Skocz do zawartości

Subwoofer STX - problem


Sławek S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj dobiegły mnie niepokojące dźwięki z bagażnika. Przy mocniejszym basie ( przy uderzeniu ) słychać dźwięki z głośnika, jakby cewka waliła.

Do tego mam wrażenie, że bas jest mniej "mięsisty" ( ale może to tylko takie wrażenia ). Czyżbym uwalił głośnik ?

Głośnik to SW.STX.8.300 2x2Ohm

Zasilany był wzmacniaczem Philips DAP650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mój też był jeden uszkodzony ale go stuningowałem dupaprenem :) Do dziś dzień śmiga jak trzeba, wada to to co powiedział Paweł S... Odkleil się dolny resor. A głośnik nie dostawał wcale dużo mocy. Po prostu chodziło o ten klej.

 

Bury słuchałem u Ciebie tych STXów i nie jest to czego bym chciał od nich i na 100% winą nie jest to że jest in cwaj sztuken. Ale to moja teoria myślenia :)

 

Z bagaja ciężej usłyszeć że głośnik nie daje rady, nawet sobie czasem sprawy nie zdajecie że niektóre wasze głośniki osiągają xdam :) U mnie słychać bo mam dresiarskie ułożenie głośnika w półce :)

 

Morfi daj już spokój bo czepiasz się tego głośnika jakby kosztował co najmniej tyle co Helix W8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniczek dostawał tylko około ( zależności od tego co, kto mówi ile DAP650 ma W ) 160-170W. Przy mocniejszym basie głośnik ma spory wychył.

dawid-ss, wychył taki jak u ciebie na filmiku, albo i mniejszy i już zaczyna się ten dźwięk uderzania cewki.

Paweł S. czy możliwe, że w stx-ie mieli jeszcze tą pierwszą serie o której piszesz ? Bo głośniczek dostałem w rozliczenie, ale była to nówka nie podpinana jeszcze pod nic. Jak ja go dostałem, to miał parę dni.

Został kupiony na stronie stx.pl jakoś po połowie stycznia, a ja go miałem w pierwszej połowie lutego. Czy możliwe, że trafiła mi się ta "felerna seria" i po czym to poznać ( jakieś oznaczenie ) ?

 

Po południu wyjmę skrzynkę z bagażnika i wykręcę głośnik. Zobaczymy co tam mu dolega.

Dam znać jak będę miał już głośnik na ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniczek dostawał tylko około ( zależności od tego co, kto mówi ile DAP650 ma W ) 160-170W. Przy mocniejszym basie głośnik ma spory wychył.

latwiej spalic glosnik slabczym wzmacniaczem nic mocniejszym

 

nie graj na przesterze i będzie ok . Słychać jak ten głośnik mówi stop .

 

Paweł S. czy możliwe, że w stx-ie mieli jeszcze tą pierwszą serie o której piszesz ? Bo głośniczek dostałem w rozliczenie, ale była to nówka nie podpinana jeszcze pod nic. Jak ja go dostałem, to miał parę dni.

sprawdz sam - pierwsza seria ma linki wplecione w dolny resor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latwiej spalic glosnik slabczym wzmacniaczem nic mocniejszym

RACJA! A kto ma racja stawia litra i kolacje :D tydzień po majówce w Międzyzdrojach Paweł S STAWIA :D:rotfl:

sprawdz sam - pierwsza seria ma linki wplecione w dolny resor

Paweł na DIY pisałem że ten głośnik z linkami luźnymi ma ten sam problem, obecnie mam dwa jeszcze nieużywane nowiutkie i jak męczę je rękoma to nic nie widać, ale pograją to się zobaczy. Jak nie, to puki cewka się nie zepsuła od tego grania można dupaprenem skleić i smiga jak oszalałe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam przed sobą i zaczynam rozbierać. Akurat muszę też okleić budę, to przy jednej okazji zrobię.

 

To teraz zgłupiałem ! Nic nie widać, żeby się odkleiło. Ani zawieszenie dolne przy cewce, ani przy koszu.

Wciskając głośnik nic nie czuć, żeby o coś mógł uderzać ( chyba że "na rękę" się nie da wyczuć ).

Tak się jeszcze zastanawiam nad kablami. Czy to one gdzieś nie waliły o membranę ( wątpię, ale nie mam pomysłu ).

Głośnik nie jest z pierwszej serii. Przewody ma ponad resorem, wchodzące w membranę.

Membranę wychylam na tyle, ze cewka wychodzi z na wierzch i tez nic nie widać.

Spróbuję może jeszcze go podpiąć samego pod wzmacniacz i zobaczymy o co mu biega trzymając go w ręce.

 

Podłączałem sam głośnik, trzymając go w ręce pod wzmacniacz. Niestety tylko jedną cewkę na raz ( raz jedną, a raz drugą cewkę ) i nie było słychać żadnego "dziwnego" dźwięku.

Także nie wiem co jest nie tak.

Jutro dokończę oklejanie obudowy, poskładam wszystko do kupy i jakoś zabezpieczę kable, żeby być pewnym, że to nie one.

Jak złoże do kupy to sprawdzę czy dalej jest uderzenie o coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...