Skocz do zawartości

EASCA SQL BEGINER MINI


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A mi z Tobą w tej kwestii i to diameralnie... Podam trzy powody by się nie rozwodzić:

1. Wyda tysiąc nawet dwa ...w budżetowej z założenia klasie, no to kur.... super budżetowe dokonanie dać połowę wartości sprzetu magikowi, który w 95 % i tak nie zrobi na 100% tylko zostawi furtkę do poprawek abyś drugi raz za jakiś czas przyjechał...

 

2.A kto broni w funi wystartować z autem i z wartością 3 tys?

3.Jak niby ma mieć satysfakcję ,że "dokopał" wyższym klasą, skoro z nimi nie startuje? A będzie się gnieżdził na siłę w popierdółce zwanej beginner mini?

 

NIe musisz bo ja tak samo sie z Twoimi "mądrościami" (nawiązując do poniższego nie zgadzam). I wole dac nawet 100% wartości sprzetu na strojenie i zwrotki jeśli faktycznie ma "strzelać" z dupy i zrywać kask z głowy a inni niech wydają (10'tki tysięcy - w tym i ja i ch*j z tego). Nie mialem niestety mozliwosci posluchac tego auta ale masz przyklad z brzegu (nie ograniczam sie tutaj do 5k PLN ale chodzi glownie o budzet ze strojenie i pomysl tutaj gra glowne skrzypce), np. Xantia nie są tam hajendowe braxy, F1'ki, Dynaudio czy inne ODR'y, tylko R6A, jakis U2.5 czy ktoras wariacja jego na srednim, RC1'ki, piec M1 i cos na basie. Szkopul tkwi w zrodle i strojeniu (i roboczogodzinach) ale nie są to sprzety jakie my kupujemy za 10'tki tysięcy a postaw w szranki jakis samochod nawet za 50 tys z Xantia...... (nie wiem czy Xantia juz jest na emeryturze zawodniczej) ale na spotach sporo sie o niej mowi i jest masakra (w pozytywnym tego slowa znaczenia), drugi samochod wracajac do budzetu, nie chce mi sie tej historii szukac (jest tutaj na forum) jak na i tuningforum.pl jak do nakamichiego trafil jakis budzetowy zestaw ktory trzeba bylo ogarnąc zeby zagral "niezle" itd..... tam bylo po taniościo ale liczyła sie wiedza, bo zestaw byl budzet liga w ok. jakis (nie wiem moze sie pomyle) ale ok. 500 PLN +-200, pedzone wzmakiem M1, ktory pracowal w trybie trimode i zasilal suba. Wygrywal elimanacje a pozniej pozamiatal i zdobyl MP. A pewnie takich samochod jest jeszcze sporo o ktorych nie mamy zielonego pojecia ze sie DA!!!!!

Powiem szczerze ze chcialbym miec "troszke" wiecej niz troszke gotowki, zeby wlasnie niektorym niedowiarkom udowodnić, że w pewnym budzecie tez da sie zrobić dobre granie na wysokim poziomie.

 

 

I zakładam się o skrzynkę dobrej whiskey ,że wciągnę tego Twojego budżetowca na nówelasach jedną dziurką od nosa stosując używane, ale stojące o dwie klasy wyżej klocki ok?

 

I teraz wracamy do "mądrości" disastera" bo tak się szczyciłeś z mega satysfakcji takiego człeczka z beginner mini ,że ma super brzmienie i super sprzęt za 5kę.... ja też będę miał za 5kę i daję glowę uciąć ,że będzie lepiej grało a i klocki w bagażniku jakieś zacne a nie padaczki z półki sklepowej...

 

No chyba ,że w tym momencie chcecie mi wmówić,że mając np budżet 1000 na TW i mogac operować w używce, nie kupię klasę dwie lepszego niż jakiś fabrycznie nowy, podobnie piec, podobnie radio....

I kto finalnie pozostanie z lepszym sprzętem i brzmieniem Wy czy ja?

 

No Marcinie, zebys sie z tym zakładem nie przejechałes z kims kiedys. Bo jak los sprawi ze trafie w lotto 6'tke to z chęcia bym w taki zakład poszedł z tobą. Ja mam nowki do 5k PLN a ty uzywki do 5k PLN i wtedy sprawdzilibysmy, ktory by zagral lepiej.

