Skocz do zawartości

Jaki lepszy sub od Powerbass s-12 do 400-500zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie będę robił tu OT na temat stabilności wszelkiej maści CP w mostku przy 2 ohm. Jest to raczej loteria i ja odradzał bym tego koledze chyba że może sobie pozwolić w razie czego na nowy piec. Z CP chyba jedynymi w miarę solidnymi piecami były te z serii Syntex i one były na pewno stabilne przy 2 ohm. Nie będę się upierał że tamten nie jest ale tak jak pisałem jest to raczej loteria.

 

 

Żeby nie robić do końca OT też bym zaproponował kolega fajną alternatywą były by dwa 8 calowe STX 2x4 ohm spiął byś je w 4 ohm w mostku i miał byś spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baryle czy ty aby przypadkiem nie masz na imię Patryk?

Nie.

2x8''

Dwóch nie będe robił bo bagażnik jest mi potrzebny.

tu siedza ludzie co sie znaja na rzeczy i dobrze ci mowia ze dobry przod to podstawa i pierwszy krok do dobrego grania pomijajac juz radio itp

Wiem o tym, to też właśnie pytam się tu o poradę, ale jest taka sprawa że nie wiem jak długo będe miął to auto z różnych powodów i narazie nie chce pakować kasy tam gdzie nie zabiorę drzwi ze sobą.

Pozatym nie mam worka pieniędzy by robić super audio. A co przeszkadza że teraz będzie dobry sub, a przód może sie poźniej zrobi. Wiem że to z du.. strony ale mi to nie przeszkadza i przod moze byc narazie.

Eksperymentów na tym CP robic nie będe bo jak pisalem nie mam worka szmalu by kupować od tak drugi wzmak.

Najpierw musiał bym się pozbyć tego co mam.

Zapewne w przyszłości zrobię porżadne audio, ale to na pewno nie będzie już ten samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carpower HPB-1502

 

1 × 128 Watt Kanal 1 an 4 Ohm

2 × 118 Watt Kanal 1 + 2 an 4 Ohm

1 × 372 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 4 Ohm

1 × 468 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 2 Ohm

 

Ten szit gra w 2ohm bez wiekszej napinki , grzeje sie ale grzeje sie tez dosc mocno w 4ohm , nie gra nie ma kontroli ale stabilny jest ( choc jest to dosc zaskakujace )

 

 

Nie znam nowego zadowalajacego suba w tej kasie , a moze inaczej nie znam suba ktory jest lepszy od STX'ow o tyle zeby placic za niego 2-3 razy wiecej , wiec polece STX 10' i 12' w jednej sztuce lub 2x 8' , pozniej zmiana wzmaka i bedzie konkretnie albo trzeba szukac uzywek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tu wyskoczyliście z tymi Stx'ami :szok: pomysł wydaje się ciekawy i tani w wykonaniu. Patrzyłem ostatnio na nie z ciekawości co to jest, gdzieś czytałem że to pomimo swojej śmiesznej ceny i nie pozornego wygladu gra całkiem przyzwoicie. Szczerze mówiąc to jak patrze na nie to jakoś mnie nie przekonują i to jeszcze 8" ale nie wiem nie słyszałem nigdy tego.

Ze 36-40L@40Hz?

Skrzynka musiała by miec jakieś 50cm szerokości, to by było ok 20cm więcej niz obecna.

Pomysł do przemyślenia.

A propo Rodka to ktoś z forum widziałem chyba ma jeszcze 2200N na zbyciu za 420, zastanawiałem się czy by nie wziąc...

To juz przynamniej wzmacniacz był by jakiejś lepszej klasy, tylko z kolei myślałem że może pójść trochę dalej jak bym cos znalazł do 400 zł.żeby miało z 500W Rmsu w mostku.

Na SR10D2 może jeszcze bym jakoś wysupłał trochę grosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten hpb-1502 z tego co wiem to jest gorszy jakościowo od tego mojego i kiedyś one często padały.

To też właśnie patrze też na jakość. A w tej chwili to tylko Rodka w moim przedziale cenowym widze.

Na all jakieś pustki ostatnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rodka to zwroc uwage ze model 2180 gdzie w nazwie 2 to liczba kanalow a 180 to moc na kanal przy 4ohm czyli analogicznie 2200 jest modelem mocniejszym dwa kanaly i 200wat na kanal... A pomiar mocy dla 2180 w mostku pokazuje ponad 600wat wiec analogicznie 2200 raczej slabszy nie jest

 

Ten hpb-1502 z tego co wiem to jest gorszy jakościowo od tego mojego i kiedyś one często padały.

 

Pisze bzdury myslelem ze wlasnie tego masz , czytalem temat od poczatku ale chyba wczoraj i tak sobie zakodowalem z tym ze 2/250 nie mam pomiarow mocy iu stabilnosci ale z tego co widze wiele carpowerow 2 kanalowych jest stabilna w mostku do 2ohm wedlug pomiarow ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i był by stabilny do 2 ohm ale nie chce na nim eksperymentować, jak się sfajczy to tylko kłopot będzie i parę setek w plecy. Wole go opchnąć odzyskać kasę i dołożyć trochę do tego Rodka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i był by stabilny do 2 ohm ale nie chce na nim eksperymentować, jak się sfajczy to tylko kłopot będzie i parę setek w plecy. Wole go opchnąć odzyskać kasę i dołożyć trochę do tego Rodka.

 

System gra jak najslabsze ogniwo wiec nie ma co sie oklamywac trzeba zmienic jedno i drugie a rodek nie jest zlym rozwiazaniem , sam go prawie kupilem do swojego suba ale okazalo sie ze moje glupie stare amerykanskie 200wat radzi sobie doskonale z subem 500wat i zrezygnowalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymek to po co sie w ogóle wypowiadasz jak Ci ręce opdadją... twoja wypowiedz nie wnosi nic konstruktywnego.

 

stochus ale to R2180A będzie lepszy od R2200N??? Mocowo to chyba R2200N jest lepszy, a jak z jakością??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się uwzięliście na ten przód... już pisałem ze narazie przodu nie bede zmieniał czytaj wyzej.

A ze zmiana CP na Rodka czy coś innego do kwoty 400zł. mogę zrobić tak, jak sie dobrze postaram że nic na tym nie stracę $, w najgorszym wypadku jakieś grosze. To chyba ma sens wymienić gorsze na lepsze i nie wiele stracić albo nawet i nic nie stracić kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to jasne że sprzedaj CP i kup w jego miejsce Rodka bo będzie to jednak bardzo duża różnica. Znam dużo ludzi których nie obchodzi wcale przód tylko ma im masować plecy a skoro tak chcą to nie ma co na siłę ich zmuszać bo to ich kasa i to oni będą tego słuchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R2180A prawdopodobnie jest młodszym bratem R2200N, ale nie jestem pewny.

 

A, A2, N - kolejność od najstarszej do najmłodszej serii.

R2200N został trochę osłabiony względem poprzednika, bo jako uzupełnienie serii wskoczył mono R1900N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...