Skocz do zawartości

Skradzion auto !


robson990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam ,że jak spytałem o AC na babcię w PZU to stwierdzili ,że ... za stara

 

to poszukaj innego ubezpieczyciela :) Mi tylko 3 firmy ze wszystkich na rynku chcą dać AC i ciągle zapominam żeby dopiąć temat. Barierą najczęściej jest 12 lat, pug ma 13 :) Polecam darmowy kontakt z CUK. W tym roku po raz pierwszy nie znalezli mi najtanszego OC, znalazlem sam (w Liberty Direct), ale zawsze się sprawdzali, no i AC tez mi znalezli mimo wieku (dzwonilem i potwierdzalem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ogólnie kuzyn jest agentem PZU i tam też mam AC. W jego papierach w adnotacjach u na umowie którą podpisałem jest tzw wyposażenie dodatkowe. I mi np. wyszło według eurotaxu że auto jest warte 17500zl. Jako że w czasie kolizji lub kradzieży coś może się uszkodzić to spisał modele i nazwy głośników, wzmacniacze i suba wpisując przy każdym wartość każdego elementu. I np wartośc głośnikow PB 3xl-60c to 1150zł sklepowo ale że kupiłem je za śmieszną kasę to wpisałem 400zl za komplet :D. To zsumował i dodał do ogólnej wartości auta. Niema określonego ile coś jest warte jeżeli np masz cos unikalnego w aucie jakiś wzmak taki rodzynek :D to możesz go sobie ubezpieczyć na kwotę jaką chcesz oczywiście w pewnych granicach rozsądku. To jest tak smao jak z samym AC to że masz auto warte katalogowo 50tyś nie oznacza że kupując AC na tyle musisz je ubezpieczyć. Możesz np zdecydować że chcesz ubezpieczenie na 25tys a z tego w razie ewentualnej szkody będą Ci robić kalkulacje. Zgadza się że jak masz auto za 10koła sprzęt jest warty z 50 to mało kto będzie chciał Ci to ubezpieczyć. Ja np radio mam na 1200 wzmaka xtanta x604 na 1300. Pic polega na tym żeby mieć dobrego agenta bo bez tego dupa. Kiedyś ktoś mi powiedział że niby auto powyżej 10 lat się na AC nie ubezpiecza co jest bzdurą bo po rozmowie z kuzynem sam mi powiedział że jeżeli auto jest mocno przerobione, jakieś wyjątkowe nie wiem unikalne albo ma w sobie coś nie tuzinkowego to istnieje taka możliwość. Np macie wzmaki w aucie które nowe kosztują 10 tys a wy zapłaciliście np 4tys i na tyle go ubezpieczanie żeby w razie zaginięcia auta :P nie było że jesteście w plecy. Za AC i tak się płaci od wartości na jaką jest ubezpieczone autko ogólnie wraz z wszystkimi wodotryskami. Ja mam tylko przerobione lekko boczki więc nie wiem jak jest z samym przerobieniem i wyceną tego ale wiem ze sprzęt spokojnie można ubezpieczyć kwestia agenta i dogadania się :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zip ja się domyślam że to pięknie na papierku wygląda jak wszystko z resztą ale zawsze to coś w razie co. Swoją drogą ja na PZU się miło zaskoczyłem przy szkodzie z AC. Każdy robi jak tam chce ale nawet jak coś by się stało to po prostu zwiększa to wartość ogólną pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczlem w tym roku auto, roczne, kosztowalo nowe 120k ubezpieczyli na 73! bo tyle jest w katalogu, katalog jednak nie widzi opcjonalnego wyposazenia, ktorego jest troche. Ja uwazam, ze to jest zlodziejstwo bo nigdzie nie kupie takiego auta za takie pieniadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się że jak masz auto za 10koła sprzęt jest warty z 50 to mało kto będzie chciał Ci to ubezpieczyć.

 

Ale ja tego nie rozumiem, skoro płacę składkę od 60 tys AC, to co ich obchodzi ile lat ma mój samochód?

Lub inaczej mam auto warte katalogowo 60 tysi i walę nim gonga, muszą mi wyliczyć szkodę od 60 tys, i mam auto warte z instalacją 60 tys i mam analogiczną sytuację. Typu szkoda, kradzież.

