Skocz do zawartości

Philips Dap650 czy Signat RAM2 MARK II


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Który z tych wzmacniaczy bardziej nada się pod HSK 165

Nie chodzi mi o moc, ale bardziej o wrzeszczący tweeter, jakość itp. Zwrotnice od HSK są obecnie lekko przerobione za radą FUBU i tweetery trochę się uspokoiły.

Dodam, że wzmacniacz musi na dzień dzisiejszy oprócz HSK165 zasilić SW.STX.8.300 2x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Signaty przyjęło się mówić "szumofony" a co do Philipsa to może i moc nie gra ale HSK lubią dostać parę solidnych "wattów" których nijak nie dostaną od niego tym bardziej że dodatkowo obciążysz go STXem. Ile chcesz przeznaczyć kasy na piec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wzmacniacze KAC PS150 lub KAC 920 ?

Obecnie chodzi o zasilenie tego STX.SW.8.300 2x2Ohm, a w przyszłości może na przód.

 

Czy ten KAC 920 ma rzeczywiście 2x95W przy 4Ohm ? Ile mógł by mieć przy 2Ohm i jak ma się on do tego PS150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Signaty przyjęło się mówić "szumofony" ...

 

Przyjęło się mówić: "jeśli nie mam o czymś pojęcia, to nie wypowiadam się w temacie"

 

Ram 2 nigdy nie należał do wzmacniaczy ostrzących tweetera, w tym zakresie gra bardziej spokojnie, lecz nie brakuje mu detaliczności.

Ogromną zaletą jest spora ilość zdrowych watów, co tym budżecie jest raczej rzadkością.

Przed helixem p400 właśnie ram 2 jeździł u mnie najdłużej i bardzo dobrze go wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan się trochę zmienił i zastanawiam się nad wyborem KAC-PS150, a KAC-923

Zasilić ma to wyżej wspomniany woofer od STX-a, a niedługo może zestaw przedni ( HSK165 ).

O PS100, PS150, PS200 itp. jest sporo w sieci, ale o KAC-923 już nie bardzo.

Znalazłem manual-a i podane jest, że ma przy 12V 2x100W RMS i 1x270WRMS ( wnioskują z tego przy 2Ohm ma 2x135W RMS ). Całkiem nie źle to wygląda, ale czy jest to dobry piecyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, że PS, to PS ;) Miałem Kilka KAC-yków, ale do PS-ów im sporo brakuje. Dla przykładu PS200T robi co chce z 100 watowym wooferem + do tego tweeter, a przy KACach, nawet w mostkach (4 kanałówki dla przykładu) już nie było tak dobrze. PS gra po prostu lepiej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik sebek88 dnia 22 marzec 2012 - 12:52 napisał

Na Signaty przyjęło się mówić "szumofony" ...

 

Przyjęło się mówić: "jeśli nie mam o czymś pojęcia, to nie wypowiadam się w temacie"

 

 

 

Tak masz racje... Ty lepiej wiesz co miałem, czego słuchałem itd. A taka prawda jest że tylko trzy Signaty grają poprawnie ale miałem tylko przyjemność posiadania jednego z nich.

 

 

Sorry zapomniałem o serii Signata Lab. Więc jednak było ich ciut więcej.

Edytowane przez sebek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoluj na PS300T - miałem go pod HSK i jak dla mnie był to najlepszy wzmak jaki miałem - sporo detali, scena piękna (nawet bez suba), grałem clarionem z serii dxz, po prostu poezja. PS200T jest trochę słabszy ale myślę, że jakość będzie na tym samym poziomie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAP650 gra przyjemnie, oprócz ostrego tweetera, ale to chyba wszystko się sumuje na to: i DAP650 i HSK165 i radio SONY ( poprzednie sony było mniej klujące w uszy, a była to sporo niższa konstrukcja ).

