Skocz do zawartości

Auto Moto Show – SOSNOWIEC, 19-20.05.2012r.


Rekomendowane odpowiedzi

"no jak to nie ?! Przecież mogę dojebać na equalizerze +ileś tam decybeli na kicka i będzie zajebiście ! " I to chyba podsumowuje twoje zapędy na dobrą jakość dzwięku :D

 

Wyrwales z kontekstu :) Ja rozumiem, ze Tobie sie takie granie widzi, ale moim zdaniem moglbys troche wybic woofer :) Idzie to zrobic tak jak jest np. W Suzi czy Hondzie. Sa to auta typowo SQ a maja jebniecie z woofera i takiego czegos ja szukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Radek, mówiłem już co myślę o Twojej instalce, ale skoro osoby nie mogące wpaść nalegają, mogę powtórzyć jeszcze raz.

Woofer generuje bardzo, ale to bardzo dynamiczne i mocne brzmienie z powerem. Średnica to chyba najmilsza uchu część tego systemu. Nie ma mowy o utracie detali. Gra z powerem. Odnośnie szpilki, mi nie siada jak bym nie próbował jej odebrać, występuje pewna częstotliwość, która charakterystycznie i dobitnie wbija się w moje ucho, zaburzając dobrą opinie o tweeterze, który z początku może rokować bardzo dobrze. Tonalnie, moim zdaniem ( i nie tylko moim ) brakuje odpowiedniego dokończenia całości w postaci tweetera, chociaż to może być już kwestia indywidualna. Cały system jest napakowany "powerem", czuć moc, nie boi się złoić słuchacza i pokazać, że ma siedzieć cichutko i słuchać, bo jak nie to warknie. Niestety cały ten system jest jak bullterier w kagańcu, ubity, silny i z werwą. Jak dla mnie do pełni SQL'owego grania brakuje mu pewnej swobodności, polotu, łatwości w odegrywaniu wszystkich części pasma. Jest to bardzo dobry system, jednak nie trafia zwyczajnie w moje preferencje. W kwestii Sceny, nie mam większych zastrzeżeń, zawsze można by coś poprawić, jednak nic nie jest totalną porażką w tej kwestii.

 

Tyle ode mnie, nie umiejącego słuchać amatora.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, zauważ, że w niebieskim Suzuki Grześka, woofer jest po to, żeby zapewnić konkretne jebnięcie na kicku, jest to system nastawiony przede wszystkim na rocka, szybkie, impulsowe stopy z konkretnym powerem z zachowaniem jak największej liniowości, bez strat na średnicy. Dodatkowo konfrontujesz 2 systemy: 2 i 3- drożny.

Auto Radka jest strojone, aby zapewnić liniowość w całym paśmie, nie tylko na basie i fundamencie.

Wydaje mi się, że gdyby Grzesiek swój woofer pociął dla Ciebie niżej niż tnie teraz, mógłbyś nie wyjść z bananem na ustach z tego auta, basu w okolicach 60Hz jest znacznie więcej, ale słabnie kick i rzutuje to na średnicę.

To są po prostu dwa różne systemy, od których oczekuje się dwóch zupełnie różnych rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pijesz do mnie stroicielu z warszawy?

 

Hahahahahaha nie moge z tego :rotfl: :rotfl:

 

Ja dotarłem do domu, gratki wszystkim za dobre miejsca bardzo miła atmosfera szkoda że nie było ochoty na zwiedzanie po nie przespanej nocy :( Dzięki Kwiatek za podwózki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tez tak twierdze :) Ja nie twierdze ze pierwsze auto to syf, tylko ze mi sie nie podoba dol (o sub-dole nie wspominajac). Przeciez tez jestem zwyklym kolezka, ktory tylko przyszedl i posluchal :) Ja wlasnie wole granie jak to sie utarlo "bardziej rockowe" mimo, ze bardzo bardzo rzadko slucham takiej muzyki.. Dla mnie podstawa to jest mocny twardy kick na desce sklejony z subem, jesli tego nie ma reszta moze byc mistrzowska i mi sie nie spodoba :P Ale rozumiem ile to jest grzebania ustawic pozycje/glebokosci/wybrzmienie.. Probowalem sie bawic z jakims kawakiem z pianinem na plytce chyba EMMA 2005 i zgrac to wszystko w jedna calosc pod zawody - na prawde kawal roboty i oczywiscie nie wyszlo mi, bo za cienki jestem :wink:

