Skocz do zawartości

Jaki komputer stacjonarny do 2tyś kompletny ??


zola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Chociaż dalej skłaniałbym się ku Windows 7, i jak czytałeś - nie tylko ja. Jest po prostu wygodniejszy.
Wsparcie powinien mieć jeszcze długo i pewnie też mniejszy problem jeśli chodzi o programy.

 

Wiekszego pieprzenia to ja dawno nie czytalem. Win8 to JEST Win7 ktory na wejsciu wpieprza polowe mniej RAMu, wstaje (na HDD nawet) do 15s szybciej, a jedyna roznica jest to ze START jest pelnoekranowy i na pierwszym ekranie mozna sobie ustawic wszystkie najpotrzebniejsze aplikacje, zachowujac porzadek na pulpicie. Pozatym jest przeciez mozliwosc startowania systemu prosto do pulpitu i wtedy jak sie ktos postara to kafelkow WCALE na oczy nie zobaczy. A wtedy ciezko jest zauwazyc roznice miedzy Win8 a Win7 - wiec nie pieprzcie glupot o niewygodzie czy braku wsparcia aplikacji skoro to jest tak naprawde jebutny Service Pack dla 7 z innym wygladem STARTu i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

FUBU, dla mnie jest niewygodny. Więc będę sobie pieprzył do woli. Mocno nie lubię 8.1 i tyle. Nie będę się w niego na siłę pchał, bo jest nowszy.

Z każdym nowym systemem był problem z jakimiś aplikacjami. Nie powiedziałem, że tu będzie na pewno. Dodałem też, że programy Kamila będą działać. Był to przykład i lepiej, żeby był tego świadomy. Ale wiem, łatwiej się doczepić do nowego.

 

Jeśli jest tak jak mówisz, że 8.1=7 to dlaczego sterowniki z 8.1 na 7 nie działają, a z Visty na 7 tak?
 

 

Co do karty sieciowej.
Na USB jest tyle wygodniejsza, że jeśli będziesz miał potrzebę, to podepniesz sobie do każdego komputera/laptopa.
Ja długi czas używałem takiej na USB, ale w końcu kupiłem na PCI-e, bo akurat moja płyta główna lubi się włączać dłużej kiedy są podpięte urządzenia na usb.

Minus, że zajmuje slot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi portami USB??

 

Na dzień dobry dostajesz 4x usb 2.0 + 2x usb 3.0 z tyłu płyty.

Na płycie głównej masz 3 złącza.

W tym 2 podwójne dla usb 2.0 i jedno podwójne dla usb 3.0

Żeby z tego korzystać:

kupujesz sobie takiego śledzia:

dla usb 3.0 (chociaż pewnie tam podłączą po prostu z frontu obudowy)

http://allegro.pl/sledz-usb-3-0-2-porty-low-profile-wawa-od-reki-i4438587566.html

 

a dla usb 2.0

kupujesz sobie takie śledzie:

http://allegro.pl/raiden-sledz-2x-usb-i4384703264.html

nie widzę poczwórnych, nie wiem czy są.

 

 

W skrócie. Żeby mieć z tyłu 8złącz USB musisz dokupić przynajmniej jednego śledzia.

 

Jeszcze podsumowując:

2 złącza na płycie pójdą na podpięcie frontu (czyli zostanie Ci jedno złącze, na jednego podwójnego śledzia).

 

A jeśli mało zrozumiale opisałem, to ftp://europe.asrock.com/manual/B85%20Pro4.pdf

strona 10 i 11. Złącza 6, 17, 18

 

A system, żeby już się nie wykłócać - kwestia indywidualna. Mnie wydajność 7 zadowala w pełni, a do tego wizualnie jest przyjemniej.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=119_170&products_id=22578

korzystam z tej i problemów nie mam

 

Chociaż w  Twoim przypadku akurat na dole płyty głównej masz złącze PCI, IMO wpasuje się tam idealnie.

Powinna sprawować się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeśli jest tak jak mówisz, że 8.1=7 to dlaczego sterowniki z 8.1 na 7 nie działają, a z Visty na 7 tak?

 

 

Z 7 na 8.1 dzialaja, testowane na przykladzie kart sieciowych, sterownikach od touchpada i od chipsetu. Wiec? Systemy sa kompatybilne wstecznie. Stery z Visty dzialaly na 7 ale te z 7 juz na Viscie nie zawsze dzialaly.

