Skocz do zawartości

Subwoofer STX - problem


Sławek S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na pewno nie jest nigdzie odklejone zawieszenie. Sprawdziłem to porządnie.

Sklejenie krzywe, chyba by wyszło nie tylko przy większej głośności ?

Może jednak były to przestery.

Z resztą zobaczymy co i jak, jak poskładam subwoofer do końca i zamontuję w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzywienie cewki względem nabiegunnika może się pojawić widoczne przy dużych głośnościach czytaj dużych wychyleniach membrany. Dobrze by było podłączyć pod inny wzmacniacz też w celu sprawdzenia :) Ale jeżeli w domu podłączasz w free air i nie słychać stuków puków to nie jest to pewnie wina głośnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy z jakiego pieca te moce też idą. 10tka będzie wytrzymalsza, większa cewka i mocniejsza. Ale przesadzacie ogólnie, przecież nie będziesz pałował non stop tego głośnika 0.5kW bo wtedy to na bank nie wyrobi :) Impulsowo raz na jakiś czas da rade :) przecież STXy 8cali by zdechły przy ciągłym sygnale 1kW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykończyłem subwoofer ( tzn. zrobiłem na gotowo ) i po podpięciu gra normalnie. Schodzi nisko, przy dużej głośności i przy uderzeniu basu nie ma już tego "czegoś".

W porównaniu do czasu jak było to walenie zmieniłem tylko mocowanie kabli wewnątrz. Porządnie są teraz zamocowane i złączone ze sobą. Może one gdzieś dotykały membrany od wewnątrz. Są na tyle długie i na tyle sztywne ( 2x 2x4mm^2 w grubej izolacji ), mogły się ułożyć tak, że podchodziły pod membranę ( już sam nie wiem ).

Na razie jest OK ( ciekawe czy na długo ).

Obecnie zastanawiam się nad drugim SW.STX.8.300 2x2Ohm, ale tym razem w closed ~12L ( mam wnękę bagażnika do zagospodarowania i jakieś 165W do dyspozycji )

Były by wtedy dwa te głośniki. Jeden w BR, a drugi w closed. W okolicy majówki mam 2tyg. urlopu, więc się tym zajmę.

 

Jak mi nie będzie odpowiadało, to może się przymierzę do SW.STX.10.2.400 2x4Ohm.

Jak sądzicie. Czy 300-320W zaspokoi ten głośnik i czy dwa STX 8" w różnych obudowach, to dobre rozwiązanie ?

Może ktoś już stosował taki "mix"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest pchać dwa takie sam głośniki, grające tym samym pasmem w inne skrzynki? co to ma na celu? Bo z klozeta 15L brutto bas jest z zejsciem i z kopytem. W aucie w zupełności starcza. Jak jesteś przy BR i podoba CI się granie BR to tak zostaw, a jak nie to wytestuj sobie pierw OZ za pomoca tego BR :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest to krzywe sklejenie, przestery.

skoro jest krzywo sklejony to dlaczego nie gra tak od poczatku?

 

A co by się zmieniło, gdybym dał 2xSTX.10.2.400.2x2.F.S.PP i wtedy miałbym max 750W?

wtedy tymbardziej nie dostana az tyle mocy bo nie wysiedzisz :lol: (no chyba ze juz jestes gluchy?)

 

mam projekt skrzyni na 2 takie glosniki... musza ja zbudowac zanim udostepnie projekt

 

Jak sądzicie. Czy 300-320W zaspokoi ten głośnik

powinno juz w zupelnosci wystarczyc

na 200w gra - ale slychac braki

 

czy dwa STX 8" w różnych obudowach, to dobre rozwiązanie ?

Może ktoś już stosował taki "mix"

bez sensu bo w zamknietej gra ciszej i prawie nic nie uzupelni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamknietej gra ciszej

Niewiele wg mnie bo spada wytrzymałość mocowa w BR i już tyle nie przyjmuje a akustyka auta swoje robi :)

skoro jest krzywo sklejony to dlaczego nie gra tak od poczatku?

Nie wiem, ale myślę że może być problem przy wiekszych wychyleniach że coś wadzi mu tam... Albo osiąga już xdam i stuknąć(pierdnąć) lubi jak mój :D

 

Wiecie co, po przeczytaniu tego co Sławek napisał to ja myślę że po prostu miał dziurawą skrzynkę i dlatego pierdziało to i waliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele wg mnie bo spada wytrzymałość mocowa w BR i już tyle nie przyjmuje

ty to sprawdzales na swoim sprzecie wiec pewnie masz racje

ja sprawdzalem w roznych samochodach a u brata chyba cos ze wzmacniaczem jest nie tak bo glosnik wiele nie wytrzymuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty to sprawdzales na swoim sprzecie wiec pewnie masz racje

Słuchałem w 3 autach w tym ju Burego pod DLS A6 i jak na zamkniętą pake to one trzęsą budą nieźle :) Dwa wariaty :) Ale nie podoba mi się w tym aucie ich brzmienie.

W moim w półce słuchać dużo więcej niż z kuferka więc każdy stukocik cewki jest mocny i wyraźny. Nie żebym zaraz katował głośnik, ale mam obecnie BR30L i nie jest to dobre rozwiązanie wg mnie. Lepiej sobie radzi w mniejszych paczkach ten głośnik.

a u brata chyba cos ze wzmacniaczem jest nie tak bo glosnik wiele nie wytrzymuje

Jak ze wzmacniaczem ? Może jakiś przester się wkrada i głośnik katuje ? Co to za piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie podoba mi się w tym aucie ich brzmienie.

Dawid o czym ty piszesz :) , te głośniki są wrzucone tam na szybko na froncie ze sklejki ( teraz już nie :P ) po za tym jeden był przypalony ( wąs odleił się na cewce i delikatnie przycierał ), poprawiłem skrzynkę , uszczelniłem i wymieniłem wadliwy głośnik , niebo a ziemia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla mnie za tłusto było i wątpie że to wina tego była o czym piszesz Skrzynki może Zobaczymy

oj mało jeszcze wiesz :) , sklejka rezonowała i dawała sporo przedmuchów , po uszczelnieniu i zrobieniu teko mdf'em zdecydowanie się usztywniło i uszczelniło co zaowocowało zdecydowanie bardziej konturowym i zwartym basem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...