 

z 25 tys w fakturach po ciezkich bojach wyplacili 3 heheh

W jakiej sytuacji Zip?

 

kosztowalo nowe 120k ubezpieczyli na 73! bo tyle jest w katalogu

 

Bo liczą "rynkową" a ,że z nowszych rocznych aut 95 to sprowadzone ulepy po przejściach, bo nikt normalny nie sprzedaje rocznego auta na gwarancji to potem nagle Ci się robi z salonowych 120 tys 73...

 

Mi ostatnio jakiś obsraniec w BMW 3ce podniósł ciśnienie... Był korek patrzę w lusterko zapyla jak głupi... Felgi w chromie, ale ABS skopany bo jak przycisnął zesrany w hebel to z przednich kół jeden pisk i dym... A u mnie w bgażniku jeszcze była cała piecownia. Chyba bym go k... zajebał o te piękne chromy w tym jego ulepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że walka z ubezpieczalnią to męka a coś o tym wiem. Swoją drogą Truck ja wiem o co Ci chodzi i rozumiem ale zobacz na to z drugiej strony Polacy zaraz by wymontowali sprzęt wybili szybę i zgłosili kradzież wiec wiesz. Fakt jest taki że składkę się płaci od wartości więc nie rozumiem czemu np Piotrsaint tak jakoś dziwnie miał to wyliczone :D U nas to nie jest aż tak popularne więc myślę że ubezpieczalnie też nie są u nas jeszcze tak przygotowane na tego typu czynności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej sytuacji Zip?

 

w takiej

IMG_2805.JPG

 

 

kasacja

jako za wrak i auto zaplacili w miare to z dodatkowych elemanetow wrawie nic

a na wszytsko byly faktury

penele, slupki, maty + czesc sprzetu tez ucierpiala itp

 

opczywiscie przy zawieraniu ac nie bylo problemu kase przyleji bez jekniecia

gorzej w wyplata heheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takiej

 

Współczuję. Mam nadzieję ,że się wtedy poza strachem i wiszącymi poduchami nic poważnego nie stało.

A z tą wypłatą za CA może jednak warto mieć( jak jest grubiej) tą wycenę rzeczoznawcy jak Tbrek pisał. Zrobioną po wykonaniu instalki.Aby nie wypinali się ,że to nie należy do wyposażenia standardowego.

Bo w przypadku szkody OC ubezpieczyciel sprawcy może wyskoczyć z kapci. Np u mnie babciowa warta niby katalogowo max 10 tys. A to wyjdzie samo wytłumienie auta, licząc materiały i robociznę w zakładzie CA. :rotfl: Oddałbym im te maty do ponownego wykorzystania z wrakiem. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benek jechal :D nic nikomu sie nie stalo a bez kola przelecial przez przejscie dla pieszych na ktorym byli ludzie dalej wkraweznik i bokiem w drzewko:D

btw kolo urwala jariska oczywiscie na sloikowych blachach heheheh

 

mat nie chciali wliczyc do wraka ani za nie oddac:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

nieee na szczęście nie , pewnej osobie z zaprzyjaźnionego forum

 

Jak znam życie to jutro już skończy żywot jak inne auto z forum (ten ładny Golfik 3ka) pocięty na żyletki, a aby było śmieszniej to zasili inne autka z forum Leona w części kupowane na allegro.

I w tej chwili Oni współczują, pomagają a za miesiąc, któryś z nich zupełnie nie świadomie może wrzuci do siebie skrzynię od tego Leosia... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję  :/ a Leonik taki sam jak mój tylko kolor inny :( Szkoda autka kurde ale coś te leony są popularne ostatnio to już nie pierwszy o którym słyszę w ostatnim czasie :/ Truck masz rację a, że części do leona dosyć drogie i ich mało. Powodzenia w poszukiwaniach bo nic innego już nie pozostało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powodzenia w poszukiwaniach bo nic innego już nie pozostało :(

 

A,no... Byle szybko, bo czasami coś nie pyknie tym darmozjadom i autko utknie, zepsuje się itd (pogoda też nie rozpieszcza), bo jak się nie znajdzie w ciągu dnia, dwóch to... Oby było tym razem inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...