 

 

Przemek, zauważ, że w niebieskim Suzuki Grześka, woofer jest po to, żeby zapewnić konkretne jebnięcie na kicku

 

I o to chodzi! Dla mnie na pierwszym miejscu liczy sie przyjemosc ze sluchania :) A jak mi kopniaki z perkusji cycki gniota to jestem zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, czy ja komentuję Twoją ocenę ? czy może coś źle zrobiłeś i teraz masz jakieś wyrzuty sumienia że się tego czepiasz...

 

wyrzuty, nie bo to była trafna ocena - zapytaj lepiej Pawła jak Brax działał :) a raczej jak bardzo nie działał hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzuty, nie bo to była trafna ocena

 

I przy tym pozostańmy.

 

A widzisz, te zawody to zrobiła się z czasem matematyka, lub raczej rachunek zysków i strat, a że regulamin nie nakazuje startowania tylko z całą infrastrukturą więc znajdują się takie przypadki, sam rok temu wystartowałem z substytutem normalnego wzmacniacza i to dedykowanego do innych zastosowań i wiem doskonale że można i tak wygrać, i nikt nie wiedział (Ełk) co tak na prawdę ocenia, bo w bagażniku siedziało co innego, a nawet na MP bym bardziej namieszał gdybym tylko się bardziej postarał i wygrzał urządzenie a nie pojechał z zimnym - sam o tym wiesz, bo siedziałeś/oceniałeś moje auto wraz z Tomkiem :)

 

Teraz to co innego, nawet dystrybutor zrobił specjalny pakiet startowy pod najniższą kategorię do 1000 euro :D Muszę się zgłosić po tantiemy za wynalezienie rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to zostały upalone

 

jeden i to przez przypadek, ale o tym wiedzą wtajemniczeni w to zdarzenie :P

 

To co grało to na stx ?

 

tia.

 

Hellsin chodził po całym placu i chwalił się, że upalił jednego esteiksa u truck'a.

 

tia ... to bardzo ciekawe, ponieważ raptem wiedziały o tym osoby co były tam na miejscu, widocznie musiało to wyjść przy omawianiu grania zestawu Truck-a.

Także jak Łukasz napisał,nie wiem czym się tu chwalić ... ta wypowiedź miała raczej charakter informacyjny i nic więcej.

 

dobrze, że maniek przewidział taka sytuację i nie tylko taką

 

ktoś "pochochlikował" w pudełkach :P

 

Grześ startował?

 

udało się go wyciągnąć na te zawody z trasy, więc i tak jest duży progress :D

 

Spontaniczny spot przy zakupie bańki oleju ;) Wziął tylko litr na 300km :)

 

to grubo :/ kiedy przegląd ?

 

Zawsze rozumiem krytykę i cieszę się na nią , jak np. Balcer lub ktoś inny mówi że nie podoba mu się profil grania Szpilki ,a z kolei wysiada morfi i mu się podoba .

 

nie mniej jednak średniak profi :D

 

Fotki jakieś macie :P

 

siakieś takieś mamy.

 

Abstrahując, dzięki wszystkim za miłe spotkanie, podwózki, wspólną szamę, pogadanki i itp.

Trochę się też posłuchało :)

Dzięki również za after w Krk ze znajomymi twarzami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik truck dnia 20 maj 2012 - 12:52 napisał

najlepiej być, na miejscu, przekonać się, ba stać mi nad plecami i wiedzieć jak dokładnie było aniżeli siedzieć w domu, a potem wkręcać teorie spiskowe, zza monitora.

byliśmy z Marcinem na miejscu, słuchaliśmy, dlatego pytamy, czy coś zmienialiście po naszych odsłuchach?

