Skocz do zawartości

EASCA SQL BEGINER MINI


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i Czołem :)

 

Nie wiedziałem gdzie założyć ten temat , więc wrzuciłem go Tutaj, do lużnej rozmowy.

 

Mam do Was pytanie,

Czy orientujecie się w jakiej konfiguracji ( jakie klocki, jaki rodzaj filtracji( aktywnie czy pasywnie )), czy z Subem, czy bez, startowali w Tym roku w zawodach SQ w najniższej kategori ( do 4500 zł ) zawodnicy, których wsumie dużo nie było , a mianowicie w Olsztynie to był

Marcin/ Fiat Punto, oraz w Sosnowcu Karolina / AR 147 z Teamu Autofil i Marcin/Twingo z Temu Armar ?? :)

Jeżeli są te auta na forum opisane to poprosił by o link do tych opisów, próbowałem szukać ale jakoś nie widziałem.

Jetestem ciekaw Waszych opinii, co sobą reprezentują te Auta, pomijając poziom Klasowy ( cenowy ), czy daleko im do nastęnej klasy jeżeli chodzi o dźwięk/ przyjejemność ze słuchania muzyki w takim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, przymierzam się, ale na przyszly rok, w tym roku już nie ma kiedy.( ma na myśli swoją osobę :) )

Generalnie przymierzam sie do klasy o oczko wyżej , bo taki bede miał docelowo setup w moim aucie, ale właściwie rezygnując z Suba i zamieniając w piece które mam w podpise na coś tanszego, 2 lub 4 kanałowego mozna by sie pokusić na początek zabawy o start w najniższej klasie ( zakładając ze nie zostanie zlikiwidowana :) )

 

A Ty Hellsin ?? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz rację , ale zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego tak mało zawodników startuje w tej kategori.

Myślę że większość instalatorów w swoich Zakładach ma własnie klientelę z takim budżetem na poprawę fabrycznego grania, poza tym duża część młodych adeptów Car Audio tez dysponuje podobnym budżetem. Nawet na Tym forum większość porad dla młodych użytkowników zaczyna sie lub kończy za słowach : ... " zrezygnuj z tyłu, dozbieraj na wzmak, na lepszy przód, a potem dołożysz suba" itd

Przecież ta kategoria to jak znalazł dla Takich ludzi.

W końcu nie każdy jest gotów wydawać odrazu kwoty ponad 5000 zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica źle to odbierasz , nikt nie kupuje tanich nowych klocków , lepiej kupić Old'd lub po prostu coś lepszego używanego , a tu zaczynają się schody bo np radio za 500zł bardzo u nas popularne jak 9833r do wyceny podajesz 2800zł :) i idąc tak dalej mało kto się mieści .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Yasica źle to odbierasz , nikt nie kupuje tanich nowych klocków , lepiej kupić Old'd lub po prostu coś lepszego używanego , a tu zaczynają się schody bo np radio za 500zł bardzo u nas popularne jak 9833r do wyceny podajesz 2800zł :) i idąc tak dalej mało kto się mieści .

dlatego w tej kategorii najlepiej ory radyjko + DAC albo RCA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica , jak chcesz zdobyć doświadczenie , mija się z celem startowanie w tej kat. Startuj w Funi i słuchaj tam grających autek

 

To chyba całkowicie błedna podpowiedz , kierująca użytkownika w niekończący się wyścig cenowy , bez próby uzyskania max z tego co w zasięgu .

Powiem wiecej , ta kategoria moze i powinna stać się najliczniejszą , jako swego rodzaju startowa dla zawodników stawiających pierwsze kroki , pozwalająca zdobyć jakieś doświadczenie zawodnicze i kształtować kierunki rozwoju . Sam dobór sprzetu jest tez najbardziej krytyczny i na swój sposób w najwiekszy sposób w tej kategorii może mieć wpływ na koncowy wynik .

