Skocz do zawartości

Woofer z wykopem :D


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dekara się trzyma i nic nie spływa... Drzwi w moim aucie są o tyle "przyjemne", że nie trzeba było zaślepiać otworów technologicznych bo ich nie ma... Dlatego uważam, że "niespływająca" dekara jest tak samo dobra jak np średniej jakości maty. Kilka osób słuchało mojego auta i nikt nie narzekał na źle zrobione drzwi :) Dlatego właśnie szukam woofera :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie musisz mieć klocków za "milijony" żeby dobrze drzwi "zagrały". Jeśli jesteś pewien że drzwi są OK szukaj woofera:)

 

pawelszu dobrze pisze- coś z revelatora małego lub pochodne ( przykład 307 marcin_plock i też z Supremo :) )

a ja bym jednak dobrze zastanowil sie nad wymianą woofer'a i jednak przyjrzal sie drzwiom, poza tym revelator jak glosnik do Supremo to dobra propozycja ale powiedzmy ze "srednia" jesli chodzi o prądożerność (oczywiscie caly czas mamy tu do czynienia z Mp 5.16 jak i "60W" z A7 gdzie kolega teoretycznie twierdzi ze zamalo dla MP, to ja Ci juz mowie ze dla revelatora tym bardziej bedzie za "malo" (jesli tak mozna uzyc tego okreslenia) :wink:

 

poza tym podajac przyklad akurat 307 Marcina z Plocka, nie zapominajmy ze Marcin przod pedzi ZED'owską 2 kanałówka od ESX'a (Q 175.2) - nie jest to "cherlak" i ty Cober powinienes dobrze o tym wiedziec, poza tym Marcin juz kiedys rozpoczal dyskuje na temat Revek 15 i w wydaniu TEC'a ze dane to jedno a pomiar to drugie, ze to nie jest niestety 4Ohmowy glosnik jak niby wskazują na to parametry T/S ze strony i wlasnie miedzy innymi skąd sie bierze ta jego prądożerność.

 

Reasumujac jeszcze raz uparcie twierdze, żebyś sie przyłożył do drzwi i posprawdzał czy gdzies nie ma babola. A jak chcesz zobaczyc jak mogą grac naprawde MP5.16 to posluchaj samochodu Boneless'a (zielonego Civic'a) odejdzie CI wtedy chec na ich zmiane....

 

Ze swojej strony nie mam juz nic wiecej do dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie pędziłem 15 a teraz 18 z 60w M1 i w zupełności starcza

Wg mnie nawet lepiej sobie daje radę niż 150w z AA 100HC.

Bo m1 to klasa sama w sobie. Jak by były łatwo dostępne w stanie tech-wiz bardzo dobrym to chyba pokusiłbym się o zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmyślam i w sumie to nie bardzo jestem w stanie wydumać, co mogłem zrobić źle podczas wygłuszania furtek? Na zewnętrzną blachę poszedł lepik, na to warstwa dekary (za wooferem 2), później odkręciłem blachę z prowadnicą szyby i z dwóch stron poszła dekara. Dystans wyciąga głośnik przed tapicerkę, głośnik osadzony na alu pierścieniach. Boczek zalany silikonem i przyklejona do niego watolina, wszystko skręcone. Wcześniej miałem R6A w drzwiach i pod starymi alpinami 3544 albo 3539 nogi urywało...

 

Kiedyś może przyjadę na spota do Was i chętnie posłucham kilku aut, oraz wysłucham budującej krytyki :)

 

pawelszu u Ciebie cały przód jest M1 pędzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno Sinof bedzie mial na ten temat cos do powiedzenia :wink:

Na to abym miał się jakoś specjalnie rozpisywać, to jednak zbyt wcześnie jest ale

Niedomagania w zakresie calej czestotliwosci znikną i usmiech wróci .

to dobre określenie choć można napisać sporo więcej i zapewne w niedługim czsie skrobnę coś w swoim temacie :)

Być może rozważę wymianę pieca na woofery...

Te 60W z Twojego wzmacniacza raczej będzie bardziej odpowiedne do ślimaka ale skoro Ci mało, to spróbuj zapiąć na nie coś jakościowo zbliżonego do A7 i zdecydowanie mocniejszego... i posłuchaj jak gra.

Możesz zaryzykować i pójść w RS-y. Podejrzewam jednak, że pojedyncze kanały z A7 pogą mieć problem z pociągnięciem ich do wysokoch poziomów głośności, mam na myśli poziomy zdecydowanie wyższe niż te odsłuchowe z zawodów. Tu znowu jest w perspektywie cwiczenie innego wzmaka.

Jest jeszcze jedna alternatywa, nie wymaga dodatkowych klocków ale ciut kłopotliwa - mostki z 4 kanałów A7.

 

Wcześniej miałem R6A w drzwiach i pod starymi alpinami 3544 albo 3539 nogi urywało...

