Skocz do zawartości

Woofer z wykopem :D


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki





Gdybym się na nie zdecydował, to raczej zadbałbym o to, żeby grały przed tapicerką :wink2:

Drzwi muszą być pancerne bo ten głośnik naprawdę robi duże ciśnienie



Mogę wiedzieć czym je zasilasz?

Pewnie , w temacie o Foce nie jest to ukrywana informacja :)

 

u-dimension PRO 10.4 V2 około 140W



Teraz dostałeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi muszą być pancerne bo ten głośnik naprawdę robi duże ciśnienie

 

Pewnie , w temacie o Foce nie jest to ukrywana informacja :)

 

u-dimension PRO 10.4 V2 około 140W

 

Teraz dostałeś ??

 

U mnie jest o tyle fajnie, że nie ma otworów technologicznych, więc pozostaje wylepienie mat i zaprojektowanie solidnego "stołka" dla głośnika...

 

Ciekaw jestem czy steg 105.4 nie podetnie im odrobinę skrzydeł...?

 

Nic nie dostałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to SS chyba nie są zabezpieczane przed wilgocią.

 

 

i jeśli to prawda, to automatycznie kieruję pytanie do pawłaszu - jak sobie z tym poradził i czy jest to faktycznie problem? (czy w komorach siedzą i mają "sucho", bo od frontu i tak odsłonięte)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bury, piszesz o jakimś "Szumof" 6mm grubości, a dajesz link do Silent Coat, który ma max grubość 4mm. Nie rozumiem, gubię się.

 

 

Bo nie ma mat o grubości 6mm bynajmniej ja się nie spotkałem, aczkowiek "Szumof" nie jest typową 4ką ja bym celował w takie uczciwe i solidne 4-5 mm. Jednakże ze względu na budowę wzmacniających wytłoczeń w alu (kwadraciki) może być miejscami 6 mm, w momencie wałkowania maty wszystko się wyrównuje.

Szumow pisownia org. "Wymoff" czy jakoś tak bo to cyrylicą, jest matą podobną w strukturze to STP BOMB czyli 3 warstwową bitum-polimer-alu, polecam ją na wszelkie większe powierzchnie bez wzmocnień, typu płat dachu, błotniki tylne, ewentualnie zewnętrzne poszycie drzwi przednich.

Jako ,że doskonale wiecie grzebię się praktycznie od roku z autami, miałem w swoim ręku i były stosowane STP Bomb, Silver, Super light, Silent Coat 2mm, 4mm, i Wymoff , a także Dynamat Extreme.

 

Jeśli chodzi o większe powierzchnie do usztywnienia i wytłumienia najlepiej nadaje się: Wymoff, STP Bomb

 

Jeśli chodzi o maty 4ki to jednak nie polecam Silent Coat, gdyż poza trochę grubszą warstwą bitumu nie różni się niczym od 2ki, wręcz się przelewa w ręku, dlatego biorąc pod uwagę cenę do 2ki silenta wolałbym już ostatecznie połozyć dwie warstwy 2ki zamiast jednej 4ki.

Natomiast standardową 4ką jest znowu STP Bomb i to chyba najlepsza mata jeśli chodzi o tą grubość, jednak droga, za droga trochę...

 

2ki zaś to wedle uznania, można wybrać to co w danej chwili jest tańsze w zakupie, nie zauważyłem jakichkolwiek różnic w ,klejeniu, grubości, grubości alu, sztywności pomiędzy :

STP Silver, Silent Coat 2ką, oraz Dynamat Extreme, z tej trójki chyba najkorzystniej wypada w relacji cena/jakość : Silent 2ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bury, piszesz o jakimś "Szumof" 6mm grubości, a dajesz link do Silent Coat, który ma max grubość 4mm. Nie rozumiem, gubię się.

