Skocz do zawartości

Jaki komputer stacjonarny do 2tyś kompletny ??


zola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fera 2, którą wrzuciłeś do zestawu poradzi sobie z OC. Ale... weź sobie osobno (chociażby w proline) kup Raijintek Themis.
Masz go taniej niż Fere (bo 99zł) a jest wydajniejszy trochę. Tylko trzeba zweryfikować, czy Raijintek ma w zestawie pastę  termo-przewodzącą.


 

 


staH jak będę coś kręcił to gwarantuję Ci, że będziesz to nadzorował :)

 

a następne drzwi, Ty mi wygłuszasz :P

 

 

ED:
Themis ma w zestawie pastę.
Skup się na nim.

Edytowane przez staH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi tego kompa będą tam od razu składali, więc zanim będę bawił się w podkręcanie to trochę czasu pociągnę na od razu złożonym zestawie, beż żadnych zabaw z podkręcaniem...

 

Wolałbym, aby wszystko kupić od razu u nich, niech to złożą w całość..... :)

Nie chcę tam nic majstrować....

 

 

Czyli co dopłacamy 200 zł i na bank zauważę różnicę?


 

 


a następne drzwi, Ty mi wygłuszasz :P

Niestety nie :P

Ale maty Ci zrobię w dobrej cenie :P

 

 

 

 


ED:
Themis ma w zestawie pastę.
Skup się na nim.

Patrz wyżej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podkręcenia różnica będzie niewielka ale po OC dostaniesz boosta niemałego.

 

Jak u nich to weź sobie tą Ferę 2.  Jakoś dużo gorsza nie będzie.
A buda ma zdaje się dwa wentylatory w standardzie, to i przewiew będzie

 

 

 

i tak wracając do OC na AsRock B85 Pro4

http://pclab.pl/art55229-11.html

http://pccentre.pl/article/show/test-plyt-glownych-lga-1150-matx-z-chipsetem-b85/id=18067;page=18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też kiedyś wcześniej pytałem o to w jakim programie się obracasz (a jeśli nie pytałem, to miałem się zapytać :P)
Żeby stwierdzić, czy aby na pewno nie będzie wydajniej z kartą graficzną.

 

Co do chłodzenia
wsadź sobie te, jest tylko dyszkę droższe ale lepsze http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=60980

 

 

Chociaż te 450w (ponad 400w na liniach 12V) da sobie radę nawet jeśli k.graficzną podepniesz...

Do mocniejszych zestawów ładują Corsaira VS 450w, który kosztuje ~150zł. XFX niewiele droższy, ale wydajność na 12v (tej najbardziej używanej w kompie, ma 50w większą).
Krótko mówiąc, starczy nawet jeśli kupisz sobie k.graficzną jeśli kiedyś będzie potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://filmowiec.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=26588

 

to co... zaczynamy od nowa...? :rotfl:
CUDA da o 50% szybszy render niż na procku. Na GPU za... poniżej 200zl za używaną....

 

Teraz to wręcz bym stwierdził, że nie warto się bawić w K a brać dobre GPU do CUDA.
Tylko trzeba by z góry wybrać program, i czy dany program na pewno obsługuje CUDA, bo po tym co Kamilu napisałeś, widzę, że program nie jest wybrany.

 

Wiecie co, temat trochę długi.
Trzeba się zorientować jeszcze co z  Intel® Quick Sync Video.


 

 


Panowie ja te filmiki będę obrabiał 1 raz na miesiąc.... Może i nawet nie...

 

Łooo trzeba było tak od razu, a ja tu cały czas myślę o takim obrabianiu częstym :P
Dobra, to nie ważne już. Wróć do zestawu jaki był wybrany.

Czy raz na miesiąc zostawisz render na półtora godziny, czy 40mnut to różnicy niewiele Ci zrobi chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejmy te filmy OK?

 

 

Chcę, aby komp szybko zapierdzielał...

Ma to być komp do firmy, podstawowa obróbka zdjęć, wrzucanie na serwer, zgrywanie zdjęć, 20 okienek w przeglądarce, obsługa klienta poczty (mocno zapchanej poczty), obsługa programu księgowego (Comarch Optima)....

A filmik to i może całą noc się tworzyć.....!


Ufff.....

 

Zmieniamy coś?

 

 

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX - wersja K tak?

 

AsRock B85 Pro4 /intel B85, LGA 1150

 

SilentiumPC Fortis 2 XE1226

 

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

XFX Core 450W 120mm 80+ Bronze 120mm dopłacać do 550W?

 

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

 

Plextor M5 Pro 128GB SATA3 (540/330MB/s)

 

Liteon iHAS124 SATA (black)

 

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit PL

 

TP-Link TL-WN722N /N150, USB, antena 4dBi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja widzisz niepotrzebnie się w temat renderingu zagłębiam. Już tu czytam o technologiach i w ogóle. :P
Swoją trochą z Twojego linku wynika, że nawet głupi 7770 (koszt nowego ~320zl, w używce do 250zł) daje niezłego boosta, ale jeśli faktycznie tak rzadko to szkoda nawet tych 250zl.