 

edit: badz co badz dalej sie nie wdaje w pyskówke bo mi sie nie chce, tylko spokojnie wypoczywam nad Jeziorkiem z córką, a temat poczytam co nowego przyniesie :wink: pozdrawiam

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako zrodlo wiesz o co mi chodzi, nie mam na mysli czegos co podaje tylko tylko 0 i 1'ki (nie łap mnie za słowka) :P ale calosc ktore moze nie jest w "jednym pudełku" ale okreslone jest jako zrodlo :wink: ..... tak poza tym to idz spac :P (no chyba ze ogladasz siatkóweczke BRA vs SRB :D:P )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkopul tkwi w zrodle i strojeniu (i roboczogodzinach) ale nie są to sprzety jakie my kupujemy za 10'tki tysięcy a postaw w szranki jakis samochod nawet za 50 tys z Xantia...... (nie wiem czy Xantia juz jest na emeryturze zawodniczej) ale na spotach sporo sie o niej mowi i jest masakra (w pozytywnym tego slowa znaczenia)

To auto gra świetnie, osobiście je słuchałem tym roku i wywarła na mnie bardzo duże wrażenie.

Dobrze ale o czym my to rozmawiamy? O podstawowej klasie Beginner czy Xantii?

O początkującym czy pokazie możliwości Naka?

To postaw do nakamichi auto do rozwoju przez te 5-6 lat albo i lepiej jak się rozwijała Xantia i powiedz mu aby Ci to zrobił za 2 tys zł bo startujesz w beginnerze i nie masz za dużo kasy...

 

Jezu dlaczego jesteś taki naiwny? Policz ile to auto pochłonęło roboczogodzin godzin, przelicz przez cennik usług z Gliwic dodaj wartość sprzętu i nagle znajdziesz się katalogowo owszem w Beginner czy funi, ale z kieszeni Ci wyparuje budżet amatora...

Totalnie nie trafiony argument.

 

Dalej brniesz w dyskusję czy się da czy się nie da, lub czy warto stroić u doświadczonej osoby czy nie....

 

Odpowiedż brzmi : da się, warto.

 

Ale poszaleć w Beginnerze niby do 5 ciu bo ma być tani i dostępny dla każdego a wydać kolejne parę tys za strojenie , pasywkę itp, to już trochę przerost formy nad treścią... Znowu się zbliżasz do istniejącej już klasy czyli funi...

 

No Marcinie, zebys sie z tym zakładem nie przejechałes z kims kiedys. Bo jak los sprawi ze trafie w lotto 6'tke to z chęcia bym w taki zakład poszedł z tobą. Ja mam nowki do 5k PLN a ty uzywki do 5k PLN i wtedy sprawdzilibysmy, ktory by zagral lepiej.

 

edit: badz co badz dalej sie nie wdaje w pyskówke bo mi sie nie chce, tylko spokojnie wypoczywam nad Jeziorkiem z córką, a temat poczytam co nowego przyniesie :wink: pozdrawiam

 

Ale obowiązuje Nas ścisły budżet czyli te 5 ( w sam raz dla początkującego, który dopiero zaczyna, nie przelewa się u niego itd i się bawi sam)...

Chyba ,ze zmierzasz do tego ,że owszem zakładamy się kto zrobi lepsze granie Ty na nówkach ja na używce oboje do 5 ciu, ale Ty wygrywasz w totka i położysz komuś kolejne parę tys za strojenie i pasywkę i mi coś udowodnisz...?

Wtedy naturalnie wygrasz, ale czy fer? I czy zostanie zachowany priorytet, niskiego budżetu dla raczkującego w CA? :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, chyba nie przeczytałeś do końca regulaminu EASCA (o ile wogóle) i chyba przeminąłeś się z założeniem tego regulaminu....

 

Z Twoim tokiem myślenia i ja się zgadzam, ale nijak ma się to do startów, bo kupisz klocków za 5k wartych 20 lat temu dobrego merca, a regulamin mówi o równej klasie a nie kasie, kasa ma być tylko granicą pomiędzy klasami. (teraz starego ODR/a szło kupić za 500 euro cały kilkuelementowy zestaw)

 

Też mogłem wsadzić do C3 3x pionki w A-class (które miałem), do tego 2 way GZ reference (co mam i wart wg cennika 13k zł), i używkę 10.1 (co miałem), i jeszcze wystarczyloby na zrobienie światła z fabryce i dopakowanie 701... i masz 5000zł i co z tego. Albo trzymamy się jakiegoś regulaminu albo robimy sobie samowolkę, jedziemy na spot w Władysławowie i tam podstawiamy auto do oceny z kazdym innym, i mamy satysfakcje że za 5k w 20letnich oldstarociach złoiliśmy wszystkim d...y. A jedyny regulamin tej oceny to kilkanaście osób z kartką papieru i swoim słuchem oraz upodobaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno jest szerzej :)

