Skocz do zawartości

Kontrowersje wokół "okazji z allegro"


powalla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz bardziej Hi Endowe to forum się robi, a dobre klocki z budżetowej półki zaczynają przeszkadzać niektórym w "okazjach z allegro", giełda też przeszkadza.

Prędzej czy później pojawi się jakaś osoba i jak K@mil postawi nowe forum dla budżetowych maniaków, a hi end odejdzie w niepamięć... Chyba taka kolej rzeczy.

 

:wink:

 

Piękna puenta :ok: Co do nowych marek - jak to ocenić/wycenić, że to okazja ? Słyszy 2, 3 osoby, stwierdzą razem, że dobrze to gra - dla nich była by to okazja, bo pewnie za przysłowiową "stófkę" wyrwana, ale jak puścić dalej klocek, to pytanie za ile ? Dla mnie jeżeli pojawił by się taki sprzęt w opisie mający słowo "Rarytas" i cena jak za sprawdzonego PS Kena, oldschoolowego RF, SS, XM, czy Alpinkę czarną dla " ciemnoty", to bym go wstawił w "Miszczowskie" :zglupkiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla mnie jeżeli pojawił by się taki sprzęt w opisie mający słowo "Rarytas" i cena jak za sprawdzonego PS Kena, oldschoolowego RF, SS, XM, czy Alpinkę czarną dla " ciemnoty", to bym go wstawił w "Miszczowskie"

Jak widać świat car audio dla Ciebie kończy się na wymienionych sprzętach...trochę to smutne ale jak widać prawdziwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać świat car audio dla Ciebie kończy się na wymienionych sprzętach...trochę to smutne ale jak widać prawdziwe.

 

Bzdura.

Nie wiem, czy zauważyłeś, że post napisany z przymrużeniem oka był :)

Zagrajmy w otwarte bierki :rotfl:

Drogo (ile?) wyniósł Cię taki rarytas i jaka była by teoretyczna kwota odsprzedaży, a ja Ci odpowiem, czy interesuje mnie rozwój w "tym"kierunku ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że nie interesuje mnie odsprzedaż.Jeśli nikt nie będzie sięgał po sprzęty nietuzinkowe nie będzie nic o nich wiadomo.Tak samo jak trzymanie się kurczowo "sprawdzonych PS kenwood'ów" nie wniesie nic nowego a przecież co jakiś czas wychodzi całkiem przyzwoicie grający nowy sprzęt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej ile warto dać za taki unikat :wink: ? Nigdy kurczowo się nie trzymałem sprawdzonych wzmacniaczy, coś gdzieś zobaczę, przeczytam gdzieś nazwę - drążę, czytam i chcę mieć jakieś rozeznanie jakie opinie ma sprzęt :) Na początek jednak warto komuś polecić coś przyzwoitego i ze znaną nazwą, bo strasznie ciężko wytłumaczyć komuś, kto dopiero zaczyna całą zabawę z graniem w aucie, że wzmacniacz Macrom, czy SS, to nie jest wynalazek :D Mi na początku jak ktoś powiedział o takich markach, to mnie zaciekawił, ale większość robi "eee tam" :) Co do nowości, to wsio PRC, więc to nie jest żadne kryterium opiniotwórcze :) Niemniej jednak, za nowy sprzęt, który jest dobrej jakości trochę trzeba dać. Chętnie bym posłuchał jak sobie radzą cyfrówki Alpine, które zdaje się siedzą u Ciebie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mistrzem przegrać dyskusję, to jak wygrać :padam: Przyszły samochód będę oddawał gdzieś do wygłuszania, kabelkologii, może akurat udam się tam :] Wtedy będę chłonny na nowe informacje jak gąbka, a na spota wybrać się chyba nie wybiorę, zawsze coś :chytry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego okazją ma być jakieś Zapco, Brax, Steg czy inny "Rarytas" ? Dla kogo okazją ? Dla jednego okazją będzie jakiś Soniaczek nabyty taniej, jak wystawiają zazwyczaj, a dla drugiego Zapco - bo mało ludzi to ma, będę miał elitarny sprzęt, a co mnie tam jakieś budżetówki interesują ? Nie podbijać cen - wiedzieć kiedy należy powiedzieć STOP, a nie przyzwyczajać sprzedających do coraz bardziej kosmiczych cyferek

 

Bredzisz trochę.... w jakimś amoku. Więc rozumiem ,że uważasz, że okazja jest wtedy kiedy ktoś nasiedzi się pół roku albo lepiej poszukując czegoś rzadkiego i zadbanego. Zapłaci za to cenę adekwatną do przedmiotu a potem jeśli z jakiegoś powodu chce to sprzedać to ma zrobić cenę na 1/3 tego co zapłacił, bo wtedy to będzie "okazja"?