 

 

A nawet śmiem twierdzić, że jeśli rendering będzie tak rzadko. To olać procka z serii K, bo praktycznie nie wykorzystasz potencjału. I wrócić do poprzedniego i5. Szkoda tych 200zł, kiedy potencjał właściwie będzie się marnował.

Po prostu zbyt się skupiliśmy chyba na tym obrabianiu filmów, gdzieś, ktoś... takie hasło rzucił w tym temacie. :)


Core i5 4670K (ok. 850 zł) http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/fotki_recenzje/1991_wyniki_wszystkich_testowanych_procesorow/pasek.png 8,28

AMD FX-6350 (ok. 500 zł) http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/fotki_recenzje/1991_wyniki_wszystkich_testowanych_procesorow/pasek.png 10,56    

 

bez procka z możliwością podkręcania będziesz gdzieś pomiędzy tymi dwoma

bo tego za 850 w finalnej wersji Twojego zestawu miałeś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A nawet śmiem twierdzić, że jeśli rendering będzie tak rzadko. To olać procka z serii K, bo praktycznie nie wykorzystasz potencjału. I wrócić do poprzedniego i5.
Po prostu zbyt się skupiliśmy chyba na tym obrabianiu filmów.

 

To co wracamy bez K?

Zasilacz 450W?

I co z tym chłodzeniem? Zostawić tego SilentiumPC Fortis 2 XE1226 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10zl nie warto na chłodzeniu oszczędzać, niech już fortis 2 zostanie. A przy okazji powinien być cichszy niż fera2.



IMO jeśli głównie to ma być komputer do firmy, to ja brałbym bez K. Bo będzie się marnować. Podkręcanie dałoby zauważalną różnicę w obróbce, ale nie w tych codziennych sprawach, o których piszesz. Przynajmniej moim zdaniem nie warto się ładować w K w takiej sytuacji, bo patrząc na to, co napisałeś... to wymagania masz właściwie żadne :)

Jeśli jednak kiedyś chciałbyś się bardziej zająć obróbką, te K się przyda. Więc tutaj musisz podjąć decyzję sam.

 

 

A zasilacz 450W tak czy inaczej. Starczy z zapasem. Nawet jeśli weźmiesz z K.
XFX jest wystarczająco mocny, a intel wystarczająco energooszczędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie przeczytam opinie innych o zestawie, bo wiem, że nie tylko ja głównie skupiałem się na sprzęcie pod obróbkę. Ale wydaje mi się, że taki zestaw jak teraz jest optymalny do Twoich zastosowań (a nawet trochę na wyrost ze względu na proca).

 

Chociaż dalej skłaniałbym się ku Windows 7, i jak czytałeś - nie tylko ja. Jest po prostu wygodniejszy.
Wsparcie powinien mieć jeszcze długo i pewnie też mniejszy problem jeśli chodzi o programy. Chociaż czytam, że Twoja "Comarch Optima"  współpracuje z w8.
Mimo wszystko jak dla mnie nie zyskujesz nic konkretnego.

Wiesz, system zawsze możesz kupić we Wrocku od ręki w wielu sklepach. IMO lepszą opcją będzie jeśli weźmiesz sobie ściągniesz próbną wersję 8.1 (tam chyba jest 30 albo 90dni). Sprawdzisz, czy na pewno chcesz tego używać. Jeśli tak, to po prostu kupisz, jeśli nie, to będziesz wiedział, żeby brać W7. Po co na siłę się przestawiać na nowsze? Nic konkretnego to nie wnosi. Chyba, że nie masz czasu na takie zabawy (stracisz w końcu z 20minut na postawienie systemu).

 

Z monitorem jak dla mnie trafiłeś idealnie, MVA robi robotę w nim. Tutaj czarny to czarny. A nie jakiś ciemny szary. Sam chciałem go mieć, weź dwa :P

Ewentualnie nie wiem, czy nie było tańszej wersji bez głośników.

 

 

@Tomo, ale ktoś w końcu to hasło "obrabianie filmów" rzucił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś pisał o karcie wifi, że ta na USB to kiepska, może lepiej wrzucić normalną? Którą: http://www.esc.pl/in...p?cPath=119_170 ?


i jeszcze jedno pytanie, ile portów USB będę miał z tyłu komputera?

Widzę, że ta obudowa posiada porty z przodu: USB 3.0 x 1, USB 2.0 x 2

 

Płyta główna posiada:

Złącza USB 2.0: 8 (4 x tylny panel + 4x opcja)

Złącza USB 3.0: 4 (2 x tylny panel + 2x opcja)

 

 

Co oznacza to "opcja"?

Muszę dokupić jakiś dodatkowy kontroler? Chciałbym mieć z tyłu 8 portów USB + te 3 z przodu co są w obudowie :)

 

Takie coś będzie OK? Czy płyta główna ma wejścia na dwa dodatkowe urządzenia (kartę wifi oraz kontroler)?

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=94_95&products_id=399

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...