Skocz do zawartości

Jaki komputer stacjonarny do 2tyś kompletny ??


zola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, daj spokój z tym filmikiem :P U mnie 7 wstaje w 28-30s (ssd wolniejszy niż którykolwiek wybierzesz - tj mówię tu o evo albo m5pro, a system instalowany rok temu - konkretnie 11 miesięcy). Oczywiście liczone od naciśnięcia przycisku "power". A dałoby się jeszcze coś urwać, bo tweaków właściwie nie zrobiłem. (jedynie odpalanie bez GUI i korzystanie ze wszystkich rdzeni przy włączaniu komputera, a nie jednego jak jest domyślnie)

Kamil, miałeś styczność w ogóle z 8.1? Jak nie to ściągnij sobie wersję iluśtam dniową, odpal sobie wirtualną maszynę np. virtualbox i poużywaj tego systemu. Bo mnie osobiście to on irytuje. I całe szczęście, że sprawdziłem sobie na wirtualnej maszynie, bo inaczej bym się wkopał. Przyzwyczajenia biorą gorę... Poza tym w ogóle mnie nie przekonał... zupełnie niczym.

 

 

 

 


Nie zawsze cztery rdzenie beda szybsze od dwoch... Mysle, ze zdajesz sobie z tego sprawe.

Chcesz mi powiedzieć, w przypadku intela dwa rdzenie będą szybsze niż cztery rdzenie i5? Czy porównujesz tutaj dwa rdzenie intela do 4 AMD?
Jeśli mówisz tylko o intelu to zarzuć mi konkretem.

 

A pytanie o system (w sensie dlaczego 8.1, a nie 7) było kierowane do Kamila ;)


 

 


zapis odczyt talerz - 100 mb (?) - tak jak startuje z kopiowaniem i to zależy jakiego pliku , pózniej jest tylko mniej i kończy 30 mb :-)

 

W benchy (HDTune) Samsung F3 ma od 144 do 75MB :P Średnia ponad 100MB/s więc tym się sugerowałem. Wiem... syntetyk i zależnie będzie to od rozmiaru i ilości plików.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mnie też nie przekonuje, ale muszę się przełamać....

Z duchem czasu trzeba iść :P

Jak zmieniłem telefon na dotykowy to po próbie napisania 1 SMSa chciałem go wywalić przez okno :P

 

 

Co robimy z tym zasilaczem?

Ten będzie dobry?

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=56391

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabszy niż XFX i ma o rok mniej gwarancji. Coś bardzo się trzymasz "bequiet!" :P

Nazwą firmy to się nie sugeruj. Wcale taka cicha nie jest ;)

 

Śmiało weź XFX450, jest tańszy, cichszy i ma więcej gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.. markowy tak samo jak i XFX :D
Po co przepłacać za głośniejszy i słabszy. Ale nie będę Cię przekonywał bo widzę, że tam już ktoś podpowiedział, że tak, a nie inaczej.

Podrzuciłem Ci go, bo jest sprawdzonym zasilaczem, często polecanym, mocniejszym i ma dłuższą gwarancję o rok.
A komputer już nie jeden złożyłem :hyhy:
 

 

Jeśli chodzi o zestaw, to poza zasilaczem zastrzeżeń brak. Wiem, uczepiłem się... ale tylko dlatego, że wiem co mówię. Wtedy właśnie się uczepiam.
Znaczy, zły nie jest. Ale jeśli taniej można kupić lepszy... :)

 

 

A zaoszczędzone pieniądze z zasilacza, przeznaczyłbym na chłodzenie Fera 2, jeśli i tak kupujesz... to zawsze można kupić cichsze. (no dobra, akurat ja mam zboczenie na tym punkcie - u mnie procek pasywnie, a jak oddycham to komputera już nie słyszę :P )

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=57689

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 7 wstaje w 28-30s

 

 

W moim lapku W7 SSD320 Samung, 8GB, i7 2630QM wstaje dokladnie w 18sec, Moge screena wrzucic.  :)

 

 Chcesz mi powiedzieć, w przypadku intela dwa rdzenie będą szybsze niż cztery rdzenie i5?

 

Zalezy, ktora wersje procka wybierzesz. Jak juz napisalem nie wszystkie cztery rdzenie sa szybsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.. markowy tak samo jak i XFX :D

 

Wole XFX jest bardziej markowy ;) te PSU robi seasonic wiec top zasilaczy .

 

 

 

Nie zawsze cztery rdzenie beda szybsze od dwoch... Mysle, ze zdajesz sobie z tego sprawe.

 

Oj nie , kiedyś kiedy programy/gry sporadycznie nie potrafiły wykorzystać 4 rdzeni tylko dwa przewaga w mhz była widoczna . Teraz nie ma takiej aplikacji na której jakiekolwiek i3 było by choć blisko . Szczególnie w obróbce wideo , tu bym poszedł nawet w 4 jajka plus HT .

 

 

Kamil zastanów się czy nie dopłacić kilka złotych do wersji K bo intele są znane z tego że możesz je pogonić później duużo szybciej

 

 

W moim lapku W7 SSD320 Samung, 8GB, i7 2630QM wstaje dokladnie w 18sec, Moge screena wrzucic. :)

 

U mnie 10 sek , ale proc nie ma tu nic do tego najwięcej robi ssd Samsunga Evo 250gb .

 

 

Zalezy, ktora wersje procka wybierzesz. Jak juz napisalem nie wszystkie cztery rdzenie sa szybsze.

