Skocz do zawartości

Jaki komputer stacjonarny do 2tyś kompletny ??


zola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.delllow.com/category/komputery-z-windows-7/2 - mamy od nich komputery - Optiplex`y. Ze 4 lata temu kupilismy pierwsze 5, teraz kolejne 5. Chodzą 5 dni w tygodniu po 8-10h w lato pomieszczenie nie klimatyzowane i 5 kompów daje spokojnie radę - raz do roku są czyszczone.

 

Bezawaryjne.

 

możesz spróbować jeszcze tu: http://proline.pl/?p=POW+ACER+AX3960+02 - co do Acera się nie wypowiem, bo nie pracowałem na takim, ale jakieś tam przyzwoite parametry ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Jak sam złożysz wyjdzie taniej na szybko z morele net:

ASRock H87 PRO4 H87 LGA1150

Intel CORE i5-4460

GoodRam DDR3 4096MB x 2

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB

Dysk SSD Crucial M500 120GB

Obudowa SilentiumPC Brutus M23

Microsoft Windows 7 Home Premium SP1

2132 zł

I jest prawie 300 zł taniej z ciut lepszym prockiem i dyskiem SSD.

 

A zasilacz?

 

 

Tak analizuję sprawę i dodatkowo dokupować monitor, głośniki, klawiaturę, kable to nie wiem czy nie lepiej jakiegoś lapka kupić...

Co sądzicie?

Monitor z 300 muszę dać. Głośniczki + klawiatura byle co koło 100 zł...


Co sądzicie:

http://allegro.pl/czerwony-dell-vostro-3460-i5-3230m-4gb-gt630-win8-i4429159330.html

 

http://allegro.pl/wyprzedaz-dell-vostro-5470-i5-8gb-500gb-gt740m-nbd-i4451709668.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A zasilacz?

Rzeczywiście umknęło mi, trzeba doliczyć 150 zł za zasilacz. 

Ogólnie jak ma stać w biurze to lepiej stacjonarkę, można złożyć znacznie taniej niż wypisałem. 

Jak chcesz go czasem ruszyć to kupuj laptopa i tutaj dell to dobry wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ruszania się mam telefon i tableta więc nie potrzebuję targać tego...

Mam teraz 

Asus N61JV-JX012V

Od roku ma zawiasy urwane i jest oparty o ścianę więc nie czuję potrzeby transportowania :)

 

 

 

Może faktycznie złożę stacjonarny?

Obudowa zawsze mi zostanie, zasilacz też :)

 

 

Jak z monitorami?

Jakąś 17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bardziej stacjonarny

 

ASRock H87 PRO4 H87 LGA1150

Intel CORE i5-4460

GoodRam DDR3 4096MB x 2

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB

Dysk SSD Crucial M500 120GB

Obudowa SilentiumPC Brutus M23

Microsoft Windows 7 Home Premium SP1

 

wystarczająco ci wystarczy i wyjdzie dużo taniej na dodatek będzie bardzo wydajny.

 

Jednak jeśli chodzi ci do obróbki samych filmów, bez grania w lepsze gry(oczywiście gry grają ale procek jest mniej wydajny na gry),

to polecam bardziej procesor AMD Phenom II x4 965 3,4GHz(lub lepszy z firmy Phenom)

albo AMD FX jakiegoś lepszego, wyjdzie taniej i bardziej wydajnie co do obróbek filmów, animacji i grafiki komputerowej jednak co do gier to już nieco gorzej, to nie oznacza że nie uciągnie żadnej gry bo uciąga i to dobre gryjednak ma dużo mniej fps niż intel i5 albo i7 no i AMD są tańsze;)

 

 

Co do karty wziął bym na twoim miejscu Geforce gtx 660 2gb ddr5 jedna z lepszych kart graficznych jednak jeśli to nie na twoją środki to polecam geforce gtx 560 najlepsza z tanszych kart ponoć góruje ponad wszystkimi poniżej   gtx 650, sam korzystam z GeForce gtx 560 i phenoma i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to Cię nie przeraża to porządną obudowę za małe pieniądze możesz kupić z serwisów typu tablica czy gumtree. Polecam jak najmniej "wypasioną" tzn bez żadnych klapek, zawiasków, światełek(to mnie niemiłosiernie denerwuje), ot zwykły szary/czarny atx za kilkadziesiąt zł schowany pod biurkiem. Do obróbki wideo lepiej pasowałoby 8gb ramu niż 4gb. Dodatkowo wpięte w dual channel. Z prockiem i płytą poszedł bym bardziej w stronę trzeciej gen intela zamiast haswell`a. Wyjdzie taniej i wydajniej. I nie oszczędzałbym na zasilaczu. To przecież podstawa każdego kompa.