Niestety zmiana radia nie wchodzi w grę obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sony, to zawsze jak kupuję auto właściciel jak ma soniaka, zawsze zostawia - niższe i wyższe modele i tak już ze 3 razy było :) Radia jak dla mnie kiepskie i od razu do sprzedaży szły. Mi przypasował ogólnie kenwood. Jak dolecą do mnie HSK w tym może tygodniu, to zobaczymy, czy gwizdek przyostrzy przy radyjku kena i wzmacniaczu PS200T (podepnę też PS301T) - zobaczymy czy przyszaleją, ale nie wydaje mnie się :P dobór elementów pod hsk ważna rzecz, już raz dały mi po waflach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy wszyscy z tymi ps od kenwooda...jak dla mnie to tylko pod suba!...miałem model ps 500 ....po przesiadce z dap-a 6040 i szczerze nie zadziwił mnie ten kenio....nawet moge powiedzieć że góra z dapa była bardziej "przejrzysta"...co prawda z subem i niskimi czestotliwosciami radził sobie o niebo lepiej ,,, teraz mam alpine 3544 i można powiedzieć że z moim zestawem gra do tej pory najlepiej( a scena i stereofonia bije na łeb kenwoody z seri ps....w sumie miałem tylko ps 500 ale jesli inne grają podobnie to nie ma czym się tak podniecac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak właśnie powiedziałeś, że miałeś 500, to nie ma tu nawet o czym rozmawiać, bo on jest po prostu gorszy od 200, 300, 301. U Ciebie gr alpine lepiej, u innych co innego. Po czym wnioskujesz, że PS to tylko do suba ? Na podstawie 4 kanałówki ? Chyba trochę się zapędziłeś, co do oceny tej serii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło, że gra już KAC-923

Na razie tyko podpiąłem, żeby wszystko sprawdzić itp.

Próbowałem go ustawić i wychodzi, że czułość mam ustawioną na bardzo nisko. Praktycznie skręconą na minimum, bo głośniki "nie wyrabiają".

 

Kolejna rzecz, to zniknął mi sub. Tzn. przy głośniejszym graniu ginie i nie kopie jak wszystko zasilane było tylko z DAP650.

Obecnie zasilanie jest na 16mm^2 ( na jeden wzmacniacz raczej starczało ) i w tym tygodniu ma być wymienione na jakieś 25mm^2

Na razie podłączyłem, żeby sprawdzić czy wszystko działa. Czy może być to wina za cienkich kabli, że sub gra gorzej, niż przedtem przy wysokiej głośności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myslałeś o nieco większym przekroju zasilania? Już w tej chwili Twoje CA ulega rozbudowie, jeśli za jakiś czas znowu zechcesz coś zmienić to znowu wymiana, jeśli nawet nie wcześniej.

Sub gra gorzej, bo prądu nie starcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie wymienione. 25mm^2 do rozdzielacza i z rozdzielacza po 10mm^ na wzmacniacz ( po jakieś 50cm przewodu ).

Minus z akumulatora do punktu pod kanapą ( fabryczne miejsce ), gdzie masę biorą urządzenia auta ( sterownik ABS itp. ) i do tego punktu podłączone są też wzmacniacze.

Teraz się poprawiło i dźwięk jest już OK.

 

Tak się zastanawiam, czy jest sens zmiany tych przewodów 10mm^2 na 16mm^2, bo mam jakieś 2,2m, ale wydaje mi się że dziesiątka na odcinku 50cm na każdy wzmacniacz starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik ABS raczej bierze masę z budy obok samego agreagatu :)

Tak się zastanawiam, czy jest sens zmiany tych przewodów 10mm^2 na 16mm^2, bo mam jakieś 2,2m, ale wydaje mi się że dziesiątka na odcinku 50cm na każdy wzmacniacz starczy.

było o tym sporo na forum, poza tym uważam, że FAQ Nazara wyczerpuje ten temat, 16mm2 na pewno będzie skuteczniejsze, ale czy aż na każdy wzmacniacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...