 

 

 


FUBU, dla mnie jest niewygodny.

 

Ale co konkretnie jest niewygodne? Skoro eksplorator systemowy jest identyczny? Wyglad startu jedynie jest inny, czytelniejszy z reszta bo mozesz wyciagnac najpotrzebniejsze aplikacje na glowny widok, zachowujac porzadek na pulpicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec?

 

Podałeś mi dokładnie odwrotną sytuację, niż ta o którą pytałem :)

 

 

A właśnie te kafelki chociażby są dla mnie niewygodne. W 7 przypinam sobie do startu najważniejsze rzeczy, a jak coś chcę znaleźć to po prostu wpisuje w szukajce.

I mógłbym powiedzieć o 8.1, że to system uzależniony od internetu. Wyłączanie komputera (wiem alt+f4 działa z pulpitu) też jest jakoś średnio zrobione.

A nawet po rozwinięciu aplikacji, wszystko jest takie... nasr*ne delikatnie mówiąc. Serio muszę patrzeć na to wszystko? Szukajka powinna być już w starcie (chyba że da się ją tam zrobić).

Właściwie to jest system, w którym pulpitu możesz nie używać, bo masz w starcie kafelki. Które są widoczne po uruchomieniu komputera. Takie masło maślane. Powiedzmy sobie szczerze, po co pulpit w tym systemie? Żeby czasem wrócić do normalności? :)

Tak, można sobie co nieco dostosować, chociaż i tak wielu rzeczy trzeba po prostu się uczyć na nowo. Lewy dolny, lewy górny, opcje po prawej... To jest gorzej zmiksowane niż android na telefonie. Uruchamiam sobie IE z pulpitu, a drugi z tego niby startu... i otwierają się dwa różne IE. Świetnie. Jedno, gdzie widzę normalny pulpit w tle, a drugie w jakimś pełnoekranowym trybie. Przecież to jest co najmniej chore. Uruchamiam IE to uruchamiam IE. A nie żeby mi otwierało dwa różne, w dwóch różnych trybach.

Jeśli miałbym teraz kupić system, to i tak wybrałbym win7 i czekał na lepsze czasu.

I to nawet nie chodzi o to czy jestem jakoś uparty, albo ograniczony. Po prostu nie widzę najmniejszego sensu przestawiać się na taki system.

Co wniósł pozytywnego? Szybszy start i mniejsze zużycie ramu (co przy 8gb i tak praktycznie nie ma znaczenia)?

 

Chłopaku serio mam Ci pisać co mi się nie podoba? Wiele rzeczy. I co... wymienię Ci, Ty mi coś odpowiedz i myślisz, że mnie przekonasz do wyższości 8.1 nad 7?

Ta rozmowa nawet sensu nie ma. Jestem na nie i tyle.

 

A Kamil niech bierze co mu będzie lepsze, albo z duchem czasu, albo ze starymi nawykami.

Z resztą, czy to jest temat 7 vs 8.1? System już jak widać został wybrany.

Ja mam zdanie swoje, Ty swoje. Obaj swojego bronimy.

 

Zamiast mnie tutaj atakować (czy raczej moje upodobania) w jakiś sposób trzeba było odpowiedzieć na pytania zadane w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po samym systemie widać że został zrobiony z myślą o urządzeniach dotykowych...

Przyznaje - nie wiedziałem, że można tam po prostu pisać. Ale w takim razie... po co szukajka w aplikacjach? Można było jej nie robić i też po prostu pisać... to tam nagle ją dodali.
Ale ta sprawa z IE po prostu mnie rozwaliła. Przecież to jest bezsens. Choć oczywiście, nie mówię, że to jest największy problem tego systemu :)
Ja swoje zdanie o tym systemie mam, chciałem się przesiąść, postawiłem sobie na wirtualnej, używałem, bawiłem się. Bardzo mi nie podszedł. Zostaję przy 7, bo w 8.1 nic lepszego mnie nie spotkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co do tego ze 7=8 to zainstaluj sobie 8 bez tworzenia partycji GPT.
I sobie odpowiesz czy to taki sam system jak 7.

