Skocz do zawartości

Skradzion auto !


robson990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy w ogóle o coś go pytał. Ale jeżeli to prawda to spełnił marzenia każdego komu kiedyś coś ukradli :idiota: . Najlepszy sposób to nic niemieć. Bo zawsze się znajdzie jakaś frajerska menda co przyjdzie i ukradnie :niepewny: Co za kraj... Mi póki co ukradli: tablice rejestracyjne, emblematy z maski i felg, lusterka, nowe pióra wycieraczek, śruby do felg, nakrętki na wentylki(już kilka razy) i najlepsze - jakaś #$%$#% ukradła mi wentylki. Wartości może kilkunastu zł. Za to auto zostało na czterech kapciach a ja się spóźniłem dobre kilka godzin do roboty :dobani:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do systemow gps to pomijam jakies profi zagluszacze sygnalow bo sa i takie co zagluszaja gps, gprs, 3g i inne pasma, ale nawet taki prosty jak ten:

 jak sie bawilem to zagluszal gps'y w promieniu ok 10 metrow. Sprawdzalem w aucie znajomego, po wlaczeniu znikalo z ekranu. A to g... kosztuje z 20 dolarow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własne nie standardowe zabezpieczenie sprawdza sie najlepiej.

 

Jakis schowany przycisk odlaczajacy zaplon albo jakis czujnik bez którego nie da sie odpalic.

 

Wtedy tylko laweta.

 

Policja niedługo dostanie nowy system opracowany przez Politechnikę i jakaś prywatna firmę ze środków z ue.

Polega on na tym, ze każda kamera policyjna bedzie rejestrować każdy nr rejestracyjny pojazdu w swoim zasięgu.

Bedą w stanie wystawić mandat nawet za rozmowę telefoniczna czy pasy z kamery miejskiego monitoringu.

 

Jak zginie jakieś auto bedą w stanie znaleźć i ustalić gdzie jest w moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Policja niedługo dostanie nowy system opracowany przez Politechnikę i jakaś prywatna firmę ze środków z ue.
Polega on na tym, ze każda kamera policyjna bedzie rejestrować każdy nr rejestracyjny pojazdu w swoim zasięgu.
Bedą w stanie wystawić mandat nawet za rozmowę telefoniczna czy pasy z kamery miejskiego monitoringu.

Jak zginie jakieś auto bedą w stanie znaleźć i ustalić gdzie jest w moment.

Gdzieś oglądałem ten wynalazek, i muszę przyznać, że to bardzo dobry pomysł.

Kamerka rejestruje dosłownie wszystko, a komputer w czasie rzeczywistym sprawdza w bazie danych.

To tak jak by 10 policjantów jechało ulicą i wszystko sprawdzało, albo nawet lepiej.  

Oby ten system się sprawdził, i zaczął działać jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyspach działa chyba coś podobnego, patrol jedzie ulicą i np jest w stanie zatrzymać kierowcę bez ubezpieczenia po info z systemu opartego właśnie m.in na kamerze w ich aucie, w czasie rzeczywistym są spr tablice rej i info o aucie, jeśli coś nie teges to wyskakuje im inf, na komputerze pokładowym ,że koleś jest do kontroli.

Ale tablice to pryszcz, bo odczytać numer auta a zmierzyć biometrycznie idącego człowieka to dwie różne pary kaloszy, a to także działa po atakach terrorystycznych np na lotniskach, idziesz sobie a z 20 kamer monitoringu patrzy Ci się w facjatę w międzyczasie system porównuje w bazie poszukiwanych czy nie jesteś dalekim kuzynem Osamy...

Na bank to działa bo znajomego Kripo zgarnęło przez pomyłkę na 2 h do kontroli, na koniec się przyznali ,że system coś powalił i był podobny do kogoś poszukiwanego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mówisz o lotnisku, czy sytuacji drogowej.

 

Lotnisku w Berlinie,ale skoro można "naumieć" system rozpoznać człowieka (z milionów przewijających się co roku) to tym bardziej jest do ogarnięcia taka kamerka w prostszej wersji do radiowozów....

 

ps. Nie długo puścimy bąka a sensor sprawdzi co jedliśmy piliśmy paliliśmy i czy aby wszystko było z akcyzą... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na wyspach działa chyba coś podobnego, patrol jedzie ulicą i np jest w stanie zatrzymać kierowcę bez ubezpieczenia po info z systemu opartego właśnie m.in na kamerze w ich aucie, w czasie rzeczywistym są spr tablice rej i info o aucie, jeśli coś nie teges to wyskakuje im inf, na komputerze pokładowym ,że koleś jest do kontroli.

