Skocz do zawartości

Subwoofer STX - problem


Sławek S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oj mało jeszcze wiesz , sklejka rezonowała i dawała sporo przedmuchów , po uszczelnieniu i zrobieniu teko mdf'em zdecydowanie się usztywniło i uszczelniło co zaowocowało zdecydowanie bardziej konturowym i zwartym basem

Posłuchamy zobaczymy :D Ja tu winie ten "mega piec" :) Będziemy słuchać na szprocie :D

 

Bury bagażnik subów nawiezie na testy :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak mi się wydaje że A6 tak gra, dla mnie to tłusty piec i służy do tego co piszą! Do basu! Ilość basu w basie jest w nim za mocna :) Ale może Ty coś tym levelem tam nakręciłeś i zrobiłeś taką masakre :) Kij Cię wie :) Ale było tłusto i tyle :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze wzmacniaczem ? Może jakiś przester się wkrada i głośnik katuje ? Co to za piec?

lepiej nie pisac co za wzmacniacz... samochod robiony z tego co bylo za darmo lub poldarmo ;)

 

spalil poprzedni glosnik wiec dalem mu stxa

czyzby nie spalil go z jego winy tylko cos ze wzmacniaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pod słabymi piecami ten głośnik gra licho jak każdy inny, w BR zagra więc lepiej, głośniej pod słabym piecem z małą kontrolą. Jednak w OZ potrafi zadziwić pod dobrym piecem, jakością jak i SPLem.

 

Nie wiem czy ktoś tu już napisał to ale zeby obojętnie jaki głośnik zagrał poprawnie to trzeba mu dać do tego predyspozycje o których sam się przekonałem robiąc testy w swoim aucie i patrząc(słuchając) na auta innych. No i niestety ale nie w każdym aucie dany głośnik zagra super :) Tu może się Woolly wypowiedzieć trochę z bojem w jego BeeMWu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pod słabymi piecami ten głośnik gra licho jak każdy inny,

o proszę :) za chwilę, esteiksy będą "grały" tylko i wyłącznie pod piecami za grube tysiące, bo na tańszym piecu głośnik za 100 pln będzie grał słabo. Zluzujcie trochę z "masturbacją" na temat tego głośnika, bo on wcale taki rewelacyjny nie jest. Nie jest ani wytrzymały, ani dobrze zrobiony (w tym temacie są już ze 4 uszkodzone/rozklejone/spalone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry piec nie oznacza że jest drogi :) Dobrymi piecami można określić starego rockforda kenwooda itd, wiadome że inaczej głośnik zagra pod rockfordem czy magnatem i blaupunktem. Ale wiem że forum jest od czepiania się wszystkiego :)

 

Tak nie jest to aliante, hx2, ani inny głośnik, ale jest to całkiem inny typ grania, swój typ grania, który jest inny i za to zdobywa uznanie. Nie każdego stać na braxa aliante czy hx2 a już na pewno na elektrownie do tego :)

 

Przypominam że w temacie mamy do czynienia z głośnkiem polskiej produkcji marki STX który jest bardzo dobrym przetwornikiem w swojej cenie i swietnie zaspokoi potrzeby początkujących w car audio który nie chcą wydać od razu tysięcy zł :)

 

Dodam że wiekszość ludzi nie interesujących się CA będzie zadowolona z tego przetwornika pod radiem w obudowie bandpass 4th która odcina pasmo i daje dość dobre rezultaty już z 2x22W. Reszta opisu na diyaudio.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj mi ten głośnik :(

 

nie jest na sprzedaż :P

 

Nie każdego stać na braxa aliante czy hx2 a już na pewno na elektrownie do tego :)

 

nie popadajmy ze skrajności w skrajność ... obecnie pędzę Aliante 10 Si z przymusu 180W mostkiem i jest ok do uzupełnienia przodu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hellsin , tylko tak naprawdę , gdzie ty słuchałeś tych 2 stx'ów żeby pisać że masz coś lepszego ...

Co to za głośnik o którym piszesz ?

ale jest to całkiem inny typ grania, swój typ grania, który jest inny i za to zdobywa uznanie

DAwid napewno nie za to zdobywa uznanie ... głównym czynnikiem jest Cena/jakość , on nie ma swojego typu grania , kopie mocno , przyjmuje sporo wattów i jest szybki to są jego zalety , minusów ma też sporo , ale za te pieniądze do rocka rewelacja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin ale dobrze wiesz że samo aliante nie jest tanie :) Nie kazdego stać wywalić ponad 600zł na przetwornik :) Więc dobrze że mamy wybór taki jak STX :)

 

STX bazuje budową na znanym głośniku infinity.

 

Bury, STX jest ok :) Mi wystarcza, a w tym aucie musi wystarczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid-ss, dziurawą skrzynkę miałem i mam. W końcu to BR, ale poza portem szczelinowym była szczelna. Klejona, skręcana, wzmocnienia poprzeczne itp, a pod głośnik i terminal dane były uszczelki piankowe. Teraz jest obita i uszczelka jest pod terminalem tylko. Głośnik ładnie siadł na materiale obiciowym.

Jest teraz dobrze. No prawie, bo dalej jest jakieś uderzenie przy sporej głośności i sporym basie, ale nie to co było wcześniej. Wina pewnie leży po mojej stronie i wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hellsin , tylko tak naprawdę , gdzie ty słuchałeś tych 2 stx'ów żeby pisać że masz coś lepszego ...

 

STX-ów nie słyszałem, jak będę mieć okazję to czemu nie, ale po historiach które słyszałem i obecnie przeczytałem, nie zaryzykował bym kupna go, niestety.

 

Co to za głośnik o którym piszesz ?

 

możliwe że na Lublinie będziesz mieć go okazję posłuchać chwilę :)

 

Hellsin ale dobrze wiesz że samo aliante nie jest tanie :) Nie kazdego stać wywalić ponad 600zł na przetwornik :) Więc dobrze że mamy wybór taki jak STX :)

 

do tego co kosztowało, to i tak jest jak promocja :D

Nie mniej jednak porównywać STX-a za parę zł do tak uznanego głośnika, raczej traktuje to z przymrużeniem oka, chyba że mówimy o innych czynnikach wpływających "na ich granie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...