Skocz do zawartości

Sprężarka 24l vs 50l


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Panowie, mam mały problem, chcę zakupić jakąś małą sprężareczkę do garażu, początkowo planowałem zakup spężarki ze zbiornikiem 24 litry bo jeśli ma służyć głównie żeby w razie potrzeby dopompować koło w aucie czy też przedmuchać przykładowo wyrzynarkę czy też frezarkę to pomyślałem że jakiś Einhell 24 litrowy starczy, jednakże po przewertowaniu google zacząłem się zastanawiać czy nie lepsza będzie 50l, parametry mają praktycznie takie same oprócz wiadomo pojemności zbiornika. Jeśli miałaby być używana jak napisałem do pompowania czy przedmuchiwania to wziąłbym mniejszą i tańszą i tyle ale może kiedyś trzeba by coś podmalować czy może zakonserwować podwozie w aucie, ewentualnie wypiaskować i pomalować felgi ? Nie wiem czy wtedy 24l wystarczy. Macie jakieś doświadczenie z użytkowaniem takich małych sprężarek ? Może jakieś firmy możecie polecić ? Z tych tańszych raczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja w warsztacie mam kompresor, który zbudowałem sam na bazie kompresora ze Skody ( ciężarówki ). Do tego butla 65 litrów i silnik 2 kw na siłę.

Co do pojemności butli: wystarcza to do prac warsztatowych, do malowania detali wymiennych jak drzwi czy błotniki, chociaż czasem brakuje ciśnienia. W zapasie mam drugi zbiornik 350 litrów na zaworze kulowym - tu już nie brakuje nigdy, tyle, że ładuje długo.

24 litry to jakaś pomyłka, chyba rzeczywiście tylko do pompowania opon. Brałbym tą większą opcję. Co do konkretniej firmy, to bierz co podejdzie. Na wszystko masz 2 lata gwarancji, jak nie będzie to pracowało w bardzo trudnych warunkach to długo posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x2

 

 

Nie wiem czy ma to wiekszosc sprezarek,ale chyba nie wszystkie. Mam taka, ktora ma 2 wyjscia. Jedno bezposredio z baniaka - cisnienie takie jak aktualnie w bance.

Drugie natomiast ma dodatkowy reduktor/regulator cisnienia. Ustawiasz na np. 8 na baniaku (tam wiadomo skacze od 7,5 do 8,5 przy uzywaniu/nabijaniu), a na reduktorze np. 3.5 i wtedy dzieki rezerwie masz stabilne cisnienie konieczne przy malowaniu.

 

Mam 50l - malowalem juz pojedyncze elementy metallic'iem i daje rade. Na wszelki robie pauze w "sikaniu" na czas nabijania (to parenascie sekund)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 litrów to malutko do malowania, można pomalować od biedy małe części, elementy np. skutera, motocykla, ew. zderzak. Do malowania w mieszkaniu już starcza :) ale przy malowaniu czegoś większego w aucie szybko spadnie ciśnienie i powstaje tzw. morka, czy pomarańczowa skórka :) Także 24 litry pomaluje jakiś zderzak, ale takie pojemności butli i dość słaba jakość wykonania tych sprężarek nie zachęca do zabawy w lakiernika:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 to za mało do malowania, chyba, że ktoś maluje mniejszym pistoletem z małą dyszą.

 

Ja od siebie polecę firmę Ferax, używam od 4 lat bez problemu, nawet i malować czasami się zdarza (50l), ale nie jest to przyjemne, np. ostatnio malowałem bramy od garażu (ok. 40 m kw.) i namęczyłem się strasznie, a stary trzytłokowy kompresor (zbiornik chyba 300l) odmówił posłuszeństwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie planuję malować całych aut, tak jak pisałem prędzej piaskowanie i malowanie felg stalowych bo zimówki mam totajnie zjechane, może być że wogle w tym kierunku nie będzie nic robione, tylko jakieś pierdoły. Czyli 50l starczy, i tak podejrzewam że jak łącznie kilkadziesiąt godzin rocznie będzie używana to wszystko. Poszukam czegoś z dobrą gwarancją, a może z innej beczki, olejowe czy bezolejowe ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie maluję cały element aerografem podłączonym pod kompresor 24L. Jest o wiele wygodniejszy i dla niedoświadczonego, ten sposób jest łatwiejszy, trudniej o zacieki. Nie czuję żadnego problemu. Jedynym problemem jest to, że cały czas mi skacze ciśnienie na manometrze na reduktorze. Niby ustawiam 2Atm, a czasem zejdzie na tym małym manometrze do 1,5, a czasem wzrasta do 3, ale to nie jest wina zbiornika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/blackdecker-sprezarka-kompresor-cp5050n-50l-i1975164869.html

 

Ja od siebie moge polecic ten model, ewentualnie jest jeszcze troche tańszy, bez literki "N" w modelu, ale ma słabszą wydajność.

