Skocz do zawartości

Jaki lepszy sub od Powerbass s-12 do 400-500zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już Rodka R2200N i szczerze mówiąc spodziewałem się naprawdę dużej różnicy między nim a CP 2/250, a na obecnym głośniku Infinity 1260w (w chwili obecnej tylko to mam) nie ma rewelacji. Wręcz powiedział bym że CP gra lepiej :szok: .

Fakt głośnik nie jest extra ale jednak rodek chyba powinien wyciągnąć z niego jeszcze trochę więcej niż CP bez większego problemu.

A tak się nie stało....

Docelowo myślę nad RE sr10d2 w br, ale coś jakoś cienko to widzę z tym rodkiem po tym co było w weekend, może lepszym wyborem był by jakiś Rockford może P5002.

Myślę jeszcze nad zmianą radia, obecnie jest JVC KD-G632, gdzie nie mam bardzo możliwości sterowania subem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to żeście wkąpali Kolegę w tego "kiepskiego Rodek'a" :) Co Kolego masz na myśli, że jest gorzej ? Bo jeżeli masz na myśli, że było przy CP "więcej dźwięków" (czyt. łomotu, membrana bardziej latała, wszystko drżało mimo, że nie było słychać dźwięku, czyli masowało), to trochę może zboczyliście Kolegę z jego preferencji basowych... może tu pod CP było zapiąć Lanzara i by było głośno i "basu" pod dostatkiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki R2200N ma LPF? Bo jak go kiedyś widziałem (a było to bardzo dawno więc mogę się mylić) miał tylko HP albo FULL. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Wracając do tematu sądzę że nie ma możliwości aby ten CP grał lepiej od Rodka zważywszy na fakt że to bardzo mocne piece. Może kolego masz słabo wysterowany gain w piecu? Określ się bardziej precyzyjnie czemu CP gra lepiej od Rodka czego brakuje jednemu a w czym jest lepszy drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, co prawda odsłuch był w sporych odstępach, gdyż musiałem odłączyć jeden wzmak i podłączyć drugi to też dźwięk mi znikał z pamięci, ale żeby była większa różnica to na pewno bym odczuł.

I tu się mylicie bo tłuczenia na tym CP wcale nie ma. A od tłuczenia boli mnie głowa. Na tych samych ustawieniach radia, gain na rodku musiałem przekręcić praktycznie do końca by uzyskać przynajmniej to samo co na CP z gainem na 3/4.

Moje odczucie było takie jak by Rodek nie miał tej mocy jaka powinien mieć.

Wręcz wydawało mi się że bas na rodku jest bardziej przeciągający się i jednostajny niż na CP.

Wiem że to co tu pisze może wydawać się kompletną bzdurą, i ze Rodek powinien zjeść tego CP, ale takie miałem odczucia.

Cała próba trwała ok godziny na uruchomionym silniku by mieć prawidłowy zapas prądu, wraz z odłączaniem i podłączaniem co się schodziło trochę... Ogólnie chodziło mi bardziej na sprawdzeniu czy sprzęt działa. Akurat jeszcze się rozpadało i nie bardzo było jak co robić na zewnątrz.

Jeśli dojdzie mi kabel na piątek to w weekend będę mógł podłączyć tego Rodka bez odłączania CP i wtedy porządnie sprawdzić i porównać oba naraz bez przestojów.

Ale jak narazie to było bez szału... zobaczymy przy następnej próbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, Gainem się zupełnie nie sugeruj, bo Rodek ma dość szeroki zakres ustawiania poziomu wejścia sygnału (0,2 - 9 V !) a Carpower 0,4 - 4 V i tu masz zmyłkę. Jak trzeba podkręcić gaina, to podkręć i już. Miałem kiedyś zdziwienie z Pionkiem gm-x922 - zakres miał do 8 V, a mocy 500 rms, w radiu miałem wyjście 2 V (ponoć uzyskuje tyle przy słuchaniu na maxa i włączonych wszystkich podbiciach w radiu) i wzmacniacz dopiero grał zadowalająco, jak odręcało się gaina powyżej takiego punktu Norma (znajdował się na jakieś 80% skali gaina), wtedy wzmacniacz wysterowywał się jak trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyliście ile te wzmacniacze potrzebują żeby oddać pełną moc bez przesterowania wzmacniacza? Bo wydaje mi się, że jedziecie teraz na przesterze.

Nie wydaje mnie się :) W Pionku był gain wysoko, a czułość wynosiła tam około 1 - 1,5 V, gdzie radio na max podbiciach i max głośności ma 2 V, a bez bez podbić jest na bank duuużo mniej, więc o żadnych przesterach ni ma mowy, na ESX miałem dokładnie wyrególowany gain i też wartość była na około 1 V ustawiona (fachowo). Wszystko zależy od radyjka, jak miałem JVC było sporo niżej, a w Clarionie DRX9575Rz (4 V) gainy praktycznie na minimum i było Si :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przester na 100% moge wykluczyć :). Na prawde co jak co ale mam wyczulenie na tym punkcie i zawsze mam "spory" zapas by dochodziło do dziwnego brzmienia, zachowania się głosnika. Nie mówiąc juz o samym charczeniu do którego nigdy nie doposzczam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ucho sprawdzacie? Podłączcie oscyloskop i sprawdźcie kiedy zacznie generować duże zniekształcenia - tyle że słuchając muzyki (a nie sinusa) sygnały na rca są dużo mniejsze, więc fakt faktem - gain kręcimy trochę większy. Można to zrobić "na ucho" ale nie da się wtedy idealnie dopasować tego sygnału do zapotrzebowań przedwzmacniacza wzmacniacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Kenwoodach Gain startuje od 5V, ustawione jest na 3 V (radio max 2 V), odkręcę na max radio i gra tak samo dobrze, czysto (chociaż nigdy tak nie słucham, ale w ramach sprawdzenia) i nie sądzę, żeby sygnał w takim wypadku wprowadzał przestery, mimo, że jest ustawiony na "pałę", ale raczej ja wszystko robię asekuracyjnie - chcesz słuchać głośniej, podkręć vol w radyjku, a nie baw się gainem :) ESX był ustawiany urządzeniem i gain był wysoko odkręcony i tak miało być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odgrzeję schabowego.

 

I jak temat się zakończył co zakupiłeś z głośników. Bo na dzisiejsze możliwości i rynek to jest tego sprzęu mocno spoooro. Ostatnio sam rozmyślam coraz bardziej nad :

 

Cadence na temat którego ciężko co kolwiek znaleść.

 

http://allegro.pl/subwoofer-30-cm-cadence-s2-w12-d2-i2874474886.html

 

lub

 

RF

http://allegro.pl/rockford-fosgate-p2d4-12-subwoofer-30cm-kurier-0zl-i2853372438.html

 

Jakieś inne propozycje ??.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym wiem doskonale. Dla tego wzmaka jeszcze nie kupowałem. Wolę na 1 wszy żut na spokojnie coś zakupić i do tego dobrać wzmacniacz niż póżniej pluć sobie w brodę.

 

Możliwe iż na tym piecyku będzie pracował głośnik lub skrzynia. Tylko jaka skrzynia ??

 

Piecyk http://allegro.pl/hifonics-z1000il-1000-wat-rms-monoblok-i2895490013.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...