A ja się qur... pytam co z wygodą i komfortem takiego kupującego polaczka w Polsce? Kupuje sprawdzony sprzęt od osoby którą zna. Nie musi się pierd... z odprawą celną wysyłkami z zagranicy, i ryzykować zakupu od jakiegoś Anglika, Jankesa itp... Jak się coś wysra to dostanie kasę spowrotem bo od kolegi z forum kupuje.

Ja zaś chcąc coś kupić muszę ryzykować... Sorry ale zwyczajnie wkurza mnie to polowanie na "okazje" najlepiej za darmo i z montażem...

Każdy by chciał "Hi-endy" ale za cenę 200 zł... Coś chyba nie tak?? Albo czas wrócić na ziemię z możliwościami finansowymi.

Dziwi mnie zaś desperacja sprzedających , którzy rzadkie rzeczy , na które poświęcili czas i pieniądze aby znaleść sprzedają potem nawet nie odzyskawszy tego co sami zapłacili.

Z tego właśnie powodu usunąłem wszystkie swoje ogłoszenia z działu giełda, aby nie dostawać wiadomości typu dam 200 zł za nowego ESX albo 900 za DLS A7...

Siły trzeba mierzyć na możliwości a nie naginać do możliwości sprzedającego wiercąc mu dziurę w brzuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bredzę ? Sprawa dotyczyła tematu założonego przez Kolegę Cursor, gdzie miały być linki do fajnych wystawionych na aukcję (NIE HI ENDOWYCH jak i Tobie widzę się wydaje, bo mnie nie interesuje jakie TY akurat klocki posiadasz, ile za nie dałeś, ile za nie chcesz - nic mnie to nie interesuje !!!) w przyzwoitych cenach. Niektórzy uznali, że okazją nie jest jakiś wzmacniacz za parę stówek, tylko jakieś "Jednorożce". Ot całe zamieszanie, a Ty Kolego wyskakujesz, że chcesz za A7 XXX zł, a jakiś dusigrosz dawał X - co to ma do rzeczy w temacie ? Chciałeś normalną cenę i dlatego nie zadebiutowałeś w serialu "Okazje na Allegro" (żarcik taki :) ) - po prostu, jeżeli taka sama A7 była by o XX zł tańsza od Twojej, to jest cenowo "Okazja", co do dalszych perypetii o sprawność, ew. reklamacje, to sprawa na inną dyskusję, także średnio się wpasowałeś w temat w tym momencie i z Twoimi klockami. Wystarczy przeczytać pierwszy post w tamtym temacie - ja tam nie doczytałem się, że Tylko "Białe Kruki" wklejać, cena jest nieważna. Tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli, klasy czy wartości danej rzeczy. Tylko co można traktować jako okazję a co nie? Co to jest okazja w dzisiejszym czasie?

Dla mnie "okazja" to rzadka rzecz i poszukiwana.Nie koniecznie droga. I takowe podpowiedzi są fajne w tym temacie a nie wrzucanie po 20 ofert z allegro czegoś , co można bez problemu mieć w ciągu kilku dni.Tylko dlatego ,że o 100 zł taniej...

 

(NIE HI ENDOWYCH jak i Tobie widzę się wydaje, bo mnie nie interesuje jakie TY akurat klocki posiadasz, ile za nie dałeś, ile za nie chcesz - nic mnie to nie interesuje !!!)

 

Dałem Ci przykład rodem z życia a nie teoretyczny, jako najlepszy. Nie mam potrzeby nikogo i niczym zainteresowywać, co mam a co nie? Skąd w ogóle takie wrażenie?

 

Niektórzy uznali, że okazją nie jest jakiś wzmacniacz za parę stówek, tylko jakieś "Jednorożce"

 

I mają świętą rację...

 

gdzie miały być linki do fajnych wystawionych na aukcję

w przyzwoitych cenach.

 

Co to jest Twoim zdaniem przyzwoita cena? Dałem Ci przykład co ludzie rozumieją przez "okazję".

 

Dlaczego okazją ma być jakieś Zapco, Brax, Steg czy inny "Rarytas" ? Dla kogo okazją ?

 

Dalej nie rozumiem tej nienawiści...