 

 

 


AMD są tańsze;)

 

i ładnie się grzeją. Dodatkowo dużo częściej ulegają awarii. Ale procki AMD połączone z odpowiednią grafiką AMD robią kawał porządnej roboty przy której zwykły intel i geforce zdążą się spocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to najmniejszy problem 100 zł to nie majątek, a lepiej mieć nową ;)

 

 

Mam dylemat...

Polecają mi:

http://allegro.pl/dell-vostro-270mt-i5-3470-8gb-500gb-wifi-win7-pro-i4453586773.html

http://www.x-kom.pl/p/201576-desktop-dell-vostro-3900-mt-i5-4440-8gb-1281000-dvd-rw-win8x.html

 

Do tego muszę dokupić monitor (22 cale) za około 400-450 zł!

Doliczając do tego głośniczki + klawiaturę to pewnie wyjdzie 500 zł.

 

Czyli jakby nie patrzeć do lapka mogę dorzucić śmiało 500 zł....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@mil w desktopach zawsze masz mysz, klawiaturę i kabel zasilający w zestawie(w obydwu linkach jakie wrzuciłeś jest to uwzględnione). Jeżeli sam się przejdziesz do sklepu albo kupisz w tym samym punkcie też monitor to spokojnie utargujesz jakieś niedrogie głośniki w gratisie.

 

Ale niestety oba kompy które wrzuciłeś są cholernie drogie. Ja mojego kompa ostatnio(nieużywany - i5-3470, 1TB, 4GB z ory Win7PR + rok gw) pchnąłem ze 1200zł. I marudzili że dużo. W tym przypadku dokładasz zajebiście dużo za firmę. I oba te kompy mają tylko zintegrowaną kartę graficzną co szału nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu żadnego laptopa do obrabiania filmów!

Najbardziej się "poci" przy tego typu robocie karta graficzna! Więc tak prawdę powiedziawszy na niej ma być oparty Twój zestaw!

Co do pozostałych podzespołów to warto żeby również były "firmowe" ponieważ wtedy minimalizujesz możliwość jakiejś awarii. U mnie w rodzinie jest dwie firmy komputerowe i obydwie w dzisiejszych czasach utrzymują się głównie z naprawy uszkodzonych , przegrzanych laptopów. Dlaczego? Spróbuj sobie otworzyć laptopa i kompa stacjonarnego i porównaj elementy jakie są odpowiedzialne za oddawanie ciepła :wink:  I żeby nie wiem jak ktoś dbał o laptopa to i tak w końcu się przegrzeje ponieważ w takim małym pudełku trzeba było upchnąć wszystkie podzespoły a tak porównując wielkościowo to w tej chwili dobre karty graficzne zajmują więcej miejsca niż cała płyta główna w laptopie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę za firmę, ale mam gwarancję 3 lata i jak coś padnie następnego dnia serwisant jest u mnie i naprawia....

A w firmie jest to ważne i to bardzo...

 

Padło na to:

http://www.x-kom.pl/p/201576-desktop-dell-vostro-3900-mt-i5-4440-8gb-1281000-dvd-rw-win8x.html

Czy jesteśmy w stanie za tą kasę skomponować coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy jesteśmy w stanie za tą kasę skomponować coś lepszego?
Według mnie na pewno :)

Zresztą mówiłeś że komputer ma być do obróbki filmów tymczasem a ten konkretny model ma integrowaną kartę grafiki :wink:  Za Del-em przemawia bezawaryjność ale mi na przykład dodatkowo nie odpowiadałby Win8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już tak uparłeś się na sklepowego, to chociaż dobrze, że to Dell.

 

Ja zrobiłbym drobny komputer na Mini-ITX, np testowanej tu obudowie z zasilaczem:

http://www.purepc.pl/obudowy/test_chieftec_bt04b_kolejne_podejscie_do_obudowy_miniitx

 

Słabszy, ale wystarczający procesor, ale możesz pozostać przy mocniejszym: Intel Pentium G3420. Dobrze ciągnie grafikę, a zawsze można dokupić kartę z prawdziwego zdarzenia, jeśli uznasz ją za potrzebną do pracy biurowej.

 

Płyta główna na Socket 1150, jakaś niedroga na chipsecie H81, może Asus H81T, bo mam zaufanie do płyt głównych tej firmy.

 

Co do ramu, to na początek jedną kostkę 4GB CL9 1600Mhz albo 1866Mhz. Dokupisz drugą z czasem, jeśli dostrzeżesz tu niedomagania. Można też od razu brać 8GB.

 

Dysk to SSD 120-128 GB starczy, na dane kupisz jakiegoś WD jeśli uznasz, że potrzeba Ci więcej miejsca na dane. Możesz też używać zewnętrzny.

 

Napęd optyczny Slim.