 

Wszystkie 4 rdzenie są szybsze , już nie pisz proszę takich rzeczy bo tu chodzi o obróbkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Teraz nie ma takiej aplikacji na której jakiekolwiek i3 było by choć blisko . Szczególnie w obróbce wideo , tu bym poszedł nawet w 4 jajka plus HT

 

No wlasnie o to mi chodzi. Nie wszystkie aplikacje podpisane pod cztery rdzenie fizycznie je wykorzystuja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej tą W 8   ,   dlaczego tak szybko zrobili 8.1 - ?    

 a  zaraz  zrobią  W 9  i  ten może będzie udany.  :rotfl:

Z tą wersją K to dobra podpowiedz  o ile budzet wytrzyma .

No i poprawka na to czy właściciel będzie się w podkręcanie chciał bawić ,wtedy w schładzacz też warto  zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to mi chodzi. Nie wszystkie aplikacje podpisane pod cztery rdzenie fizycznie je wykorzystuja. 

Nie ma już takich aplikacji które nie robią użytku z jąder , już od dawna takich nie ma , wszystkie ssa co się da z procka

 

 

No i poprawka na to czy właściciel będzie się w podkręcanie chciał bawić ,wtedy w schładzacz też warto zainwestować.

 

Dziecinnie proste , przynoszące duże efekkty , nawet na boxie może go pogonić ghz szybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim lapku W7 SSD320 Samung, 8GB, i7 2630QM

Dobra panie, ja mam stacjonarkę z celkiem :P Więc nawet nie ma co porównywać.

Poza tym V300 podpięty pod sata II. Dałem tylko dla porównania z tym filmikiem.

Choć ciekawi mnie 10s u burego, czy to faktycznie od wciśnięcia przycisku power, do pełnego włączenia komputera (bez żadnych hibernacji itd. jeśli tak, to jestem na prawdę pod mega wrażeniem).

 

 

 

Jak juz napisalem nie wszystkie cztery rdzenie sa szybsze...

 

To też chciałem jakiś konkret. Nie zawsze będą szybsze, ale nigdy nie będą wolniejsze. Co zależne będzie od aplikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur.....!

 

W chwili obecnej mam:
Razem: 2585zł + 200 dorzucić? + 560 monitor :P

 

 

Warto dorzucać te 200 zł? Odczuję różnicę?

Nie stać mnie na oszczędzanie, aby za rok wymieniać cały procek, ale z drugiej strony 200 zł piechotą nie chodzi...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto... ale kwestia tego, czy z wymianą proca, nie będzie potrzebna wymiana płyty... bo na ile ten asrock (choć bardziej o chipset mi chodzi) umożliwia OC.


Co do płyty, odszczekuje. Da rade aby coś pokręcić, poczytałem na szybko. Nie masz co się martwić.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podpowiedzcie, nie chciałbym wtopić...

Oprócz tego całego procka 200 zł droższego coś jeszcze do tego całego OC będę potrzebował?

 

Pytam bo nie chciałbym przekombinować......!

Budżet z dnia na dzień rośnie.... I już miałem całość dogadaną, a tutaj takie dodatkowe rzeczy dochodzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wolałbym wi-fi na pci. Zawsze to można upchnąć wszystko w środku i nic nie wystaje z usb.

procek ok. Ja mam trzeciej gen i sobie chwalę ale haswell też do mnie przemawia. Zostałbym przy opcji bez "K". Bo nawet i za 4 lata ta maszyna będzie wystarczająca do obróbki filmów.

płyta gł - jest ok.

2x4gb zamiast jednej 8 :super:

chłodzenie - nawet zwykłe z zestawu dałoby radę.

xfx na zasilacz to zdecdowanie dobry wybór.

ssd :super:

hdd też mam 1TB i od kilkunastu miesięcy połowy nie przekroczyłem. Jak się trzyma porządek i usuwa śmieci to 500GB wystarczy. Ale lepiej więcej jak mniej.

Z windows`ów zdecydowanie wolę 7(myślę że powtórzy karierę WinXP). Jakoś do mnie "telefonowata ósemka" nie przemawia(myślę że podzieli los Visty :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację:

 

Kupno 4690K ma sens, tylko wtedy, kiedy będziesz podkręcać procesor, a do tego potrzeba lepszej płytki głównej oraz sensownego coolera. 

 

Ten XFX kompletnie nieopłacalny, ma strasznie ubogie okablowanie w obecnej rewizji, tak więc zostań przy wcześniejszym BeQuiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno 4690K ma sens, tylko wtedy, kiedy będziesz podkręcać procesor, a do tego potrzeba lepszej płytki głównej oraz sensownego coolera.

Wg. testów AsRock B85 Pro4 radzi sobie z OC 4670k, o którym mówimy. Ale aż poszukam więcej i po drążę temat.

ed:

http://pccentre.pl/article/show/test-plyt-glownych-lga-1150-matx-z-chipsetem-b85/id=18067;page=18

i nie tylko ten portal mówi o OC na B85 Pro4... a zakładam, że jako świeży w temacie, nie będziesz kręcił do granic możliwości proca...

 

 

 

Ten XFX kompletnie nieopłacalny, ma strasznie ubogie okablowanie w obecnej rewizji, tak więc zostań przy wcześniejszym BeQuiet

 

Nie starczy kabli do jednego napędu, i dwóch dysków? No bez jaj. Argument wzięty z... ciemnej dziury.

Lepiej zapłacić więcej za słabszy zasilacz, z krótszą gwarancją i głośniejszy, tylko dlatego, że ma więcej kabli?

 

 

Oba mity obalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mnie przekonuje, a co z tym coolerem?

Drogi?


 

 


i nie tylko ten portal mówi o OC na B85 Pro4... a zakładam, że jako świeży w temacie, nie będziesz kręcił do granic możliwości proca...
staH jak będę coś kręcił to gwarantuję Ci, że będziesz to nadzorował :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...