Żadnych teorii spiskowych nie ma.

 

no i tyle chciałem wiedzieć. Szkoda, że dopiero po 5 stronach :P

 

 

No to widać jak czytasz cały temat.... Dużo wcześniej pojawiła się kwestia wizyty w moim aucie, Hellsina i Balcera na odsłuch, tyle, że już nie pamiętam czy przed Tobą czy po... Bynajmniej udostępniając auto(od tego się nigdy jak widzicie nie bronię i nigdy nic nie mam do ukrycia) zwrócili Oni uwagę na "resonans" mojej maskownicy w prawym woferze...

Sprawdziłem to i zamiast rezonującej maskownicy, okazało się ,że uwalił się wofer przez za duże wypałowanie, jak wiecie to testowa próba dostosowania w miarę wdzięcznej domówki do warunków i wymogów CA, tak naprawdę moje auto to poligon doświadczalny trafiły tam głośniki ori , i jest są szukane ich plusy i bolączki, stąd przypadki spalenia, etc... Docelowo chłopaki będą to sukcesywnie usuwać, a mi to pasowało , gdyż pozwoliło się zmieścić spokojnie w budżecie z funi... Z Kappami na woferze było niemal na styk...

Jednak w temacie ktoś poruszył Hellsina ,że rozmawiając potem na placu, wspominał ,że uwalił mi niechcący wofer(nie mam do niego pretensji) dobrze ,że wyszło to przed odsłuchem, a nie w czasie oceny sedziowskiej, byliśmy świadomi ,że bywa różnie dlatego mieliśmy jedną sztukę na wszelki wypadek.

Jednak wyczytałem, że być może "podmieniłem" głośniki na coś lepszego?! Albo ,że Hellsin był "ustawiony" do takiego manewru.

Panowie, którzy to piszecie zastanówcie się zanim coś podobnie głupiego palniecie. Ci, którzy mnie znają jako człowieka i od jakiegoś czasu zawodnika wiedzą ,że jestem ostatnią osobą, ktora by grała nie fer, oszukała, wręcz czasami robię aferę, gdy uważam ,że było nie fer, czy u mnie czy u kogoś.

Co do zmian z setupem, skoro tak ciężko się domyślić, nie było żadnych dwóch setup'ów! Auto przyjechało zestrojone, i było git, tyle ,że jak postało parę godzin w pełnym słońcu(miałem odsłuch około 14) było tak nagrzane,że zaczęły dziać się trochę cyrki ze sceną, dlatego na 30 min przed odsłuchem, podjęliśmy próbę zrobić coś z tym delikatnymi korektami, ale jeszcze raz mówię nikt nie robił rewolucji. A tym bardziej nie bawią mnie takie wkrętki jak dwa setupy memorki. Auto jak gra to gra a jak nie to nic mu nie pomoże.

Na koniec wyniki... 49 punktów przewagi uważam powinno uciąć, docinki.

Auta w mojej klasie sędziował Tomek i chyba komu jak komu ale jemu trudno zarzucić brak rzetelności w ocenie i doświadczenia.

Temat uważam za skończony, bardzo się cieszę ,że "babcia" wypadła tak dobrze, tym bardziej , że po błedzie w Lublinie było mi bardzo przykro ,że tak wyszło gdyż wiedziałem co umie zagrać to auto zwłaszcza na kappach. Ale jak wiecie, w Berlinie zdobyło pierwsze miejsce, a teraz zrehabilitowało się w Sosnowcu na Naszym podwórku.

Więc i u Nas i w Niemczech zostało docenione. Więc nie ma mowy o przypadku.

Jednak część wie , część nie, że to był ostatni występ zawodniczy audi, jeśli będzie do posłuchania, to na spotach, ale już z innym subem, średniakiem Braxa, zrobiona pod moje granie.

Mam nadzieję ,że wtedy da więcej radości słuchaczom niż skrojona pod zawody.

A na zawody mam nadzieję , przyjadę już Bmką.

