Skocz do zawartości

Jakość sygnału optycznego


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


chyba nikt nie zalozy kabla za 5zl od pana Stasia ze straganu do hi-endu

 

ja chętnie założę taki przewód cyfrowy (obojętnie czy caoxial czy toslink) a Ciebie zaproszę na odsłuchy w ciemno wskażesz różnice ale wcześnie wpłacisz 1000zł jako zabezpieczenia Twoich teorii - porównany taki za 10zł z allegro z takim za parę tys ok ? jak będzie ponad 80% skuteczności kasa wraca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


ja chętnie założę taki przewód cyfrowy (obojętnie czy caoxial czy toslink) a Ciebie zaproszę na odsłuchy w ciemno wskażesz różnice ale wcześnie wpłacisz 1000zł jako zabezpieczenia Twoich teorii - porównany taki za 10zł z allegro z takim za parę tys ok ? jak będzie ponad 80% skuteczności kasa wraca :)

Słabo , ja chciałem Trucka do prostszego i łatwiej weryfikowalnego zakładu nakłonić , ale przestał obstawać przy swoim :) , tylko stawka nominalnie x4 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Słabo , ja chciałem Trucka do prostszego i łatwiej weryfikowalnego zakładu nakłonić , ale przestał obstawać przy swoim :) , tylko stawka nominalnie x4 :wink:

 

Ja nic nie "stwierdzałem" a jedynie zapytałem, skoro chciałem rozwiać wątpliwości z zacytowanym artykułem, mój zdrowy rozsądek, także zaznaczyłem ,że jeśli chodzi o toslinki mam zupełnie normalne, nawet nie wiem jakich firm.. :wstyd:  Działają, światełko świeci, w więcej nie wnikałem.

Ciężko więc o zakład kiedy jedna ze stron nie upiera się przy swoim a bardziej pyta z ciekawości. 

 

ps. Stawką przyszłych zakladów może być symboliczne 1 zł... Myślę ,że i tak liczba strzałów w bramkę w meczu truck : nakamichi, sprawi ,że postawię Ci co Wiosnę duże latte za te złotówki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja nic nie "stwierdzałem" a jedynie zapytałem, skoro chciałem rozwiać wątpliwości z zacytowanym artykułem, mój zdrowy rozsądek, także zaznaczyłem ,że jeśli chodzi o toslinki mam zupełnie normalne, nawet nie wiem jakich firm.. :wstyd: Działają, światełko świeci, w więcej nie wnikałem.

Ciężko więc o zakład kiedy jedna ze stron nie upiera się przy swoim a bardziej pyta z ciekawości.



ps. Stawką przyszłych zakladów może być symboliczne 1 zł... Myślę ,że i tak liczba strzałów w bramkę w meczu truck : nakamichi, sprawi ,że postawię Ci co Wiosnę duże latte za te złotówki. :D

 

Spokojnie Panowie , przedmiotem sporu czy zakładu nigdy nie był sposób transmisji światłowodowej .

Dygresja tyczyła się jedynie kwoty zakładu ( a wówczas chodziło o możliwości nastaw korekcji czasu w procku serii F1 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Truck jakie jest źródło tych informacji (twojego cytatu)?

 

A tak z ciekawości gdy wrócił ten już trochę zakurzony temat na tapetę, spojrzałem w ofertę kabli jak to teraz wygląda, ostatniego optyka kupowałem... Od Nakamichi parę lat temu, w zabudowie, a drugiego dostałem w komplecie z prockiem, więc ciakwy byłem jak to teraz cenowo i ofertowo wygląda. I trafiłem na alledrogo na coś takiego:

http://allegro.pl/wireworld-nova-6-kabel-optyczny-toslink-5-m-i3239670017.html

 

jednak reklama dżwignią handlu , więc spytałem w tym temacie u żródeł ile w tym picu a ile prawdy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A tak z ciekawości gdy wrócił ten już trochę zakurzony temat na tapetę, spojrzałem w ofertę kabli jak to teraz wygląda, ostatniego optyka kupowałem... Od Nakamichi parę lat temu, w zabudowie, a drugiego dostałem w komplecie z prockiem, więc ciakwy byłem jak to teraz cenowo i ofertowo wygląda. I trafiłem na alledrogo na coś takiego:

http://allegro.pl/wi...3239670017.html



jednak reklama dżwignią handlu , więc spytałem w tym temacie u żródeł ile w tym picu a ile prawdy. :)

 

Dokładnie to o czym pisałem , pomieszanie pojęć .

Dokładność wysyłania próbek z kompa , kontra stosowane transporty CD.

Transmisja jest transmisją a kabel może jedynie wpływać na błędy czasowe transmisji.

Zresztą wpływ kształtu zbocza został już dość dawno zminimalizowany , tylko argumentacja pozostała na poziomie około 15-20 lat wstecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zresztą wpływ kształtu zbocza został już dość dawno zminimalizowany , tylko argumentacja pozostała na poziomie około 15-20 lat wstecz :)

 

Pytanie czy mój dziadzio procek sprzed tylu lat właśnie, ma układ kompensujący właśnie takie zniekształcenia w celu ich minimalizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A jak napisze Ci ze nie, to wyrzucisz go z samochodu ( najlepiej gdzieś w pobliżu Gliwic ) :)

 

Nie. Ja tam lubię sprzęt z czasów kiedy się kupowało na kilogramy a nie zlepek mikrochipów 5x5 cm... :wink:

Zapytałem bo jeśli nie posiada, to moje wcześniejsze pytanie wydaje się nie bez kozery.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wydałem kupę kasy i kupilem taki optyk tyle że 5m. Ma fajną wyplaszczana wtyczkę i świetnie sie nadaje do alpinek 1din'owych.Przetestowałem w domu z radyjka na ampli i gra ok :)

http://allegro.pl/kabel-przewod-optyczny-toslink-black-style-2-5m-i3248244902.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...