Tomo czytam ze zrozumieniem :) jak byk jest napisane "MATA SILENT COAT. MULTILAYER EXTRA INSTALER PACK 2+3mm" że  ma 2 warstwy pochłaniające drgania w postaci bitumu i polimeru plus alu . Mam ją w aucie na codzień widze tą matę i nie jest to zwykły silent tylko produkt zza wschodniej granicy tak jak pisał truck ( zajrzyj do mnie do tematu foki i tam masz fotkę od tyłu tej maty ) Mierzyłem suwmiarką i przed rozwałkowaniem ma 6mm i jest sztywniejsza niż każda inna . W polsce dystrybutor nazwał ją sobie  silent coat multilayer bo taki miał kaprys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po dyskusji w gronie Burego i Lklukasza, doszliśmy do wniosku, ze fajnie byłoby zrobić mega duży test wszelkich wariacji Revelatorów tak aby raz na zawsze zamknąć, temat, w jakiej aplikacji, która wersja gra najlepiej, za którą warto dopłacić a która jest nijaka.

Ja posiadam woofery z serii SPX Alpine F1

Bury udostępni swoje 18ki TEC LS 185

Robert z CAS wersję b.rzadką z Genesisa

Dzięki uprzejmości Tbreka będzie testowana również jeszcze bardziej odjechana(bynajmniej cenowo i materiałowo) wersja Ground Zero GZPW 18 Reference

 

http://www.ground-zero-audio.com/en/products/speaker/gzpw-reference18.html

 

I teraz mam gorącą prośbę, jeśli macie w szafie, lub wiecie kto ma i mógłby udostępnić na odsłuchy wersję domową Scan Speaka, proszę o info na PW.

Wtedy w zasadzie wszelkie wariacje revelatorów zostałyby przetestowane, jako ,że w audi są komory pod 18ki więc test będzie polegał na odsłuchu w komorach, a także pełnych drzwiach u Burego lub Pana Siwego, w obu autach są pancerne drzwi, więc w zasadzie to obojętne,które auto.

Za napęd WF będzie służył U-Dim Burego i MS 2250 u mnie.

Spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się gościnnie u Roberta z CAS, gdy odrobinę pogoda się zmieni na lepszą wiosenną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a także pełnych drzwiach u Burego lub Pana Siwego, w obu autach są pancerne drzwi, więc w zasadzie to obojętne,które auto.

 

 

Dokładnie te same Auta ?? Jeżeli nie to może mieć znaczenie w zależności od pojemności drzwi ( też dobrze by było zmierzyć pojemność chociaż  pi x drzwi żeby było rozeznanie dla innych użytkowników co będą szukać odpowiedniej wersji do swojego auta )

 

No i pytanie jak woofery zamontowane ( w nogi czy skierowane w górę / do środka ) i czy oceniane w 2 way czy 3 way ?? 

 

Ogólnie mocno kibicuje i trzymam kciuki, super sprawa !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ja sie jeszcze odniose do tych mat.... nie wiem dlaczego ale widze ze skrzetnie pomijany jest GMS 06XL a z tego co pamietam to tbrek dosc dobrze ja "przetestowal" i chyba w tej chwili byla jedną z najgrubszych mat w bardzo dobrej cenie za 1m2 dodatkowo skoro jakies znaczacej roznicy w stosunku do Extreme nie bylo to po co przeplacac??? Poza tym jak dla mnie (nie wiem nie mialem ich w reku) ale wada silent coata moze byc ich wlasnie nie gladka powierzchnia. Ok tam gdzie na nią nie trzeba nic dodatkowo naklejac to ok ale wlasnie przez te przetloczenia to Mata ktora na nią poleci nie przylgnie w 100% na calej jej powierzchni i gdzies widzialem (chyba w temacie tej niezle wygluszonej Corsa'y) ze kolego na podsufitce mial ten problem bo poprostu mata naklejona na silent'a coata przez te przetloczenie nie przylegala w 100% i zaczela sama odchodzic...... wiec jak dla mnie to lipa troche....... no ale nie mowie ze silent coat jest zly ale nie wszedzie sie nada........

 

A co do woofer'ow to bardzo fajny test... jestem jak najbardziej za :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...