 

 

System jest taki sam, instalator ma inne warunki :wink: pogooglaj o UEFI, Legacy, CSM i Windows8 i sie okaze ze jednak sie da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wzial bym 2 zakresowa ;) 2, 4 i 5ghz

 

Kwestia tego czy w ogóle użyje, jeśli ma już postawioną sieć na 2,4GHz to po co kombinować w sumie. Ustawić dobry kanał i będzie żyło.

 

 

Jak Kamilu podałeś Twoje zastosowania komputera, to w sumie żal takiego mocnego procka brać... TomoMadej o tym wspominał ale z drugiej strony starczy na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nieopłacalny zasilacz. W tej cenie lepszy wybór to TT SE Smart 530W Modular. Poza tym "po grzyba" tak wydajne chłodzenie pod 4460. Tutaj spokojnie wystarczy Spartan Pro. Reszta OK.

 

 

Co robimy z tym chłodzeniem???

staH - będziesz na pikniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia, ja po prostu jestem wrażliwy na odgłosy z komputera.
Jakby się uprzeć to i na boxie możesz zostać.
Indywidualne podejście tu się liczy. Ja wolę dać  120zł za ciche i lepsze, niż 70 za głośniejsze.
Przy obróbce w nocy będzie to na pewno przyjemniejsze (chyba, że PC będzie w innym pomieszczeniu).
W ogóle jakbym miał swoje biuro i komputer do pracy w nim... to robiłbym sobie bezgłośny sprzęt. Mnie taki ciągły szum irytuje.

 

 

Z tym zasilaczem... dopiero ktoś polecał Ci za drogiego i nieopłacalnego BQ PP L8, a teraz tańszy i lepszy XFX okazuje się jeszcze za drogi i nieopłacalny? Śmiech na sali :rotfl:

 

Na szybko
Za TT Smart SE530 przemawiają argumenty:

 -modularność

- niezła moc (która już przy XFX jest za duża do tego komputera... bo starczyłoby tu marne 400W i to jeszcze ze sporym zapasem)

- 3 lata gwarancji

 

Za XFX:

- 3 lata gwarancji

- sprawdzona b.cicha konstrukcja

- IMO zdecydowanie lepsza firma (oem seasonic'a a to już klasa sama w sobie!)

 

Tak, nie potrafię podać konkretnych argumentów. Na XFXie pracowałem, wiem jak się zachowuje. Dla siebie wziąłbym właśnie ten zasilacz.
Marka znana z dobrego sprzętu. Co do TT taki pewny bym nie był. Druga sprawa, że jak już wcześniej wspomniałem - 550w będzie się marnować i to mocno przy tym komputerze. Już te 450w będzie się nudziło. Więc XFX jest bliżej swojej maksymalnej sprawności z jaką może pracować (chodzi tu o sprawność zasilacza, a nie ile z niego wyciągniemy W)

 

Za bq PP L8 (który miał być na początku)

- nic

- firma na równi z XFX

 

Równie dobrze można wziąć Corsaira VS 450W (150zł), SPC Deus G1

Na prawdę to jest tak niewymagający zestaw, że nie ma co się mocno nad zasilaczem zastanawiać.

I gratis dostaniesz PMke.

 

 

Nie, nie będzie mnie, nie będę opijał zestawu z wami. :)
Nie tym razem, chociaż może i siedzę w domu i się nudzę.. ale hajs się nie zgadza. Bezrobocie. Trzeba auto zmienić. Oszczędności Panie...
Ale za to we Wrocławiu jak się zacznie rok szkolny to będę co dwa tygodnie. Choć... nie wiem do czego dążysz tym pytaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Poza tym "po grzyba" tak wydajne chłodzenie pod 4460.

Uwielbiam takie pytania :D

To taki odpowiednik, a po kiego w aucie klimatyzacja? Zwykły nawiew wystarczy. Tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jak czujemy się po wielogodzinnej podróży latem w aucie z klimą a jaka bez klimy.

 

Nie od czapy serwerownie są klimatyzowane. Dobrze schłodzony procesor po prostu dłużej posłuży, bo będzie miał lepsze warunki pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W syntetykach różnice widać, więc i w normalnym użytkowaniu będzie. (Wiem, syntetyki syntetykami...) Szczególnie gdy ram będzie mocno wykorzystywany.

Są 4 sloty, bez sensu byłoby nie korzystać... nawet jeśli w przyszłości będzie chciał więcej ramu, to przecież będą jeszcze dwa wolne sloty.

To już szukanie dziury w całym... Ale i mijanie się z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...