 

Nie ma co niepotrzebnie sypać hajsem na prawo i lewo. Procesor za prawie 700 zł, na którym nie będziesz codziennie pracował pod dużym obciążeniem i grał jest złym pomysłem. Tych filmów też pewnie nie obrabiasz codziennie dwóch godzin, ale jeśli się mylę, to bierz mocniejszy.

 

System operacyjny wedle uznania.

 

A dla podniesienia komfortu pracy z czasem można poszukać cichszego i wydajniejszego chłodzenia procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych propozycji dostałem:

 

 

Intel I5 4590

Gigabyte B85M-D3H

Crucial 8 GB 1600 MHz CL9

Seagate 1 TB 7200 RPM SATA 600

LiteON iHas 124

Fractal Design Define Mini

BeQuiet L8 430W Modular

SPC Fera 2

Plextor M5P 128 GB SATA III

Razem 2521 zł

 

Zestaw z wydajnym 4 rdzeniowym procesorem. 8 GB pamięci operacyjnej RAM spokojnie z zapasem wystarczy do Twoich zastosowań. Dwa dyski: super szybki SSD na system i programy w celu znacznej poprawy komfortu codziennego użytkowania, który objęty jest 5 letnią gwarancją oraz HDD o pojemności 1 TB na dane. Obudowa w formacie mATX, będzie zajmować mniej miejsca. Fabrycznie została wyposażona w maty bitumiczne, które skutecznie pochłaniać będą hałas wydobywający się ze środka. Do tego modularny, bezszelestny zasilacz. Zintegrowany układ graficzny spokojnie tutaj wystarczy.

 

Całość będzie na prawdę bardzo cicha. Złożenie zestawu jest za darmo, więc do domu przychodzi Ci już gotowy zestaw. 

Jeśli chodzi o monitor to proponuję Dell P2414H. Jest to bardzo dobry monitor z funkcjonalną podstawką, 24 calową bardzo dobrą matrycą, która zapewnia dobre odwzorowanie barw, czy kąty widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ;) kurde ktos obrabial z was w pemierze ? Grafa nie ma absolutnie zadnego wplywu ( dopiero profesjonalne gpu ze wsparciem sprzetowym to robia ) idz w max proc/ram bo sporzytkujesz kazdy mhz i kazdy mg ramu jak zarzucisz kilka sciezek video kilka audio , dorzycisz jakies efekty maski itd i bedzie sie mielic ;) . Zadbaj o zasilke jak najbardziej efektywna najlepiej 80+ bronze lub lepiej ;) , przy tej konfiguracji 400w spokojnie zrobi robote . Dyski w tej chwili tylko od WD czasy ajpierw baracudy a potem speenpointa juz minely i wd green /blue /red/black rzadzi ;) jak zostanie kasa idz w ssd na system 120gb a poczujesz przyspieszenie . W tej chwili asrock czyli tani asus robi bardzo stabilne plyty i kasa za jakosc stoi na bardzo wysokim poziomie .

 

Widzialem ze ktos polecal amd ... bez komantarza , bo przy zastosowaniach foto wideo amd ssie fajke i to tak ze az lzy leca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Proc - intel only -  od  3350 p   i jego  następcy  na ten moment zapomnij o amd.

płyta - asrock najtańszy ,może mieć 2 sloty na ram  dasz 2 x 8 gb (2x4 wystarczy)  zresztą ddr 4 już są  w drodze na rynek 

Dysk - na system - ssd only  , talerzowy jako magazyn - co by nie było aby z gwarancją

zasilacz - np  fortron 400 W  spoko wystarczy (bez przesady z modularnymi itp, przepłacanymi)

Obudowa - he he ja tam nie mam i jest świetnie, najtańsza- no chyba że chcesz na nią się gapić i podziwiać to są i takie za 1200 pln.

 

Co do 8.1 to nic nie przeszkadza i nawet  działa , jednak jak pojawi się  pewnego dnia kręcące kółeczko z napisem trwa naprawianie i tak od rana do wieczora a pomoże jedynie odświeżenie itp.

to zrozumiesz  czemu nadal  winda 7.

Co drugi windows zrypany i tyle . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, 7 na innym kompie przynajmniej raz na 3 dni.

To raczej wina kompa, a nie systemu... albo takie Twoje kolorowanie kolego. ;)

Osobiście używałem obu systemów. Przy SSD win7 wstaje mi w około 20-30s, ostatni format był rok temu (no dobra, w sierpniu 2013). W8.1 mi zdecydowanie nie podszedł. Pomijając wydajność... z resztą MS nie bez powodu chce wrócić do tego, co było w win7...

 

 

 

 

talerzowy jako magazyn - co by nie było aby z gwarancją

 

Jeśli w magazynie będą ważne dane, to złe podejście. Bo co z tego, że będzie gwarancja na dysk, jak dane może szlag trafić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...