Skocz do zawartości

EASCA SQL BEGINER MINI


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale zaczeliscie pier***** po poscie nakamichiego.... sorry ale przygladam sie z boku i żenada generalnie. Przepraszam a czy taki początkujący to kretyn z założenia???? Bo w "wasze instalacje" jak patrze na niektorych 1'sze instalki to chylić czoła generalnie. Niektore są zajebiste a robione 1'szy raz. A czy taki "początkujący", któremu co poniektorzy przykleili już na starcie odpowiednią łatkę, jak jest ogarnięty to nie skorzysta z forum i nie jest w stanie wyciągnać odpowiednich wniosków, żeby zrobić instalkę na tip top, dobrać sprzęt w tej kwocie i pojechać na strojenie do profesjonalisty??? Zeby wyciągnąc z systemu ile sie da i niech nawet to 1k czy 2k za strojenie i zwrotki będzie kosztowało ale jak ma grać bo to robi dla siebie a przy okazji zahaczy o zawody i pozamiata konkurencje tym bardziej bedzie mial banana na gębie. A jeszcze bardziej by się pozwijał ze smiechu jakby sie okazało ze ten "śmieszny" system do 5k PLN gra duzo lepiej niż inne z wyższej kategorii :rotfl: bo inni mieli duzo wiekszy budżet, tylko ze na tym sie tylko skonczyło...... :wink:

Także sorry Panowie ale akurat w tym temacie nie po drodze mi z Wami :P .

 

Ps. i nie patrze tu pod swoim kątem bo ja to ciężki przypadek jestem i generalnie teraz bede zbieral kase zeby reszte kupić a pozniej bede zbierał zeby mi to ktos ogarnie. Mam nadzieje ze przed 40'stką zdąże. Ale nie każdy jest taki jak ja czy Wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Osobiscie uważam, że się da taki sprzęt skompletować. Ale wymaga to odpowiednio szerokiej wiedzy i ogoromnego doświadczenia, bo mało kto potrafi dobrać elementy za taką kwotę, aby grało to na odpowiednim poziomie. (nie wspomnę o poczatkujących pytających o suba/tube jbl za 250 zl z MM). A przecież było wspomniane, że sensem tej kategorii jest zaszczepienie pasji u początkujących zawodników, a na dobrą sprawę to kategoria dla największych wirtuozów :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtorze raz jeszcze są tu też ludzie myślący, którzy nawet jak zaczynają to nie zaczynają od TUB i jak najbardziej potrafią wyciągać wnioski. Poza tym jest tez tu wiele osob, ktore sie przymierzają do swojej 1-szej instalki (zarejestrowani badz nie) i nawet tematu nie założą bojąc sie o krytykę i patrzenie przez wiekszość z uprzedzeniem na pewne marki, że nie mają prawa zagrać.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba się wczytałem.

 

Nie da się zrobić w 5000zł bo...

 

Klocki muszą być tylko z wyższej pólki używane, a one są wg cennika drogie - co kwalifikuje system do wyższej klasy.

 

Tanich elementów nie ma, bo grają tylko znów te drogie a one kosztują.

 

Coś pominąłem ?

 

Ta klasa jest dla osób co chcą coś lepszego jak fabryka, i jest ich pierwszą instalką.

 

Ja postawiłem na sprawdzone produkty z klas wyższych, przynajmniej częsciowo, i zmieszcze się w 5000zł w klockach

 

Kwestia strojenia to osobna sprawa (nie podlega cennikowi), ale myślę że znajdą się osoby co mi w tym pomogą, i to czego nie ogarnie się aktywnie, poprawi i dopasuje się pasywką.

 

Jeszcze jest jedna kwestia, oceniać system powinno się w ramach jednej klasy, a nie porównywać auto z klasy budżet, z autem klasy amator czy profi. Z takim założeniem został zrobiony przeze mnie Ford KA, i co... myślę że pokazał co idzie zrobić za 4500zł wg cennika detalicznego, a gdybym bardziej się postarał na MP, pudło by było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia strojenia to osobna sprawa (nie podlega cennikowi), ale myślę że znajdą się osoby co mi w tym pomogą, i to czego nie ogarnie się aktywnie, poprawi i dopasuje się pasywką.

a może odwrotnie ?

tego co się pasywnie nie opanuje nadrobi aktywnie :) na pewno z korzyścią dla dźwięku wyjdzie - ale nie koniecznie $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może odwrotnie ?

 

Mówię o sobie, a dla mnie to raczej niekoniecznie :)

 

Po za tym pasywne podziały nie podlegają wycenie, tak więc nie musisz się martwić że w limicie się nie zmieścisz :) a jak wiadomo, taki zabieg zabiera 20 i więcej % budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już miałem się zabierać za drzwi i słupki, ale jak to bywa z żabojadami, wszechobecna elektronika odmówiła posłuszeństwa, przestała działać klima (30st i lepiej)

3 dni walczyłem z kompem, dlaczego kompresor się wyłącza..... a co wyszło, padł czujnik temperatury silnika, na domiar złego nadal pracował i pokazywał temperature, ale siał po can, i podawał błędne zbyt wysokie odczyty, i komp (bsm) odcinał zbędne obciązenie (kompresor).... a żeby wymienić czujnik, BMW wymyśliło sobie kombajn... czyli czujnik zalany w obudowie termostatu, wraz z termostatem.... tak więc dziś pół dnia rozbierałem silnik i wymieniałem puszkę wyglądającą jak krab.