 

Nie podbijać cen - wiedzieć kiedy należy powiedzieć STOP, a nie przyzwyczajać sprzedających do coraz bardziej kosmiczych cyferek, jakoś nie widzę chętnych, żeby swojego "Białego Kruka" sprzedali ew. w normalnych pieniądzach, a raczej widzę takich, którzy jednak z tych "wywindowanych" cen korzystają, kitrają na półce sprzęt stary jak węgiel, a później wypłynie na aukcji, tylko ciekawe jaka cena będzie za niego (będzie jak z winem ? :hyhy: )

 

Rozumiem ,że chcesz na siłę nauczyć ludzi, ile mogą za coś dać a ile nie?

Z tego co widzę, to od jakiegoś czasu ceny sprzętu lecą na łeb na szyję... więc jeśli tak wyglądają kosmiczne cyferki to ciekawa teoria...

 

Dlaczego chcesz z góry narzucić sprzedającemu ile chce za swój stary węgiel? Jego węgiel jego cena. To rynek to zweryfikuje bez potrzeby tego typu nawoływań...

Rozumiem ,że proponujesz swego rodzaju bojkot i nie kupowanie niczego co wedle Twoich standardów wydaje się wygórowane.

Ja zaś jeśli coś wydaje mi się drogie, nie kupuję tego i jakoś nie przyszłoby mi do głowy komukolwiek mówić ile za co ma dać. Jak ma kaprys to jego sprawa i jego kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, bo chyba Ty czegoś nie rozumiesz nadal. Co mnie obchodzi, że jeden chce normalną cenę za dany klocek, a ktoś wystawi tanio, bo go przycisnęło, bo chce szybko spieniężyć ? Ja mu narzucam cenę ? Jest okazja nabyć coś w atrakcyjnej cenie, więc albo samemu się kupuje, albo wkleja link - może komuś się przyda, może ktoś przeoczył... Tyle. Przyzwoita, atrakcyjna cena dla mnie co znaczy ? A dla Ciebie ?

Wyświetl postUżytkownik bogus1984 dnia 19 listopad 2012 - 18:05 napisał

Niektórzy uznali, że okazją nie jest jakiś wzmacniacz za parę stówek, tylko jakieś "Jednorożce"

 

I mają świętą rację...

 

 

Ta, mają... Jak ktoś uznaje tylko "jednorożce" za okazję, to może weź na siebie założenie takiego tematu, w którym będą tylko "super rzadkie" rarytasy, bo widzę, że cały czas nie przeczytałeś pierwszego postu z tamtego tematu... Przeczytaj 10 x jak będzie taka konieczność i weź ładnie zacytuj, jeżeli znajdziesz tam zamysł na tylko wyjątkowe klocki, bo to normalnie już nudne jest...

Dlaczego okazją ma być jakieś Zapco, Brax, Steg czy inny "Rarytas" ? Dla kogo okazją ?

 

Dalej nie rozumiem tej nienawiści...

 

 

Ja tutaj piję tylko do tego, że z tamtego tematu ktoś chciał zrobić skupisko wyjątkowych eksponatów. Już nie może być okazją pospolity sprzęt - 9 z 10 wystawionych ma cenę 500 (załóżmy, że od dłuższego czasu cena na ten produkt waha się w tych granicach), jeden pojawia się 350 - jest to swoistego rodzaju okazja, czyż nie ?

 

Rozumiem ,że proponujesz swego rodzaju bojkot i nie kupowanie niczego co wedle Twoich standardów wydaje się wygórowane.

 

Do robienia jakiegokolwiek bojkotu jestem daleki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nie chodzi o wklejanie hajendow bo jesli tak to faktycznie temat bez sensu. Chodzi o wklejanie prawdziwych okazji, a nie czegos czego jest pelno i ktos wkleja tylko dlatego, ze zamiast 200 kosztuje w promocji 150. No niby jest to okazja bo cena 25% nizsza, ale tym tropem to mozna w 1 dzien dac tu kilkaset ofert.

Ja specjalnie jakos nic nie wklejam bo jak czegos szukam i cos znade nie bede sie przeciez tym chwalil by cene podbijac. A rzeczy, ktore mnie nie interesuja nie szukam bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie może być okazją pospolity sprzęt - 9 z 10 wystawionych ma cenę 500 (załóżmy, że od dłuższego czasu cena na ten produkt waha się w tych granicach), jeden pojawia się 350 - jest to swoistego rodzaju okazja, czyż nie ?

 

 

jak najbardziej popieram kolege mam takie samo zdanie i z tego właśnie powodu zaglądam do tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie może być okazją pospolity sprzęt

 

Może a często gęsto jest...