Nie kazdy w naszych realiach jest skłonny wydatkować kwoty w przedziale 12 tys na pierwsze kroki w zabawie CA. Może tez byc sposobenm na szerszą popularyzację zawodów , z wyzej wspomnianych względów .

 

Mam do Was pytanie,

Czy orientujecie się w jakiej konfiguracji ( jakie klocki, jaki rodzaj filtracji( aktywnie czy pasywnie )), czy z Subem, czy bez,

Nie ma lepszej czy gorszej , jest tylko optymalna w twoich warunkach .

Rezygnacja z suba to dopiero abstrakcja , przy ostro limitowanej kwocie za całośc systemu.

TU nadzieje na "nadgonienie " przeciętnym zestawem głośnikowych , przy ograniczonych możliwościach zabudowy w drzwiach raczej skazują tego rodzaju inicjatywy na porażkę . Na palcach jednej ręki można zmieścić ilośc samochodów w kraju potrafiących zblizyć się do tego rodzaju założenia , reszta to tylko możnka i gorące niespełnione marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura i sztuczna kategoria, w której każdy krok musi być znacznie bardziej przemyślany niż w wyższych , pomyłka zaś kosztuje kolejne zmiany...

 

Budżet 5 tys zł w używce, daje pole do popisu, gdyż wtedy "katalogowo" wskakuje do funi...

Czyli obracamy się cały czas w granicy 5 tys zł, ale tutaj na jakimś nowym "gównie" lub wyższej klasy uzywanych komponentach...

Stąd tak mała popularność. Stosując katalogowe ceny , trudno osiągnąć w miarę normalne granie...

Ktoś już podał ,że głupia 9833 zostawia raptem 2200 zł luzu na piece głośniki, suba... ciekawe bardzo ciekawe...

Zwłaszcza kiedy , takie słowa kieruje Nakamichi... Przy Twojej wiedzy owszem, ale nie dla początkującej osoby, ciekawe skąd ona ma wiedzieć jak z "budżetówki" wybrać takie rodzynki, które dadzą efekt?

A może przyjechać z tymi 5 tys i instalator zrobi taki system gdzie koszt na sprzet to będzie 3 netto a reszta to jego zarobek?

Mozna przyjechać równiez z fabryką i wyciągniętym sygnałem, ale to według mnie oszustwo, gdyż taka ingerencja także swoje kosztuje a nie będzie wykazana w tabeli wyceny auta pod zawody...

Wiec moim zdaniem taki sztuczny twór powinien jak najszybciej umrzeć śmiercią naturalną.

Nikt nikomu nie broni wydać tych 4-5 tys na używkę i zastartowac swobodnie w funi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna przyjechać równiez z fabryką i wyciągniętym sygnałem

Ale co zagra taka fabryka? Poza tym sygał optyczmy musi zostać przetworzony na analogowy. Było na forum kilka "hitów", niektóre przed oficjalną premierą zbierają pochlebne opinie, myślę, że dało by się coś wyskrobać, ale po konsultacjach z odpowiednimi ludźmi Bo jak było zauważone, nie sztuka kupić drogi sprzęt grający średnio w swojej klasie.

Cały pic polega na tym, żeby zrobić dobre granie za małe pieniądze, więc wbrew pozorom, to raczej nie jest kategoria dla początkujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały pic polega na tym, żeby zrobić dobre granie za małe pieniądze, więc wbrew pozorom, to raczej nie jest kategoria dla początkujących :)

 

Do tego zmierzałem w swojej wypowiedzi...

 

"Poczatkujący" z wiedzą Nakamichi albo Siwego...

 

Mhm... Realne dla chłopaka, który chce od czegoś zacząć się bawić i zobaczyć co i jak... Tak realne jak woda na księżycu... :rotfl:

 

ale po konsultacjach z odpowiednimi ludźmi

 

A oczywiście Ci ludzie jak dobrzy samarytanie poradzą lub zrobią to za darmo... Hahahaha... HAHAHA... Takie rzeczy tylko w erze...