Ale zajmę się autem w tym tygodniu, bo klocki i maty już czekają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, wole nie bo jeszcze będę miał koszmary w nocy :wink:

 

 

Marcin, ja też coś mogę dopisać do wcześniejszego postu :P

Ja biedny (jeszcze) student jestem, gdzie ja tam do pieniędzy... to Ty nimi możesz pupcie wycierać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się robi się ma ...

Ty śpisz do 10.30 Ja do 4.30.

Ja pracuje 6/7 dni w tygodniu ty 0,5 dnia :)

Mi płaca za robotę - tobie jakoś nie bardzo.

Ja się podcieram pieniędzmi - Ty papierem ściernym :)

hheeeeeee

A najważniejsze ... Ja mam swoje klocki ty pożyczone

hheeee

A bym zapomniał :) Ja planuje system ukończyć w najbliższym roku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hee masz u mnie browara :wink:

 

Wiec odpowiadam :P

 

Ty idziesz spać o 23 ja o 5

Tobie dobrze płacą a ja zmieniam robote więc kto wie :wink:

Ty używasz pieniędzy a ja tak ciężko pracuje że nawet w kiblu szlifuję :rotfl:

Ok oddam Ci to radio które popsułeś i musiałem Ci naprawić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby wyciągnąc z systemu ile sie da i niech nawet to 1k czy 2k za strojenie i zwrotki będzie kosztowało ale jak ma grać bo to robi dla siebie a przy okazji zahaczy o zawody i pozamiata konkurencje tym bardziej bedzie mial banana na gębie. A jeszcze bardziej by się pozwijał ze smiechu jakby sie okazało ze ten "śmieszny" system do 5k PLN gra duzo lepiej niż inne z wyższej kategorii :rotfl: bo inni mieli duzo wiekszy budżet, tylko ze na tym sie tylko skonczyło...... :wink:

Także sorry Panowie ale akurat w tym temacie nie po drodze mi z Wami :P .

 

A mi z Tobą w tej kwestii i to diameralnie... Podam trzy powody by się nie rozwodzić:

1. Wyda tysiąc nawet dwa ...w budżetowej z założenia klasie, no to kur.... super budżetowe dokonanie dać połowę wartości sprzetu magikowi, który w 95 % i tak nie zrobi na 100% tylko zostawi furtkę do poprawek abyś drugi raz za jakiś czas przyjechał...

 

2.A kto broni w funi wystartować z autem i z wartością 3 tys?

3.Jak niby ma mieć satysfakcję ,że "dokopał" wyższym klasą, skoro z nimi nie startuje? A będzie się gnieżdził na siłę w popierdółce zwanej beginner mini?

 

Klocki muszą być tylko z wyższej pólki używane, a one są wg cennika drogie - co kwalifikuje system do wyższej klasy.

 

Tanich elementów nie ma, bo grają tylko znów te drogie a one kosztują.

 

Coś pominąłem ?

 

 

Znowu się nie zgodzę i to dorabianie ideologii pod moje słowa...

Zróbmy więc tak Tomku....

To Ty sobie kup za te 5 tys swoje nówelasy a ja kupię za 5 tys używkę ale z wybranych przeze mnie komponentów droższych sporo swego czasu...

I zakładam się o skrzynkę dobrej whiskey ,że wciągnę tego Twojego budżetowca na nówelasach jedną dziurką od nosa stosując używane, ale stojące o dwie klasy wyżej klocki ok?

 

I teraz wracamy do "mądrości" disastera" bo tak się szczyciłeś z mega satysfakcji takiego człeczka z beginner mini ,że ma super brzmienie i super sprzęt za 5kę.... ja też będę miał za 5kę i daję glowę uciąć ,że będzie lepiej grało a i klocki w bagażniku jakieś zacne a nie padaczki z półki sklepowej...

 

No chyba ,że w tym momencie chcecie mi wmówić,że mając np budżet 1000 na TW i mogac operować w używce, nie kupię klasę dwie lepszego niż jakiś fabrycznie nowy, podobnie piec, podobnie radio....

I kto finalnie pozostanie z lepszym sprzętem i brzmieniem Wy czy ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zakładam się o skrzynkę dobrej whiskey ,że wciągnę tego Twojego budżetowca na nówelasach jedną dziurką od nosa stosując używane, ale stojące o dwie klasy wyżej klocki ok?

i dodatkowo 90% tych co kupili nówki zakur... pod nosem i powiedzą, że mają gdzieś tą kategorie bo używki grają lepiej i wolą zmienić nówki na używki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dodatkowo 90% tych co kupili nówki zakur... pod nosem i powiedzą, że mają gdzieś tą kategorie bo używki grają lepiej i wolą zmienić nówki na używki :]

 

Każdy myśli ,że znowu szukam burzy w szklance wody a puenta mojego toku myślenia jest taka:

 

Gdzie w regulaminie kategorii Funi jest napisane ,że auto tam startujące musi posiadać budżet "od", np 10 tys zł?

Jest napisane maksymalnie "do" 11250 zł...

Nic nie stoi na przeszkodzie wydać i 4 tys i sobie spokojnie zastartować , czy to z nowymi czy używanymi komponentami i wtedy się zgodzę z disasterem ,że może być fajna satysfakcja ,że się połknęło jakieś niby katalogowo grubsze auta z mniejszym wydatkiem u siebie z kieszeni...

Dlatego beginner mini powinno być zlikwidowane bo jest według mnie bez sensu, zbyt mocno wymagające doświadczeniem i wiedzą i sztucznie ograniczające... A frekwencja mowi sama za siebie jedno dwa auta , rzeczywiście szał tyłka i wielka satysfakcja wrócić z garnkiem, kiedy miałeś jednego dwóch konkurentów... mhmmm "malinka"... :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...