Skocz do zawartości

Finały


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajnie sie czyta ...:-) . Nie udalo sie przyjechac, posluchac bo moj progres stoi na zmianie auta. Za rok reprogres. co do

Tygodnie siedzenia przy aucie, zarywania nocy kosztem domu i poszukiwania miejsca na jakikolwiek progres w ograniczonym budżecie... Tyle jest dla mnie wart. Tego akurat się nie wyceni...

Uwazam ze tez z gowna bata nie ustrugasz a niektorzy potrafia na odwrot zrobic. Wiec tez godziny siedzenia przy stx nie zrobi dobrze zrobionego systemu na braxie. Co do ocen to tak zawsze bylo ze na poczatku za duzo i potem problem gdy inny system zagra lepiej i jak tu ocenic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz pisać ludzkim głosem .....

 

Bo się zestroiliśmy na dobre fale a nie jak wo bywa w połowie przypadków Ty o niebie ja o chlebie... :)

 

Uwazam ze tez z gowna bata nie ustrugasz a niektorzy potrafia na odwrot zrobic. Wiec tez godziny siedzenia przy stx nie zrobi dobrze zrobionego systemu na braxie.

 

To było wyzwanie i dla mnie i dla Mańka... I tylko polepsza smak wygranej.

Może i z g... bat kręciliśmy ale chyba sędziowie słyszą co słyszą tak w Sosnowcu jak i na finałach?

Świadomie pozostałem w sezonie z babcią w funi, mając już przecież gotowe od maja 3 drogi i w sumie bez problemu mogłem przenieść się do maxi, ale wyszedłem z założenia ,że nie sztuka jak chorągiewka skakać po klasach tylko powiedziawszy A powiedzieć B.

Zdobywanie doświadczenia małymi krokami a nie skokami tylko mi więcej pozostawia w głowie a chyba o to chodzi?

 

Co do ocen to tak zawsze bylo ze na poczatku za duzo i potem problem gdy inny system zagra lepiej i jak tu ocenic?

 

No dobrze to idąc tym tokiem myślenia sedzia musi "uwalić" na arkuszu auto najlepiej grające w klasie tylko dlatego aby mieć "zapas" w razie W?

Tylko dlatego ,że głupio trafiło jako pierwsze do oceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to idąc tym tokiem myślenia sedzia musi "uwalić" na arkuszu auto najlepiej grające w klasie tylko dlatego aby mieć "zapas" w razie W?

Tylko dlatego ,że głupio trafiło jako pierwsze do oceny?

 

W takim razie "musisz sobie odpowiedzieć na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie" : czy bardziej dla Ciebie liczy się liczba uzbieranych punkcików, które nie mają potem znaczenia w następnych eliminacjach/finałach czy bardziej środkowe miejsce na pudełku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy bardziej dla Ciebie liczy się liczba uzbieranych punkcików, które nie mają potem znaczenia w następnych eliminacjach/finałach czy bardziej środkowe miejsce na pudełku?

 

Dla mnie żadne punkty się nie liczą... Zawody to bodziec aby się rozwijać (zwłaszcza rozumieć co skąd i dlaczego się bierze, czyli rozwój ucha i mózgownicy).

Ale skoro padło A to, nie tyle zwracam uwagę na punkty co na miejsce w stawce zawodników, gdyż każdy sędzia trochę inaczej ocenia, więc punkty jako takie nie do końca oddają to co się dzieje w danej klasie i z autem...

Dam Ci prosty przykład... Moim skromnym zdaniem babcia grała lepiej na finałach niż w Sosnowcu, tam ją oceniał Tomek teraz Siwy, a na finałach dostała znacznie mniej punktów niż wtedy... Więc to żadna wykładnia...

Tyle ,że ja mam do tego masę dystansu i bardziej jadę się spotkać z ludźmi , których lubię i szanuję niż na bratobójczą wojnę...

 

Bo gdyby się ludzie wkur.... i tak emocjonalnie do tego podchodzili to by zmarszczek dostali...

Dla mnie kpiną była klasa maxi... Po pierwsze Tomek nie powinien sędziować tego dnia(był chory), a skoro masz zawalone gardło i nos to chyba i uszy?

Po drugie na miejscu Jurka miał bym głęboko w dupie stęki i jęki prostestujących na audi Pavliqa i od Warzywniaków , skoro się mieściły w budżecie( na styk ale mieściły), a tak to wyszło jak wyszło, kupa ludzi słuchała auta Pawła i mówi ,że TW az za ostro gra a Tomek(chory) co mówi zawodnikowi? Za mało gaina na TW, uciekły Ci szczegóły i poleciało po punkcie to tu to tam...

Jak chcesz to Ci pokazę jego arkusz jaka zadyma się tam działa( tego dnia powinien oceniać sędzia boczny, zdrowy) i na arkuszu najpierw jedna ocena, nagle pokreślone i z 3-4 pkt mniej...

Dla świętego spokoju więc wygrała Altea, dali drugie Ukraince, chociaż skoro już tak chcieli to było drugie znacznie lepiej grające auto z Ukrainy a nie tej dziewczyny, a trzecie i czwarte dali Warzywniakom i Kwiatkowi aby nie słuchać potem jęków i wywodów prostestujących... Ot i cała magia zawodów... Zesraj się a nie daj się, jak żle trafisz na zagrania dyplomatyczne to nagle nie wiadomo dlaczego możesz wystrzelić w górę albo spaść w dół jak kamień w wodę...

