się że ów przedmiot osiąga cenę daleką od okazyjnej.Inną sprawą jest też wstawianie linków aukcji kolegów ,znajomych lub nawet swoich własnych(spotkałem się z takimi sytuacjami na forum).Co do podbijania cen "forumowych hitów",każdy ma swój rozum i powinien się dobrze zastanowić czy ów jest wart jest tej ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też lubię zaglądać do tego tematu bo często można trafić fajne sprzęty a czy to licytacja lub kup teraz to (dla mnie) drugorzędna sprawa. Często ktoś czegoś szuka a coś przeoczył i często to można akurat tutaj znaleśc. Ale nie tylko dla okazji przeglądam ten temat a bardziej żeby się czegoś dowiedzieć. bo jak ktoś wstawi link do starego/rzadkiego sprzętu to sobie lubię poszukać co to takiego :)

a nieuczciwi sprzedający zawsze byli i będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten temat traktuję jako ciekawostkę i zawsze do niego zaglądam. Ogólnie wszelkie rozważania należy poprzedzić stwierdzeniem, że OKAZJA to pojęcie względne. Dla jednego Blaupunkt GTA za 100zł będzie hitem a drugi by tego za darmo nie chciał. Z racji pewnej rangi forum, powinniśmy określone standardy reprezentować i dbać o to, aby promować sprzęt markowy, który będzie grał co najmniej poprawnie oraz stanowił swojego rodzaju okazję sensu stricto. Wg. mnie nie możemy traktować jako okazji sprzętu przeciętnego, produkowanego na masową skalę, szeroko dostępnego na rynku, który ktoś wystawił 50zł taniej niż pozostali.

 

Licytacjom jestem raczej przeciwny chyba, że mamy do czynienia z naprawdę niezłym rarytasem i wtedy nie chodzi o okazje cenową a raczej ogólnie o fakt, że coś można nabyć - bo jest to przedmiot rzadko spotykany, powszechnie ceniony o zacnych walorach dźwiękowych.

 

PS. No i nie oszukujmy się... prawdziwy wyjadacz - prawdziwych okazji zamiast wklejać link na forum po prostu klika KUP TERAZ :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwy wyjadacz - prawdziwych okazji zamiast wklejać link na forum po prostu klika KUP TERAZ :ok:

 

dokładnie :) jak ktoś szuka to znajdzie samemu :D

Temat jest raczej czysto informacyjny, bo tak jak już wielu wskazało - dla jednego jeden klocek jest w tej cenie okazją, dla innego już niekoniecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .....Panowie myślę że cenę za sprzęt podbija moda wszechobecna na tym forum. Nie dawno wszyscy podniecali się stegami,zapco,gieńkami,itp.a teraz są fee..lada moment mentatorzy tego forum wypromują linear powera ,bo tanio kupili .....a przy ewentualnej odsprzedaży cena poszybuje w górę . Są marki mało znane w Polsce a na łeb biją ,te wypromowane na forum......zresztą jeden z użytkowników forum miał się okazję przekonać. Prawda jest taka że ilu zwolenników tylu także przeciwników będzie miał dział "okazje z alledrogo" .

Powodzenia dla łowców okazji......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej Hi Endowe to forum się robi, a dobre klocki z budżetowej półki zaczynają przeszkadzać niektórym w "okazjach z allegro", giełda też przeszkadza.

Prędzej czy później pojawi się jakaś osoba i jak K@mil postawi nowe forum dla budżetowych maniaków, a hi end odejdzie w niepamięć... Chyba taka kolej rzeczy.

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...