 

No ale kupując ślimaki oczekiwałeś pewnie czegoś więcej i solidnie zrobione drzwi, wytrzymujące napór basu/kicka mogą jak widać nie wystarczyć. Chiałbyś zapewne mieć i teraz podobne uderzenie tyle że na wyższym poziomie jakościowym plus średnie i wysokie z podobnego pułapu. Ojj... będzie ciężko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna alternatywa, nie wymaga dodatkowych klocków ale ciut kłopotliwa - mostki z 4 kanałów A7.

 

hmm. A7 już sprzedane, więc piszę zupełnie obiektywnie, naprawdę nie widze tutaj problemu leżącego po stronie pieca, ma prawdziwe waty poparte wydajnością prądową, i papier to jedno a co potrafi to drugie, wspomniane wyżej M1 także niby słabowite a napędza lepiej niż teoretycznie dużo mocniejszy piec.

Więc od siebie, mając nadal A7 ostatnią rzeczą o jaką bym się troszczył to jego "niedostatki mocy"... podobnie z mono na jego pokładzie, wcale aż tak bardzo nie odbiega od A6 i to chyba jedyna 5 kanałówka, którą można nazwać ,że posiada prawdziwe mono na pokładzie(podpinałem do A7 , VEGĘ, BRAXA, FOCALA i każdy młócił miło) a nie jakiegoś 100 watowego pizdrygałka jak np Gienek...

Aby nie było, nie uważam tego pieca za siódmy cud świata, ale jest "prawdziwy", ze tak to określę i robi swoją robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się zastanawiam, czy jednak zamiast pakować kasę w kolejne opcje, to nie zainwestowałbym jej jednak w zrobienie od nowa drzwi. Co prawda może się mylę, ale aby się nie okazało ,że poza R6A z natury kopliwym, wszystko będzie jakoś nie "te" w tych furtkach. Może głupio myślę ,ale zawsze wychodzę z założenia ,że dom zaczyna się od fundamentów( zasilanie, drzwi) a dopiero myśli nad kolorem dachówki na dachu?

 

Tak, cały przód...18 revelatora

 

Słuchalem w tym roku 3 razy auta Siwego, także ma 18 ki revelatora w wersji dla Gienka, napędzane z... radia... Co prawda może i coś tam dłubniętego, ale na ile??

I zapyla aż miło... Więc argument ,że A7 nie wydala w porównaniu do końcówek w radiu chyba sami przyznacie ma się nijak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dls na wofery mdli przynajmniej mnie , rozwijajac co do RS ma wszystko czego slimaki nie maja ,przynajmniej w moim setupie slimaki graly bardzo rozlazlym basem i nie zbyt ciekawa srednia wywnioskowalem dopiero po wzuceniu RS ,co do zejscia tego moze slimaki 5.16 maja wiecej ale u mnie od tego jest sub , super do 2 way Jestem wlasnie po przesiadce mp 5.16 jak i 7.16 tu bylo lepiej od brata ale jednak rs zostal . Dodam jeszcze Andrian audio 165g bardzo zrownowazone w calym zakresie tez pobily oba MP .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może focali k2p, bardzo fajny woofer.

a ja podkreślę tą podpowiedź...z 2 powodów.

1. słuchałem ich na ok 50-60 watach i dawały sobie radę w bardzo dobry sposób

2. dodatkowo przypadkiem powiedział mi ktoś kto instalował kilkanaście razy taki woofer w różnej konfiguracji i też stwierdził, że focal nie potrzebuje wielu watt by z siebie dać, osiąga wysoką skuteczność przy mniejszych ilościach mocy. mówił że pędził je kiedyś na 30 i grały a od 50 już grają dobrze.

 

nie wątpliwie spróbowałbym go. do 2 dróg na pewno się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny woofer to dotech, obecnie vitus czy jakoś tak. Może nie jest to R6, no i nie kopie jak głupi ale za to gra bardzo poprawnie na średnicy, gra miłym przyjemnym ciepłym basem no i niema dużych wymagań co do mocy. Drzwi też nie muszą być zrobione mega, ale nie pogniewa się jak będą. Bardzo miło wspominam. Do dwóch dróg się nadaje. Jeżeli miałbym wybierać coś co nie buczy a gra to tez bym rozważył morele chociaż nie wiem czy to nie jest zestaw niżej niż MP, czy K2P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miedzy czasie wpadly mastery ale jakos nie jestem do nich przekonany moze to wina wygrzania poczekamy wygrzejemy poprawnie i dopiero dam sotateczny osąd puki co rs nr 1 dla mnie .MP rozlazłe ?? tak po podlaczeniu mp mowie qu ile tu basu srednicy ale dopiero po wpieciu mp 7.16 zobaczylem ulomnosc 5.16 i juz nie chcialo mi sie ich dalej sluchac . 5.16 tego basu ma wiecej od 7.16 jezeli ktos nie chce suba to ok ale w 7.16 bas jest bardziej punktowy dzwiek poukladany,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czym wy dwaj tak szyfrem piszecie ;)

Tak tu piszecie o tych woferach z wykopem i chyba muszę sobie jakies inne znowu zapodac do samochodu na testy ;) a szczególnie mam słabość do woferow z kolcem

I zobaczyć jak sie maja do moich braxow

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...