Stąd mój dystans to tego wszystkiego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żadne punkty się nie liczą... Zawody to bodziec aby się rozwijać ...

Tyle ,że ja mam do tego masę dystansu i bardziej jadę się spotkać z ludźmi , których lubię i szanuję niż na bratobójczą wojnę...

Co było wyraźnie widać po ocenach w Lublinie .... :kijemgo:

:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuje sie punktów między róznymi zawodami i sędziami, co innego porónać dane rozdanie aut w danej klasie w tym samym miejscu i czasie, co ma sens a co innego porównywać arkusze z różnych zawodów co sensu nie ma. Ocena jest względem innych aut w danym dniu, specjalne znaczenie ma pierwsze auto ktore wyznacza poziom odniesienia dla kolejnego i tsk do końca listy aut zgłoszonych.

Dla mnie ilośc zdobytych punktów ma mniejsze znaczenie niż ic omówienie i tutaj dochodzimy do kluczowego momentu w ktorym albo słuchamy i wyciągamy wnioski albo dyskutujemy na temat róznicy pomiędzy tym co ja myślę o aucie a co myśli o nim sędzia.

 

I tutaj skladam podziękowanie dla sędziego Piotra za Lublin i sędziego Siwego za Sosnowiec, gdzie otrzymalem garść konstruktywnych uwag mających przełożenie na dalszy rozwój systemu, tzw dopieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tbrek, maniek i jeszcze kilka osob jezdza po to by sie spotkac. My zawodnicy jezdzimy porywalizowac i podejzewam ze tak jak ja wiekszosc ma inne ustawienia co zawody bo tu mozna cos lepiej itd. Sedziowie jak my lubia rozne profile grania i zalezy na kogo trafisz. W tamtym roku na ME slowaki ktorzy oceniali nasza grupe dawali wlasnie po srodku po to by miec pole manewru. Uwarzam ze wtedy sprawiedliwe ze jak sie podoba tweeter i da 20 a potem jest lepszy i tez musi dac 20.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truck, ja akurat byłem na 2 eliminacjach i finale, za każdym razem mnie oceniał właśnie Siwy, za każdym razem był progres, tak też ocenił Siwy, więc uważam, że sędziowie potrafią coś tam usłyszeć pozytywnego w systemie :) Oczywiście inną sprawą jest system ocen przez poszczególnych sędziów. Może dlatego by całe eliminacje i mistrzostwa były bardziej przejrzyste, powinny byś sędziowane przez jednego człowieka :) Z drugiej strony ogólnie SQL jest na tyle subiektywny, że tak naprawdę ciężko w 100% dwóm sędziom to samo powiedzieć o jednym systemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było wyraźnie widać po ocenach w Lublinie .... :kijemgo:

:rotfl:

 

Tam nie poszło Jurek o punkty, tylko o to ,że wiedziałem ,że auto "gra" a na arkuszu jakiś sajgon... Tutaj już wystarczy podziękować mojej głupocie, hałasowi w hali przed odsłuchem i mojemu koledze...

Przeprosiłem już za tą sytuację. :wink:

 

Przeciez ja nie piszę ,że ten sezon był żle sedziowany, wręcz przeciwnie był baaardzo spokojny i chwała za to.

Auto grało mi z tyłka to i dostało po d... od Siwego w Lublinie i słusznie.

To zaś co napisałem o maxi, to także nie kwestia ani wina sędziów a właśnie "jęków i stęków" zawodników i osób wokół nich skupionych. Na takim rozstrzygnięciu w tej klasie nikt nie zyskał.

To była decyzja podyktowana chęcią świętego spokoju i "złotego środka". W sumie się nie dziwię. Jakby wygrał kwiatek albo Gorzowiaki to by był lament na najbliższe pół roku, że za grubo było...

Więc wygrało auto Maćkowe i jest święty spokój... Więc pretensje teraz do garbatego ,że ma proste dzieci...

 

Śmigam do roboty.Miłego wieczorku wszystkim i trochę luzu... Zawody są ok ,zwłaszcza ludzie wokół nich skupieni to już jest warte przyjazdów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a teraz z innej beczki

W Grande ktoś zostawił popielatą bluzę z kapturem - przyznawać się który?

 

Nicekt z tym dawaniem punktów po środku nie jest takie łatwe.

Jeśli według sędziującego gra bardzo dobrze to może dać w granicach od 11-15, a jesli super -hiper to 16-20

więc jeśli trafią sie 4-5 aut w tych samych widełkach to chcąc zrobić dobrze(czyli zróżnicować zawodników) można zrobić źle(w efekcie będą za duże różnice między zawodnikami)

Biorąc pod uwagę że to były finały dyskutowaliśmy na ten temat w gronie sędziowskim nie raz i doszliśmy do wspólnego zdania, że trzeba wykorzystywać całą skale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Siwy :D zgadzam się że trzeba wykorzystywać całą skalę , ale chyba wszyscy się zgadzamy że sędziowie powinni mniej rozdawać 20 , powinny być zarezerwowane dla naprawdę super hihendu ! :D

Tu jestem bliższy Jurkowej teorii , gdzieś na początku dali zbyt szczodrze i wybrali mniejsze zło , siłą rzeczy te lepsze musiały zebrać max aby zachować dystans pomiędzy dobrym a bardzo dobrym.

 

nie trzeba było po pijaku kręcić geinami było by tyle co w sosnowcu....

Przecież pisał , ze walczył po nocach aby poprawić system :)

Pewnie miał jeszcze kompana w roli wyroczni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...