Bardziej mnie ruszyło to co Ci wypunktowałem i dlatego w ogóle wyraziłem swoje zdanie w tej dyskusji.

Wtedy kiedy zacząłeś mówić o "jednorożcach" albo psioczyć ,że wszyscy tylko o Braxach Stegach itp... A to chyba zbytnie uproszczenie.

Natomiast szkoda chyba taki temat śmiecić 100 stronami o Blaupunkcie? Niech będą okazyjne ceny ale i za coś rzadkiego. I jeszcze raz podkreślam rzadkiego nie znaczy od razu drogiego.

Jeśli za "jednorożca" można np uznać fajne świetne grające stare PPI za parę stówek. To tak chciałbym aby to był temat o "jednorożcach"...

Tematów o piżdzingach i innych Magnatach jest na forum pęczki. Oczywiście wszystkie grają na jedno kopyto bo są z jednej fabryki w chinach. Więc co jest lepsze? Wrzucać w taki temat znane i sprawdzone rzeczy aby ktoś zakupił może i używany sprzęt ale przynajmniej grający czy w imię pobożności ,że przecież o "węglu" nie rozmawiamy albo nabija się kasę sprzedającym kreującym modę na dany klocek(co uważam za teorię spiskową :) ) , dalej wypada tylko poruszać się w obiegu chińszczyzny.

 

I aby nie było to nie mój atak na Ciebie, tylko zaskoczył mnie Twój ton, więc byłem ciekaw skąd tyle "kwasu" się wylało i z czego wynikał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie temat jest bez sensu jesli nie ma "kup teraz". W przeciwnym wypadku co to za okazja jesli cena zbycia nie jest znana?

 

A wrzucenie aukcji z "okazji" i po obejrzeniu jej przez kilkaset osób(a podbiciu ceny przez kilka) robi żadną okazję... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo jak kolega wyżej pisze cena nie jest znana to jest sztucznie podbijana.

Pojawiają się dodatkowi licytujący, którzy niekiedy licytuja sprzęt bo jest w tym dziale.

Jeśli ktoś czegoś szuka to i tak znajdzie dany przedmiot, nie musi on być tu afiszowany jako okazja z niewiadomą ceną, chyba że to KUP TERAZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wrzucanie po 20 ofert z allegro czegoś , co można bez problemu mieć w ciągu kilku dni.Tylko dlatego ,że o 100 zł taniej..

 

kolego truck chyba między innymi o to chodzi w okazji... W końcu stówa zostaje w kieszeni. Jak pisał bogus1984 nigdzie nie jest napisane że sprzęt ma być rzadki. Dla niektórych kupić radio na które się czaili od dłuższego czasu, ale w dobrej cenie(bo w życiu różnie bywa i czasem na hobby nie starczy), to już jest wyczyn. Bo nie trzeba jeszcze miesiąca odkładać. I niekoniecznie musi to być jakiś unikat. A Twoja teoria że zakup musi się zwrócić zalatuje mi trochę sąsiadem-złotówą co przez rok foli z wyświetlacza w telefonie nie ściąga, pomimo tego że już przez bąble i bród nic nie widać, bo "się później sprzeda w dobrej cenie" - i nie dociera ze wartość już trochę spadła :wink: (bez obrazy przytoczyłem tą historię jako anegdotę :wink: )

 

 

Natomiast szkoda chyba taki temat śmiecić 100 stronami o Blaupunkcie? Niech będą okazyjne ceny ale i za coś rzadkiego. I jeszcze raz podkreślam rzadkiego nie znaczy od razu drogiego.

 

Trafiają się przecież i jedne i drugie dlatego temat IMO powinien zostać jaki jest. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast 200 kosztuje w promocji 150. No niby jest to okazja bo cena 25% nizsza, ale tym tropem to mozna w 1 dzien dac tu kilkaset ofert.

Dla wielu tutaj to właśnie jest okazja. Nie każdy ma stałą pracę i często liczy się z każdym groszem.

Forumowiczów można podzielić na kilka grup (początkujący, amator i tak dalej), i dla każdej grupy okazją będzie co innego.

Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu tutaj to właśnie jest okazja. Nie każdy ma stałą pracę i często liczy się z każdym groszem.

Forumowiczów można podzielić na kilka grup (początkujący, amator i tak dalej), i dla każdej grupy okazją będzie co innego.

Tyle ode mnie.

Okazja to zadbany, dobry sprzęt w dobrej kasie. Nie powszechniak 50 czy 100 zł tańszy. Idąc takim tropem myślenia można by tutaj wklejać wysprzedaże ze sklepów CA - i to jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...