Budżet do 5 tys a kolejne 2-3 dla "samarytanina" aby to opracował, rzeczywiście budżetowe rozwiązanie dla początkującego... :wink:

Hipokryzja w czystej postaci... Lepiej niech ten początkujący wyda 4 tys w używce, i zrobi normalne granie, bez mega magicznej wiedzy i zastartuje w funi, a nie udawanie ,że wszystko jest możliwe w 5 tys i samemu...

 

Kategoria powinna się nazywać nie Beginner a Maxi Profi, dla najbardziej doświadczonych instalatorów pokazujących swój kunszt w skromnym budżecie...

Bo nie okłamujmy się "wykazać" się przy budżecie 50 tys a wykazać się efektami przy 5 tys to zupełnie inne wyzwanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz. Koszty strojenia i konsultacji, chyba nie są wliczane do wyceny sprzętu, więc tutaj można szukać pola do popisu. Jeśli chodzi o kwestie budżetu, to wydanie odpowiedniej sumy nie gwarantuje zgrania systemu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz. Koszty strojenia i konsultacji, chyba nie są wliczane do wyceny sprzętu, więc tutaj można szukać pola do popisu. Jeśli chodzi o kwestie budżetu, to wydanie odpowiedniej sumy nie gwarantuje zgrania systemu :)

 

Dlatego napisałem o hipokryzji... Klocki do 5 tys katalogowo, gdzie pierwsze lepsze w miarę dobre radio to już połowa budżetu...

A kolejne 5 na "konsultacje" pasywkę , strojenie itp etc...

W zamierzeniu przecież ma być łatwo i nie drogo dla poczatkującego...

Dlatego jeszcze raz powtórzę, lepiej wydać te wspomniane max 5 ale w używce i niech się ktoś bawi , ale nie wyginając w chiński paragraf, bo brakuje mu wiedzy wyżej wspomnianej jak z g... bat ukręcić.

Wydatek ten sam, więc warunek "budżetowości" jest spełniony ale bez zakłamania i kombinacji..

 

Proste pytanie.... Mamy budżet 600 zł na piec... Co wolicie wziąść? Nowego Buszmena czy Gienka w używce?

Ale gienek mimo wydanych 600 zł w katalogu wywali w kosmos te wspomniane i według mnie nieszczęsne 5 tys bo sam kosztował w dystrybucji 3-4 tys...

Wydatek ten sam z kieszeni zawodnika, ale przynajmniej mu po "karierze" zostanie fajny sprzęt a nie tania chińszczyzna z alledrogo... :wink2:

 

Od Funi mówimy o realnej kategorii dla początkujących i to moje stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się na myśl takie stwierdzenie: jeśli w tej kategorii startuje w całym sezonie 3-4 auta, to świadczy to dobitnie o ilości specjalistów CA w naszym kraju :)

 

Bo jest sztuczna i mało realna a nikomu się nie chce tak wyginać, bo i po co? Nie dziwię się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego w tej kategorii najlepiej ory radyjko + DAC

 

a to już podpada pod profi :)

 

A ja chyba będę mógł sobie w takowej klasie wystartować...

 

poniższe ceny za nowe komponenty z FV:

 

Radio z 2way+sub DSP - 899.00

Tweetery 799,00

woofery 699

sub 599

 

co daje nam 2996zł w cenach detalicznych, pozostaje dobrać 5ch piec, opcji jest kilka aby w kwocie się zmieścić.

 

zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co z tego wyjdzie :)

 

Tomek ale słabo się wczytałeś w sens Naszej dyskusji, nie chodzi o to ,że się "nie da", oczywiście ,że się da, ale... Z Ciebie taki początkujący( a taki niby jest sens tej klasy) jak ze mnie mnich buddyjski... :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...