 

W Szwecji tez tak jest, jezdzi sie tylko z prawem jazdy przy tylku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy mercedes, żeby je otworzyć, uruchomić, odblokować i odjechać, wystarczy 13sekund bez ingerencji w zamek, wystarczy tylko zdjąć wkład lusterka i dostać się do ... CAN ktory tam się znajduje....

 

Nowe audi i grupa VAG - mały otworek w drzwiach...

 

Jak miałem GTI w wersji ed.30 był to nieco rzadki egzemplarz w 2009r tak więc 3 razy robili podejścia, przez dobrze ukryty wyłącznik go nie ukradli, ale OBD przeniesione, + 2 niezależne odcięcia, i to nie sam pstryczek, ale system naczyń połączonych, i to w określonym czasie, inaczej znów od początku.




Jak zginie jakieś auto bedą w stanie znaleźć i ustalić gdzie jest w moment.

 

Pod warunkiem że o monitorują wszystkie drogi oraz każdy z niej zjazd, u mnie wlot na osiedla jest z monitoringiem ale na ostatnich światłach się kończy, potem mogą tylko określić jeden z 3 kierunków gdzie pojechałeś, a każdy z nich to wylot na inne podmiejskie wioski, lasy i poligon wojskowy.... tak więc zyczę powodzenia w ustaleniach :)



 

Ale nawet Tbrek podał stronkę dzięki której można zdobyć wszystko aby otworzyć auto i odjechać, wiec jakie zabezpieczenia by nie były to i tak znajda na to patent ;/

 

To 5 rekord w google, jak szukasz info jak zdjąć immobiliser, lub awaryjnie otworzyć samemu drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas prosty CEPIK od kilkunastu lat nie może zacząć porządnie działać, a tu fantazje o systemie z Politechniki... ;) 

 

To samo z np. odcinkowymi pomiarami prędkości - bramki porobili, ale o prawie zapomnieli i teraz stoją bez sensu... 

 

Parę lat poczekamy na bardziej zaawansowane systemy, a póki co lepiej liczyć na siebie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja byłem przekonany żę oni do cięgieł wkładki chcieli się dostać , znajomemu 5cm pod klamką / wkładką wiercili dziurę ,to może być to o czym piszesz Tomek ?

 

Nie, dziurę wiercą by dostać się do kabli od centrala przy klamce a po nich do CAN.... A jak już tam są, to "Sezamie otwórz się" a jak jeszcze auto ma system bezkluczykowy do odpalenia,to już tylko przycisk start/stop i nie ma furki za grubą kasę... Wolę  swoje starocie więc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według Was producent samochodu nie robi takich zabiegów celowo, montując auta w sposób ułatwiający ich kradzież? Jak się jakaś bogata papuga dobierze to tego to producenci zaczną płacić za takie numery kary lub odszkodowania. Nikt mi nie wmówi, że inżynierowie projektujący samochody nie rozumieją, że montowanie pewnych elementów w miejscach o łatwym dostępie z zewnątrz to kpina z przyszłych właścicieli i pomoc złodziejom. No chyba, że taki jest deal... I tak ma być. 

Niestety trzeba kombinować własne patenty.

A z tym monitoringiem to nie za daleko od dupy strony? Zacznijmy od dobrych dróg, obwodnic. A na kontrolowanie wszystkich i wszystkiego przyjdzie czas, ale mam nadzieje, że równie skutecznie będą kontrolowali samych siebie. Bo troszkę niedobrze, że szaraczek musi o wszystko się wykłócać i udowadniać swoją niewinność, kiedy inni mogą robić co chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=TKgBoiIQTro  Dobre, dobrze ,że jeszcze się tam gdzieś Tbrek nie załapał... :rotfl:

 

http://www.youtube.com/watch?v=nrveTnTmM10  polenschlussel.de  -polski klucz... przesadzili,ale...działa w 50sek otwarte 3 auta z grupy VW :szok:

 

a tutaj jest pokazane jak prosto walą auta po OBD, to chyba audi A6 C5.

 

i co z tego ,że bębenki mają sprzęgiełka skoro wystarczy zwykły blachowkręt...

 

http://www.youtube.com/watch?v=wrsFamZdk2A  odnośnie blokad stalowych na lewarek, pedały,czy kierownicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...