Skocz do zawartości

Subwoofer STX - problem


Sławek S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W tym momencie w budowie jest drugi subwooferek na SW.STX.8.300 2x2ohm. Docelowo ma grać podwójny sub na SW.SXT.2.300 w osobnych obudowach po 23L@35Hz

Czekam tylko na wyżynarkę, bo brat mi podprowadził.

Jutro powinien być w stanie surowym ( bez obicia ) na odsłuchu w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba subwoofery siedzą już w samochodzie. Gra to ładnie, czysto i szybko. Jak potrzeba to ma kopa i zatrzęsie autem, a kick-a czuć w płucach.

Udało mi się dojść do kompromisu w wyregulowaniu i przez co nie ma już walenia cewki.

Ze stanowczością można to zrzucić na wzmacniacz. Oba głośniki miały ten efekt uderzania cewki, więc można wykluczyć wadę tego pierwszego głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem prawdopodobnie rozwiązany. W ostatnich dniach miałem uderzenia w subwooferach już wcześniej znane ( z wcześniejszego wzmacniacza ) mi z braku masy na wejściach RCA we wzmacniaczu.

Jak kupiłem wzmacniacz, to w transporcie uszkodzili i oberwała się masa RCA (zostało naprawione wtedy ), a teraz jakoś ponownie. Po naprawieniu tego zniknął problem także z uderzaniem prawdopodobnie cewki, a i bass stał się mocniejszy ( nic nie ruszone w ustawieniach wzmacniacza, ani radia ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic konkretniejszego jeszcze nie robiłem z zabudowaniem tego. Teraz majówka była, a w przyszłym tygodniu może znajdę czas pomiędzy malowaniem na docelowe umiejscowienie tego.

Dodam, że spieprz... obicie drugiego suba. Pies zrzucił mi lutownice na materiał już na subie i musiałem wyciąć kawałek i wstawić. Wygląda to tragicznie. Musze coś wymyślić z tym, bo tą stronę akurat widać po otworzeniu klapy bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...