Skocz do zawartości

Zmiana dźwięku po wymianie kabli głośnikowych


Przemcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Normalnie rozprawka na temat kabli, wstęp napisałeś, rozwinięcie niczym wycinki naszych wypowiedzi z tego i innych tematów, brakuje tylko informacji o autorach, no i zakończenie z podsumowaniem.... czyżby ktoś tu by chciał szybko posty ponabijać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie rozprawka na temat kabli, wstęp napisałeś, rozwinięcie niczym wycinki naszych wypowiedzi z tego i innych tematów, brakuje tylko informacji o autorach, no i zakończenie z podsumowaniem.... czyżby ktoś tu by chciał szybko posty ponabijać ?

 

Nie jest w mojej intencji jak domniemasz nabijanie tzw. postow.

 

Opisałem jedynie moje zdanie/pozycje/postawe i zebrane organoleptycznie doswiadczenie i tak zreszta bardzo male (maciupenkie bym powiedzial)

 

Nie z tego forum ani z zadnego innego czerpie wiedze (widac kiedy sie tu zarejestrowalem a ile mam postow)

co do "informacji o autorach" to moim zdaniem -przegiecie

Jak powiedzial mi pewiem madry pan- nie czytaj o tym ,tylko sluchaj jak to gra.

Chce podzielic sie watpliwosciami, o cos zapytac - ciagle sie ucze i zbieram doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej Robsonbercik nie wstydzi się opisać co zaobserwował i nie obawia się tych którzy mają problemy ze słuchem.

 

Dla mnie bardziej istotne było zasygnalizowanie np dokładności przy połączeniach kabli. Wiem ,że to może banał ale... Często gęsto skupiamy się na tym jaki kabel, jakie RCA, a potem np na odwal porobione połączenia, konektory itp. I ludzie widzą stratę 0.1 V w kablu zasilającym na odległości 5 m, i z tego powodu wypytują się o marki ile "miedzi w miedzi" a to ,że konektor zaciśnięty czy zarobiony na pół gwizdka i kabel w przekroju Nam się robi w miejscu łączenia z 20>10ka to już jest traktowane po macoszemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej Robsonbercik nie wstydzi się opisać co zaobserwował i nie obawia się tych którzy mają problemy ze słuchem.

 

Chcesz mi wmówić, że u Ciebie to kable zagrały? Ja sądziłem, że to wiedza i kilka ładnych godzin spędzonych przy montażu i strojeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się temacik rozpędził ---- :rotfl:

 

Zakładając ten temat chodziło mi o to żeby ktoś powiedział o swoich wrażeniach jeśli miał tez tego typu przypadki bo w momencie jak mi się przydarzyło to doznałem ciężkiego szoku. Do tego stopnia ze miałem sobie odpuścić przeciąganie kabli spowrotem z bagażnika do kabiny i puszczanie aktywki bo faktycznie nie podobała mi się barwa tweeterów o i tak niezbyt wysokich lotach :wink:

 

Ale przeciagnalem jednak te kable pozostawiając sobie w tunelu linke z kabla jeśli bym miał je spowrotem przeciągać do bagażnika. Uznałem ze to może być wina cięć bo w sumie to pierwsza moja aktywka i może się coś zmieni po pokreceniu galkami.

 

Ale jakie było moje zdziwienie jak po podłączeniu spowrotem już tymi docelowymi kablami (z bagaznika) barwa tweeterów wróciła do tej która znałem wcześniej. Bez zabawy cieciami i innymi zabiegami. Tylko wymiana kabli i taka zmiana barwy.

 

Więc prośba o to żebyście się nie klócili prawda czy nie prawda tylko opisywali swoje spostrzeżenia jeśli takie mieliście.

 

I nie pisanie ze to bzdura bo jeśli ja nie mając jakiegoś wyczulonego słuchu to zauważyłem a przy okazji osoby będące przy mnie wtedy to samo zauważyły to efekt placebo jest wykluczony. Bo nie to było celem operacji. Tylko uruchomienie aktywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ze nie można popadać w paranoję ale powinno się gdzieś oficjalnie powiedzieć żeby nie testować głośników podlaczajac je na krótko byle jakim starym kablem żeby zobaczyć jak gra bo w moim przypadku przekreslilo by to moje dalsze próby przez to ze barwa tweetera się zmieniła na minus. :(

 

Teraz już wiem ze jak niedługo będę się przymierzać do wymiany tweeterów to przy odsluchach tego problemu nie będę bagatelizować tylko będę odsluchiwac na tych kablach co są pociagniete docelowo pod tweeter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem jedynie moje zdanie/pozycje/postawe i zebrane organoleptycznie doswiadczenie i tak zreszta bardzo male (maciupenkie bym powiedzial)

 

Nie z tego forum ani z zadnego innego czerpie wiedze (widac kiedy sie tu zarejestrowalem a ile mam postow)

co do "informacji o autorach" to moim zdaniem -przegiecie

Jak powiedzial mi pewiem madry pan- nie czytaj o tym ,tylko sluchaj jak to gra.

Chce podzielic sie watpliwosciami, o cos zapytac - ciagle sie ucze i zbieram doswiadczenia.

 

Chodziło mi o to, że to co napisałeś (Twoje doświadczenia) były juz wielokrotnie opisywane w innych tematach na tym forum, sam znalazłem kilka "jakby swoich" wypowiedzi, stad widząc NOWEGO na forum, do tego opisującego coś co już kiedyś i sam pisałem , taki wniosek mi się nasunął. Absolutnie nie mam nic za złe że ktoś coś opisuje i sie tego nie boi, sam nalezę do tych co lubią kable zmienić aby doszlifować lub sprawdzić różnicę. Ale tak jak już wcześniej wielokrotnie pisałem, i teraz dopisał to też jeszcze Radek, kable nie poprawiają brzmienia, mogą jedynie nadać końcowego - finalnego wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...