Używałem wcześniej 24l to porażka, najgorzej jest gdy chcesz odkręcać coś kluczem pneumatycznym (jesli masz kompresor gadzet bardzo przydatny zarówno do kół jak i do zapieczonych śrub). Chcesz coś odkręcić a tu już kończy sie powietrze w zbiorniku i nie wyrabia z nabijaniem.

 

 

50l to rozsądne minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję przeterminowanego kotleta.Potrzebuje kupić kompresor 50l do prac amatorskich-piaskowanie ,malowanie felg,dmuchanie balonów itp.Teraz nie wiem czy olejowy czy bezolejowy-jedno czy dwutłokowy?Może polecicie z własnego doświadczenia jakieś produkty dobre sprawdzone w praktyce ,żeby mi sie nie rozkraczył po roku lub dwóch latach sporadycznego używania.Budżet to jakieś 600-750pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O piaskowaniu na 50 tce zapomnij bo to nie robota, wiatru braknie ci niemalze od razu. Da prysnięcia czegoś ( nie całosciówki) czy do dmuchania balonów i innych drobnych prac przydomowych wystrarczy pewnie jakis zwykły chinczyk z marketu za 400-500zł. Jak chcesz cos lepszego szukaj z wloskimi pompami abac lub fiac, ale to cena idzie w górę 2-3 razy. Ja tez ostatnio stałem przed poodbnym dylematem i kupilem kompresor chinski ale z loska pompa 50l dwultokowy magnum zva 50 - 870zł. DO drobnych prac przydomowych styka, nawet conieco umaluje, wiadomo nie samochód, ale jakis błotnik czy element blacharski, na maske nie styknie juz wiatru :zalamany:  Nie wypowiem sie na jego temat więcej bo uzywam go ze 3 miechy dopiero. Patrz na wydajnosc efektywna , nie zasysania, to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 na urodziny kupiliśmy takie cudo

http://www.castorama.pl/kompresor-olejowy-50-l.html

to prac typowo warsztatowych daje radę. Jeśli chodzi o malowanie to znajomy który bawi się trochę lakierowaniem twierdzi że 2 małe kompresory podłączone równolegle dają przyzwoite efekty przy malowaniu. niestety nie próbowałem więc nie jestem w stanie ocenić. może ktoś już tak kombinował?

co do piaskowania to fakt, potrzeba dużo powietrza i te małe kompresory nie dadzą rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troche w necie o spreżarkach i jak to wiadomo co człowiek to opinia.W sumie nie mam złudzeń wszystkie te kompresory w tym przedziale cenowym to "chińszczyzna",problem w tym żeby posłuzyła jak najdłużej,ale na to nie ma raczej reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę lat temu kupiłem najprostrzą 50l z leroy-a za ok.500pln i służy do tej pory.

 

Jedynie co stuningowałem w niej to to ze założyłem szybkozłaczke bezpośrednio do butli zamiast nakrętki. Potrzebowałem tego do kluczy pneumatycznych bo przez ori reduktor szło za mało powietrza bo cieniutkie rureczki tam są. Bezpośrednio z butli na grubej spręzynie klucz pneumatyczny działa tak jak powinien :)

 

Polakierowałem nawet wszystkie owiewki, błotniki i zbiornik od mojej CBR-ki lakierem 3 warstwowym i powietrza mi nie brakowało.

 

Także minimum 50l reszta to i tak chnszczyzna z tej samej fabryki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mam od jakiegos czasu dylemat bo załatwiłem 150l butle i reszte kompletu z prl'owskiego kompresora ale jest bardzo mało wydajny, jak to sprzet z tamtych czasów, i tak kmninie i kminie...

 

http://allegro.pl/sprezarka-kompresor-capral-2051-dh-i3559587437.html ciekawi mnie czy podoła i jak z ich wydajnoscia?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...