Babcia idzie na zasłużoną emeryturę i nadal będzie mnie wozić do roboty. :)

 

Co do zaś zmian u Burego, to ja bym się nie martwił o zmianę auta... Myślę ,że kolejne również, zrobi małe zamieszanie... :)

Zwłaszcza na finałach MP, po tym jak się zjawi w Olsztynie :rotfl: .

Więc będzie ciekawie, i chociaż coś się pozmienia a nie ciągle te same auta z delikatnymi korektami.

Tyle ,że bardzo bym chciał aby Radek wrzucił Focusa do Amatora bo tam będę wystawiał czarną mambę, a jakoś głupio jechać na zawody w kategorii, w której są zgłoszone 3 samochody.. :(

Dlatego im więcej aut w tej klasie tym dla mnie ciekawiej i fajniej pójść w szranki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy wyniki w Bass Race.

http://www.termpro.com/asp/officialevent.asp?EventID=12613&Method=1002

Dziękuje wszystkim za dobrą zabawę i miło spędzony weekend. Bardzo fajnie, że udało się namówić kilka nowych osób do startu. Jak widać w linku nowa klasa do 119.9dB znalazła od razu swoich zwolenników. Miejmy nadzieję, że również w przyszłych odsłonach grupa zawodnicza będzie rozła.

W dBTC wystartowało w sumie 13 więc również całkiem przyzwoicie. Wyniki na stronie pojawią się w krótce, a tu wrzucam na razie tak na szybko:

TUNING ZONE

1. Froger Audio

2. Martin Audio

3. Bermuda

4. Mario Tdi

5. Bams

6. Kowal Tm

7. MACIO 77

8. Krzysiek Ground Zero

9. Rafik

 

DRAG ZONE:

1. Walius Audio

2. Nero

3. Suchy

4. Węgrzol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wyczytałem, że być może "podmieniłem" głośniki na coś lepszego?! Albo ,że Hellsin był "ustawiony" do takiego manewru.

to źle to wyczytałeś. Kiedyś, w 2010 na zawodach koledzy dawali do odsłuchu auta na jednych memorkach, a potem sędzia oceniał na innej. Efekt chyba możesz sobie wyobrazić (burza na forum).

słuchaliśmy z Marcinem przed balcerem i hellsinem i też coś nam nic nie pasowało, że supremo ciągną cały system, a dołu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to źle to wyczytałeś. Kiedyś, w 2010 na zawodach koledzy dawali do odsłuchu auta na jednych memorkach, a potem sędzia oceniał na innej. Efekt chyba możesz sobie wyobrazić (burza na forum).

słuchaliśmy z Marcinem przed balcerem i hellsinem i też coś nam nic nie pasowało, że supremo ciągną cały system, a dołu nie ma.

 

Supremo nie pociągną całego systemu.... Chyba ,że robią robotę za całą średnicę również? Jeśli tak i tak umiesz je zestroić aby się obyły w torze góra średnica, bez wofera, to jestem pierwszym Twoim klientem na strojenie. :)

Ok. Dajmy już spokój takiemu tonowi. Nie prościej napisać "moim zdaniem, granie tego auta nie podobało się, bo nie gra tak jak lubię, czy jak bym oczekiwał"?

Wtedy to inaczej brzmi bo to kwestia gustu, a to każdy Ci uzna łącznie ze mną.

Auto miało zagrać tam gdzie się zbiera punkty, memorka miała wyciągnąć te smaczki, z płyty EASCA, które są brane pod uwagę i to było.

Zaś czy auto samo w sobie gra przyjemnie, muzykalnie z "wykopem" ocenisz na jakimś spocie przy okazji, gdy strojenie będzie typowo moje "prywatne" jak lubię.

Ja to rozumiem ,że jak auto gra z mega wykopem na dole, to poleci z równowagą tonalną w ocenie a Ty widać nadal nie pojmujesz ,że granie "for fun" a granie pod zawody troszkę się różni...

Tak więc jak mawia nakamichi... "Byle do przodu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...