 

potem pytanie czy odsłuch w trakcie czy po fakcie, bo jak po, to może być problem z umiejscowieniem poszczególnych elementów na scenie, może pływać, kołysać się, wokale mogą się rozjechać, i kręcić dookoła :)

Bas może denerwować a góra świdrować, a jeszcze kilka godzin wcześniej byłoby idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoim tokiem myślenia i ja się zgadzam, ale nijak ma się to do startów, bo kupisz klocków za 5k wartych 20 lat temu dobrego merca, a regulamin mówi o równej klasie a nie kasie, kasa ma być tylko granicą pomiędzy klasami. (teraz starego ODR/a szło kupić za 500 euro cały kilkuelementowy zestaw)

 

 

Zmasakrowałeś mnie już z disasterem.... Niech będzie wasza racja Twojsza niż mojsza...

A do czego ja zmierzam od chyba 10 wiadomości? Nie lepiej najzwyczajniej zastartować sobie ( jeśli już ma ochotę ) w funi , kupić czy to nowe czy stare , ale w rozsądnym budżecie nie martwiąc się ile to kiedyś kosztowało?

A właśnie to ograniczenie do 5 tys zł powoduje to ,że korzystamy z czegoś co musi tanio kosztować jako nowe... Ale... Wtedy mamy nowe klasę dwie niżej brzmieniowo niż stare w tym samym budżecie...

Jak Bartek napisał luzik.... Każdy z Nas ma swój film i swoje zdanie.

Szanuję Wasze, Wy (może? :rotfl: ) moje i przy tym pozostańmy... Nudno by było gdyby wszyscy powtarzali to samo zgodnym chórkiem...

Tak więc Tomaszu... Powodzenia w Cytrynce z zabawą w beginner mini( jeśli Cię na nią napadnie) , Tobie zaś Bartku pozostawienia połowy wartości Twojego systemu na strojenie bo przecież warto idąc tym tokiem myślenia( ale nie wiem czy życzysz sobie takich "ciepłych" wydatków? ). :D

 

potem pytanie czy odsłuch w trakcie czy po fakcie, bo jak po, to może być problem z umiejscowieniem poszczególnych elementów na scenie, może pływać, kołysać się, wokale mogą się rozjechać, i kręcić dookoła :)

Bas może denerwować a góra świdrować, a jeszcze kilka godzin wcześniej byłoby idealnie :)

 

A to już prawie "profesjonalna" ocena, parę osób zrozumie co mam na myśli o ocenie na potężnym kacu... :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już prawie "profesjonalna" ocena, parę osób zrozumie co mam na myśli o ocenie na potężnym kacu... :wink2:

 

Oj Ty.... mógłbyś być choć konsekwentny w tym co myślisz :)

 

słowa kluczowe - chleb powszedni, itd :)

 

A do czego ja zmierzam od chyba 10 wiadomości? Nie lepiej najzwyczajniej zastartować sobie ( jeśli już ma ochotę ) w funi , kupić czy to nowe czy stare , ale w rozsądnym budżecie nie martwiąc się ile to kiedyś kosztowało?

 

A jak ktoś chce sobie bez kombinacji wystartować w budżecie do 5k to co ma zrobić - po to ta kategoria, aby królik załapał bagcyla, potem i tak zacznie kombinacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś chce sobie bez kombinacji wystartować w budżecie do 5k to co ma zrobić - po to ta kategoria, aby królik załapał bagcyla, potem i tak zacznie kombinacje

 

Skończy na amatorze z budzetem 50 kzł a na koniec zostaje ze zwyklasem z serii wrzucanej w fabryce, bo:

-się wypalił( czytaj ma już dość ładowania kasy w klocki i wyjazdy)

-zdobył już wszystko więc o co walczyć

 

To najczęstsze odp jakie słyszałem.... :rotfl:

 

To ja już wolę nie zapatrywać się tak w priorytety zawodnicze i robić dalej swoje , ale pod swoje granie, a jak "coś gdzieś" to miło... :wink2:

Przynajmniej nie skończę na tym ,że będę sprzedawał za bezcen pieczołowicie zbieranego sprzętu bo mi "przeszło"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...